Dodaj do ulubionych

reklamacja butów WOJAS prosze o opinie

IP: *.avamex.com.pl 15.10.09, 11:42
W grudniu 2008 kupiłam skórzane kozaki w Wojasie. Sprawowały się
wyśmienicie.Pastowałam, dbałam. Po sezonie schowałam. Wczoraj
wypastowałam, ubrałam przy tym mokrym śniegu i praktycznie od razu
przemokły - lewy but,od podeszwy - pośrodku stopy (może przez
szwy?), prawy but tak samo ale zdecydowanie mniej.Posiadam paragon.
Czy jest sens je reklamować? Jak się do tego zabrać? Były kupione
podczas seznowych obniżek w w Wojasie.
Obserwuj wątek
          • Gość: iwona Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.gorzow.mm.pl 20.01.11, 00:38
            Sprzedawca jest zobowiązany przyjąć każdą reklamację, nawet jeśli jej powód jest jawną i bezsprzeczną winą użytkowanika. Każda wysyłana jest do producenta, gdzie rozpatrzy ją rzeczoznawca. Proszę nie myśleć, że rozpatruje sprzedawca. Poza tym ZAWSZE można się odwołać, jeśli nadal będzie odmowa - rzecznik praw konsumenta, obecny w każdym większym mieście. Odwoływać się warto, a nawet należy, z doświadczenia wiem, że skutkuje. To samo w sytuacji reklamowania tej samej wady drugi raz z rzędu. Dodam tylko, że jest z tej strony, nie jako klient. Polecam.
            • Gość: gość Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.11, 00:30
              Jeśli buty przemakają i te skórzane -należy reklamować!!! Ostatnio kupiłam buty skorzane firmy Kacper i tez mi przemokły. Oczywiście reklamowałam, ale trafiłam na tak wulgarnego sprzedawcę (zrezygnowalam z kolejnej reklamacji czy ew. podaniem do sądu).Jako powód odmowy reklamacji podano :"złą konserwacja". Buty i pastę do obuwia zakupiłam w tym samym sklepie . Teraz żałuję. Sama przeprowadziłam śledztwo, co sie stało ,że buty niby solidnej firmy a przeszłam po moim trawniku(poranna rosa), skarpetki były mokre. Rozmawiałam też z pracownikami kilku punktów szewskich.Dla przykładu- mam buty firmy Rieker i nawet gdy pada deszcz i dlugo jestem na spacerze nie przemakają mi!! Dlaczego?
              Wyjaśnienie jest jedne. Firma po prostu zaoszczedziła na inpregnacji. Sama pasta i tzw tłuszcz to nic nie da jeśli buty od producenta trafią do sklepu żle zainpregnowane. . Moje buty są nowe i szkoda ich wyrzucać. Za porada szewca delikatnie zmyłam warstwy past płynem do naczyń (uważając aby zbytnio nie zmoczyc skóry). Nastepnego dnia zainpregnowałam preparatem kupionym u szewca a potem juz tylko pasta do skory. Pamietać tez nalezy zeby tylko jeden rodzaj uzywac. Zobaczymy jaki bedzie efekt.
      • gilgus Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie 25.08.11, 15:57
        Jestem właścicielem firmy MAKTEX.PL
        Oświadczam, że nigdy taka sytuacja nie miała miejsca.
        Czyste pomówienia. Proszę podać swoje imię i nazwisko na forum, a najlepiej udowodnić!!!
        Gdybym uparła się naprawdę, to zdobyłabym Pani dane i podała sprawę do sądu za oczernanie!
        Jestem ciekawa, czy w ogóle dokonała Pani zakupu w naszej firmie.
    • Gość: Staszek Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.25.113.247.meganet.net.pl 31.05.11, 08:33
      Od wielu lat byłem użytkownikiem butów tej firmy. niestety ostatnie dwie pary obuwia również reklamowałem. Pozostał niesmak i brak stylu firmy do której miałem zaufanie od wielu lat. Usterki wprawdzie zostały usunięte (nie wiem na jak długo) ale reklamacja nie uznana. Chyba czas poszukać innego godnego zaufania producenta. To nie jest ten Wojas jakiego pamiętam.
      • Gość: Krystian Kamiński Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.broadband.greenlan.pl 01.04.13, 00:54
        Witam.

Jestem posiadaczem ZŁOTEJ KARTY WOJAS!, co o czyś świadczy i szczerze NIE POLECAM tych butów! Kiedyś były dobre, ale od paru lat, od roku 2006-2007 firma BARDZO się zepsuła i sprzedaje SZAJS za BARDZO DUŻE PIENIĄDZE! Problemy z reklamacją, buty nawet nie wytrzymują okresu gwarancji. Ja przez okres 3 lat kupiłem 4 pary i KAŻDĄ parę reklamowałem po 2, 3 razy aż w końcu lądowały w koszu! Buty za 300-400 złotych! SZMELC GÓWNO SZAJS! Teraz mam skórzane buty ala glany i idę 3 raz z nimi na gwarancję. Poza tym obcierają i odparzają nogi. Nie zliczę ile razy mi nogi odmarzły, poza tym poci się w nich noga jak diabli, rozklejają się, wyściółka w środku się poodrywała, zamek nie trzyma. JEDNA WIELKA PORAŻKA. STANOWCZO NIE POLECAM I BARDZO ODRADZAM!!
      • wysoki27kr Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie 30.06.13, 16:10
        NIGDY WIECEJ FIRMY WOJAS - ŻENADA i SKANDAL: Skórzane buty za niespełna 300zł w których byłem może 6-7 razy w biurze i samochodzie nagle zaczęły się psuć - tzn jeden z nich zaczął się rozrywać przy podeszwie. Zaniosłem do reklamacji póki nie rozpruły się całkiem. Dostałem odpowiedz "buty użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem, uszkodzenia mechaniczne". Idę do baby z sklepu i pytam - jak niezgodnie z przeznaczeniem, jakie uszkodzenie mechaniczne skoro jeden jest but cały jak nowy, a drugi się pruje a ona "no wie Pan, może to przecięcie, a może Pan ma dwie inne stopy, dwie inne nogi, a może Pan stanął na dużym kamieniu i były duże napreżenia i dlatego but pęknął...tłumacze kobiecie, że w tych butach byłem jedynie w biurze i w aucie, że to nie są buty na jakieś wycieczki...a ona dalej swoje - że pewnie na czymś stanąłem nie równym i dlatego się rozpruły". Reklamowałem znów, aby wyjaśniła jaka może być w tym moja wina, że sam się but rozlatuje i znowu odpowiedź odmowna. Na koniec obsługa sklepu powiedziała, mi że mogę jedynie oddać sprawę do sądu i opłacić sobie prawników itd. Dla mnie to skandal, totalne wymigiwanie się od naprawy obuwia czy wymiany. Mam 6-7 par butów różnych więc jakim cudem w 5 miesięcy mogłem rozwalić te z jednych bardziej "wyjściowych" ? Gwarancja niby 2 lata, a kobieta wszystko wmawia na siłę byleby nie naprawić, rzeczoznawca firmy Wojas podobnie. Żenada. NIGDY WIĘCEJ firmy WOJAS - Absolutnie ORADZAM jakichkolwiek zakupów. Traktuja klienta najgorzej jak sie da. Nigdy nie spotkałem się z takim wymigiwaniem się od swojego złego produktu. Straciłem dużo czasu, nerwów i kompletnie zaufanie do tej żałosnej firmy.
    • Gość: Jurek Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.adsl.inetia.pl 22.02.12, 15:25
      Firma Wojas omijać z daleka.Syn kupił buty za 300 zł po 2 miesiącach pękły na wierzchu na zgięciu,odrzucili reklamację uzasadnienie buty przemoczone,a syn chodził w butach tylko w pracy jako kelner.Buty wiosenno letnie nie używać w zimie.Dobre.Zresztą znalazłem kilka forum gdzie wszyscy piszą że odrzucają wszystkie reklamacje.Polska firma WSTYD.
        • Gość: K Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.gemini.net.pl 30.06.13, 15:58
          NIGDY WIECEJ FIRMY WOJAS - ŻENADA: Skórzane buty za niespełna 300zł w których byłem może 6-7 razy w biurze i samochodzie nagle zaczęły się psuć - tzn jeden z nich zaczął się rozrywać przy podeszwie. Zaniosłem do reklamacji póki nie rozpruły się całkiem. Dostałem odpowiedz "buty użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem, uszkodzenia mechaniczne". Idę do baby z sklepu i pytam - jak niezgodnie z przeznaczeniem, jakie uszkodzenie mechaniczne skoro jeden jest but cały jak nowy, a drugi się pruje a ona "no wie Pan, może to przecięcie, a może Pan ma dwie inne stopy, dwie inne nogi, a może Pan stanął na dużym kamieniu i były duże napreżenia i dlatego but pęknął...tłumacze kobiecie, że w tych butach byłem jedynie w biurze i w aucie, że to nie są buty na jakieś wycieczki...a ona dalej swoje - że pewnie na czymś stanąłem nie równym i dlatego się rozpruły". Reklamowałem znów, aby wyjaśniła jaka może być w tym moja wina, że sam się but rozlatuje i znowu odpowiedź odmowna. Na koniec obsługa sklepu powiedziała, mi że mogę jedynie oddać sprawę do sądu i opłacić sobie prawników itd. Dla mnie to skandal, totalne wymigiwanie się od naprawy obuwia czy wymiany. Mam 6-7 par butów różnych więc jakim cudem w 5 miesięcy mogłem rozwalić te z jednych bardziej "wyjściowych" ? Gwarancja niby 2 lata, a kobieta wszystko wmawia na siłę byleby nie naprawić, rzeczoznawca firmy Wojas podobnie. Żenada. NIGDY WIĘCEJ firmy WOJAS - Absolutnie ORADZAM jakichkolwiek zakupów. Traktuja klienta najgorzej jak sie da. Nigdy nie spotkałem się z takim wymigiwaniem się od swojego złego produktu. Straciłem dużo czasu, nerwów i kompletnie zaufanie do tej żałośnej firmy.
          • Gość: kasia Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: 212.108.12.* 10.09.13, 10:26
            NIGDY WIĘCEJ BUTÓW WOJAS!!! Podpisuję się pod tym i wszystkich przestrzegam przed tą firmą!!! Źle wykonane obuwie, niedopracowane, reklamacji nie uwzględniają, traktując klienta jak półgłówka. Poprosiłam o podklejenie odwiązującej się kokardki ozdobnej to dostałam odpowiedź że jak w bucie rozwiązuje się sznurówka to się nie reklamuje obuwia!!! Żenada. Rozmawiałam z koleżanką-prawiniczką czy jest sens się odwoływać, ale powiedziała że sama miała z nimi kiedyś problem przy reklamacji torebki i też już nigdy u nich nic nie kupi :-) Na szczęście jest konkurencja więc nie jesteśmy skazani na Wojasa :-) Przy okazji, dobrze by było aby Wojas nauczył się czegoś od konkurencji. Jak się u Ryłko reklamuje obuwie, to naprawiają a oprócz tego czyszczą i, konserwują buty, wymieniają zelówki i jeszcze piszą pismo przepraszające! NIGDY WIĘCEJ BUTÓW WOJAS!
    • Gość: Noras Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.vlan235.dengo.lubman.net.pl 09.10.12, 07:55
      Witam a ja kupilem buty wojas za 299 zł i dzisiaj maja 12 dni !!! i mam juz dziure od wewnatrz w palcu u gory i jak jest wkladka to cos sie tam zrobilo ze mnie gniecie i nie jest to na zgieciu, takie wybrzuszenie. Dzisiaj niose je do reklamacji bo juz jestem niesamowicie wq. Wczesniej kupowalem buty z firmy bata takie samo badziewie 4 razy reklamacja 2 roznych par butow ktore wytrzymywały ( 1wsza para - 1 tydz 2ga para - 1 dzien potem 3 mies a pozniej masakra z nich byla ) Dlaczego to tak jest ? stope mam normalna waga 81 kg i oszczedzam buty. Zazwyczaj chodze po biurze. PS mam buty z innej firmy 2 pary (nie powiem jakiej nie bede robil reklamy ) i nie moge ich zajezdzic. Jedne 3 lata i ani sie nie rozklejaja ani nic a czesto w nich chodze a drugie 2 lata i zaczynaja sie niszczyc. A planowalem kupic w wojasie fajne polbuty jako kolejna para ale po tym badziewiu co bede reklamowal to nie wiem.
      • Gość: Noras Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.nplay.net.pl 17.10.12, 21:19
        Witam, nawiązujac do mojej ostatniej wypowiedzi dodaje kolejny wpis o firmie wojas. Mianowicie wracajac do butow co maja 12 dni uzytkowania i byly zareklamowane (wkladka z wybrzuszeniem i przetarcie od wewnatrz przy palcach. Zareklamowany towar wrocil naprawiony ale ni do konca. Zosala naprawiona wkladka a przetarcie nie. I nie bylo do tego uzasadnienia naprawiajacego (debil pewnie zapomnial o tym) Firma wojas napisala mi sms ze moge odebrac buty po czzym stwierdzilem ze nie zostalo wszystko naprawione i tu pojawia sie kretynizm tej firmy. Poszedlem po buty by znowu zlozyc kolejna reklamacje (co za debile tam pracuja) Ciekawe czy teraz naprawia czy cos wymysla. A mialem kupic u nich 2gie buty ale po tej akcji nie polecam nikomu tej firmy. Pozdrawiam nieudacznikow co naprawiaja buty dla Wojas.
        • Gość: marzanna BUTY WOJAS -nacieszyć zwrok ale nie chodzić IP: *.centertel.pl 23.10.12, 16:01
          Moje botki-kozaczki kosztowały 439,00pln
          po miesiącu ich użycia uległy zniszczenie a dokładniej to podeszwa obcasa
          jak można!!!!!!! za tą cenę wykonać tak beznadziejne obcasy, które nie nadają się do wymiany są klejone pozostaje mi, do tej kwoty dodać koszty usług szewskich
          PS.
          Złożyłam reklamacje czekam na odpowiedz tej firmy

(na stronie firmy Wojas nie można wyrażać swoich opinii na temat ich produktu) a taką rzekomo ma renomę w Polsce i na świecie. W 100% nie polecam
        • Gość: Noras Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.nplay.net.pl 29.10.12, 23:07
          Witam po raz trzeci. Buty wojas, które zareklamowałem po 12 dniach uzytkowania 2 krotnie firma zdecydowala, że wymieni mi na nowe. W dniu dzisiejszym poszedlem do sklepu w celu odbioru butow przymierzylem jednego i mi je spakowali. Po przyjezdzie do domu zalozymem dwa buty i .............. Jeden jest inaczej zszyty niz drugi. Jeden ma dluzszy czubek inny krotrzy i wszystkie szwy sie roznia szyciem od drugiego buta. Sory ale firma WOJAS to gorsze g niz to co sprzedaja chinole na bazarach. Tam przynajmniej but nie rozleci sie po 12 dniach i nie szyja krzywo. Jutro jade ponownie do sklepu a nie mam ochoty patrzec juz na nazwe wojas bo mnie na mdlosci bierze. Z cala pewnoscia ODRADZAM ZAKUPU BUTOW FIRMY WOJAS. Tandetna jakosc wykonania to sa glowne powody.
          • Gość: Noras Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.vlan235.dengo.lubman.net.pl 31.10.12, 11:58
            I kolejny moj wpis dot reklamacji. Bylem w sklepie wojas w celu wymiany obowia, które ma zaklamanie w szyciu miedzy jednym a drugim butem ok 4 mm co jest widoczne zwlaszcza z przodu. Pracownik wyja inna pare i rowniez w tej innej parze byla tez taka roznica. Czyli firma wojas nie potrafi szyc butow albo ktos to robi po sporzyciu bo innego wytlumaczenia nie ma. Chyba ze maja lewe pary i chca tez je sprzedac i upychaja na sile po sklepach. Poprosilem o sporwadzenie nowej pary i zobaczymy. Zaznaczam ze buty mialy moje 1wsze 12 dni a zalozona moze z 7 razy a czekam na drugie juz prawie 4 tyg. To jest przerazajace jak firma wojas zbywa swoich klientow i ma na to wyjebane. Dzwoniac do dzialu reklamacji kobieta stwierdzila ze to normalne roznice i dopuszczajace buahahhahahaahahah. Chyba nie wie co mowi bo z tego wysnulem inf ze niektore buty wojas po prostu maja wady i sprzedawane sa za pelna cene. Zobaczymy czy wkoncu dostane swoje buty ponoc maja byc w nast tygodniu.
    • Gość: GOSIA Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.dynamic.chello.pl 02.11.12, 16:03
      WITAM. NIE KUPUJCIE BUTOW W WOJASIE. JA KUPILAM W ZESZLYM ROKU KOZAKI ZA 389 ZL, PO MIESIACU PODESZWA PO PROSTU SIE ROZPADLA. ZAREKLAMOWALAM BUTY- ZOSTALY NAPRAWIONE- NIBY WYMIANA CALEJ PODESZWY. W TYM ROKU 2012 UBRALAM TE BUTY I PO 4 DNIACH NOSZENIA ZNOWU W TYM SAMYM MIEJSCU CALA PODESZWA ZACZELA SIE ROZKLEJAC. ODDALAM BUTY I ZAZADALAM WYMIANY NA NOWE - ZAPROPONOWALI NAPRAWE. ODMOWILAM GDYZ BUTY WIECEJ LEZA NA REKAMACJACH NIZ MAM JE NA NOGACH. DOSTALAM NUMER DO DZIALU REKLAMACJI WOJAS- CZYLI DO PRODUCENTA. PANI KIEROWNIK STRASZNIE NIEMILA NA OKRAGLO GADALA O USTAWIE, TYLKO, ZE TA USTAWA NIE SPOWODUJE , ZE BEDE MIEC BUTY W KTORYCH BEDE MOGLA CHODZIC TAK WIEC BUTY NADAL W SKLEPIE I TAK TO WLASNIE WOJAS TRAKTUJE KLIENTOW. JAK ZAPLACISZ TO JUZ MAJA CIE W DUPE. SKANDAL. NIGDY JUZ NICZEGO TAM NIE KUPIE I WAM WSZYSTKIM TEZ ODRADZAM.
      • Gość: Girl Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.ingbank.pl 21.01.13, 14:23
        Ja również jestem bardzo niezadowolona z zakupu obuwia w firmie WOJAS. Kupiłam buty za 400zł, które po 2 tygodniach zmieniły kolor w niektórych miejscach i wyglądają okropnie! Pani od razu mi powiedziała, że ta skóra tak ma. Szkoda, że nie poinformowała mnie o tym podczas zakupu. W odpowiedzi na reklamację dowiedziałam się, że winna jest konserwacja i brak polerowania, co uważam za bzdurę. Zadne buty nie były tak dokładnie czyszczone jak te. Wszystkie skórzane konserwuje tak samo a tylko na tych są przebarwienia. Dodatkowo podczas zakupu nie udzielono mi informacji na temat konserwacji obuwia ani nie dostałam żadnej ulotki. Czy Wy coś dostaliście kupując tam buty?
        • Gość: Ania Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.13, 23:48
          Ja również nie polecam ich obuwia. Tej zimy postanowiłam zainwestować pieniądze w porządne kozaki, które w regularnej cenie kosztowały 499zł ja miałam zniżkę z gazety i zapłaciłam -20% tej ceny. Buty założyłam raptem kilka razy i zaczęły się rozchodzić w miejscu szycia (na środku buta) oddałam je na gwarancję i czekałam na nie równo 14 dni roboczych, czyli 3 tygodnie... A jak je dostałam to po pierwsze karton wyglądał jakby był wyjęty psu z gardła (a ja mieszkam w malutkiej kawalerce i trzymam to pudełko na wierzchu), a po drugie naprawiany but był brudny... Już się boję pomyśleć co z nimi robili... Jak pytałam panie ekspedientki to mówiły, że nigdy im się nie zdarzyło, aby był uznany zwrot gotówki, bo powiem szczerze, że odechciało mi się posiadać tak drogie buty tak słabej jakości... Jedyny plus jest taki, że wymienili mi fleki które co prawda nie zdążyły się zużyć...
      • Gość: Maciej Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.lex.pl 30.01.13, 12:49
        ODRADZAM BUTY WOJAS. Najgorszy producent obuwia, z jakim się spotkałem. Tak samo serwis gwarancyjny. Buty były 3 razy reklamowane (wady fabryczne powodujące dyskomfort), później 4 raz trafiły do rzecznika -żądania nie zostały uwzględnione. Opinia rzeczoznawcy - wszystko ok. Żenujące podejście do klienta. Wygodniejsze buty kupiłem w Deichmannie za połowę ceny (150 zł). Żenująca marka.
            • Gość: Iwonaer Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.res.pl 18.04.13, 20:57
              No więc tak po tym co tu przeczytałam, juz wiem jaką otrzymam odpowiedz za jakies 12 dni.
              Miałam trzewiki za 329 zł. beżowe za kostkę z takiej jakby zamszowej skóry - skóra pękła na załamaniu stopy. Buty miały prawo zmoknąć bo są to trzewiki na jesień i wiosnę, a przedewszystkim jesien to pora deszczowa - załamanie jednak jest wyżej i musiałabym chyba wejść do kanału zeby woda doszła do miejsca pęknięcia skóry...
              Odezwę się do Was za 2 tygodnie z tego samego nicku i zdam relację...
              • Gość: Iwonaerr Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.res.pl 29.04.13, 18:12
                No więc jestem raz jeszcze. I mam dobrą nowinę.
                Zadzwoniła Pani ze sklepu i powiedziała, że czekają na mnie nowe buciki - czyli wymieniono mi parę na nową, a już byłam napompowana by stoczyć batalię. Te wczesniejsze komentarzy naprawde mnie zdłowały, ale ponieważ nie dotknęła mnie ze strony Wojasa narazie przykrość, nadal będę u nich kupować.
                Myślę też, że taka decyzja może być efektem tego, że to forum jest publiczne, a po co sobie robić negatywny PR, może firma doszła do jakiś wniosków i moja reklamacja jest tego efektem ?
                • drhasut Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie 19.05.13, 15:36
                  Trzeba dbać o jakość, klient, a szczególnie na etapie reklamacji. Częste olewanie reklamujących przez bezpodstawnie odmowną reklamacje jest drogą do nikąd. Raz się firmie uda, drugi raz narobi sobie złej opinii, a tę trudno naprawić.
                  Swego czasu podobna sytuacja miała miejsce z znanym sklepem Venzia. Tu jednak kilka osób spotkało się z lekceważeniem ze strony firmy. Zebrały się razem w społeczności Reklamacyjny.pl i mając oparcie prawne i medialne zapewnione przez społeczną inicjatywę Reklamacyjnego wywalczyła swoje prawa. O całej akcji można przeczytać: www.moj.reklamacyjny.pl/reklamacje/65/buty-venezia

Rewelacyjny pomysł, warto o tym miejscu pamiętać w sytuacji problemów z reklamacją nie tylko obuwia.
              • Gość: kawozlopek Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.nplay.net.pl 24.11.13, 14:21
                Faktycznie firma Wojas ma swojego klienta w nosie. Dwuletnia gwarancja tak zachwalana w sklepie to fikcja. W moich butach trekingowych pękła skóra przy styku z podeszwą. Podkreślam ze były użytkowane tylko w mieście i konserwowane specyfikiem polecanym w sklepie firmowym. Panie przyjmujące reklamacje w sklepie jakby z góry wiedziały co się będzie działo mimo że przyznawały mi rację. Dwie reklamacje odrzucone, sprawa jest w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej w Lublinie a potem pewnie trafi Rzecznika Praw Konsumenckich. To co mogę powiedzieć to lepiej kupić produkty Lesty czy Badury a wojasa omijac z daleka. To juz nie ta firma z lat 90 i poczatku 2000.
        • Gość: K Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.gemini.net.pl 30.06.13, 15:56
          Skórzane buty za niespełna 300zł w których byłem może 6-7 razy w biurze i samochodzie nagle zaczęły się psuć - tzn jeden z nich zaczął się rozrywać przy podeszwie. Zaniosłem do reklamacji póki nie rozpruły się całkiem. Dostałem odpowiedz "buty użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem, uszkodzenia mechaniczne". Idę do baby z sklepu i pytam - jak niezgodnie z przeznaczeniem, jakie uszkodzenie mechaniczne skoro jeden jest but cały jak nowy, a drugi się pruje a ona "no wie Pan, może to przecięcie, a może Pan ma dwie inne stopy, dwie inne nogi, a może Pan stanął na dużym kamieniu i były duże napreżenia i dlatego but pęknął...tłumacze kobiecie, że w tych butach byłem jedynie w biurze i w aucie, że to nie są buty na jakieś wycieczki...a ona dalej swoje - że pewnie na czymś stanąłem nie równym i dlatego się rozpruły". Reklamowałem znów, aby wyjaśniła jaka może być w tym moja wina, że sam się but rozlatuje i znowu odpowiedź odmowna. Na koniec obsługa sklepu powiedziała, mi że mogę jedynie oddać sprawę do sądu i opłacić sobie prawników itd. Dla mnie to skandal, totalne wymigiwanie się od naprawy obuwia czy wymiany. Mam 6-7 par butów różnych więc jakim cudem w 5 miesięcy mogłem rozwalić te z jednych bardziej "wyjściowych" ? Gwarancja niby 2 lata, a kobieta wszystko wmawia na siłę byleby nie naprawić, rzeczoznawca firmy Wojas podobnie. Żenada. NIGDY WIĘCEJ firmy WOJAS - Absolutnie ORADZAM jakichkolwiek zakupów. Traktuja klienta najgorzej jak sie da. Nigdy nie spotkałem się z takim wymigiwaniem się od swojego złego produktu. Straciłem dużo czasu, nerwów i kompletnie zaufanie do tej żałośnej firmy.
    • wysoki27kr Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie 30.06.13, 16:24
      NIGDY WIECEJ FIRMY WOJAS - ŻENADA i SKANDAL: Skórzane buty za niespełna 300zł w których byłem może 6-7 razy w biurze i samochodzie nagle zaczęły się psuć - tzn jeden z nich zaczął się rozrywać przy podeszwie. Zaniosłem do reklamacji póki nie rozpruły się całkiem. Dostałem odpowiedz od rzeczoznawcy żenującej firmy wojas "buty użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem, uszkodzenia mechaniczne". Idę do sklepu gdzie je zakupiłem i pytam - jak niezgodnie z przeznaczeniem, jakie uszkodzenie mechaniczne skoro jeden jest but cały jak nowy, a drugi się pruje a ona "no wie Pan, może to przecięcie, a może Pan ma dwie inne stopy, dwie inne nogi, a może Pan stanął na dużym kamieniu i były duże naprężenia i dlatego but pęknął...tłumacze kobiecie, że w tych butach byłem jedynie w biurze i w aucie, że to nie są buty na jakieś wycieczki...a ona dalej swoje - że pewnie na czymś stanąłem nie równym i dlatego się rozpruły". Reklamowałem znów, aby wyjaśniła jaka może być w tym moja wina, że sam się but rozlatuje i znowu odpowiedź odmowna. Poszedłem do federacji konsumenta - to producent w odpowiedzi poprosił o dostarczenie butów w celu trzeciej analizy - odpowiedź ODMOWNA (!) ani naprawy ani wymiany (!) - brak wyjaśnień dlaczego. Znów panienka wyjaśnia "może Pan przeciął, może Pan ma 2 różne nogi, może ma Pan 2 różne stopy, może wszedł Pan na kamień i stąd sa takie napreżenia i but jeden się rozerwał a drugi jest idealny". Na koniec obsługa sklepu powiedziała, mi że mogę jedynie oddać sprawę do sądu i opłacić sobie prawników ale będzie mnie to wiecej kosztować (SKANDAL !!! ZASTRASZANIE MNIE) itd. Dla mnie to skandal, totalne wymigiwanie się od naprawy obuwia czy wymiany. Mam 7 par butów różnych więc jakim cudem w 5 miesięcy mogłem rozwalić te z jednych bardziej "wyjściowych"w których wychodziłem tylko na wyjątkowe okazje w sumie ? Gwarancja niby 2 lata, a kobieta wszystko wmawia na siłę byleby nie naprawić, rzeczoznawca firmy Wojas podobnie. Żenada. NIGDY WIĘCEJ firmy WOJAS - Absolutnie ORADZAM jakichkolwiek zakupów. Traktuja klienta najgorzej jak sie da. Nigdy nie spotkałem się z takim wymigiwaniem się od swojego złego produktu. Straciłem dużo czasu, nerwów i kompletnie zaufanie do tej żałosnej firmy. ODRADZAM zakupy w Wojas.
      • Gość: ewa Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.30.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl 12.08.13, 19:52
        Nie kupujcie obuwia firmy WOJAS. Buty, które zakupiłam po jednym założeniu zniekształciły sie, opadły na piętach. Każda reklamacja była rozpatrzona negatywnie. Nawet reklamacja złożona po interwencji Rzecznika Praw Konsumentów została rozpatrzona negatywnie. Pani Specjalista do spraw reklamacji oznajmiła w rozmowie telefonicznej, że obuwie jest znoszone. Ha Ha Ha. Jak jednym założeniem zniszczyć buty. Mam buty dziesięcioletnie, które po takim okresie noszenia nie wyglądają jak buty WOJAS po jednym założeniu. WOJAS robi obuwie słabej jakości za wysoką cenę. SPRZEDAĆ to dewiza firmy WOJAS. A że słabej jakości- twój błąd człowieku, że kupujesz w WOJASIE.
        • Gość: ula Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: 193.200.51.* 24.08.13, 18:07
          mam podobne zdanie, nie polecam firmy WOJAS, wręcz ODRADZAM szczerze. Po 3godz od założenia butów zauważyłam że odpadł flek od prawego buta, naszczęcie zauwazylam od razu i obcas sie nie uszkodził. W związku z tym że zauwazylam zgubienie fleka prawego , spojrzalam na lewego i okazało się że już go nie ma, gdzie powinien być:( a co za tym idzie - obcas lewy po 3 godz noszenia okazał się masakrycznie zniszczony :( 2dni po zakupieniu sandałów za ok 200 zł złożyłam reklamację i co - odrzucili ją :((( nie wierze do teraz!!! Prawie 200 zł kosztowało mnie jednorazowe (3-godzinne) nałożenie sandałów marki WOJAS. Oczywiście się odwołuje, nie podaruję!!! Tak czy owak ta firma jest dla mnie i całęj mojej rodziny spalona!!!
        • Gość: P. Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.13, 09:55
          Czytając Wasze opinie, też zdecydowałam się opowiedzieć o swoim przypadku. Nigdy w tej firmie nic nie kupiłam, ale skusił mnie rabat na urodzinach C.H. Klif w Gdyni. Postanowiłam zakupić botki, bo z 20% rabatem cena za nie była o wiele atrakcyjniejsza. No i się zaczęło. Kupiłam rozmiar 41, który był dla mnie za duży, ale umówiłam się z ekspedientkami, że sprowadzą mi ze sklepu obok rozm. 40. Tak, akurat. W ogóle tam nie zadzwoniły, na buty czekałam 2 tyg, które przyjechały z Tarnowa (!). Jak już przyjechały, okazało się, że są źle uszyte! Jeden miał cholewkę bardzo wysoko, drugi za nisko. Co ekspedientki zrobiły? Spisały reklamację (gdzie ja w tych butach nawet nie chodziłam, bo były mierzone tylko w sklepie!) i wysłały je - uwaga - do naprawy! Więc za nie całe 400zł po miesiącu oczekiwania dostałam nowe buty - naprawione. Ludzie, to się w głowie nie mieści! Czekałam miesiąc na buty, firma miała moje pieniądze, a nawet nie kwapili się, żeby dać mi nowy model obuwia, tylko naprawili tą trefną 40 i mi wcisnęli z powrotem. Skandal. W dodatku - na dział reklamacji to możecie pisać i pisać, i pisać - jak Wam odpiszą za 20 lat to będzie dobrze, bo mi w ogóle nie odpisali, mimo, że żądałam nowego obuwia albo zwrotu pieniędzy za taką sytuację!
          Nigdy nic więcej od nich nie kupię! Za takie pieniądze, tak się ludzi traktuje! Wstyd.
          • forumowicz1313 Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie 28.12.13, 14:43
            Kilka dni temu dostałam negatywną odpowiedź na moją reklamację butów Wojas.
            Używane sporadycznie w ciągu niecałego sezonu, koszt ok 320 zł. Skóra cholewki przy palcach pękła i powstała dziura ok. 4 cm.
            Nie zamierzam odpuszczać nie tylko ze względu na dość sporą kwotę, lecz również dla zasady. Jeżeli Wojas nie uzględnia żadnych reklamacji, a sprzedaje buty z "gwarancją", to mamy do czynienia ze zwykłym oszustwem i należy z tym walczyć.

• Gość: Pirania Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.omi.pl 02.12.13, 18:40
        Również nie polecam!!! Kozaki za 499 zł założyłam tylko raz i już starły się obcasy. Pani w sklepie Wojas (punkt Trzy Stawy Katowice - nie polecam, fatalna obsługa posprzedażowa) nie widziała w tym problemu i powiedziała, że mam je oddać do szewca ;) Sugerowała, że pewnie źle chodzę. W końcu chodziłam w tych butach aż 1 dzień, to pewnie z moim chodem jest coś nie tak. A jak widzę z postów, to pewnie moja reklamacja też zostanie odrzucona.
        • Gość: Milo Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.12.13, 15:47
          Miałem podobną historię, trekkingi Wojasa, które miały podobno dużo wytrzymywać zaczęły rozchodzić się w szwach, na obu butach równocześnie.Używane były praktycznie tylko wiosną i jesienią. Oczywiście reklamacja skończyła się stwierdzeniem że to proces zużycia obuwia. Śmiechu warte, obuwie które po roku noszenia samo ulega biodegradacji, najnowsza technologia produkcji Wojasa. U mojego brata , ten sam model i ten sam problem. Nigdy więcej zakupów w tej firmie.
          • Gość: zoe Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: 87.250.183.* 12.12.13, 20:43
            Tak się składa,że wczoraj zareklamowałam zakupione dwa miesiące wcześniej kozaki tej firmy.Ponieważ wcześniej nie miałam z Wojasem do czynienia,naiwnie za wysoką cenę oczekiwałam też dobrej jakości.Ilość wad, jakie ujawniły się po półtora miesięcznym użytkowaniu,przyprawia o zawrót głowy.Po pierwsze obcasy,starły się już po tygodniu noszenia,po dwóch cholewki opadły,i stopa zaczęła wyglądać jak " w kajaku",po pierwszym deszczu na części jednej z cholewek pojawiły się pęcherze a na koniec odkleiła podeszwa.Złożyłam reklamację, ale jak czytałam poprzednie posty,ciśnienie mi się podniosło.
              • bez_spiny Znajmy swoje prawa i nie dawajmy się sklepom! 03.01.14, 12:32
                Gdy jesteś konsumentem masz prawo reklamować w trybie ustawowej niezgodności towaru z umową żądając od sprzedawcy wymiany. W linku podaję instrukcję jak to robić oraz formularz reklamacji.

Rozwiązania jak sobie radzić z odrzuceniem reklamacji, wzory pism, omówione warianty działania masz w linku w kroku 5 i 6
    • Gość: ania Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.14, 20:15
      Szczerze mówiąc odradzam wszystkim markę wojas !!! tandeta za zbyt wygórowaną cenę!!! w połowie pazdziernika kupiłam buty za 380zł!!! założyłam je pierwszy raz 1 listopada- i długo w nich nie pochodziłam. 5 grudnia zauwazyłam mega dużą WADĘ.oba buty straciły czarna podeszwe tzn z czarnej zrobila sie przezroczysta. odrazu nastepnego dnia zareklamowałam. firma oczywiscie wywiazala sie z 2tyg czasu i juz 24grudnia dostalam smsa o odbiorze butów. polecialam z nadzieja i...reklamacja odrzucona- powód? moja wina- zuzycie obuwia ?!!!wiec zlozylam powtornie. juzpo tyg (gdzie w miedzy czasie byly święta) dostalam kolejnego smsa, ze buty sado odbioru. po chwili wyslali sprostowanie, ze reklamacja zostala odrzucona, ale fizycznie sklep nie ma moich butow. i nie ma do dziś... magazyn nie potrafi odeslac butów! ja konsultowałam sprawe U RZECZNIKA SPRAW KONSUMENCKICH I MAM DUZA SZANSE NA WYGRANIE SPRAWY :)TYLKO DO CHOLERY KIEDY DOSTANE BUTY?
    • andrzeji67 Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie 28.01.14, 01:44
      Właśnie mam pododobną sytuację, córka kupiła buty w Wojasie i po dwóch miesiącach rozkleily się ;naturalnie reklamacja odrzucona i walka u rzecznika.Co to za szajs robią , lepsze buty można kupić na targu i tez bez gwarancji.Powinni się wstydzić z tego jak traktują klientów.
        • Gość: ANTY WOJAS Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.adsl.inetia.pl 17.04.14, 10:46
          ja chyba tak zrobię bo buty WOJAS to jakaś jedna wielka pomyłka a to co wyprawiają z reklamacją to śmiech na sali.Mój brat kupił buty w tamtym roku (tj.2013r) w marcu młodzieżowe tenisówki ale takie bardziej eleganckie za nie małą jak dla mnie kwotę ponad 300 zł. Teraz jeden but po roku chodzenia puścił trochę na szwie. Buty oczywiście były często używane no ale to chyba normalne dla klienta który kupuje "porządne" buty do użytku na co dzień, normalne dla klienta ale jak się później okazało to dla producenta już nie koniecznie. Buty oddaliśmy na reklamacje, w końcu producent daje 2 lata gwarancji na obuwie. Po 14 chyba dniach otrzymaliśmy wiadomość że reklamacja została rozpatrzona i można odebrać buty. Jak się okazało przy odbiorze producent nie uwzględnił reklamacji i nie naprawił obuwia!!! Powód jaki podał po prostu wyprowadził mnie z równowagi. Producent stwierdził że obuwie nosi znaczne oznaki i że było w butach za dużo chodzone:) po prostu śmiech, bo jeżeli tak to może proponuję aby producent do swoich butów dokładał instrukcje obsługi, jak należy użytkować dane obuwie w jakie dni można je nosić, cy co drugi dzień, czy może tylko raz w tygodniu albo w niedzielę i święta :) wtedy buty może nie nosiłyby oznak użytkowania :) tym bardziej że podeszwa nie zdarta ani nie popękana tylko pęknięcie na szwie.Złożyłam oczywiście odwołanie i nie odpuszczę a jak trzeba będzie to wybiorę się do Rzecznika Praw Konsumenta.Bo to jest chore, jeśli tak to dajcie może gwarancji 1 rok i miejcie potem klienta w d.... !!! Już nigdy w życiu nie kupię butów Wojas, to obuwie i podejście do klienta to kompletna pomyłka.
          • Gość: xyz Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.14, 22:32
            a dowiedz się może najpierw co to jest gwarancja i reklamacja i wtedy się wymądrzaj

tak samo jak jest normalne że w butach się chodzi tak samo jest normalne że ulegają zużyciu, z tego jasny i logiczny wniosek to co jest normalne to nie jest wadą

sprzedawca odpowiada jedynie za niezgodności które istnieją w momencie wydania towaru

po 6 miesiącach to klient musi udowodnić że wada jest a nie sprzedawca że nie ma - takie prawo hehe

rzecznik konsumenta nie ma prawa nic nakazać sprzedawcy tym samym nie może nic

buty nie twoje tylko brata to czego się dziecko tak gorączkujesz, jeżeli braciszek jest pełnoletni to oznaczałoby że NIE JESTEŚ STRONĄ W SPRAWIE

a tak w ogóle to zanieść roczne śmierdzące buty do sklepu to sorki ale zero wstydu, honoru i godności
          • Gość: Jola Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.play-internet.pl 23.06.14, 15:40
            Witam! Jeżeli chodzi o buty Wojas to jestem bardzo rozczarowana :( mianowicie kupiłam kilka par butów tej marki na 5 zakupionych modeli w okresie jesienno- letnim roku 2013/2014 2 pary musiałam reklamować. Mianowice Botki jakie zakupiłam ze skóry za 329 zł po zaimpregnowaniu zakupionym u nich preparatem po wyjściu z domu w przeciągu około 2-3 godzin pojawiły się na obu butach dwa przechodzące przez cały środek buta pasy, których nie było przy zakupie obuwia. W tej sytuacji ze względu na krótki i nie widoczny okres użytkowania buty zostały wymienione na nowe od ręki w salonie. Na nowych butach pojawiła się ta sama sytuacja lecz mniej widoczna. Kolejna sytuacja to baleriny które zakupiłam w maju 2014 r. Sytuacja wyglądała podobnie jeden z butów po wyjściu z domu i około 3 godzinach użytkowania odbarwił się przy łączeniu na przodzie buta. Tu jednak reklamacja wyglądała inaczej buty zostały odrzucone w piśmie poinformowano mnie że "wada widziana w czasie zakupu nie podlega reklamacji" po odwołaniu ze względu na to że wady nie było w czasie zakupu otrzymałam kolejna odpowiedż brzmiącą tak samo jak poprzednia. W tym momencie oczkuję na buty z odrzuconej reklamacji i postanawiam oddać je do rzeczoznawcy. Jestem bardzo zawiedziona Firmą Wojas ze względu na to jak postępują z klientem i w tym przypadku na pewno już nie dokonam zakupu butów w tej firmie. Jeżeli chodzi o personel salonów tej marki moja opinia też jest negatywna!
      • Gość: Sloneczko Sposób rozpatrywania reklamacji przez WOJAS!!! IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.14, 11:39
        Sposób rozpatrywania reklamacji przez WOJAS jest hm... brak słów. Uznali reklamację ale po naprawie (a tego chciałam) obuwie wróciło w gorszym stanie, niż przed reklamacją.
        Ponownie złożyłam reklamację (odwołanie od sposobu naprawy) z zadanie zwrotu pieniędzy lub wymiana na nowe obuwie. Dzień przed upływem terminu dostałam informację, że obuwie naprawiono (bez mojej zgody) i usunięto wady powstałe przy naprawie ale tylko 1, a 2 nie. Będę odstępować jeszcze raz od umowy.

Proponuję, aby nie zadowolenie ze sposobu rozpatrzenia reklamacji obuwia WOJAS przenieść na ich profil Facebook, kto może oczywiście i ma taką ochotę.
        Wtedy więcej ludzi się dowie o sposobie traktowania klientów. I można byłoby zobaczyć reakcję firmy na to co o nich sądzą konsumenci wydający u nich nie małe pieniądze na obuwie.

www.facebook.com/WojasPolska?fref=ts

lub ogólna grupa dotycząca reklamacji towarów

www.facebook.com/groups/ReklamacjaTowaru/
    • Gość: Były stały Klient Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: 46.115.155.* 24.05.14, 19:36
      Kiedyś była to porządna firma kupowałem w niej obuwie od lat. Jednak teraz... niech rekomendacją będzie to buty rozpadły się po 5 miesiącach (chodzenia, że tak się wyrażę niedzielnego) rozpruły się a skóra pękła nie nadawały się do użytku. Portfel pękł po niecałym miesiącu- reklamację i odwołanie odrzucono. (Na e-maile firma nie odpowiada). Były stały Klient
    • Gość: Nulcia Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.14, 08:24
      Kupiłam buty w Wojasie, które okazały się być Obuwiem Trumiennym, tzn. Nie powinno się w nich chodzić tylko leżeć, bo inaczej się rozpadną. Buty kosztujące 299 zł. powinny być zrobione z trwałych materiałów i służyć parę lat. Moje zużyły się po jednym założeniu, tj. jednym spacerze. Złożyłam reklamację dwukrotnie, raz poprzez rzecznika ds. konsumenta i niestety, Wojas nie uznał reklamacji. Dla mnie nauczka, że lepiej kupić kilka par chińskich butów, które się ma na kilka sezonów, niż jedne drogie firmowe, które się rozpadną po jednym użyciu. Ale dobrą firmę poznaje się nie po tym jak sprzedaje, ale jak przyznaje się do błędu sprzedaży bubla, czyli uznawaniu reklamowanych towarów.
      • Gość: Aneta Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: 194.181.111.* 05.08.14, 13:43
        W zeszłym roku kupiłam buty w Wojasie - pierwszą reklamację złożyłam już miesiąc później. Powodem reklamacji była zapadająca się pięta (to takie trampki na koturnie a wada polegała na tym że pięta zaczęła nachodzić na obcas i but stracił kompletnie swoje walory estetyczne). Reklamacja została przyjętą, obuwie naprawione, po czym znowu pojawiła się ta sama wada i znowu reklamacja została uznana a obuwie naprawione. Za 3 razem złożyłam reklamację na tą samą wadę ale z zaznaczeniem ze chcę wyłącznie zwrotu gotówki - dostałam informacje, że reklamację uznano - a obuwie zostało naprawione. Zatem kolejne odwołanie dotyczyło juz wymany butów na nowe - jak się domyślacie - odrzucono bo buty są aktualnie "naptrawione". Dodam tylko, że moje buty były już wysyłane i odsyłane kurierem 6 razy - średnio po 15 zł w jedną i w drugą stronę to jakieś 180 zł + koszty 3 napraw - gdyby oddali mi kase od razu to juz na to samo by wyszło - a to nie jest jeszcze moje ostatnie słowo....
      • Gość: kropka Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: 194.165.48.* 12.01.16, 14:05
        Miałam podobne doświadczenia z Wojasem, z tą różnicą, że moje kozaki za 450 zł wyglądają jak nówki, bo o nie dbam a chodzę w nich trzeci sezon. Urwał się "dings" od zasuwaka a w uzasadnieniu odrzucenia reklamacji przeczytałam, że cholewki są bardzo zniszczone! a zelówki noszą ślady użytkowania:D. No jaja jak berety, oni nawet nie umieją zastosować szablonu odmów do konkretnego przypadku. Nawet RPK nie pomógł. Wojas to dno totalne i metr mułu.
    • aneri_irena Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie 28.12.14, 21:57
      Pod koniec listopada kupiłam czarne botki firmy Wojas, po kilku dniach obcas w prawym bucie z tyłu wytarł się, jest biały !!!! zareklamowałam i niestety reklamacja nie została uznana (a chciałam żeby usterka została usunięta) Niestety nic z tego , zostałam z czarnymi butami
      i w jednym bucie białym obcasem!!! nie kupię więcej butów od Wojasa !!!!!!
      • Gość: Maarta Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.dynamic.chello.pl 04.01.15, 14:55
        Reklamacja towaru na Facebooku, tam na pewno powiedzą CI jak postąpić w przypadku nieuznanej reklamacji. Masz 2 miesiące na zawiadomienie sprzedawcy o wadzie od jej zauważenia, ujawnienie wady w ciągu 6 miesięcy od zakupu oznacza prawdopodobieństwo ze istniała w chwili wydania.
        Na portalu prokonsumencki.pl znajdziesz informacje o prawach reklamacji do towaru zakupionego przed 25 grudnia 2014 roku. prokonsumencki.pl/blog/reklamacja-towaru-przez-konsumenta-przed-i-po-25-grudnia-2014-roku-czyli-co-zmieni-nowa-ustawa-o-prawach-konsumenta/
          • Gość: Gość Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.adsl.inetia.pl 15.01.15, 21:59
            Wojas- brzmi szumnie, ale tylko brzmi... Złożyłam reklamację botkow po ok miesiącu okazjonalnego użytkowania z powodu uporczywego skrzypienia jednego z butów wraz z pojawieniem się wypuklosci na wewnętrznej wkladce . Wojas nie dotrzymał terminu rozpatrzenia reklamacji co zgodnie z przepisami nakłada na nich obowiązek spełnienia mojego żądania jakim było wymiana butów na nowe. Oczywiście sama do nich zadzwoniłam aby zapytać o wynik reklamacji ponieważ nie dostałam żadnej odpowiedzi. Poinformowano mnie w dziale reklamacji, ma drugi dzień po moim telefonie, że przyznano mi nową piąte obuwia. Buty Zostały wysłane tydzień później niż obiecano, ale ok, nie to w tym jest najlepsze - dostałam "podrasowane" moje buty, które reklamowalam! Są wypastowane łącznie z podeszwami, zmienione flaki, przyklejony nowe wkładki wew bez znaku firmowego i popaprane wew klejem. Brak słów!!! Tak czy siak tak tego nie zostawię...
            • Gość: Martini ODP Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.dynamic.chello.pl 15.01.15, 22:12
              Wezwij sklep do spełnienia żądania reklamacyjnego z wymianą na obuwie wolne od wad. Dodaj, że nie wnosiłaś o naprawę obuwia ani wymianę części składowych obuwia.
              Poinformuj ich, że jest to wezwanie ostateczne. Jeżeli nie wymienią obuwia w terminie wyznaczonym (daj im 7 dni ewentualnie jak pilne to 3) i wyślij e-mail do Centrali, do sklepu w którym składałaś reklamację. W przypadku nie spełnienia żądania w wyznaczonym terminie złożę pozew do Sądu Cywilnego. Wzory pism na stronie konsument.um.warszawa.pl/wzory-pism
              Przypomnij im że uznali Twoje żądanie poprzez brak odp s 14 dni kalendarzowych
              • martusiaaa2011 Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie 17.02.15, 19:02
                "Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.15, 00:14
                Mam bardzo przykre doświadczenie po zakupie botków w sklepie wojas. Nie polecam lakierowanych, pękają na zgięciach, mimo że chodziłam w nich tylko tyle, żeby dojść do samochodu. Nie uznano mi reklamacji ,ponieważ stwierdzono, że zostały uszkodzone mechanicznie. Czuję się bardzo oszukana i bezbronna w walce o swoje prawa i prawdę." potrzebujesz pomocy z reklamacją?
              • Gość: Dosia Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.CNet.Gawex.PL 22.02.15, 18:00
                Mam podobny problem , kupiłam prawdopodobnie ten sam model , co pani. Buty popękały na zgięciach i wyglądają fatalnie . Z tego wynika ,że są to buty do oglądania , a nie do noszenia, skoro nie wytrzymują nawet kilku miesięcy umiarkowanego użytkowania. A wynik reklamacji do przewidzenia. Już nie kupię butów tej firmy na pewno i raczej daruję sobie reklamowanie !!!
                      • Gość: GGG Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.15, 12:03
                        Zgodził się, nie oznacza że musiał się zgodzić. NIE ISTNIEJĄ ŻADNE PRZEPISY PRAWA NAKAZUJĄCE UZNANIE REKLAMACJI PO PRZEDSTAWIENIU OPINII RZECZOZNAWCY.
                        Chyba nie sądzisz że jakaś poważna firma będzie się zniżać do poziomu kłótni podwórkowej o parę stówek. Statystyczny kupujący nie rozumie jednej podstawy, że sam za wszystko zapłaci, wszystko jest wliczone w cenę towaru. Dziś buty 350 zł, za jakiś czas wystarczy zrobić 499 zł i tak je sprzedadzą, jak sprzedadzą 10 par za 499 zł zamiast 350, mogą śmiało na przykład 2 pary wypłacić i jeszcze zostaje blisko 500 zł na czysto. Fajny bajer nie. Ale klient myśli wtedy że jest taki ważny i doceniony a to że sam za to zapłacił to już do pały nie dochodzi.

Traf kiedyś do Sądu najlepiej powszechnego o reklamację, domyśl się ile jest warta opinia rzeczoznawcy czy domniemanie w momencie gdy sprzedawca wnioskuje o dowód w postaci opinii biegłego bądź przeprowadzenie badań laboratoryjnych, podpowiem taka opinia jest warta tyle co zużyty papier toaletowy.
                      • Gość: Pysio Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie IP: *.109.164.12.dolnet.pl 22.06.15, 13:47
                        Kupiłem buty za pośrednictwem oficjalnej strony wojas i otrzymałem buty które noszą ślady użytkowania. Ponoć wysyłką towaru zajmują się firmowe na terenie całej Polski , moja para obuwia była przymierzana przez dziesiątki klientów i rozdeptane i brudne zapakowano do wysyłki. Kontakt telefoniczny ze sklepem nie istnieje linie ciągle zajęte obsługa i e mail bardzo słaba Zdecydowanie odradzam zakupy
                    • zlosliw0a Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie 16.03.16, 14:05
                      opinia rzeczoznawcy jest w takim wypadku ważna i warto ją wykorzystać jak nie ma innej możliwości, ale u mnie akurat z reklamacją u wojasa nie było żadnych problemów i aż dziwię się czytając, jakie macie złe doświadczenia z tą firmą. miałam już stamtąd kilka par butów na przestrzeni wielu lat, bo już od czasów liceum, a teraz jestem pod 30 i dalej lubię kupować tam skórzane obuwie
                        • mawoal Re: reklamacja butów WOJAS prosze o opinie 15.04.16, 14:35
                          Proszę wierzyć że tak jest ja kupiłam sztyblety super bardzo mi się podobają ale po kilku daniach noszenia okazało się że farbują na czarno podkolanówki (nie mogę ich doprać więc musiałam wyrzucić). Wstyd było też zdjąć buty ponieważ wyglądało to tak jakbym nie myła stóp. Zareklamowałam z prośbą o naprawę (buty mi się bardzo podobają więc nie chciałam zwrotu) i co odrzucili reklamacje ponieważ na kartonie jest napisane że jest ot skóra i może farbować (oczywiście Panie w sklepie nie informują o tym - to twoim obowiązkiem jest czytać co jest napisane na kartonie). Odradzam kupować chyba że ktoś lubi ryzyko (będą farbować lub nie) i może sobie pozwolić na wyrzucenie butów za grube pieniądze .