Dodaj do ulubionych

Transcom CMS straszy zajeciem majatku!?

08.10.10, 13:12
Witam, otrzymalem od firmy Transcom CMS pismo w którym tłustym drukiem napisane jest cyt
"Jednocześnie informujemy, że Bank wytypował przedmiotową wierzytelność do sprzedaży wraz z wszelkimi prawami oraz przypisanymi jej zabezpieczeniami"
Umowa kredytowa na kwote 1500zł w banku PKO była porzyczką na 8 lat bez zabezpieczeń majątkowych oraz poręczeń. Nie posiadam żadnej ruchomości ani nieruchomości a Bank żadnego zabezpieczenia nie wykonał. Z tego co mi wiadomo firma Transcom CMS rozesłała kilkaset takich pism i nie jestem jedynym przypadkiem gdzie firma ta chciała oszukać stosując niedozowlone praktyki gdyż wedłóg KPF jest to praktyka zabroniona "nie wolno podawać fałszywych informacji o konsekwencjach niespłacenia długu takich jak areszt, pozbawienie wolności, konfiskata majątku", proszę o wpisywanie sie wszystkich zainteresowanych sprawą im będzie nas więcej tym lepiej, napiszemy do UOKiK i poślemy z torbami tych oszustów!
Obserwuj wątek
   • duick_8 Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? 08.10.10, 14:05
    Juz precyzuje, firmy widykacyjne nie moga wprowadzac dlużnika w bład grożąc mu zajęciem majatku tylko po to aby wywrzeć na nim presje spłaty zadłuenia. Sprawa polega na tym iz Konfederacja Przedsiębiorstw Finansowych oracowała coś takiego jak kodeks etyczny czyli Zasady Dobrych Praktyk Windykacyjnych do którego firmy winykacyjne muszą sie dostosować. Jak już pisałem wcześniej w kodeksie tym zawarte jest iz nie wolno podawać fałszywych informacji o konsekwencjach niespłacenia długu takich jak areszt, pozbawienie wolności, konfiskata majątku. Ktoś posiadający umiejętność czytania może dostrzec iż w pisamach wysyłanych przez firme Transcom CMS znajduje sie informacja która wprowadza dłużnika w błąd gdyż Bank według moich informacji nie wytypował żadnej wierzytelności do zajęcia komorniczego. Mało tego zajecie majatkowe może sporzadzic komornik którego nie mam a Bankowy tyluł wykonawczy bądz egzekucyjny nie został wystawiony. Dlatego prosze czytaj z zrozumieniem zanim cos skomentujesz:) To nie jst straszenie typu "jesli nie zaplacisz sprawa MOZE trafic do sadu i dostaniesz komornika ktory zabierze ci twoj majatek" tylko informacja o czym co juz nastapilo czyli wytypowaniu przez Bank ierzytelnosci do sprzedazy a to jest juz faluszywa informacja.
    • Gość: mm Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: 80.94.16.* 09.10.10, 07:46
     To chyba raczej ty masz problem z czytaniem . pisaniem, albo niedokładnie cytujesz pismo, które otrzymałeś.

     Potępiasz i przytaczasz, jakie są niedozwolone praktyki firm windykacyjnych, ale z twojego cytatu wynika, że wobec ciebie ich nie zastosowano, a pisze się jedynie o wytypowaniu twojej wierzytelności do sprzedaży. To jednak spora różnica. Tym bardziej, że takie działania ( tj. wstępne wytypowanie ) mogło mieć faktycznie miejsce.
     • duick_8 Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? 09.10.10, 10:58
      Rozumiem wysiłek pracowników biur windykacyjnych aby przeciagnąć szalę na swoją strone ale zacytowałem dokładnie co w pismie jest zawarte. Kontaktowałem się z Bankiem czy coś taiego miało miejsce (chodzi o wytypowanie wierzytelnosci do sprzedaży) i okazało się że nie gdyż bank nawet nie posiada inforamcji o moim stanie majątkowym to jakim prawem biuro windykacyjne Transcom zawiera w piśmie taką inforamcję skoro taka sytacja nie miała miejsca? Jest to wprowadzenie w błąd dłużnika i nie da się tego ukryć gdyż informacje podawane przez firmę Transcom są faluszywe. A za nękanie dłużnika i próbę wywarcia presji spłaty poprzez podawanie faluszywych informacji jest niedozwolone. Zresztą kopię pisma wraz z kopią umowy kredytowej oraz opis sytacji wysłałem do UOKiK i zobaczymy jaki będzie werdyk ludzi którzy znają się na tym najlepiej. Dzwoniłem do biura Transcom CMS i cytując im to co sami mi napisali z niedowierzeniem i lękliwym głosem tłumaczyli się iż jest to bład w piśmie i nie wiedzą jak to się tam znalazło czyli wiedzą że wina leży po ich stronie wkoncu kary z UOKiK nie są małe.
       • Gość: UK Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.12, 18:45
        Transcom nie jest uczciwą firmą a pijawkami ,które chcą uczknąc dla siebie co nie co z windykacji lub z spłaty. Po stracie pracy nie byłam wstanie regulować debetu po 3 miesiącach bank wymówił umowę a po 4 ta firma zaczęła prowadzić sprawę "windykacyjną" Mimo iż informacja przez telefon "rozmowa jest nagrywana" pracownicy tej firmy posuwają się do kłamstw jeszcze bardziej kompilując sytuację z wierzycielem. Np w rozmowie deklarowałam iż od połowy kolejnego miesiąca będę wstanie spłacać w ratach zaciągnięty dług a pod koniec bieżącego przychodzi pismo z banku iż mimo mojej deklaracji przekazanej firmie transcom nie otrzymali oni spłaty deklarowanej kwoty .... czyli zadłużenia.
        Więc nie chodzi o to by dogadać się z dłużnikiem i faktycznie uzyskać konkretne informacji i prowadzić windykację tylko o to by wykazać się gó...anym wynikiem.

        No a co do uczciwych obywateli :) przy obecnym rynku pracy radzę nie brać żadnych kredytów - nigdy nie wiadomo co się zdarzy a potem głupio tak będzie dzwonić do siebie samego :) . Każdy ma jakąś pracę i każdy chce zarobić ale nie każdy jest hieną i pasożytem pasącym się na cudzym nieszczęściu. Bo należy rozróżnić jeszcze tych ,którzy zwyczajnie mają w dupie płacić a tych ,którym się noga poślizgnęła.
        Mimo to uważam że na miano uczciwego obywatela bardzie zasługuje niż ktoś na kogo odpowiedź odpowiadam :)
        Zróbmy przestępców od razu z tych ,którzy po 20 latach pracy zostają bez zatrudnienia wsadźmy wszystkich do kamieniołomów i nie napie...ją na Transcom :) Mnie niestety to ominie :) bo po wypadku nawet nie chodzę ... Powodzenia hieny.
      • Gość: UK Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.12, 19:42
       ?? Może jeszcze dziecka trampki mam sprzedać :) Chłopie lecz się, lecz bo dostałeś obsesji. Wyobraź sobie że z bankiem można załatwić więcej niż z pseudo windykatorami ,którzy tylko potrafią nazwiska sobie zapożyczać:) Bank potrafi poczekać mu się nie śpieszy jeśli ma gwarancje ,że dostanie co jego :) Z takimi uczciwymi jak ty miałam często do czynienia po drugiej stronie mojego biurka. Z praktyki wiem że ci najuczciwsi więcej mają za uszami niż ci mniej uczciwi :) Prozak albo coś??
   • Gość: nonim Re: mój brat dostał 2 takie pisma IP: 46.113.229.* 24.12.10, 11:11
    Za to Pan czyta czyjąś korespondencje. Chyba,że brat Panu pozwolił. Do kogo macie pretensje?
    Jak brat potrafił nabrać kredytów to teraz niech potrafi je spłacać. Ludzie po 70lat mają i mają 3 pracę bo spłacają swoje zobowiązania aby być wiarygodnymi ludźmi i aby nie mieli sobie nic do zarzucenia.
    • Gość: UK Re: mój brat dostał 2 takie pisma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.12, 19:27
     Najwidoczniej ty masz jakieś 80 skoro wiesz - te 70 lat i 3 prace to w związku z ustawą emerytalną ?? Bo moja babcia ma 68 i muszę jej dokładać do lekarstw :) hahaha 70 lat i trzy prace chyba magisterskie na uniwersytecie 3 wieku.
     Skoro człowiek ma umieć przewidzieć ,że np straci prace to dlaczego bank tego nie potrafi przewidzieć tam odziały ludzi i żadnego mądrego...
  • Gość: Ewa Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.10, 20:01
   ja dzisiaj dostałam od nich sms z informacją, że sprawa pilna i proszą o kontak, pani na wstępie prosi mnie o mój nr pesel, ja na to że nie będę podawać mojego peselu firmie której nie udostępniałam swoich danych, pytam się o co chodzi ona że chce przekazać mi informacje poufne i prosi o dane osobowe i dokładny adres ja na to, że nie podam swoich danych jeśli nie wiem w jakim celu mają być przetwarzane i jeśli nie może mi powiedzieć to proszę o oficjalne pismo i w tym momencie pani mi powiedziała, że kończy rozmowę. jakoś nie wyraziła chęci w imieniu firmy do pisemnego poinformowania mnie o co chodzi. domyślam się, że może chodzić o zwrot kwoty za książkę, którą odesłał do nadawcy i mam potwierdzenie z poczty, że zwrot publikacji odebrał pracownik uprawniony, ale oni i tak przekazali (pomimo wyjaśnień i dokumentów potwierdzających zwrot) to do windykacji, pierwszej firmie przesłałam kopie wszystkich papierów, przez rok był spokój potem odezwała się inna firma, ja jej na to, że już dwa razy wyjaśniałam tą sprawę po raz trzeci nie będę i jak chcą to niech idą z tym sądu a mnie dadzą spokój, teraz odzywa się po półtora roku kolejna firma windykacyjna. zobaczymy co będzie.
   pozdrawiam
   • Gość: anonim Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: 46.113.229.* 24.12.10, 11:24
    Firma windykacyjna dzwoniąc do Ciebie i prosząć o podanie Cię Twoich danych osobowych wychodzi z założenia,iż pismo które wcześniej do Ciebie wysłali listem zwykłym(bo nie ma ustawy,która nakazywałaby wysyłkę listem poleconym) trafiło do Ciebie i je przeczytałeś. Zawsze firma windykacyjna wysyła pismo na adres który podałeś u wierzyciela(tylko Ty go możesz zmienić). Ponad to w piśmie są zawarte informacje co to za firma,czego sprawa dotyczy oraz na czyje zlecenie działa.(również przesyłają pełnomocnictwo-wszystkie firmy tak robią) Ogólnie jest przyjęte że pismo wysłane jest uważane za przyjętę a za poczynania poczty firma windykacyjna nie bierze odpowiedzialności. To, że nie spłacasz swoich długów zawdzięczas tylko sobie i swojej wyobraźni dlatego pretensje kieruj do siebie,pozdrawiam
    • mordimer.madderdin Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? 26.12.10, 05:48
     Gość: anonim 24.12.10, 11:06 Odpowiedz
     Witam,
     Jestem pracownikiem firmy Transcomcms i muszę Panu odpowiedzieć na ten post. Jeżeli Pan uważa,że firma stosuje nidozwolone praktyki to proszę sprawę zgłosić do KNF-u.

     Szczerze współczuję klientom, którzy będą musieli wyjaśniać z tobą jakiekolwiek kwestie sporne.
     Bo jesteś po prostu GŁUPI.

     A jak się z tą opinią nie zgadzasz, to zgłoś to do PZPR i USA. Mają do tej sprawy tyle samo, co KNF do firmy Trans-Comics.
    • Gość: dluznik Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.01.11, 11:53
     tez dostaje telefony z takiej firmy ale zadnego pisma nigdy nie dostalam a nadal mieszkam pod tym samym adresem, jak moge komus wplacic pieniadze na konto bez zadnego potwierdzenia pisemnego gdybym tak wszystkich wierzyla na slowo to w zime bym w trampkach chodzila, mieszkam u rodzicow i nic nie posiadam mam na utrzymaniu dziecko i mam tylko alimenty na te dziecko poniewaz w moim urzedzie pracy nie ma pracy dla ludzi z moim wyksztalceniem gdybym skonczyla zawodowke to moze wtedy by mi prace dali.
    • Gość: b Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.195.optilan.pl 24.05.12, 00:39
     A za co firma w ogóle bierze odpowiedzialność? Współczuję, że windykator ma Pan taką pracę, ale sam wybrał, natomiast w ogóle nie rozumiem ich postępowania. Powinni być wdzięczni tym, którym się noga powinęła czy zapomnieli czegoś zapłacić, bo mieli zakrętkę życiową. To bowiem Co ludzie płacą im pensje. Tak, Panie windykator, to Ty jesteś petentem u tego dłużnika, ewentualnego,bo chcesz zarobić na jego nieszczęściu, powtarzam: on Ci płaci, bądź wdzięczny, bo nie miałbyś pracy. Zatem zamiast występować z pozycji siły, arogancji, pouczania i impertynencji, obrażania, powinieneś być miły i się z nim usiłować dogadać. Choćby po to, żeby zapłacił cokolwiek, jeśli wiele roszczeń, po jakie dzwonicie, jest przedawniona. Dla miłej osoby, byłby może gotów zapłacić tych parę groszy, a tak: 554 k.c. Finito. Bez sensu ta Wasza buta, kto jej Was nauczył?
    • Gość: krasnal Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.icpnet.pl 05.10.13, 15:03
     Witam,
     Firma Windykacyjna powinna skrupulatnie, profesjonalnie i rzetelnie wywiązywać się ze swoich obowiązków. Być może wysłała pisma, być może nie otrzymała odpowiedzi. Nie wiem. Wiem tylko, że mam imię i nazwisko takie samo jak pewna Pani, która ma zobowiązania i ich nie reguluje. Dlaczego wobec li tylko zbieżności części danych osobowych jestem nękana telefonami? Proszę dzwonić do wierzyciela, a nie do mnie! Absurdalne jest oczekiwanie, że będę brała udział w jakiś dyskusjach lub spłacała cudze długi. Kruk potrafił podejść do tematu profesjonalnie i przeprosić za pomyłkę. Czy firmę Transcom stać na to samo? Zwykłe przepraszam i zaprzestanie nękania niczemu niewinnej osoby zupełnie mi wystarczy. Jeśli nie, no cóż nie pozostanę bierna. Pozdrawiam. P.S. Osoby, które uważają, że stosowany jest wobec nich STALKING zapraszam do pozwu zbiorowego: stalkingt@wp.pl
   • Gość: gosc Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.bdmedia.pl 03.01.11, 20:41
    pracowalam tam chwile, firmy nie wspominam zbyt dobrze, ale prawda jest taka, ze nie robia nic zlego. dzwonia, bo sciagaja dlugi od osob, ktore ich nie splacaja. trzeba meic tupet zeby sie na to skarzyc. jak sie bierze kredyt to trzeba go oddac, jak sie nie ma za co to sie go nie biere. bank to nie jest organizacja charytatywna ktora daje ludziom pieniadze. a do kwoty zadluzenia doliczane sa rowniez odsetki i koszty windykacji, chyba nie myslicie ze bank zaplaci za to, ze firma zewnterzna dzwoni i piszE? telefony i poczta nie sa za darmo, negocjatorow telefonicznych tez za darmo nikt nie zatrudnia. jesli zas pisuzecie o danych osobowych, to wydaje sie to byc dosc logiczne i wygodne dla dluznika. jakby to wygladalo gdyby ktos zadzwonil i powiedzial 'dzien dobry tu asia srasia z firmy windykacyjnej transcom chce rozmawiac z pania aldona jajko ktora ma zadluzenie komornicze w banku ing w wysokosci 15 000 zl.' nie dosc, ze telefon moze odebrac ktokolwiek to jeszcze czesto ludzie nie informuja np.rodziny o swoich kredytach itp. to jeswt dla dobra dluznika i to jego chroni, a nie firme. inna sprawa ze numery sa wyszukiwane z roznych zrodel, czasem jest tylko numer do soltysa albo do pracy albo do rodzicow dluznika, i czy wy jako dluznicy chcecie zeby ktos zadzwonil do firmy gdzie pracujecie i powiedzial szzefowi ze windykacja was sciga? podejrzewam, ze niekoniecznie. jak mozna sie o to burac. zeby sprawdzic czy rozmawia sie z wlasciwa osoba trzeba sprawdzic to jakos, a przez telefon jest to ograniczona mozliwosc. inna sprawa ze zdarzaja sie dwie osoby o tym samym imieniu i nazwisku w jednym miescie i tylko za pomoca numeru pesel mozna sie upewnic ze rozmawia sie z ta wlasciwa.
   • Gość: ika Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.09.11, 13:37
    Witam
    Dzis dostalam sms'a o tresci:
    ,,Dzien dobry. Prosze o bardzo pilny kontakt. Transcom CMS Poland Sp. z o.o. Tel.+48 717 847 192''
    TOTALNA KPINA ,,, Mam kredyt w banku , ktory splacam regularnie .... poza nim zadnych obciazen finansowych ... a sms'a dostalam na numer karty startowej SIMPLUSA, ktora kupilam wczoraj ...
    Moze ktos potrafi mi wyjasnic, skad ta ,,super=extra=zajebista,, firma bierze dane potencjalnych dlużnikow, moze maja jakas umowe z SIMPLUSEM i wszystkim nowym uzytkownikom ich kart sla takie debilne smsy ... pozdrawiam ...
    • Gość: Aka Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.12, 10:35
     Witam.
     Mam ten sam problem.
     Kupiłam starter Orange i następnego dnia dostałam sms.
     OK. Może zdarzyć się pomyłka...ale tak już przez 4 miesiące mi piszą!
     Dopiero teraz sprawdziłam co to za cholera do mnie pisze. Szok! :D ha ha....firma windykacyjna. Ciekawe co oni ode mnie chcą skoro nie mam nic na sumieniu...a nawet jakby, to co? Jak tak szybko namierzyliby numer dłużnika? Nie kontaktowałam się z nimi. I nie mam zamiaru. Tym bardziej teraz , kiedy wiem, że to jakaś ściema...
    • Gość: stanbor45 Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.12, 14:27
     Ja również w dniu 12.03.2012r. otrzymałem podobnego sms sporządzonego 6 marca a już dokładnie w pół godz. po odbiorze listu zwykłego wezwano mnie połączenia się z firmą, co tez zaraz zrobiłem ale firma ta nie odbiera połączenia a w ten sposób sprawdza swoje namiary. Oczywiście dzwoniąc z różnych telefonów i godzin nadania. Dziś o godz. 11.13 bez podania nr dzwoniącego nachalnie prosiła mnie Pani o datę urodzenia. Odmówiłem podania z uwagi na ochronę swoich danych. powiadomiłem tylko, że wspomnianej sprawie sporządzi łem wniosek jako odpowiedź na otrzymane uprzednio wezwanie. Wniosek ten wysłałem pocztą poleconą. Czekam na ich odpowiedź.Też mam pytanie jakim prawem firma wchodzi w dane np. telefon itp ?
    • Gość: przesladowana Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.5.199.109.static.rdi.pl 21.05.12, 10:11
     witam ja rowniez dostałam dzisiaj sms o podobnej tresci tylko ja swoj numer mam od 11 lat jakas baba zle wpisala numer telefonu i coraz to nowe firmy windykacyjne do mnie dzwonia pisza sms gdzie nie jestem ta osoba szkoda słow nic do nich nie dociera mam juz tak 2 lata zaczynam sie z tego smiac nasze firmy windykacjne sa do d... jak sie czepia to nie moga przestac
    • Gość: aga Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.dynamic.chello.pl 23.07.12, 16:32
     Witam!
     Dziś otrzymałam sms identycznej treści z podanym numerem(71)7845208. Nie wiedziałam co to za firma, dopiero teraz sprawdziłam, ze to windykacja i pozyskiwanie klientów. Zadzwoniłam i kobieta zapytala o mój nr telefonu, żeby "sprawdzić w bazie". Numer podałam, ale jak zapytała o imię i nazwisko, to już mnie zaniepokołio, więc spytałam, jak to jest, nie wiedzą kogo proszą o kontakt? Pani odpowiedziała, że informacje jakich mi udzieli sa poufne i musi wiedzieć komu je przekazać. Dobrze, że jej tych danych jednak nie podałam, bo w ten właśnie sposób pewnie tworzą tę swoją bazę danych...(Tel mam w t- mobile)
     • Gość: Artur, W-wa Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.warszawa.vectranet.pl 21.01.13, 23:01
      Aśka,
      Potraktuj ich bardzo obcesowo, kiedy zadzwonią. W żadnym wypadku nie oddzwaniaj ani nie odpisuj na sms.
      Jak zatelefonują, twardo poproś by tytul zapłaty(fakturę) przeslali ci na adres, jaki do Ciebie posiadaja, ale go im nie podawaj. W końcu jak twierdzą, że im wisisz kasę, to muszą znac Twój adres! Nie idź na to, ze ci podadzą nr konta. Mów, ze Ty musisz mieć jednoznaczny papier z nakazem tytułem zaplty, numerem konta i nazwą firmy. Koniec - kropka!
      Ja potraktoealem ich (własciwie Justynę jakąs tam) bardzo twardo i skończyły sie telefony i smsy.
      Ten Transcom, to w ogóle jest sprawa dla Prokuratury!
      Pozdrawiam.
      Artur
      • Gość: kaole Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.13, 18:54
       Dziś mój chłopak dostał smsa z prośbą o pilny kontakt od transcomu. Potem ktoś do niego zadzwonił i poprosił mnie, jednak nie było mnie i prosili żebym się skontaktowała. Zadzwoniłam podła kobieta kazała mi podać datę urodzenia. Powiedziałam że nie i że pytam w jakiej sprawie dzwonią. Ona powiedziała, że nie powie póki nie podam no to ja że w takim razie nie życze sobie żeby do mnie wydzwaniali. Ona gromko odpowiedziała że będa dzwonić póki "ta sprawa" będzie u nich... Pffff nie rozumiem. Skoro to firma windykacyjna to raczej nie mają czego u mnie szukać - nigdy nie brałam pożyczek, w sumie jak do tej pory to jedyne za co musiałam płacić rachunki to za wynajmowanie mieszkania... Czy to możliwe że ktoś mnie chce w jakiś długi uwikłać?
    • Gość: gość Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.dynamic.chello.pl 07.05.13, 15:19
     Witam serdecznie...jak moja poprzedniczka dostalam sms o podobnej tresci...rzekomo mam zadluzenie w pewnym banku i powstalo zadluzenie ktorego nie splacam....na miejscu sumy zadluzenia ..znak zapytania...no to tez cos swiadczy nie.....zadnych wiadomosci firma nie udziela poniewaz obowiazuje tajemnica ...idiotyzm...uczciwa firma windykacyjna swoje dane udestepnia ludziom ktorzy sa zadluzeni...a tu idiotyzm smiechu warty....dalej.....a ta super zajebista firma to nic innego jak oszusci i zlodzieje i naciagacze....istne kurestwo.....sprawe wlacznie z telefonami i i sms-ami zglosilam na policji i w prokuraturze...stróże prawa byli bardzo zaciekawieni poniewaz maja to na widelcu i nie ja pierwsza jestem w takiej sytuacji... w sumie to mnie w dupe moga pocalowac...a na marginesie...ludzie ktorzy pracujecie w Transcomie...zastanowcie dla jakiego gowna stawiacie swoje wlasne karki...oplaca sie wam to ze naciagacie uczciwych ludzi i nie jeden przez takich palantow jak wy dostal zawalu?pewnie tak....ale wszystko ma swoje granice...
      • Gość: Marian Paździoch Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 02.10.13, 00:54
       jeżeli tego numeru prawie nigdzie nie podawałaś to zapewne wraz z numerem dostałaś w spadku w pakiecie też transcom :D
       jeśli gdzieś coś masz zaległego to nie dzwoń, bo gdy się okaże że to o ciebie jednak chodzi to uznasz dług i pozamiatane. jeśli nigdzie nic wisisz to też nie dzwoń i się nie przedstawiaj, bo ci jeszcze coś wcisną jak się okaże że dobrze na ciebie trafili.
       jak już cię świerzbi to ok, wykręć numer ale przedstaw się jako np. kasia tusk albo jola rutowicz i opieprz z góry na dół :)
      • Gość: Artur, Wwa Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.warszawa.vectranet.pl 02.10.13, 00:58
       Błagam - olej to!!! Do mnie dzwonili pisali i straszyli przez pol roku, w koncu powiedzialem pani co o nich myslę, że maja mi przyslać poprawnie wystawiona fakture z okresleniem tutułu zaplaty, albo po kolejnym telefonie albo sms-ie podam ich do prokuratury. Zamilkli jak ręka odjał. Oczywiście - zadnej faktury nie dostalem, bo to bylby namacalny dowod oszustwa, a na to ne mogą sobie pozwolić. raktuj ich z góry - nic Ci nie zrobią!!!! :)
      • megrus Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? 02.10.13, 09:22
       Witam Beti.
       W moim życiu miałem już kilkanaście przypadków próby naciągania przez pseudo windykacje i oszustów z firmy np. Kruk, Trans Com, i inne nazwy. Z żoną specjalnie "poddaliśmy się" owej procedurze (nakaz zapłaty z sądu elektronicznego z Lublina) i "komandytowa resekuryzacyjna firma sp. z o.o " dwukrotnie przegrała w sądzie i dodatkowo poniosła koszty procesowe !
       Tylko ich się nie bać ! Żerują na łatwowiernych i wystraszonych "sądami" ludzi uczciwych. Nasze sprawy sąd oddalił z powodu braku dokumentacji z ich strony - dowodów naszego "zadłużenia" ! TO OSZUŚCI PIORĄCY BRUDNE PIENIĄDZE POPRZEZ WPŁATY NAIWNYCH...
       Pozdrawiam i tak jak inni komentatorzy radzą : tylko ich ignorować a w telefonie nabluzgać ile sił w płucach :) !!!
       • Gość: Anonim Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.opera-mini.net 22.10.13, 09:25
        Hej dzis dostalam dziwnego smsa o tresci Z nru 661318401:
        dzien Dobry prosze o bardzo pilny kontakt Transcom Cms Poland sp z oo tel 717766470
        dostalam Taka tresc na nowa startowke orange Gdzie maja ja tylko 4 moich znajomych, Poza tym nie posiadam zadnego zadluzenia w kredytach bo jeszcze nigdy mi sie to nie zdazylo. splacam tylko w terminie tel komorkowy
        wiecc o co chodzi!?nie mam zamiaru do nich oddzwaniac :/
       • Gość: Radioglowy ING Bank Śląski współpracuje z nimi!!! IP: *.dynamic.chello.pl 14.04.14, 11:21
        Witam.

        Z początkiem kwietnia miałem dziwną sytuację. Nagle dzwoni do mojego rodzinnego domu, w którym od 5 lat nie mieszkam, firma TRANSMA CMS z wiadomością, że proszą o pilny kontakt ze mną - telefon odebrała moja mama. Najpierw w internecie sprawdziłem co to za firma i czego chce. Okazało się, że to firma windykacyjna o bardzo negatywnych opiniach (forum.gazeta.pl/forum/w,726,117344994,117344994,Transcom_CMS_straszy_zajeciem_majatku_.html). Stwierdziłem, że nie będę do nich oddzwaniał, ale nie dało mi to spokoju, bo prócz kredytu hipotecznego w innym banku, nie mam innych kredytów ani niczego wziętego na raty. Zadzwoniłem...okazało się, że działają w imieniu ING. Poinformowali mnie, że mam zadłużenie na koncie w wysokości jakoś 50 zł. Korzystam z aplikacji mobilnej tylko i wyłącznie już teraz i po prostu płacąc kartą w weekend za różne zakupy, płatności te zostały dopiero zaksięgowane po weekendzie. W aplikacji natomiast nadal widniało, że środki na koncie mam (jest chyba ciut niedopracowana. Suma sumarum na koncie miałem -50 zł, które od razu wpłaciłem po całej akcji z Transcomem.

        O co mi chodzi? Chodzi mi o to, że o marne 50 zł nasyłają windykatorów na ludzi. Rozumiem...takich jak ja jest pewnie multum i każdy chce odzyskać swoje pieniądze. Rozmawiając z konsultantem ING zapytałem, czy wszyscy dłużnicy są kierowani do ww. firmy? Okazuję się, że nie. Pracownik ING wybiera kilka osób i przekazuje sprawę do Trascomu. Dziwi mnie, że przekazują im takie sprawy jak moja. Bo gdyby ten pracownik zobaczył historię mojego rachunku (jestem z ING od 2006 roku), zauważyłby, że jestem wypłacalny;).

        A gdybym do Transcomu nie oddzwonił? To co wtedy? Wpisali by mnie na listę dłużników do KRD?

        Martwi mnie też fakt, że prawdopodobnie Transcom na dostęp do mojego konta i jego historii...

        Generalnie ING jest bardzo dobrym bankiem i nigdy nie narzekałem na jego pracę. Ale po tej akcji zmienię bank...
    • Gość: Wosmen Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.arpnet.tv 10.07.14, 14:18
     ludziska musicie zastanowic sie tak wogole kto wam tu odpowiada na pytania nie wiem czy wiecie ale sa pewne firmy reklamowe ktore placa ludzia za wystawianie pozytwnych ocen np babka od kruka "naszczecie moj dlug wykupil kruk i dal ugode i jest mi ogolnie zajebiscie " le zygac mi sie chcejak takie cos czytam mialem juz rozne przeprawy z firmami windykacyjnymi ostatnia akcja - transcom cms wyslal ze nie zaplacono faktor z marca i kwietnia za telefon z dialogu a rozwiazanie umowy z dialogiem mialo miejsce w marcu wiec skad faktora za kwiecien?! totalna kpina i proba wyludzenia pieniedzy ludzie kazde pisemko ktore dostaniecie od "windykatorow" nie mylic z komornikiem chociaz tez wyczailem pismo ktore mialo lewa pieczotke chcieli mnie oszukac i wyludzic pieniadze pierwsza sprawa skontaktowac sie z glownym ierzycielem bankiem lub operatorem sieci nie z wierzycielem sprawdzic stan zadluzenia nie wdawac sie w zadna dyskusje z firma windykacyjna polecam forum prawne w necie idzie sie dowiedziec roznych fajnych rzeczy ja osobiscie zalatwilem tesciowej przedawnienie dlugu na kwote 1800 cos zlotych nie dajcie sie ludzie szczegolnie takim zarazom jak kruk transcom itp. itd.
  • Gość: anonim Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: 46.113.229.* 24.12.10, 11:06
   Witam,
   Jestem pracownikiem firmy Transcomcms i muszę Panu odpowiedzieć na ten post. Jeżeli Pan uważa,że firma stosuje nidozwolone praktyki to proszę sprawę zgłosić do KNF-u. Oczywiście Pan jako dłużnik nie zarzuca sobie nic tylko ma Pan pretensje do całego świata za to,że nie spłaca Pan zwojego zobowiązania. Również proszę nie obrażać firmy bo tak samo ktoś może powiedzieć o Panu, dodatkowo Panu powiem że bank PKO udzielając Panu pożyczki 1500zł na 8 lat popełnił chyba bardzo duży błąd ponieważ 8lat spłacania zobowiązania tej wysokości to kpina.
   • Gość: czytelnik Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.fastnet.pl 29.08.11, 15:34
    Nie Panu oceniać czy to kpina czy nie. Kultura wymaga aby nie odnosić się do faktu na co , na ile i ile pożyczył Klient z Banku. Jeśli już to interesuje Państwa kwota do zwrotu nic poza tym. A za takie komentarze "miły" pracowniku (jeśli to prawda, a wpis wyszedł spod ip firmy, co oczywiście jest do sprawdzenia a w necie nikt nie jest anonimowy) to można wylądować w sądzie z delikwentem i tak zarobić sobie na niespłacone kredyty Tak jak przypuszczałem brak kultury to domena tej firmy. Właśnie zadzwonił do mnie jakiś ich pracownik z hasłem "dzwonie z firmy trasnscom i proszę o date urodzenia! Pytam się : co to za firma, proszę się przedstawić i czym się firma zajmuje, a on mi banialuki wciska o ochronie danych osobowych, a ja na to "czyich" bo to przecież wy mnie wypytujecie. Oczywiście nie podałem danych , bo z jakiej racji. No więc niegrzecznie sie rozłączył nic wiecej nie mówiąc. Dzwonie do uokik. pozdrawiam
   • Gość: stanborr45 Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.12, 14:48
    W ślad za moim poprzednim wpisem z 15 marca br. Powtórnie otrzymała moja córka otrzyma ła wezwanie przedsądowe na takim samym druku z podpisem ksero tej samej osoby na kwo tę ok 94,oo zł.Nie potrafię zrozumieć skąd ten Pan z Transcom-u wchodzi i posiada nr telefo nu właściciela telefonu który w tej sprawie nie jest stroną? A po wtóre zastraszanie sądami, żadaniem dat urodzenia przy zdawkowym określeniem siebie a przy odmowie podania w/w danych straszy, nęka, wymusza oraz szantażuje.Chodzi o rzekomy zakup książek, których ani ja ani córka w życiu nie zamawialiśmy od podawanej firmy. Jestem pewny, że Transcom jako spółka windykacyjna wykupuje lub nabywa wierzytelności bez sprawdzenia danych dowodowy ch w zakresie odbioru,pokwitowań dat danego ew. zakupu a później w sposób bezprawny próbuje znaleść naiwnego, który pokryje generowane w ten sposób koszty. Zaznaczam, że listy wysyła jako zwykłe bez potw. odbioru, to skąd u licha w 2 lub 3 godziny po otrzymaniu wezwania już w sposób arogancki i bezprawny szantażuje ludzi.Ja w tych sprawach piszę do Transcom wnioski odwołania odmawiając zapłaty ,powiadamiam Sąd rejestrowe KRS jak i Urząd Ochr. Konsumenta i media ew. prokuraturę. Czekam na kolejne posunięcia!!!!!!!!!!
   • Gość: krasnal Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.icpnet.pl 05.10.13, 14:47
    Witam,
    Pracowniku firmy Transcom, proszę uprzejmie o rzetelne i profesjonalne wypełnianie swoich obowiązków. Zbieżność danych osobowych: imienia i nazwiska nie jest podstawą do nękania innych osób! Zapewne posiadają Państwo komplet danych wierzyciela więc wydzwanianie do wszystkich przykładowo Janów Kowalskich i stosowanie STALKINGU jest bezzasadne i bezprawne. Absurdalne jest oczekiwanie z Państwa strony, że spłacę cudze długi tylko i wyłącznie dlatego, że nazywam się tak samo jak wierzyciel, który nie uregulował swoich należności! Nie ukrywam, że oczekuję od Państwa odrobiny skrupulatności w wykonywaniu powierzonych zadań i obowiązków. Pozdrawiam. P.S. Poszukuję osoby chętne do złożenia pozwu zbiorowego: stalkingt@wp.pl
   • megrus Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? 11.10.13, 14:38
    Pracowniku pseudo "firmy Transcom" - CHWYĆ SIĘ UCZCIWEJ ROBOTY ! Jak można bronić działalność takiej cwaniackiej postkomunistycznej bandy ! Żerujecie na biednych ludziach poprzez "windykację" przeterminowanych "zobowiązań", podłożonych przez lichwiarskie praktykli bankowe ... WSTYD ! ....ale czy u Was znacie takie określenie, czy macie normalne LUDZKIE sumienie ?
   • Gość: anonim Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.v52.interkam.pl 24.10.13, 18:38
    To jest jedno wielkie oszustwo.Zamiast skontaktować się bezpośrednio z osobą zadłużoną kontaktują się ze znajomymi czy inną rodziną.Jeśli jest faktycznie jakieś zadłużenie to powinno się bezpośrednio z dłużnikiem skontaktować telefonicznie bądź listownie a nie wydzwaniając do innych osób.Zadzwonili do mojej Babci z zapytaniem o mój meldunek u niej.Tak nie można.Sprawa trafi na policję!
  • Gość: meteor Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.10, 09:12
   witam tez mam problem z firma Transcom ...po wpłaceniu wszystkich zaległosci po uplynieciu dwóch miesiecy dzwonia i mówia ze mam jeszcze cos im zaplacic poniwaz znów narosly jakies koszty,gdy ja wplacilem im wszystko co byłem nalezny..po rozmowie z windykatorem prosilem o wyslanie jakiegos pisma ale oni tłumacza sie tym ze ono tak szybko nie dojdzie i podaja mi num konta przez tel i zadaja jak najszybszej wpłaty pieniedzy...co moge w tej sprawie zrobic??
  • Gość: GOŚĆ Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.10, 17:14
   "Jednocześnie informujemy, że Bank wytypował przedmiotową wierzytelność do sprzedaży wraz z wszelkimi prawami oraz przypisanymi jej zabezpieczeniami"

   Nie ogarniam was. Napisali, że bank ma zamiar sprzedać wierzytelność wraz z wszelkimi jej prawami. Jeżeli są jakieś zabezpieczenia to razem z nimi, jezeli nie ma to wiadomo, że sam kredyt. Czym tu wprowadzają w błąd ? Oddaj im te pieniądze i tyle.

   Dostałes gotowe pismo z pod systemu. SZABLON. W jednej sprawie sa zabezpieczenia w innej nie ma. Nie jesteś zapewne jedynym dłużnikiem, który oddaje pieniądze tyle lat...
  • Gość: Ewelayna Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: 85.117.29.* 25.01.11, 09:23
   Umnie to samo !!!!
   Przyszlo mi pierwsze pismo ze zalegam ze splata kredytu !!!Co bylo niemozliwe co splacam regularnie !!Raz wplacialam wieksza kwote ale Pani z banku zle mnie zrozumiala i zle zrobila przelwe czego skutkiem pozniej bylo moje zadluzenie !!!na mala kwote !!!
   Dostajac to pismo od tej "firmy" dostalam nerwy i zadzwonialam do "Pani" ktora zajmuje sie moja sprawa dlugu :/ I ona mi mowi ze ja dostalam juz dwa takie pisma i to jest juz Przedsadowe!!
   Ja takie pismo otrzymalam pierwszy raz a ona ze nie ze to jest juz trzecie i juz przedsadowe bo ja "olewalam" sprawe.Tlumaczac tej "babie" ze nie dostalam nic wczesniej ona domnie ze ona wie kiedy jest wyslane i zebym ja miala pretensje do poczty polskiej :/Dlug mam spalcic do dwoch dni...Okey jak pytalam od kiedy i za co ten dlug to ona niemoze mi powiedziec ..:/Ale sciagnac moze powiedzialam jej to ze smieszne.Zanim zaplacialam to co mialam to poszlam do Banki PKO :/ i dowiedzialam sie i tam wlasnie wyszlo na jaw ze pani z banku zle zrobila przelew ale dobra to juz neiwazne..Trudno wiec ten "dlug" jaki Transcom chcial odemnie sciagnac zaplacialam juz w banku by przelew byl odrazu.Siedzialam w banku ponad pol godziny by napewno to doszlo .Pani z Banku powiedziala ze doszlo i jest juz na zero dlugo niema.
   A dzis rano dzwoni domnie ta "mila Pani" z Transcom" i dalej ze mam dlug ze go nie zaplacilam w terminie i ze ona to kieruje na sad...i jak mowie jej ze zaplacialam w banku i ze jest na zero to ona nie dalej swoje ..ze mam dlug i tak dalej.Dostalam nerwy ...wiec troche nawrzeszczalam na ta "babe" i ona z tekstem ze niemusi zemna rozmawiac a ja ze nie zycze sobie telefonow i listow bo wiem od banku ze niema juz zandego zadluzenia.I na tym sie skonczylo pik pik pik pik...Pani z Transcomu sie rozlaczyla..
   Wciskaja ludzi kit!!!!!!! nie daja sie wytlumaczyc bo nawijaja tylko o tym co ona tam ma.
   Skoro bylam w banku i wiem ze mam tan konta 0.00 a ona dalej swoje to ludzie !!!:/
   • Gość: bolo Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.star.net.pl 09.03.11, 00:41
    Witam.
    Dla przykładu opiszę Państwu kredyt samochodowy w Getin Banku.

    Niech napiszą czyja to jest firma ten Transcom cms !!!!
    Komu nabijają kasę?????
    Miałem z Nimi do czynienia już kilka razy.Mieli nawet kiepskiego pomysła żebym jednorazowo wpłacił im 4000zł. a ja wtedy myślę skąd na ratę wziąć. Narobili w Polsce takich wyłudzaczy i straszaków, którzy nie dają ludziom spokojnie żyć i śnią się po nocach !!!
    Dzwonią do zwykłych obywateli rano, w południe oraz późnym wieczorem i nawijają makaron na uszy nie znając w ogóle historii kredytowej ani indywidualnych naszych problemów ze spłatą kredytów, bo i po co jak ich interesuje tylko śmietana a mleko jest bee!!!
    Żeby było weselej to za każdym razem dzwoni inny cwaniak lub cwaniara i się wyżywa na człowieku !!! Mówi np: (Pan to dziecko jesteś, po co pan brał kredyt a teraz pan nie spłaca! Co pan sobie myśli ??? Jak się pan własnych dzieci nie wstydzi ??? Jaki z pana ojciec ???....itd. (to właśnie świadczy tylko o kulturze tych jak oni się nazywają inspektorów czy jak???) Poza nawiasem mówiąc osoba dzwoniąca do mnie wtedy miała sądząc po głosie i sposobie wypowiedzi może ze 20 lat a ja mam co najmniej drugie tyle :) Żenada!!!
    Ja kupiłem auto na kredyt za 20 000zł. przy racie 420zł. miesięcznie bo taką miałem zdolność kredytową i rata nie mogła być wyższa jak mnie bank wyliczył a czas spłaty kredytu nie krótszy niż 7 lat. Nie uważam żebym był oszustem czy wyłudzaczem, jak już nieraz usłyszałem w słuchawce telefonu. Teraz po zwyżce Franka Sz. moja rata wynosi prawie 1000zł. i teraz według banku i tej firmy mam płynność finansową! CIEKAWE !!!
    Panowie Bankierzy....BOGACI KREDYTÓW NIE BIORĄ BO I PO CO A PODSTAWĄ WASZYCH DOCHODÓW JEST KLASA ŚREDNIA I ROBOTNICY !!!
    My zarabiamy po 1300 zł. miesięcznie i mamy na utrzymaniu całe rodziny i w D.... mamy krachy finansowe, giełdy papierów i waszą politykę monetarną!!!
    Ludzie powiedzcie czy nie prawdę piszę???
    Dyrektorzy siedzą w bankach i firmach windykacyjnych za grubą kasę i szukają jeleni, a Prezesi grzeją tyłki na Majorce.
    Ja proponuję żebyśmy im pozawozili te autka na parkingi bankowe i niech sobie je wezmą. Połowę z nich będą musieć od razu zezłomować bo jak spłacasz kredyt to do auta nie dokładasz a na naszych drogach auta same się naprawiają i są jak nowe:) a resztą zawalą na full i tak przepełnione komisy samochodowe.W moje auto na parkingu uderzyła pewna kobieta i przyznała się do tego. Porozbijała błotnik i drzwi ale nie o tym chcę napisać:) Załatwiłem wszystkie formalności od a do z. Firma ubezpieczeniowa wypłaciła pieniądze na których w całości siadł Getin Bank i ok. Jak chcecie tak macie. Z czego miałem usunąć usterki ??? No właśnie.....Nie miałem to nie usunąłem. Poklepałem, poprostowałem i zaprawiłem podobną farbą żeby w oczy nie kuło i jazda. W efekcie auto wygląda jak wygląda.
    Straszą, że go zabiorą....! Niech podadzą adres i przyślą na paliwo to w drodze wyjątku za darmo im go tam odwiozę, tylko z tym, że przestaną do mnie wydzwaniać i mój problem zniknie. Tak czy nie???
    Kochani....Niech ktoś z was powie, że to co się dzieje jest normalne...
    Może taka sytuacja nakłoni Panów Prezesów Banków i firm windykacyjnych do myślenia.
    Nie ma innego sposobu i szkoda naszych nerwów.
    Jeszcze pozwolę sobie napisać w temacie samego kredytu.
    1. Przedstawicielka (pośredniczka) załatwiająca kredyt w GB po dwóch tygodniach już odeszła z tej pracy.
    2.Kontakt z bankiem w Jastrzębiu Zdrój graniczył z cudem.Rachunki kosmiczne za telefon a w słuchawce non stop tylko muzyka:(
    3.Jak już ktoś łaskawie odebrał to miałem nadzieję, że rozmawiam z kosmitom bo albo nie wiedzieli co powiedzieć albo gadali bzdury nie na temat.
    4.Kurs franka szwajcarskiego najwyższy z wszystkich banków.
    5.Zero kompromisu czy pomocy w rozwiązaniu moich kłopotów.

    Sam bank mnie wystawił, bo doszło nawet do tego, że pozmieniali numery telefonów na które się dzwoniło odnośnie kredytu i prowadziło rozmowy. Pracownicy tego działu albo pozmieniali pracę albo zapadli się pod ziemię bo nikogo nie można odnaleźć i czegoś się dowiedzieć.
    Kiedy Transcom pierwszy raz zadzwonił i domagał się pieniędzy tych 4000zł. o których pisałem wyżej kontaktowałem się z bankiem i usłyszałem, że moja sprawa jest w banku a nie w Transcomie.I bądź człowieku mądry:( Kilka tygodni temu zadzwonił do mnie jakiś regionalny przedstawiciel Getin Banku i chciał się umówić na rozmowę ale po rozmowie ze mną i poznaniu faktów powiedział tak: CYTUJĘ ;To po jakiego h... mnie do ciebie wysyłają?Co oni odpier......? Jutro dzwonię do jakiejś tam centrali i sobie z nimi pogadam; Koniec cytatu;Po tej rozmowie już nikt się ze mną nie kontaktował. Istny cyrk i paranoja !!!!
    Serdecznie Państwa pozdrawiam.
    Pamiętajcie że w jedności siła!!!!
      • mordimer.madderdin Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? 09.03.11, 09:56
       Gość portalu: michał napisał(a):
       za franka płaciłem chyba 2.10zł więc teraz jest ok teraz widać jest połowę droższy a nie półtora razu jak by było proporcjonalnie do tej raty co pisze wyżej

       Michał, źle liczysz: zmiana z 420 na "prawie tysiąc" to nie jest wzrost 1,5x , lecz 2,5x.
       Najniższy kurs CHF jaki znalazłem na przestrzeni ostatnich 7 lat, to jakieś 1,98-1,99 pln. Zakładając więc zakup w dołku, na przestrzeni tego czasu NIGDY CHF nie był nawet 2x droższy.
      • Gość: bolo Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.star.net.pl 09.03.11, 16:18
       Zgadzam się z Wami że frank aż tyle nie podrożał. Nie zrozumieliście mnie do końca....
       Przepraszam i już wyjaśniam.
       Ja tam wyżej napisałem prawie 1000zł. a to różnica bo nie chciałem się rozdrabniać.
       Gdyby problemem był sam kurs franków to jakoś by to można było znieść. Jak frank drożał na początku to pisałem do banku z prośbą o przewalutowanie na zł. ale bez skutku. Słyszeć nie chcieli. Niech ktoś poda przykład, że G Bank mu poszedł na rękę.....
       Poczytajcie na forach np: (uwaga na kredyt samochodowy w G Banku) jak tam ludzie opisują ten problem.
       Nie bez powodu podałem Wam w jakim banku powstał problem i tak wysoka rata.
       Getin Bank :
       po pierwsze: od początku trzyma najwyższy kurs franka na kredytach pomimo, że inne banki obniżają kursy walut a Szwajcaria stopy procentowe.
       po drugie: dolicza gigantyczne odsetki do kredytu i to też we frankach.
       Może napiszę jaśniej:
       Dzisiaj dzwonili do mnie z Transcomu i kobieta mówi mi tak.....
       Zalega pan wierzycielowi czyli Getin Bank na dzień dzisiejszy kwotę 43 000zł. Ja odpowiadam jej, że nie mam kredytu w złotówkach w G Banku. Nie podpisywałem przewalutowania kredytu, nie dostałem żadnego pisma z banku ani charmonogramu spłat. Mam tylko jedną umowę i jej się trzymam.
       Pytam dalej:
       Skąd taka kwota jak spłacam kredyt od 2008 roku a był w wysokości 20 000 zł. ale przyznany we frankach. Na to pytanie już mi nie odpowiedziała ani słowa.
       Dokładnie nie pamiętam, ale kapitał od 2008 roku prawie spłaciłem. Około 18 000zł.
       Teraz zsumujcie ile kosztuje mnie auto:))) Z moich wyliczeń około 61 000zł. i myślę, że na tym się nie skończy:)
       No to teraz pytam ile to jest 20 000 zł kredytu a do spłaty 61 000zł. Kupisz jedno auto a spłacasz trzy:)
       Transcom to wspólnik G Banku. Wymieniają między sobą nasze dane personalne jak chcą. Dziwne tylko ,że pracownicy o przepraszam inspektorzy firmy Transcom nie umieją nic wyjaśnić, nie wiedzą nic poza tym ile mamy wpłacić! Dosłownie dziś mi ta kobieta powiedziała tak: To po co pan bierze kredyty jak później nie chce spłacać! To co nie chce pan płacić! Odmawia pan spłaty i tu (uwaga!!!) CAŁEGO KREDYTU ??? Taką informację sobie odnotuję powiedziała i się rozłączyła bo twierdziła, że temat jest wyczerpany i nie ma o czym ze mną rozmawiać. A i dodała jeszcze ....Sprawa idzie do windykacji sądowej .
       Ręce mi opadły, bo ja nie powiedziałem ani słowa, że nie chcę czy nie będę spłacał swojego kredytu. Ale co??? Komu mam to powiedzieć jak słuchawka milczy:(
       Może jutro albo jeszcze dziś około 21:20 jak już będę zasypiał znów zadzwoni jakiś inspektor z Transcom to może będzie bardziej rozmowny.
       Pozdrawiam.
   • Gość: Bella Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.13, 19:48
    Ja również mam pytanie. Mój tata kiedyś coś podpisał od nich i dali mu taką kartę. Z tym,że na tej karcie nie było żadnych pieniędzy,a tym bardziej nie były one wypłacane. Karta już dawno temu została odesłana, a firma Transcom CMS nadal dzwoni i wysyła listy z zadurzeniami. Już nieraz wysyłaliśmy im po kilkaset zł(bo niby takie było zadurzenie) i po tym mieli się od nas odczepić. No ale to nic nie dało,z miesiąca na miesiąc przychodziły kolejne kwoty do zapłacenia,nawet ich adwokat do nas dzwonił. A przecież karty już dawno nie mamy i nigdy nie była ona używana. Czy może być jakiś dowód,że karta była odesłana? Jak sobie z nimi poradzić,aby dali nam spokój. Jeżeli ktoś miał taką samą sytuację lub podobną,proszę o pomoc.
    • Gość: Artur Wwa Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.warszawa.vectranet.pl 05.03.13, 22:20
     NIe do końca rozumiem, o co chodzi, ale niepotrzebnie wysyłaliście im jakiekolwiek pieniądze.
     Ja tez mogę zadzwonić i przedstawić sie jako prawnik.... bo tego nikt nie sprawdzi.
     Jeżeli nastepnym razem zatelefonuje "prawnik":
     1. popros go o imie i nazwisko
     2. powiedz, że sprawdzisz w odpowiednim rejestrze, czy jest osobą uprawnioną i wtedy bedziesz z nim rozmawiać. Niech zadzwoni za 3 dni 9i nie zwracaj uwagi na jego groźby)
     3. Nie kontynuuj rozmowy do momentu wyjasnienia choćby nie wim czym straszyl (nic Ci nie zrobi). Rozmawiaj grzecznie , spokojnie ale bardzo stanowczo.
     Jeżeli natomiast każą ci cokolwiek płacić:
     1. Poproś, by wystawili ci fakturę z precyzyjnym okresleniem tytułu płatności
     2. jesli będą chcieli podać ci przez telefon nr konta, na który masz przesłać pieniądze - odmów. Powiedz, że nie masz teraz nic do pisania, a poza tym musisz mieć od nich fakturę i już.
     3. gdyby poprosili cie o adres, powiedz, ze skoro mają wobec Ciebie roszczenia, powinni również dysponować adresem.
     4. Gdyby prosili cie o telefoniczne potwierdzenie adresu, który Ci ;przeczytają przez telefon, powiedz, żeby po prostu przeslali ci fakture na adres, jaki wynika z posiadanej przez nich dokumentacji, przepros, ze nie możesz dłużej rozmawiać i sie rozłącz.
     Jesli zadzwonią ponownie, powiedz spokojnie, ze jesli nie przestana Cię nekać telefonami - zgłosisz sprawę do prokuratury i podkreśl, ze nie życzysz sobie juz wiecej telefonów i niech wszystkie sprawy zalatwiaja droga korespondencyjną - na piśmie /na adres jaki posiadają.
     Nie podawaj żadnych danych, nieczego nie potwierdzaj!!!!
     Co zaś dotyczy pytania, jak udowodnić, ze karta została wysłana - możesz to zrobić tylko wtedy, jesli wysłałaś ja listem poleconym, w przeciwnym razie bedzie trudno.
     Nie wiem, co to byla za karta. Ale dość latwo wykazać, że karta nie jest używana.
     Nie wiem też, jaka umowa wiaże sie z jej posiadaniem, więc na razie wiecej nie potrafię Ci doradzic.
     Glowa do góry i nie daj się!!!!
  • Gość: ALA Re: Transcom CMS straszy zajeciem majatku!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.11, 09:11
   Nie tylko straszy, ale i dzwoni w godzinach wieczornych kaze pozyczac od rodziny i znajomych bo na jutro rano pieniadze musza byc.Nekaja ludzi w nocy o polnocy tylko po to aby w nachalny sposob wyrwac 1500zl.Nie licza sie z tym ze ktos nie jadl chleba.Tylko zaciskaja petle czlowiekowi na szyji.Ludzie przezywaja traume i tragizm traca prace ale taka pannica wydzwaniajaca to typowy krwiopijca.Jesli nie wplace to co ona mi zrobi skonfiskuje mi moje mienie zabierzeto cos ktorego nie mam.Nasle na mnie karkow zeby mnie pobili.