Dodaj do ulubionych

Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozostać

29.05.23, 23:53
Pan nie planował lepić kobiety. To mu przyszło awaryjnie gdy zobaczył jak się Adam sam musi męczyć gdy żadna samica spośród "istot żywych" jak je Adan nazwał mu nie odpowiadała (miał sobie odpowiednią wybrać do pomocy: "Potem Pan Bóg rzekł: «Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc»).
Dopiero jak ulepił tę Ewę uświadomił sobie że zrobił tylko duszę o żeńskiej płc dla płci męskiej, a jak do baby wsadzić babę? Trzeba czekać aż zrobi dusza[!], co jest trudniejsze i trwa dłużej.
Gdyby dusza miała choć dwa zebra, to dawno już powstałby dusz.
Niestety nie ma nawet jednego.
Obserwuj wątek
  • ta Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 00:38
   Że niby uważasz, iż mamy pańskim zrządzeniem tak na (omen nomen) krzyż?
   Ja mam dusza, a ty masz duszę?
   Muszę pogrzebać i sprawdzić,
   bo może PB jednak pomysł sklecania tego wypełniacza porzucił
   i chodzę bez dusza, całkiem tego nieszczęścia nieświadoma?
  • antares504 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 00:43
   No Kolego ~ireneo, jest godzina 00:42 w nocy, ale dla mnie ten Twój wpis to granat zaczepny, muszę coś napisać. Potocznie się mówi, że piękno kogoś odzwierciedla piękno jego duszy. Niestety u kobiet tak nie jest. Bo dla mnie piękne są nie te kobiety, które malują sobie usta czerwoną szminką, ale te, które chcą przytulać innych gdy źle się czują, te które z nieśmiałością mówią o tym, czego się boją i że czegoś nie rozumieją. Te, które potrafią powiedzieć, że sobie nie radzą. Piękne są tylko te, które chcą mówić prawdę. Do tej pory takiej kobiety nie spotkałem. Natomiast kilka razy byłem zszokowany nagłą przemianą swojej ciepłej kobietki, w pełne nienawiści monstrum. Ale spokojnie, jest to nienawiść skoncentrowana w jednym celu, nie ogarnia wszystkich aspektów życia kobiety. Dla kochanka kobieta przeważnie jest pełna ciepłych uczuć, wzruszeń, chęci pomocy w najdrobniejszych życiowych problemach. Zacząłem się zastanawiać, czy to nie wina kobiecej duszy, bo dalej twierdzę, że Panu Bogu to tylko udały się koty, ale absolutnie nie kobiety. Nawet na pewnym forum długo dyskutowałem o tym z pewnym teologiem z tytułem naukowym i przyznał mi rację co do moich poglądów. Kobieca dusza musi być inna niż ta od faceta, nie jest ciałem astralnym, ale podobno materialnam. Ten teolog nawet posłał mi film obrazujący jak dusza kobiety opuszcza jej ciało po przewróceniu się i śmierci. To link do tego filmu. streamable.com/p66i6l


   streamable.com/p66i6l
   • ta Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 00:56
    Kobieca dusza musi być inna niż ta od faceta, nie jest ciałem astralnym, ale podobno materialnam

    A! dzięki za wskazówkę!
    Mój dusz jest ciałem materialnym, znaczy jak pogrzebię to namacam?
    • antares504 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 01:21
     Hejka ~ta, w teologii przyjmuje się, że dusza człowieka jest jakby przewodnikiem po jego sercu, po jego pragnieniach koresponujacych z Bogiem. Kilka dni temu byłem w Tarnowskich Górach odwiedzić znajomego. Na rynku uśmiechnąłem się do fajnej dziewczyny obok kawiarenki, zaproponowałem jej lody i kawę. Zaraz pojawiły mi się w głowie moje fantazje, jak potrzymać ją za rękę, przytulić się, wysyłanie sobie wzajemnie serduszek, bo takie katolickie. A ona po tej kawie mówi, że fajny jestem, szkoda że jej nie porwałem, zgwałciłem i nie dusiłem. Czyli do diabła gdzie i jaka ta kobieca dusza, jej czułość serca i sentymenty ???. Dusza jest przecież częścią człowieka związaną z życiem intelektualnym i duchowym. Czyli kobieta nie ma duszy jak twierdzi tutaj ~ireneo, albo jest czymś materialnym i fikcyjnym jak kobiecy udawany orgazm.
     • ta Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 01:38
      Obaj panowie wykonkludowali, że kobieta ani duszy, ani dusza nie ma, no to grzebanie w poszukiwaniu na darmo :(, nie będę się trudzić.
      Ale może i dobrze, że mi nikt nie tchał niczego w nozdrza, bo nie wiem, czy bym wytrzymała, dość obrzydliwa jestem.
      Tak, że tak i dziękuje za objaśnienia po nocy.
      • antares504 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 01:57
       Moja droga ~ta, to jest Forum "Religia i wiara" proponuję Ci poczytać kim jest kobieta i kobiecość w ujęciu Tomasza z Akwinu. Ręce Ci opadną. Ale spokojnie, Ty i ja jesteśmy zbudowani tak samo, nasze organy to urządzenia, żyły dostarczają zasilanie, a układ nerwowy to internet dostarczający sygnały i informacje w obie strony, natomiast nasz mózg to chmura obliczeniowa sterująca tym wszystkim. Jesteśmy tylko biologicznymi maszynami, tylko bardziej skomplikowanymi niż komputery. No... ta jedyna drobna różnica jest taka, że ja mam duszę, Ty jej nie masz. Tylko pytanie czy jest to istotne, bo twierdzę, że my wszyscy żyjemy w symulacji i jesteśmy tylko zbiorem zer i jedynek. To tylko iluzja to nasze życie.
      • ta Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 01:57
       No spać się nie da po takim wstrząśnieniu. Bo spójrzcie panowie, pan tchał w nozdrza Adamowi tchnienie życia, a kobiecie niczego nie zatchał, to i całkiem pewnym jest, że ona duszy niematerialnej nie ma i wysoce prawdopodobnym, że ona po prostu nie żyje. Jak bowiem żyć bez tchnięcia życia, ani, ani.

       Ireneo wprawdzie dał mi nadzieję wspominając o możliwości posiadania przez kobiety duszy materialnej, ale przepraszam bardzo, tylko kłopot byłby z takim czymś nietchniętym, a ulepionym (?)
       Bo sobie przedstawcie, że nie wiesz, gdzie siedzi i czy miętkie to jest, a może kanciaste i nie wiesz, czy przez nieuwagę nie nadgryziesz, albo nie przysiądziesz.

       Aleście mi dylematów nagrabili. No to nie wiem.
       • antares504 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 02:07
        Spokojnie moja droga ~ta, jeśli już masz duszę materialną, to zrozumiałe że nie pójdzie ona do nieba, będzie się błąkała po Ziemi. Bo do nieba dusza udaje się z prędkością światła a znasz chyba równanie Einsteina o równoważności masy i energii. Ale niech Twoja dusza mnie czasem odwiedzi, będzie wesoło bo często dostaję jak ja to nazywam "erekcji opowiadania bzdur".
       • ireneo Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 05:14
        ta napisała:

        > No spać się nie da po takim wstrząśnieniu. Bo spójrzcie panowie, pan tchał w no
        > zdrza Adamowi tchnienie życia, a kobiecie niczego nie zatchał, to i całkiem pew
        > nym jest, że ona duszy niematerialnej nie ma i wysoce prawdopodobnym, że ona po
        > prostu nie żyje. Jak bowiem żyć bez tchnięcia życia, ani, ani.
        >
        > Ireneo wprawdzie dał mi nadzieję wspominając o możliwości posiadania przez kobi
        > ety duszy materialnej, ale przepraszam bardzo, tylko kłopot byłby z takim czymś
        > nietchniętym, a ulepionym (?)
        > Bo sobie przedstawcie, że nie wiesz, gdzie siedzi i czy miętkie to jest, a może
        > kanciaste i nie wiesz, czy przez nieuwagę nie nadgryziesz, albo nie przysiądzi
        > esz.
        >
        > Aleście mi dylematów nagrabili. No to nie wiem.

        +++++
        Z nietchniętym już stwórca wie jak sobie radzić. Natomiast z pewnoscią ma klopoty by dla Ew sklonować ten swój swój dech. Jak mi buk miły, to jej/wam nie tchnął, zwierzynie wszelakiej też nie, bo nie stoi w Sadze rodu Dawida ( wyjątkiem jest kilka świn i bydląt w ludzliej skórze) a ta zwierzyna żyje. Więc bez obaw, bez dechu żyć się dam i z zawiścią dodam, że mądrzej. Średnio to kobiety są mądrzejsze, bardzuej wykształcone, silniejsze, odporniejsze na trudy i przeciwności (kilkukrotnie mnie razy popełniają samobójstwa). Gdyby nas (Adamów) tym dechem nie zapaskudził to kto wie czy nie dalibyśmy sobie rady bez was.
        Wrócę do tego co nie tchnął w nozdrza kobiecie. Tu to czego nie tchnął własnej.matce. Jak myslisz, da się dech utrzymać w garści? Puch marny ledwo ledwo, ale nie dech, nawet gdy garść boska Wedle świadków bóg coś takiego zrobił, i to co nie wiesz jakie i gdzie szukać, wygrzebał nazywając duszą (może prototyp?) i położył sobie na dłoni:
        "Pan zaś wyciągnąwszy ręce przyjął jej świętą i przeczystą duszę, a w chwili wyjścia jej przeczystej duszy, napełniło się miejsce owo zapachem i niewypowiedzianym światłem”
        Taką ma jego matka: pachnie, świeci, niby robaczek świętojański zaraz po.kąpieli czyściutki. Według zeznań świadków, ta wygrzebania zrobiona przez niego dusza dla niewiasty.
        Szkoda, ze nie ma tu definicji zapachu i smrodu. Bywa że co jednemu śmierdzi innemu pachnie.
        [nie wagruj więcej, gdyż o tym pisałem i to w maju]
        • ta Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 10:48
         ireneo napisał(a):

         > ta napisała:
         >

         ireneo:
         > Z nietchniętym już stwórca wie jak sobie radzić.

         No ale nie poinformował, tak?
         Czy jest coś na to miejsce, jakaś glazia albo glut? Bo zamieszanie się zrobi, jak się kobiety dowiedzą do końca.
         To nie będzie spokoju.

         Natomiast z pewnoscią ma klop
         > oty by dla Ew sklonować ten swój swój dech. Jak mi buk miły, to jej/wam nie tch
         > nął, zwierzynie wszelakiej też nie, bo nie stoi w Sadze rodu Dawida ( wyjątkiem
         > jest kilka świn i bydląt w ludzliej skórze) a ta zwierzyna żyje.

         Na jakimś glucie jedziemy, jak nic! Popatrz, bo jak są takie trudności w sklonowaniu dusz i dystrybucji, to nie ma bata, żeby było inaczej.

         >Więc bez obaw
         > , bez dechu żyć się dam i z zawiścią dodam, że mądrzej. Średnio to kobiety są m
         > ądrzejsze, bardzuej wykształcone, silniejsze, odporniejsze na trudy i przeciwno
         > ści (kilkukrotnie mnie razy popełniają samobójstwa). Gdyby nas (Adamów) tym dec
         > hem nie zapaskudził to kto wie czy nie dalibyśmy sobie rady bez was.

         I ja ci dzisiaj za te dobre słowa bardzo dziękuję. Kazek też mi zawsze mówi, że tak ma i jeszcze mówi jak mam pytania żebym nie szukała kwadratowych jaj tylko brała co jest.

         > Wrócę do tego co nie tchnął w nozdrza kobiecie. Tu to czego nie tchnął własnej.
         > matce. Jak myslisz, da się dech utrzymać w garści?

         Daj pan spokój, się nie da. Zaraz jak przeczytałam pytanie to spróbowałam, się nie da.
         Ale myślę sobie, że jednak dech stwórcy to ma całkowicie inny ciężar, niż dech mojej osoby z glutem w środku.
         I jak on tchnie to siadajcie narody. Tak że ten.

         > Szkoda, ze nie ma tu definicji zapachu i smrodu. Bywa że co jednemu śmierdzi in
         > nemu pachnie.

         O to to! Prawdę mówisz. Bo jest tak na przykład taki perfum głerlę ( nie wiem, czy znasz).
         No jedzie jak nie wiem co, a kobiety mówią, że piękne. No też mi coś i dlatego ci rację przyznam w tym temacie.

         > [nie wagruj więcej, gdyż o tym pisałem i to w maju]

         Tu ci powiem, bo jesteś grzeczny, że raczej nie wagaruję. Czytam sobie tu jak Kazka w domu nie ma, bo zazdrosny i wtedy o kwadratowych jajach gada, a mnie to już nudzi. I dlatego czytam, bo wy takie mądre rzeczy tu piszecie, że moja głowa mała.
         Ale jak się dowiedziałam, że duszy na pewno nie mam, no to nie wiem, czy to czytanie mi po coś czy po nic.
         No bo sobie tylko gluta zapcham rzeczami i już mi żadnej dziurki nie zostanie na inne, a trzeba żyć.
         No to nie wiem.
  • snajper55 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 01:06
   ireneo napisał(a):

   > Pan nie planował lepić kobiety. To mu przyszło awaryjnie gdy zobaczył jak się A
   > dam sam musi męczyć gdy żadna samica spośród "istot żywych" jak je Adan nazwał
   > mu nie odpowiadała (miał sobie odpowiednią wybrać do pomocy: "Potem Pan Bóg rze
   > kł: «Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla
   > niego pomoc»).

   Uporządkujmy sprawy duszy, człowieka i kobiety. Bóg/Biblia mówi:

   "wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą."

   Tak powstał mężczyzna, czyli człowiek.

   "Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę."

   Tak powstała kobieta.

   W nozdrza kobiety Bóg nie tchnął tchnienia życia, tak więc czy można w ogóle mówić, że kobieta ma duszę?

   S.
   • antares504 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 01:36
    Bardzo a to bardzo trafna uwaga Kolego ~snaper55. Tak myślę, że z tą niby kobiecą duszą odbywa się dużo mystyfikacji i fałszowania prawdy. Kobieta raczej nie ma duszy. Jako kawaler staram się dużo dowiedzieć o kobietach aby sobie życia nie zmarnować, grzebałem nawet kiedyś w literaturze starochrześcijańskiej. Tam jest ciekawa sprawa z wyrazem "homo" , który oznacza "człowiek mężczyzna ". Zapytałem siebie, to kobieta nie jest człowiekiem ???. Grzebię dalej i znajduję, że dopiero w VI wieku jakiś Synod ustalił, że na kobietę też można mówić homo. Jezu Maria, chyba lepiej jak już dalej zostanę tym kawalerem.
    • privus Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 08.06.23, 01:38
     antares504 napisał:

     > Bardzo a to bardzo trafna uwaga Kolego ~snaper55. Tak myślę, że z tą niby kobie
     > cą duszą odbywa się dużo mystyfikacji i fałszowania prawdy. Kobieta raczej nie
     > ma duszy. Jako kawaler staram się dużo dowiedzieć o kobietach aby sobie życia n
     > ie zmarnować, grzebałem nawet kiedyś w literaturze starochrześcijańskiej. Tam j
     > est ciekawa sprawa z wyrazem "homo" , który oznacza "człowiek mężczyzna ". Zapy
     > tałem siebie, to kobieta nie jest człowiekiem ???. Grzebię dalej i znajduję, że
     > dopiero w VI wieku jakiś Synod ustalił, że na kobietę też można mówić homo. Je
     > zu Maria, chyba lepiej jak już dalej zostanę tym kawalerem.

     Kobieta wg. tej religii jest jedynie dodatkiem dla mężczyzny. Tylko co w tym mariażu robi święty duch zapładniając kobiety?
     Dalibóg pojęcia nie mam :)
   • ireneo Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 05:39
    snajper55 napisał:

    [/b]w jego
    > nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą."
    >
    > Tak powstał mężczyzna, czyli człowiek.
    >
    > "Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę."
    >
    > Tak powstała kobieta.
    >
    > W nozdrza kobiety Bóg nie tchnął tchnienia życia, tak więc czy można w ogóle mó
    > wić, że kobieta ma duszę?
    >
    > S.
    +++++++
    Niby można, ale dusza to tak wazne tchnienie, że w Sadze rodu Dawida byloby o tym i jeszcze podkreślone wężkiiem. Podobnie ze zwierzyną wszelaką bezduszną. Może dusza ma jakiś negatywny wpływ na rozród i dlatego w kobiety jej nie ducha (jeśli ominąć płeć duszy)?

    Coś w tym jest, bo Tomaszowi z Akwinu wyszło że po czterdziestu dniach u chłopaka dusza jest, a u dziewczyn ni chu chu, że posłużę się ich slangiem.
    Może to mieć związek z lesbijstwem i gejostwem? Tylko głośno myślę, bo gdy do chlopaka trafi walnięta dusza no to gej na mur beton a jak jaka błędnie trafi do dziewczyny to lesba wyrasta.

   • elka-sulzerowa2 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 07.06.23, 19:53
    snajper55 napisał:

    >
    > Uporządkujmy sprawy duszy, człowieka i kobiety. Bóg/Biblia mówi:
    >
    > "wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego
    > nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą."
    >
    > Tak powstał mężczyzna, czyli człowiek.
    >
    > "Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę."
    >
    > Tak powstała kobieta.


    Z tym zebrem to jest skomplikowana historia bo ... w starohebrajskim zebro i strona ciala to dwa rozne slowa. W starym pismie piszacy nie uzyl slowa "ala" (zebro) ... a slowa "tsela" (side = strona ciala, czesc ciala, bok)

    A wiec mityczna zydowska Ewa z boku Adama powstala.

    > W nozdrza kobiety Bóg nie tchnął tchnienia życia, tak więc czy można w ogóle mó
    > wić, że kobieta ma duszę?
    >
    > S.

    Tu raczej o dech chodzi a nie mityczna dusze.
  • ta Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 13:31
   Autorze :)

   Wybacz tę zabawę zadanym tematem.
   Nastrój mam wbrew pozorom poniżej kreski i był to sposób na poradzenie sobie ze stresem coby nie biadolić i bliskich nim nie zarzucać. Dziękuję innym dyskutantom za zrozumienie i współudział :)
   • antares504 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 13:44
    Miłego dnia i uśmiechnij się.
    • ta Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 30.05.23, 13:47
     Dzięki, jakoś daję radę. Będzie OK :)
  • privus Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 31.05.23, 20:51
   Bo powstały z ziobra :)
  • charyzmatyk Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 07.06.23, 10:48
   Witaj. Bóg stworzył kobietę z żebra Adama aby mężczyzna nie był sam. Kobiety mają duszę przecież pomagają mężczyźnie są jego lepszą połową.
   • ireneo Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 07.06.23, 11:23
    charyzmatyk napisał:

    > Witaj. Bóg stworzył kobietę z żebra Adama aby mężczyzna nie był sam. Kobiety
    > mają duszę przecież pomagają mężczyźnie są jego lepszą połową.
    ++++
    Dusza to nie ta rola, ona jest tylko nieśmiertelna i nic więcej do roboty nie ma.
    Bóg nie miał w planie kobiety gdyż po to zeby nie był sam ulepił mu zwierzynę ale żadna się nie nadała to sklonował mu jego samego ze szparką. Nie wiadomo dlaczego z mini penisem.
   • wariant_b Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 07.06.23, 13:38
    charyzmatyk napisał:

    > Witaj. Bóg stworzył kobietę z żebra Adama aby mężczyzna nie był sam.
    > Kobiety mają duszę przecież pomagają mężczyźnie są jego lepszą połową.

    Jaką połową?
    Żebro nie jest połową człowieka, to tylko marny kawałek kości.
   • snajper55 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 07.06.23, 15:33
    charyzmatyk napisał:

    > Witaj. Bóg stworzył kobietę z żebra Adama aby mężczyzna nie był sam. Kobiety
    > mają duszę przecież pomagają mężczyźnie są jego lepszą połową.

    Skąd wiesz, że mają? Bóg Ewie niczego nie tchnął, nie zrobił jej tak jak człowieka, na swoje podobieństwo.

    Koń też pomaga człowiekowi. Czy będziesz twierdzić, że z tego powodu koń ma duszę?

    S.
  • tade-k53 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 13.06.23, 11:23
   Człowie to ciało i dusza rozumna. Każdy ma duszę.
   "Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?" Mt 16:26
   tradycja2012.blogspot.com/
   • ireneo Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 13.06.23, 11:34
    tade-k53 napisał:

    > Człowie to ciało i dusza rozumna. Każdy ma duszę.
    > "Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej
    > szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?" Mt 16:26
    > <a com/</a>
    ++++
    rozumny nie ma duszy bo po co mu ona jeśli tylko kłopoty przez nią.
    Dla przykladu ja nigdy nie miałem i zajmuję się tylko cialem. Znacznie oszczędniej.
    Zapewne teraz się dowiesz, ze z powodu iż dobrze byłoby coś mieć nie wynika że się to ma i nie jest lepiej nie mieć.
    I tak ci dopomóż buk.

   • ireneo Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 13.06.23, 11:44
    tade-k53 napisał:

    "A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?" 1P 4:18"
    +++
    Dobrze jest myśleć dobrze jeśli nie chce się tylko wierzyć, bo myślenie już dobrze tylko utyka.
    Jest w nauce o dobtym mysleniu tsja wskazówka, że kiedy opiera się rozumowanie na błędnych przesłankach, to teza jest też błędna. Mógłbyś, paciorku, jakoś udowodnić, że sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia. Dobrze byłoby jakoś oPiSać, który to jest sprawiedliwy. Bez tego z tej tezy wychodzi cretieński idiotyzm (tu nie ma oksymoronu bo nie jest tak, że chrestienie mówią same idiotyzmy), jakoby niesprawiedliwy łatwo dostępował zbawienia.
    • elka-sulzerowa2 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 13.06.23, 19:22
     Gwoli scislosci ... mityczne bostwo tworzac Ewe raczej RATUNEK mialo na mysli ... gdyz slowo EZER, czesto uzywane w tym starym pismie, mowi o ratowaniu, ratowniku, wyratowaniu ... a nie pomocnikach.

     • ireneo Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 13.06.23, 19:41
      elka-sulzerowa2 napisała:

      > Gwoli scislosci ... mityczne bostwo tworzac Ewe raczej RATUNEK mialo na mysli .
      > .. gdyz slowo EZER, czesto uzywane w tym starym pismie, mowi o ratowaniu, rato
      > wniku, wyratowaniu ... a nie pomocnika++++
      +++++
      Ratunek?
      Kiedy ktoś krzyczy pomocy no to ratunek taki czymś jest. Trudno przyjąć inne znaczenia ratunek bo przed czym czy przed kim, mając takiego patrona o którym bydło, gady, płazy, drapieżniki.wiedziały.
      • elka-sulzerowa2 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 13.06.23, 20:52
       Znaczenie slowa ... lost in translation.
       "Ezer" znaczenie, w kazdym innym przypadku uzycia w PS, to "nagle wybawienie" ... a nie usluzna pomoc kogos pomniejszego.
      • wariant_b Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 13.06.23, 21:11
       ireneo napisał(a):

       >> Gwoli scislosci ... mityczne bostwo tworzac Ewe raczej RATUNEK mialo na mysli .
       >> .. gdyz slowo EZER, czesto uzywane w tym starym pismie, mowi o ratowaniu...
       > Ratunek?

       Nie - czytaj uważniej, to Księga Rodzaju, rozdział 2 werset 18:
       Potem Pan Bóg rzekł: Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią
       dla niego {EZER kenegdo}.

       • ireneo Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 13.06.23, 21:45
        wariant_b napisał:

        > ireneo napisał(a):
        >
        > >> Gwoli scislosci ... mityczne bostwo tworzac Ewe raczej RATUNEK mialo
        > na mysli .
        > >> .. gdyz slowo EZER, czesto uzywane w tym starym pismie, mowi o rato
        > waniu...
        > > Ratunek?
        >
        > Nie - czytaj uważniej, to Księga Rodzaju, rozdział 2 werset 18:
        > Potem Pan Bóg rzekł: Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zat
        > em odpowiednią
        > dla niego {EZER kenegdo}.

        ++++
        cytuj jak jest napisane, a nie jak chciałbyś aby było. W tym co próbujesz nie ma ładu ani skladu. Poza tym bez sensu choćby z powodu, iż o tej pomocy pisze w kilku wersach i kombinowanie z podstawianiem psuje w zdaniach związek celu. A jak sobie chcesz to zamiast pomocnego wstaw sobie ptaszka albo kaczkę.
       • elka-sulzerowa2 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 13.06.23, 21:45
        wariant_b napisał:
        >
        > Nie - czytaj uważniej, to Księga Rodzaju, rozdział 2 werset 18:
        > Potem Pan Bóg rzekł: Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zat
        > em odpowiednią
        > dla niego {EZER kenegdo}.


        EZER nie jest latwym slowem do przetlumaczenia. Jest uzyte bodajze 20 razy w starym pismie ... i w kazdym uzyciu kontekst wskazuje na "lifesaver" w momentach "zycia i smierci" znaczenie a nie pomocnika/pomagiera.

        Wezmy np. Psalm 121:2

        EZER mi przyjdzie od Pana,
        co stworzył niebo i ziemię.

        Czy piszacy mowi to o jakims pomagierze ... czy raczej "ratunku"?
        • snajper55 Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 13.06.23, 22:38
         elka-sulzerowa2 napisała:

         > wariant_b napisał:
         > >
         > > Nie - czytaj uważniej, to Księga Rodzaju, rozdział 2 werset 18:
         > > Potem Pan Bóg rzekł: Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię
         > mu zat
         > > em odpowiednią
         > > dla niego {EZER kenegdo}.

         >
         > EZER nie jest latwym slowem do przetlumaczenia. Jest uzyte bodajze 20 razy w st
         > arym pismie ... i w kazdym uzyciu kontekst wskazuje na "lifesaver" w momentach
         > "zycia i smierci" znaczenie a nie pomocnika/pomagiera.
         >
         > Wezmy np. Psalm 121:2
         >
         > EZER mi przyjdzie od Pana,
         > co stworzył niebo i ziemię.
         >
         > Czy piszacy mowi to o jakims pomagierze ... czy raczej "ratunku"?


         Mnie się wydaje, że najbliższym określeniem dla ezer w języku polskim jest słowo wsparcie.

         S.
        • ireneo Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 13.06.23, 22:45
         elka-sulzerowa2 napisała:

         > wariant_b napisał:
         > >

         > > em odpowiednią
         > > dla niego {EZER kenegdo}.[/i]
         >
         > EZER nie jest latwym slowem do przetlumaczenia. Jest uzyte bodajze 20 razy w st
         > arym pismie ... i w kazdym uzyciu kontekst wskazuje na "lifesaver" w momentach
         > "zycia i smierci" znaczenie a nie pomocnika/pomagiera.
         >
         > Wezmy np. Psalm 121:2
         >
         > EZER mi przyjdzie od Pana,
         > co stworzył niebo i ziemię.
         >
         > Czy piszacy mowi to o jakims pomagierze ... czy raczej "ratunku"?
         +++
         Chryste panie, napiszcie o tym temat, a tu do niego:
         bliskoznaczne słowa ratunek to: sposób, wsparcie, wspieranie, odsiecz, ocalenie, środek zaradczy, bratnia dłoń, antidotum, rozwiązanie, pomoc, środek, uratowanie, wybawienie, wybawianie, zbawienie, wyratowywanie, oparcie, wyjście, ocalanie, rada, ratowanie, sukurs, pomaganie, narzędzie, posiłki, odratowanie, wyswobodzenie, ucieczka, panaceum, ostoja, ...
         • wariant_b Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 14.06.23, 00:01
          ireneo napisał(a):

          > Chryste panie, napiszcie o tym temat, a tu do niego:

          Chryste panie, wytęż trochę umysł i spróbuj zrozumieć, o co chodziło elce.
          • ireneo Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 14.06.23, 01:57
           wariant_b napisał:

           > ireneo napisał(a):
           >
           > > Chryste panie, napiszcie o tym temat, a tu do niego:
           >
           > Chryste panie, wytęż trochę umysł i spróbuj zrozumieć, o co chodziło elce.
           ++++
           Elżbiecie, Eli, raczej, jeśli nie chce ci się wklejać całego nika.
           Problem ty masz, paciorku Z tym da się radę wnuków dożyć, byle w szyje nie dawać. I tak ci dopomóż buk.
           • feelek Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 14.06.23, 14:27
            ireneo napisał(a):

            > ++++
            > Elżbiecie, Eli, raczej, jeśli nie chce ci się wklejać całego nika.
            > Problem ty masz, paciorku Z tym da się radę wnuków dożyć, byle w szyje nie dawa
            > ć. I tak ci dopomóż buk.
            ............
            .......
            .....
            Panie Ireneo!
            Zakłada pan wątek na forum o moderacji, że pana obrażają, a sam co pan robi?
            • ireneo Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 14.06.23, 14:42
             feelek napisał:

             > ireneo napisał(a):
             >wariant_b napisał:

             > ireneo napisał(a):
             >
             > > Chryste panie, napiszcie o tym temat, a tu do niego:
             >
             > Chryste panie, wytęż trochę umysł i spróbuj zrozumieć, o co chodziło elce.

             > Panie Ireneo!
             > Zakłada pan wątek na forum o moderacji, że pana obrażają, a sam co pan robi?
             ++++++
             "> Chryste panie, wytęż trochę umysł i spróbuj zrozumieć, o co chodziło..."

             • feelek Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 14.06.23, 14:58
              To na nic.
              .....
              Musi pan bardziej wyluzować.
              Inaczej rażą pana czyjeś neutralne stwerdzenia/ sformułowania jak: " ...elce...",
              a sam nazywa pan innych " ...paciorku....".
              ....
              Wyluzuj Irenełku.
              ......
              [Irenełek to zdrobnienie od Ireneo.
              Ireneo -> Irenełko -> wołacz: Irenełku.
              No chyba, że sobie p. Ireneo nie życzy].
           • wariant_b Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 14.06.23, 15:30
            ireneo napisał(a):

            > Elżbiecie, Eli, raczej, jeśli nie chce ci się wklejać całego nika.

            Nie wiem jak ma na imię elka-sulzerowa2, ale wiem, że dopełniacz
            elce-sulzerowej2 wyglądałby gorzej niż samo elce.
            • ireneo Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 14.06.23, 16:41
             wariant_b napisał:

             > ireneo napisał(a):
             >
             > > Elżbiecie, Eli, raczej, jeśli nie chce ci się wklejać całego nika.
             >
             > Nie wiem jak ma na imię elka-sulzerowa2, ale wiem, że dopełniacz
             > elce-sulzerowej2 wyglądałby gorzej niż samo elce.
             +++
             Niechlujstwo naganne, a PISanie imion z małej litery w najlepszym wypadku cyniczne.
             Stąd porada, panie chłopie kochany, że jak nie jesteś pewny, to posłuż się tym przegubowcem userki gdyż stanowi całość, a ty odrywasz kawałek, który w języku polskim jest imieniem, którego piasanie z małej litery to i tu obciach. Absmaczne poza tym jak krowi placek obok kanapki.
             ------
             Najlepszym strażnikiem tacy jest szatan
             • feelek Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 14.06.23, 16:49
              ireneo napisał(a):
              > +++
              > Niechlujstwo naganne, a PISanie imion z małej litery w najlepszym wypadku cynic
              > zne.
              > Stąd porada, panie chłopie kochany, że jak nie jesteś pewny, to posłuż się tym
              > przegubowcem userki gdyż stanowi całość, a ty odrywasz kawałek, który w języku
              > polskim jest imieniem, którego piasanie z małej litery to i tu obciach. Absmacz
              > ne poza tym jak krowi placek obok kanapki.
              ......
              f.: a czym jest: " ....paciorku...."
              .....
              PS. Nie zauważa pan, panie Ireneo absurdu, w jaki pan tu grzęźnie?
             • wariant_b Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 14.06.23, 17:23
              ireneo napisał(a):

              > Niechlujstwo naganne, a PISanie imion z małej litery w najlepszym wypadku cyniczne.

              Na forum posługujemy się nickami, a nie imionami. A loginy, nicki, adresy mailowe etc.
              piszemy w takiej formie, w jakiej występują. Oprogramowanie forum nie dopuszcza
              dużych liter w nickach, więc nie należy ich zmieniać, nawet grzecznościowo.
              Nie powinno się ich również odmieniać, ale czasem jest to niezręczne językowo.

              Więc musisz mi wybaczyć, że nie zwracam się do ciebie po imieniu, a z małej litery.
            • feelek Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 14.06.23, 16:43
             wariant_b napisał:

             > ireneo napisał(a):
             >
             > > Elżbiecie, Eli, raczej, jeśli nie chce ci się wklejać całego nika.
             >
             > Nie wiem jak ma na imię elka-sulzerowa2, ale wiem, że dopełniacz
             > elce-sulzerowej2 wyglądałby gorzej niż samo elce.
             ....
             .....
             ....a może Ireneo " ...elce..." kojarzy się z:
             "....kto na ławce wyciął serce
             i podpisał: " ...głupiej Elce..." ".
             ......
             A już najzupełniej serio:
             nie wiem jak inni, ale ja mam takie doświadczenia z dyskusjami w internecie, że są one ( te dyskusje) napiętnowane ( sic!) emocjonalnym podejściem.
             Zdarza mi się czasem znaleźć jakiś swój wpis sprzed jakiegoś czasu i .... zachodzę w głowę - to ja napisałem???
             : nie bardzo sam rozumiem o co chodziło, jaki był spór, czemu rozmawiający ( w tym ja sam) mają do siebie pretensje. I o co.
             ....
             Jedyna rada - wyluzować.
             • wariant_b Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 14.06.23, 17:05
              feelek napisał:
              > Zdarza mi się czasem znaleźć jakiś swój wpis sprzed jakiegoś czasu i ....
              > zachodzę w głowę - to ja napisałem??? : nie bardzo sam rozumiem o co chodziło ...

              Jeśli to do mnie - to chodziło o to, że przy odmianie przez przypadki dopadła mnie wątpliwość,
              czy właściwsze będzie pozostanie cyfry 2 czy słowne określenie: "elce-sulzerowej drugiej".
              A że chodziło o formę "elki" czyli w dopełniaczu, a ja byłem właśnie przy celowniku - stąd kiks.
   • privus Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 14.06.23, 19:34
    tade-k53 napisał:

    > Człowie to ciało i dusza rozumna. Każdy ma duszę.

    Może zdefiniujesz to swoje pojęcie duszy odpowiadając wprost na proste przecież pytania:
    - jaka jest rola dyszy?
    - do czego miałaby służyć?
    - czy jako nieśmiertelna i niematerialna, nieistniejąca przed naszym poczęciem miałaby zaistnieć na zawsze?
    - kiedy właściwie ona funkcjonuje?

    Ze słynnej mazowieckiej piosenki ludowej wynika jednoznacznie, że z duszą może być różnie:
    Umarł Maciek, umarł, już leży na desce...
    gdyby mu zagrali, podskoczyłby jeszcze,
    bo w Mazurze taka dusza, gdy zagrają to się rusza.


    Doświadczenia zmysłowe i Rozumowanie są prawie zawsze weryfikowalne. Bezpodstawna intuicja żywiona własnym przeświadczeniem może być czasami sprawdzalna, ale najczęściej nie.

    Podobnie, jak nie cierpieliśmy przed poczęciem, nie będziemy cierpieć po śmierci, bo ustanie działalność mózgów – naszych wspaniałych komputerów?
    • ireneo Re: Kobiety nie mogą mieć duszy i tak musi pozost 15.06.23, 11:05
     privus napisał:

     > tade-k53 napisał:
     >
     > > Człowie to ciało i dusza rozumna. Każdy ma duszę.
     Zarodek ma duszę rozumną?
   • privus Dzwony kościelne w tej sprawie milczą 15.06.23, 11:22
    tade-k53 napisał:

    > Człowie to ciało i dusza rozumna. Każdy ma duszę.
    > "Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej
    > szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?" Mt 16:26
    > tradycja2012.blogspot.com/
    >
    >
    Coś tu jest jednak nie tak w tych księgach.
    Dusza kobiety pozostaje ciągle i nadal tym czymś domniemanym, nieznanym i tajemniczym. Zgodnie z przysłowiem włoskim, jedna i ta sama kobieta ma w sobie siedem dusz i jeszcze jakąś ósmą duszyczkę w dodatku.
    A tu masz jak na przekór w tych wszelkich słowach jedynie słusznej prawdy - żadna kobietologja nie tylko istnieje, ale brakuje nawet prób rozwikłania tego codziennego przecież problemu :).

    Obserwuję w tym zakresie bardzo poważne zaniedbania instytucjonalne w tej materii poczynając od prałata do adwokata, od baptystów do metodystów, od marjawitów do karaitów, od spirytystów do sadystów.

    Czy w jednym słowie "kobieta" zawiera się więcej utajonych sensów niż diabłów w główce szpilki, skoro poddają się w tym temacie nawet najtęższe głowy wszelkiej czarnej magii i maści?.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka