Dodaj do ulubionych

wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat.

08.08.14, 16:39
Witam
Otrzymałam wezwanie do zapłaty kwoty 318,44 zł tj kwoty zadłużenia 82,35 zł a pozostałe to odsetki i koszty administracyjne za publikację Moje Najlepsze Przepisy firmy International Masters Publishers Sp. z o.o. W piśmie tym nie podano jakiego to okresu dotyczy a ja nie pamiętałam kiedy to mogło być. Zadzwoniłam więc na podany w piśmie numer telefonu i uzyskałam odpowiedź że sprawa dotyczy roku 1997-1998. Trochę mnie to zszokowało ponieważ nie mam jak sprawdzić czy takiej płatności nie uregulowałam a na 100% nie dostawałam żadnych upomnień czy też ponagleń. Zwróciłam się do prawnika o opinie w tej sprawie :
Jak wiadomo, co do zasady roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu.

Bieg przedawnienia rozpoczyna się od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. Jeżeli

przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi lat dziesięć (art. 118

k.c.).

Dla opisanej powyżej sytuacji zastosowanie ma zatem art. 554 k.c. dla sprzedaży rzeczy w

zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Jak wskazuje przepis: „roszczenia z tytułu

sprzedaży dokonanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa sprzedawcy, roszczenia

rzemieślników z takiego tytułu oraz roszczenia prowadzących gospodarstwa rolne z tytułu

sprzedaży płodów rolnych i leśnych przedawniają się z upływem lat dwóch.”

Wskazuję nadto, że odsetki również ulegają przedawnieniu. Jeżeli roszczenie główne uległo

już przedawnieniu, przedawniły się także odsetki, zatem dalsze naliczanie odsetek od

przedawnionego roszczenia nie jest właściwe.
Pomimo pisma które z opinią prawnika wysłałam w dalszym ciągu firma windykacyjna ECS z Warszawy wydzwania na mój telefon i straszy sprawą sądową nie odpowiadając na piśmie moje pismo .

Czy mam nadal pisać pisma czy pozostawić sprawę tak jak jest.
Obserwuj wątek
  • mordimer.madderdin Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat 08.08.14, 21:14
   Nie mieli obowiązku odpowiadać na Twoje pismo, podobnie jak Ty nie miałaś obowiązku pisać do nich. Zresztą - wybitną rzadkością jest, by windykacja masówki odpisała komukolwiek, oni bazują na presji psychicznej i nękaniu.

   A co masz robić? Mówiąc kolokwialnie: olej ich. Jak znudzą Ci się ich śmieszno-głupawe telefony, to zmień numer i nigdy do nich z tego numeru nie dzwoń.
   Pilnuj tylko odbierania pism poleconych, któryś list może być z nakazem zapłaty z sądu. Dopiero wtedy trzeba będzie podjąć działania.
   • Gość: Olka Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.dynamic-ra-1.vectranet.pl 07.01.15, 12:07
    Właśnie otrzymałam przeslany list od siostry: kwota do zapłaty 180 zł za publikacje,, Moje ogrody,, której nigdy na oczy nie widzialam wydawnictwa International Masters Publisheres. Płatne do 23.12. 2014 a pismo dotarlo 31. 12 2014. Żadnych danych, kiedy kupiłam rzekome publikacje, ile i za ile.... To co w końcu z tym robić....? Wywalić do kosza? U mnie dodatkowo list został wysłany na stary domowy adres, gdzie nie mieszkam od 20 lat....
    • Gość: Olka Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.dynamic-ra-1.vectranet.pl 11.01.15, 12:33
     Czyli mam to tak rozumieć, że nawet jak nie jestem już zameldowana od 10 lat pod adresem na który przyszło pismo i figuruje pod innym nazwiskiem.... to lepiej będzie jak moja rodzina będzie odbierać ew. dalsze pisma w tej sprawie.....? W sumie z każdą inną korespondencją można by oddać list lub nie przyjąć go z adnotacją że,, taka osoba już tu nie mieszka,,...... Już sama nie wiem co robić. Zdaje się, że najprościej byłoby wyjąć kasę i zapłacić pomimo tego, że to nie mój dług - tak dla świętego spokoju....
     • mordimer.madderdin Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat 12.01.15, 10:10
      1. Zameldowanie nie ma większego znaczenia.

      2. Odbieranie korespondencji poleconej skutkuje takim scenariuszem:
      a) rodzina odbiera pozew/nakaz -> przekazuje tobie -> wnosisz sprzeciw -> wygrywasz sprawę;

      3. Nieodbieranie korespondencji poleconej skutkuje takimi scenariuszami:
      a) listonosz jest sumienny i uczciwy -> na piśmie z sądu robi adnotację "adresat nie mieszka" -> zwrotka wraca do sądu -> sąd nakazuje wierzycielowi wskazanie twojego aktualnego adresu, co przynajmniej czasowo kończy sprawę.
      b) listonosz jest cymbałem, zwrot do sądu nastąpi z adnotacją "nie podjęto w terminie" -> sprawa się uprawomocni -> wierzyciel skieruje ją do komornika.
      Wierzycielowi zależy na pieniądzach, a nie znalezieniu Ciebie, więc komornik znajdzie Twojego pracodawcę w bazach ZUS lub US i zajmie wynagrodzenie. Na tym etapie jest to możliwe do odkręcenia, ale czaso- i pracochłonne. A egzekucja w tym czasie się toczy.

      4. Płacenie nieswoich długów? Twoje pieniądze, Twoja sprawa, pomysł wg mnie dość egzotyczny.
  • Gość: Gosia Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.zetosa.krakow.pl 14.08.14, 08:46
   Witam! Mam podobny problem co Pani wczoraj otrzymałam zwykły list od International Masters Publishers Sp. z o.o.. wezwanie przed sądowe. W którym pisze, że do dziś mam wpłacić zadłużenie na podane przez nich konto bankowe inaczej skierują sprawę na drogę sądową. Zadzwoniłam pod wskazany numer żeby dowiedzieć się o co w ogóle chodzi. Pani przez telefon powiedziała, że chodzi o jakieś czasopisma które niby odbierałam w 2000 roku ( nie przypominam sobie w ogóle takiej sytuacji ) nie dostawałam wcześniej żadnych listów upomnień itd. straszą mnie sądem. Przecież było to 14 lat temu. Jak zakończyła sie PAni sprawa ? czy dług sie przedawnił ??? Proszę o porade ponieważ nie mam pojęcia co mam zrobic z tą sprawą. Moim zdaniem to oszuści przysyłają mi list (nie polecony) pierwszy raz od 14 lat i mam im płacić nawet nie wiem za co .z góry dziękuje
   • violcia41 Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat 29.08.14, 10:22
    Witam,
    Wczoraj dostałam podobne wezwanie co Pani "jadwinia58" - najpierw chciałam zapłacić, bo pamięć bywa zawodna, chociaż nie przypominam sobie żadnych zaległości z tego tytułu, ani wpływających ponagleń, ale weszłam z ciekawości i trochę poszperałam i dowiedziałam się że inni też mają taki sam problem. Dzwoniłam dziś do firmy IMP i mi powiedzieli że moje "niby" zaległości pochodzą z przełomu roku 1999 i 2000. Uważam że ewidentnie naciągają klientów, bo ja już od dobrych kilkunastu lat tego nie zamawiam i dopiero się obudzili bo mają dane adresowe w swojej bazie. Tylko pytanie co z tym dalej robić, bo jak zaczną przysyłać kolejne wezwania i straszyć sądem. Co robić ?
    Może jest jakieś proste rozwiązanie aby dali spokój i nie naciągali na fikcyjny dług.
    Za informacje z góry dziękuję.
    • jadwinia58 Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat 29.08.14, 16:48
     Witam mój wpis na forum to wzór pisma które wysłałam do firmy windykacyjnej po konsultacji z prawnikiem. Mogę służyć tą opinią. Pomimo prawdy oczywistej dalej dzwonią. Nie odbieram telefonu. W czasie ostatniej z nimi rozmowy kazałam skierować sprawę do sądu. Teraz to wzięli się na sposób że przesyłają SMS z prośbą o telefon pilny do nich. Nie reaguje.
     • Gość: agatynka Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.pool.mediaWays.net 10.01.15, 13:54
      I tutaj się niestety mylisz , bo ja byłam w podobnej sytuacji . Na ignorowanie wezwań można sobie pozwolić dopiero wtedy , kiedy sprawa będzie rozpoznana przed sądem . W 2014 r. Firma Ultimo odkupiła od Prowident Polska mój dług z 2003 r . W międzyczasie zmieniłam adres zamieszkania więc nie znam żadnych wcześniejszych pism , na które Ultimo się powołała podając sprawę do sądu . Na szczęście mieszkam w małej miejscowości i nakaz sądowy trafił jednak do moich rąk ( Wielkie szczęście !!!) Wniosłam w terminie sprzeciw do Nakazu Zapłaty i z tego powodu Sąd Rejonowy przysłał mi postanowienie o unieważnieniu nakazu za sprawą poprawnego wniesienia sprzeciwu i powiadomił mnie , że przekazuje w/w sprawę do rozpatrzenia w postępowaniu sądowym . Nakaz Zapłaty stracił więc swoją moc sprawczą . Nie znam się na procedurach sądowych ale prawdopodobnie powód - czyli Ultimo - został także powiadomiony o decyzji sądu gdyż po kilku tygodniach otrzymałam następną przesyłkę z Postanowieniem Sądu Rejonowego o umorzeniu postępowania w skutek wycofania powództwa przez powoda ( czyli Ultimo ) Powinnam mieć więc spokój - ale nic bardziej mylnego . Od kilku miesięcy jestem nękana przez pracowników Ultimo telefonami - przestałam odbierać więc nękają mnie sms-mi . Ja mogę sobie pozwolić na milczenie bo sprawa w/w wierzytelności już była przed sądem rozpoznana a postanowienie jest prawomocne . Więc Ultimo już nie może ponownie wnieść sprawy do sądu . W pierwszej rozmowie telefonicznej poinformowano mnie , że chociaż sprawa jest przedawniona to jednak dług mój nadal jest do wyegzekwowania . Kompletna bzdura ale to tak jest z tymi windykacyjnymi firmami , kupują za 1 zł dług wart kilka tysięcy i za wszelką cenę chcą przestraszyć , żeby uzyskać spłatę . Tak więc jeśli nie mają nakazu to trzeba pilnować poczty poleconej , żeby zaskarżyć Nakaz . Swoją drogą to dziwne dlaczego sąd nie ma obowiązku sprawdzania czy roszczenie w pozwie jest przedawnione , zaoszczędziłoby to czasu sądowi , bo sądy są zapchane bzdurnymi roszczeniami .
      • mordimer.madderdin Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat 11.01.15, 07:43
       Hurtem odpowiem na kwestie poruszone w kilku twoich postach.

       Jeśli Ultimo wycofało pozew, to sprawa jest traktowana, jakby nigdy przed sądem nie zaistniała. Co oznacza, że nie posiada żadnej "powagi rzeczy osądzonej", zaś Ultimo w każdej chwili może ponownie złożyć pozew. Zatem nieprawdziwie jest twoje stwierdzenie, że możesz sobie pozwolić na nieodbieranie pism z sądu.

       Jeśli twierdzisz, że dług, za który masz być wpisana do KRD jest rzekomy, to pozostaje ci założenie powództwa o stwierdzenie nieistnienia.
    • Gość: szpak Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.centertel.pl 29.08.14, 19:18
     Wiedzą, że nie mają szansy na odzyskanie długu, więc próbują cisnąć dłużnika. Teraz e-sądy z automatu wszystkie przedawnione sprawy kierują do sądów rejonowych. I to od sądu rejonowego dowiadujesz się o sprawie, musisz napisać odpowiedź na pozew. Na sprawy nie przychodzą, sąd krótko uzasadnia oddalenie pozwu. Bierzesz wyrok, sąd ma drukarki na salach i może wydać od ręki. Ale jak się nie upomnisz, to nie dostaniesz, a potem to płacisz za wydanie.

     Jeśli przychodzi pismo z informacją o długu, wysłać list polecony z potw. odbioru, z prośbą o kopie tych faktur i dowody nadania tych rzekomo wysłanych materiałów, innych dowodów świadczących o braku zapłaty. Jeżeli jakieś faktury są niezapłacone, zawsze jest jakieś wezwanie do zapłaty.

     Jeżeli dzwonią to odebrać i poprosić o skierowanie sprawy do sądu. Jeśli mimo to dzwonią po raz kolejny, powiedzieć, że po następnym telefonie sprawa wyląduje w prokuraturze o bezzasadne nękanie i próbę wyłudzenia. Nie twoja sprawa, że stracili szansę na legalne egzekwowanie długu. Jeżeli w ogóle jest jakiś dług. To samo z sms. Odpisywać, że czekamy na sprawę sądową. Zapisywać te sms. Następne telefony - odebrać i odłożyć telefon. Niech się na ich wydrukach zapiszą te telefony. Nieodebrane telefony nigdzie nie są zapisane.

     Dalszego ciągu nie powinno być. Ale jeśli jest, to nie iść na policję, bo cię spławią, tylko złożyć pisemne zawiadomienie bezpośrednio do prokuratury. Dalszy ciąg nieprzewidywalny. Ale muszą sprawę najpierw wyjaśnić. I jak już sprawa będzie w toku, to można zaproponować naciągaczom ugodę i kilka tys. zadośćuczynienia. Im więcej takich spraw trafi do prokuratury, tym lepiej. Może w końcu zauważą, że to się dzieje na masową skalę i wreszcie skończy się naciąganie ludzi. Firmy windykacyjne masowo ściągają z ludzi haracze i nic się nie dzieje, to coraz więcej firm zaczyna przekopywać swoje archiwum i szukać łatwego zarobku..
      • Gość: szpak Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.centertel.pl 01.09.14, 23:53
       Nie jestem marzycielem, tylko nie lubię, jak ktoś mnie zwyczajnie naciąga. Przerabiam to co kawałek. Mam działalność, więc mam trochę więcej możliwości działania. Jak działa policja i prokuratura też dobrze wiem. Ostatnio wymyśliłam dobry patent na naciągaczy, bo znowu mam dwie duże firmy na tapecie. I mam serdecznie dosyć obecnego raju dla oszustów.

       Policja spławia wszystkich, którzy dadzą się spławić, bo takie sprawy psują im statystykę. Nikogo nie zabito, nie okradziono na miliony, więc nie ma sprawy. Natomiast prokurator już nie za bardzo może spławić, jeśli sprawę zgłasza się na piśmie, bez słownych ozdobników. A jak nie chce się zająć, to robi się aferę. Reszta zależy od samego zainteresowanego. Tupet bardzo pożądany, a diabeł tkwi w szczegółach.

       P.S. Kiedyś uczestniczyłam w postępowaniu karnym, nie będąc stroną w sprawie, a sprawa tylko pośrednio mnie dotyczyła. I sprawę umorzono. Gdybym się nie włączyła zakończyłoby się wyrokiem. Można? Można.
    • Gość: zbig Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.10.14, 20:14
     Niestety nic sie nie da poradzić na nekanie o spłatę przeterminowanego długu - maja prawo to robić. Ostatecznie mozna na to spojrzec z innej strony - każdy list czy telefon to ich koszt , może mały ale w masówce już nie a w końcu to wyrzucone pieniadze. A jesli skierują sprawę do sądu to radzę wziąć b.drogiego prawnika, który wniesie prosty sprzeciw a rachunek za jego usługi oni bedą musieli pokryć. To ostatnie jest chyba jedynym sposobem na wyeliminowanie praktyk "windykacyjnych" - po prostu kiedys przestaną się opłacać.
     Często jest tak ,że przeterminowany dług jest konsekwencją błędu lub celowej próby wyłudzenia gdzie "wierzyciel " nie próbował nic dochodzić w ustawowym terminie licząc że z upływem czasu bezzasadnośc jego roszczeń stanie się trudniejsza do udowodnienia. Jeśli ktoś ma taki przypadek radze spróbowac kontrnękania w Urzedzie Skarbowym - w końcu jest coś takiego jak nierzetelne prowadzenia ksiąg rachunkowych - wieksza ilość błędnych faktur czy rachunków właśnie tego dowodzi.
  • qzwxas Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat 04.01.15, 11:23
   Witam, mam podobną sytuację. datą nadania jest 29.12.14 list ze skrzynki wyciągnęłam klika dni temu. \muszę uregulować płatność za niejaką ENCYKLOPEDIĘ ZWIERZĄT to ok 300zL!!!! jestem jak najbardziej za skargą zbiorową. nie przypominam sobie abym kiedykolwiek zamawiała coś takiego !!! nie chcialabym widnieć na liście dłużników. co mam zrobić z tym problemem ? iść do prawnika? dzwonić do nich? składać pismo do prokuratury??
     • Gość: agatynka Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.pool.mediaWays.net 10.01.15, 14:21
      Właśnie ja też chciałabym zapytać czy ktoś wie jak to jest w sprawie wpisów do KRD . Mój dług ( rzekomy !!) był rozpatrywany przez sąd i umorzono bo Ultimo cofnęło powództwo ale straszą mnie wpisem do KRD . Czy na prawdę mogą ro zrobić i czy można to zablokować ? Mam duży kredyt w banku i choć dobrze zarabiam to jednak czy bank nie wystraszył by się i nie żądał spłaty natychmiastowej całego zadłużenia ? proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie coś na ten temat - będę bardzo wdzięczna
      • Gość: marian paździoch Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.b-ras3.chf.cork.eircom.net 13.01.15, 00:08
       jeżeli roszczenie jest przedawnione, ale nie było oddalenia powództwa - to niestety ale figurujesz tam do 10 lat (ew. do momentu kiedy wpisujący przestanie opłacać abonament). ma się to zmienić gdyż prace nad nowelizacją ustawy trwają i wówczas przedawnione długi wyleciałyby z rejestrów biur informacji gospodarczych. ponoć kwestią nieustaloną jeszcze pozostał temat, kiedy - czy od razu po przedawnieniu, czy np. po roku od przedawnienia.
       sam fakt przedawnienia jak na razie nie stoi na przeszkodzie do wpisu

       niestety, ale UMORZENIE postępowania sprawia, że wpisać mogą.

       jest i na to sposób ale to ty masz wykazać dowody na brak istnienia długu.

       jeżeli zaś sprawa była w sądzie i sąd powództwo ODDALIŁ to ja wręcz dawałbym co tydzień na mszę i jeszcze bym do nich wydzwaniał z prowokacjami, byle tylko mnie do KRD wpisali :) kosztowałoby to ich 30 tys zł grzywny oraz dobrą kasę dla mnie :)
       pzdr
       • kaya190 Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat 14.01.15, 22:10
        Proszę pomóżcie! Otrzymałam dzisiaj wezwanie do zapłaty od ECS do 16.01.20015 r w wysokości 220zł,za rzekome zakupienie "Mistrzowie Muzyki Klasycznej".Pismo jest na adres syna,który nie mieszka w Polsce.Mam upoważnienie do obioru pism,oprócz pism z sądu i komornika.Zadzwoniłam pod numer kontaktowy do ECS, pani nie mogła mi udzielić żadnej odpowiedzi,bo nie jestem adresatem pisma.Jedynie dowiedziałam się, że sprawa dotyczy rzekomego zakupu w 2009 r.Co mam z tym zrobić?
       • Gość: agatynka Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.pool.mediaWays.net 27.01.15, 19:20
        Dzięki Ci za odpowiedź . Sprawa się ma tak , że w 2014 r.firma windykacyjna kupiła mój dług z 2007 roku ( przedawnił się z mocy prawa w 2010 r.i nie było tytułu wykonawczego ) od providenta , czyli jakieś "papierki bez wartości " sobie przekazali , to na wierzycielu ciąży obowiązek zadbania w wyznaczonym terminie o tytuł wykonawczy , który jest ważny 10 lat aby można było dłużną kwotę odzyskać . Sam dług przedawnia się po 3 latach więc kupując firma windykacyjna ryzykuje , że kwoty nie odzyska .A więc odmówiłam spłaty a oni uzyskali w sądzie Nakaz Zapłaty , ale ja wniosłam sprzeciw więc Sąd Rejonowy powiadomił mnie , ze w skutek wniesionego przeze mnie sprzeciwu N.Z. stracił ważność a sprawę skierowano do rozpoznania . Po jakimś czasie przysłano mi postanowienie sądu o umorzeniu postępowania wskutek wycofania powództwa przez powoda . To powinno oznaczać , że zrezygnowali - ale nic bardziej mylnego , do tej pory nękają mnie telefonami , sms-ami i straszą wpisem do KRD .Wytłumaczyłam im , że odmawiam spłaty , bo : po pierwsze - nawet nie pamiętam czy rzeczywiście nie spłaciłam kredytu : po drugie wierzytelność przedawniła się a według k.c. mam prawo odmówić spłaty . Ale to też nie pomogło przysyłają mi sms-ami stale nowe terminy do spłaty 1 raty - czyli "rżną głupa" . Wiem , że nie mogą dać tego komornikowi , bo nie mają Nakazu Zapłaty z klauzulą wykonalności . Niestety nasze Prawo nie reguluje takich spraw a szkoda . Wysłałam zapytanie do KRD ale tak pokrętnie mi odpowiedziano , że tak na prawdę nie mam pojęcia co im wolno a co nie . W każdym razie to wierzyciel musi udowodnić istnienie wierzytelności no i trzeba opłacać konto więc chyba bardziej straszą i próbują ściągnąć kwotę na "siłę" . pozdrawiam - agatynka
  • ewinek70 Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat 17.03.15, 15:54
   Witam!
   w dniu dzisiejszym tj.17.03.2015 otrzymałam również wezwanie do zapłaty na kwotę 104,60 za zamówiony przed 16 laty jakiś Domowy Poradnik Lekarski,nie był to list polecony,a wezwanie to nie oryginał tylko jakieś ksero.Zadzwoniła do firmy windykacyjnej i dowiedziałam się ,że nie tylko poradnik,ale i później równiez otrzymywałam jakieś przesyłki.Oczywiście pan mnie straszył postępowaniem sądowym i doradzał żeby zapłacić. Jak mam płacić za coś czego nie otrzymałam.Łatwo jest wmanipulowac kogoś ,raczej po 16 latach nikt nie pamięta takich rzeczy.Każdy może komuś wmówić ,że coś jest mu krewny.
   Co mam robić ???????
    • Gość: liwia Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.toya.net.pl 17.03.15, 18:28
     Witam, ja rowniez w dniu dziejszym dostałam takie pismo!!! Zwykły list, nie polecony z terminem wpłaty do konto bankowe wierzyciela International Masters Publishers.....zadzwonilam do firmy windykacyjnej a Pani do mnie z podobną spiewką - że byly przeslane do mnie wkady do segretarora- Encyklopedia Zwierząt i że za 18 czesci było zapłacone ale potem jeszcze jakies inne materiały mi przesłali o wartości 23 zl i to własnie jest moj dług.....dla mnie to był szok, bo to bylo 13 lat temu.....co za paranoja jakaś!!! Stwierdziła, że napiszę do tej firmy zeby przesłali mi wszystkie moje faktury, przelewy, potwierdzenia odbioru, zamowień, bo Pani z windykacji nie miala tych danych....Czlowiek po tylu latach nic nie pamięta a oni an tym bazują....Na początku chciałam od razu zapłacic ale trochę poczytałam o tym w necie i widzę, że nie jestem sama. Stwierdziłam, że jesli mam coś zapłacic to niech mi udowodnią, że faktycznie wcześniej tego nie zapłaciła. I dodam jeszcze, że żadnych pism od wierzyciela nie otrzymałam przez tyle lat.....
  • majkowa Nie będzie pozwów do sądu 18.03.15, 08:59
   Czy uważacie, że te firmy windykacyjne, które za złotówkę kupiły wasz dług (rzekomy czy prawdziwy) dysponują wystarczającymi dowodami w postaci zamówień, umów, dowodów doręczeń itp. aby wygrać w sądzie?
   Musieli by kupić dług z kompletem dokumentów dowodowych, co jest nierealne.

   Oni dlatego nie pozywają was do sądu lub wycofują pozwy przed rozprawą, bo nie mają NIC, tylko zapis w komputerze, żadnych dowodów.
    • Gość: Olka Re: Nie będzie pozwów do sądu IP: 88.156.137.* 18.03.15, 11:08
     Dopóki jak już było tu mówione nie przyjdzie z sądu nie należy się przejmować i najlepiej nic nie robić. Te wezwania to jest jakaś plaga i ludzie dostają wezwania na naprawdę duże kwoty 700 zł. 1400 zł. Od razu pod skrzynką po przeczytaniu taki list ląduję w kartonie na,, niechciane ulotki,, stąd wiem, że takie przychodzą ;)
     • Gość: liwia Re: Nie będzie pozwów do sądu IP: *.multimo.pl 18.03.15, 13:22
      Ja dzisiaj wysłałam pismo (faksem i mailem) do firmy International Masters Publishers aby przeslali mi pismne potwierdzenie zamowienia towaru, jego wysłania, odebrania towaru, wszelkie kopie lub skany niezapłaconych faktur jak i rowniez o pisemne potwierdzenia rzekomo wysylanych do mnie monitow, zaznaczyłam ze interesują mnie tylko moje podpisy lub ktoregoś z domowników. Zobaczymy co odpisza .....
      • bcorp243 Re: Nie będzie pozwów do sądu 18.03.15, 14:43
       Oczywiście nie przejmować się wezwaniami do zapłaty tzw Przedsądowymi. To tylko straszenie firm windykacyjnych. Dopiero jak jest sprawa w Sądzie trzeba iść i powiedziec że roszczenie jest przedawnione. JAk to jest z e-Sądu z Lublina to wystarczy napisac sprzeciw od nakazu zapłaty nie trzeba nawet uzasadniać
       • Gość: liwia Re: Nie będzie pozwów do sądu IP: *.multimo.pl 18.03.15, 15:09
        Słuchajcie,już po 3 godzinach dostałam odpowiedź z firmy International Mastres Publishers. Napisali mi, że sprawa zadłużenia została wycofana z firmy windykacyjnej a zaległe płatności anulowane. Nie mieli żadnych papierów ani dowodów na to, żeby udowodnić że człowiek faktycznie powinien im zapłacić. Wg mnie te wszytskie firmy windykacyjne to jedno wielkie oszustwo (ja wezwanie dostałam od CREDITEXPRESS INCASSO POLAND) Banda cwaniaków bazujących na niewiedzy i naiwności ludzi!!! I te kłamstwa z rzekomymi monitami.....aż mnie krew zalewa jak sobie pomyslę ile osób im płaci i w sumie za co? Za nic!! Ludzie bierzcie się do roboty i piszcie do waszych niby wierzycieli z prośbą o udokumentowanie rzekomego długu. Nie ma co się poddawac i dać sie zastraszyć i wygrać partaczom! To jest oszustwo w biały dzień!!! Wyłudzenie !!! Zastanawiam się jak i gdzie to nagłośnić....może macie jakieś pomysły, trzeba to zrobić! Ja list dostałam wczoraj, oczywiście rowniez z terminem wplaty do wczoraj, doznałam z lekka szoku, w pierwszej chwili od razu chcialam zapłacić, bo zwyczajnie sie przestraszyłam ale pożniej stwierdziałam : za cooo? Za jakiś domniemany dług po prawie 14 latach.... Nie czułam się winna ani dlużna wiec dziś od rana napisałam pismo i to tyle :)
  • Gość: liwia Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.toya.net.pl 18.03.15, 18:47
   Ja dzisiaj wysłałam pismo (faksem i mailem) do firmy International Masters Publishers aby przeslali mi pismne potwierdzenie zamowienia towaru, jego wysłania, odebrania towaru, wszelkie kopie lub skany niezapłaconych faktur jak i rowniez o pisemne potwierdzenia rzekomo wysylanych do mnie monitow, zaznaczyłam ze interesują mnie tylko moje podpisy lub ktoregoś z domowników. Zobaczymy co odpisza .....
   • Gość: liwia Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.toya.net.pl 18.03.15, 18:48
    Słuchajcie,już po 3 godzinach dostałam odpowiedź z firmy International Mastres Publishers. Napisali mi, że sprawa zadłużenia została wycofana z firmy windykacyjnej a zaległe płatności anulowane. Nie mieli żadnych papierów ani dowodów na to, żeby udowodnić że człowiek faktycznie powinien im zapłacić. Wg mnie te wszytskie firmy windykacyjne to jedno wielkie oszustwo (ja wezwanie dostałam od CREDITEXPRESS INCASSO POLAND) Banda cwaniaków bazujących na niewiedzy i naiwności ludzi!!! I te kłamstwa z rzekomymi monitami.....aż mnie krew zalewa jak sobie pomyslę ile osób im płaci i w sumie za co? Za nic!! Ludzie bierzcie się do roboty i piszcie do waszych niby wierzycieli z prośbą o udokumentowanie rzekomego długu. Nie ma co się poddawac i dać sie zastraszyć i wygrać partaczom! To jest oszustwo w biały dzień!!! Wyłudzenie !!! Zastanawiam się jak i gdzie to nagłośnić....może macie jakieś pomysły, trzeba to zrobić! Ja list dostałam wczoraj, oczywiście rowniez z terminem wplaty do wczoraj, doznałam z lekka szoku, w pierwszej chwili od razu chcialam zapłacić, bo zwyczajnie sie przestraszyłam ale pożniej stwierdziałam : za cooo? Za jakiś domniemany dług po prawie 14 latach.... Nie czułam się winna ani dlużna wiec dziś od rana napisałam pismo i to tyle :)
   • Gość: kaba1949 Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.hosts214.ostrowski.pl 01.04.15, 17:06
    Chcę podziękować uczestniczkom tego forum a w szczególności Liwii i Jadwinii . Skorzystałam z Waszej rady i zrobiłam podobnie. Wysłałam E-maila do firmy International Masters Publishers , chciałam wysłać list polecony ale firma ta ma kilka adresów i nie wiedziałam który jest aktualny i po 2 dniach otrzymałam odpowiedź "Szanowna Pani W odpowiedzi na Pani e-mail informujemy, iż mimo prób nie dało Nam się odnaleźć kuponu, który otrzymaliśmy.W związku z powyższym wydawnictwo odstępuje od roszczenia i wycofa sprawę z firmy windykacyjnej.Płatności na koncie kolekcji "Szybko, Łatwo, Smakowicie" zostały anulowane.W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta."
    Macie rację trzeba to nagłośnić , chętnie przyłączę się do Was.
    • kat.fijalk Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat 14.04.15, 14:31
     Ja wysłałam na maila do wydawnictwa oraz firmy windykacyjnej, czyli bok@imponline.com,
     biuro@creditexpressinka. W treści napisałam: Witam,

     w odniesieniu do wezwania do zapłaty w ww sprawie informuję, że nie otrzymałam nigdy żadnego produktu, żadnej ENCYKLOPEDII ZWIERZĄT.

     Dlatego też proszę przesłać mi aby przesłali mi Państwo pismne potwierdzenie zamowienia towaru, jego wysłania, odebrania towaru, wszelkie kopie lub skany niezapłaconych faktur, zaznaczyłam, że interesują mnie tylko moje podpisy lub ktoregoś z domowników.

     Proszę o przesłanie mi tych informacji w formie zwrotnego maila ze skanami.

     Nadmieniam, że do żadnej z firm nie szło się dodzwonić.

     Odpowiedzileli z wydawnictwa, że nie mam płacić należności.

     Powodzenia.
  • Gość: Olka Re: wezwanie do zapłaty za płatność sprzed 16 lat IP: *.dynamic-ra-4.vectranet.pl 15.05.15, 13:59
   Tak tylko co mi to da w mojej sprawie: dostałam kolejne pismo straszące sądem i zabraniem majątku. Pisma przychodzą na mój stary adres i niepokoją moją schorowaną Mamę. Co jeśli najdą ją tam,, łysi panowie,, chcący odzyskać rzekome długi. Pierwszym pismem się nie przejełam ale to kolejne ( plus roztrzęsiona dzwoniąca do mnie Mama...) już i mnie podniosło ciśnienie. Napisałam do obu firm z rządaniem stosownych dokumentów na podstawie ktorych zarzuca mi się dług.... póki co milczą. We windykacji pani powiedziała, że nie mogą mi ich udostepnić bo minął okres ugody i sprawa jest przygotowywana do sądu. W firmie u której rzekomo dokonałam zakupu poinformowano mnie, że zakup miał miejcse w roku 2000, kiedy to ja już od 1994 nie mieszkałam pod wskazanym przez nich adresem. To wszystko to jakaś poroniona historia, którą chyba zgłoszę do Prokuratury....
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka