Dodaj do ulubionych

Komornik skarbowy i abonament rtv

IP: *.30.60.177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.07.13, 10:42
Jakiś czas temu komornik skarbowy przesłał mi listem poleconym tytuł wykonawczy za zaległy abonament rtv. W liście był sam tytuł wykonawczy bez żadnego wezwania czy konta do przelewu. Myślałem że potrącą mi tą zaległość z nadpłaty podatku, ale właśnie dostałem zwrot podatku w pełnej wysokości.
I teraz się zastanawiam, czy kontaktować się z komornikiem, czy też czekać i liczyć, że moja sprawa gdzieś się zawieruszyła.
Obserwuj wątek
    • Gość: walczącaz Re: Komornik skarbowy i abonament rtv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.13, 12:06
      :)))) ta, a na parę dni przed przedawnieniem się cudownie odnajdzie i doliczą takie odsetki, że przez dłużśży czas nie wyjdziesz "z podziwu" ;)))
      • follow_white_rabbit Re: Komornik skarbowy i abonament rtv 12.07.13, 12:30
        przestań z tymi odsetkami,to bardzo tani kredyt 11,5 % dają gdzieś takie?
        poza tym szansa że jednak zapomnieli ..:))
        • Gość: walczącaz.... Re: Komornik skarbowy i abonament rtv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.13, 13:33
          US pomnieli???? to byłby chyba precedens w skali galaktyki :P .... a na poważnie - autor pytania musi sam sobie na nieodpowiedzieć i podjąć decyzję - bo w sumie to on będzie ponosił jej konsekwencje .
          • follow_white_rabbit Re: Komornik skarbowy i abonament rtv 12.07.13, 15:08
            co takie dziwne że zapomnieli?
            w życiu nie zapłaciłem żadnego mandatu,a było ich kilkanaście...:))
            a jak myślisz przez kogo były egzekwowane?
            • Gość: Kinio Re: Komornik skarbowy i abonament rtv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.13, 15:19
              to masz szczęście - o mnie skubańcy w US zapomnieć nie chcieli - jak juz myslałem że zapomnieli, to skroili mnie ze zwrotu podatku wraz z odsetkami....
              • Gość: Kinio i jeszcze konto zablokowali na parę dni n/t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.13, 15:20
                • follow_white_rabbit Re: i jeszcze konto zablokowali na parę dni n/t 12.07.13, 15:57
                  ja nie miałem konta...wtedy przezornie.
              • follow_white_rabbit Re: Komornik skarbowy i abonament rtv 12.07.13, 15:56
                po prostu wypełniłeś te kilkanaście procent ściągalności :)
        • Gość: mm Re: Komornik skarbowy i abonament rtv IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 14.07.13, 18:27
          bynajmniej do tej chwili w Polsce niema obowiązku płacenia za rtv i do puki nie sprecyzują tego prawa nie będę płacić a nie place już 14 lat
          • Gość: Nawróconypolatach! Re: Komornik skarbowy i abonament rtv IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.13, 19:12
            To mniej więcej tak jak ja.
            Tylko, że paradoks polega na tym, że po nastu latach
            ( jak zaczęli straszyć w mediach i zrobili tę kampanię reklamową )
            Postanowiłem się "nawrócić".
            Wysłałem informację o nowym miejscu zamieszkania
            i złożyłem deklarację, że właśnie zakupiłem odbiornik TV.
            I CO ???
            Od pół roku nie dostałem [b]żadnego/b]]zawiadomienia, ani też informacji jak i w jakiej wysokości opłacać abonament.
            Olewam Ich i czekam dalej na przebieg zdarzeń.
            Chyba, że przyślą od razu komornika .....
            • Gość: miko Re: Komornik skarbowy i abonament rtv IP: *.ceti.net.pl 18.07.13, 13:21
              Dziwne to bardzo. Rozumiem, że nie dostałeś tego bloczka z drukami do wpłaty, z numerem konta itd? Dziwne, bo oni bardzo chętnie to rozsyłają, nawet w zbyt dużych ilościach. Cóż, jeśli dostaniesz upomnienie (bo powinno przyjść zanim sprawą się zajmie komornik), to napisz wniosek o umorzenie zaległości. O umarzaniu poczytaj sobie tu: e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/abonament-rtv-2012-kolejna-podwyzka.html , jest tam też wzór do pobrania za darmo. nawet jeśli Ci nie umorzą zaległości, to może przynajmniej nie doliczą Ci odsetek i zapłacisz zwykła stawkę, tylko że za kilka miesięcy wstecz - nie oszukujmy się, nie jest to duża kwota, ale odsetek sobie nie daj wcisnąć.
    • Gość: ja Re: Komornik skarbowy i abonament rtv IP: *.dynamic.chello.pl 09.10.13, 23:52
      nie zawieruszy sie, a nalicza oplaty, trzeba sie odwolywac i pisac pisma itd

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka