Dodaj do ulubionych

Czy mogę spodziewać się kłopotów przy ...

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.12, 19:56
Witam, do niedawna w mojej firmie otrzymywałem pieniążki w kopercie, jak to bywa w małych firmach często. Teraz muszę założyć rachunek bankowy, ale boję się że może być z tym kłopot ponieważ jestem w BIK i mam komornika na głowie :(

Czy banki mogą mi robić problem przy zakładaniu rachunku ? Nie chcę cudów, po prostu na konto ma wpływać oficjalna część pieniędzy z wynagrodzenia, tą "nieoficjalną" i tak dostanę w kopercie. Nie przewiduję jakichkolwiek debetów, pożyczek i innych ....

Dodam że mieszkam w mniejszej miejscowości, mam na miejscu raptem Bank Spółdzielczy oraz Pocztowy.
Tam gdzie dojeżdżam do pracy, mam dostęp właściwie do każdego banku.

Czy był ktoś w podobnej sytuacji ? Albo jaki bank polecicie ?
Obserwuj wątek
    • Gość: fredii Re: Czy mogę spodziewać się kłopotów przy ... IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.02.12, 08:41
      jeśli na konto wpływa pensja minimalna, to komornik może ci cmoknąć, poczytaj o kwotach wolnych od zajęcia ;)
      Jeśli komornik będzie bardzo chciał zająć ci kasę, to odezwie się do twojego pracodawcy i zajmie kasę u źródła ( jeśli oczywiście będzie mógł)
      Zasada, czym bardziej oryginalny bank tym trudniej namierzyć konto, oczywiście jeśli w miejscowości są 2 banki, to istnieje spora szansa że komornik wyśle do nich pismo o zajęciu konta
        • bozia77 Re: do mm 07.02.12, 19:59
          Wanda, nie pchaj się tak bo komuś jeszcze cztery litery rozerwiesz!
          DOBRE to to nie jest. Raczej chamskie i aroganckie.

Gość portalu: Wanda napisał(a):

> ......'' bez żalu'' DOBRE. Ostatnimi czasy aż roi sie od trolli na forum .
          • mordimer.madderdin Re: do mm 07.02.12, 21:17
            bozia77 napisał:
            > Wanda, nie pchaj się tak bo komuś jeszcze cztery litery rozerwiesz!
            > DOBRE to to nie jest. Raczej chamskie i aroganckie.

Panie G., posłużę się słownictwem, które doskonale rozumiesz: zainteresuj się swoimi 4 literami.

Chamskie i aroganckie - to trafne określenie na twoje spamowanie przez cały dzisiejszy dzień.
            Każdy kolejny post niezwiązany z tematem wątku będzie kasowany. Bez wyjątku.

BTW: jak tam twoje wieloletnia ( tj. rozpoczęta 11.2010 r ) działalność? Szła tak dobrze, że postanowiłeś zawiesić ją z końcem zeszłego roku?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka