Dodaj do ulubionych

"Trzeba wam się powtórnie narodzić" J 3, 7

06.04.09, 02:51
Jak pozbyc sie starego czlowieka - wersety biblijne z podkladem
muzycznym:

www.youtube.com/watch?v=-vYmuT84Npo
Obserwuj wątek
        • kaczy.i.indyczy Re: "Trzeba wam się powtórnie narodzić" J 3, 7 07.04.09, 18:06
          Tu z kolei chodziłoby głównie o ten fragment :

apologetyka.katolik.net.pl/content/view/319/63/
          (...)
          Zazwyczaj chętnie wdawałem się w rozmowy z antykatolickimi fundamentalistami,
          którzy obawiali się o moje zbawienie. Podziwiałem ich zapał ewangelizacyjny.

Pewnego wieczoru przy kolacji przytoczyłem Kimberly swoją, odbytą wcześniej w
          tym samym dniu, rozmowę z jednym z tych fundamentalistów. Dowiedziawszy się, że
          jestem katolikiem, natychmiast zaczął mnie ewangelizować.

Zaczął od klasycznego pytania:

– Czy narodziłeś się na nowo?

– Owszem - odrzekłem. – Ale co ty przez to rozumiesz? Wyglądał na zaskoczonego:

– Czy przyjąłeś Jezusa jako swojego osobistego Pana i Zbawiciela?

Z szerokim uśmiechem na ustach odparłem:

– Tak, owszem. Ale to nie dlatego narodziłem się na nowo. Narodziłem się na nowo
          dzięki temu, co uczynił Chrystus przez Ducha Świętego w momencie mojego chrztu.

Wydał mi się zbity z tropu, więc wyjaśniałem dalej:

– Widzisz, Biblia nie mówi nigdzie: „Musisz przyjąć Jezusa jako swojego
          osobistego Pana i Zbawiciela”. Jest to bardzo ważne, ale nie o tym mówi Pan,
          tłumacząc Nikodemowi w Ewangelii św. Jana 3,3, że musi się „na nowo narodzić”.
          Jezus sam wyjaśnia sens tego zwrotu dwa wiersze dalej, gdy mówi: „Jeśli ktoś się
          nie narodzi z wody i z ducha”, nawiązując tymi słowami do chrztu. Jan nie
          pozostawia czytelnikowi wątpliwości pod tym względem. Bezpośrednio po opisie
          rozmowy Jezusa z Nikodemem (wiersze 2-21) zaczyna następny wiersz od słów:
          „Potem Jezus i uczniowie Jego udali się do ziemi judzkiej. Tam z nimi przebywał
          i udzielał chrztu”. Kolejne kilka wierszy dalej Jan opisuje, jak „faryzeusze
          usłyszeli, iż Jezus pozyskuje sobie więcej uczniów i chrzci więcej niż Jan”.
          Innymi słowy, Jezus mówiąc, że musimy się „na nowo narodzić”, miał na myśli
          chrzest."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka