Dodaj do ulubionych

Czy SMS kredyt ma prawo opublikować moje dane?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.08, 12:00
Troszkę spóxniłam się ze spłatą kredytu w wysokości 400zł i teraz
jak nie zapłacę w ciągu 2 dni całej sumy zadłużenia wraz z
odsetkami,to chcą sprzedać moje dane i sprawę na jakieś aukcji
giełdowej czy coś takiego.Czy maja takie prawo???Oczywiście chcę
wpłacić tylko nie w ciągu 2 dni a np.do 5 czerwca.
Obserwuj wątek
    • real_mr_pope Re: Czy SMS kredyt ma prawo opublikować moje dane 30.05.08, 18:02
      Danych osobowych nie ma prawa opublikować. Ale pamiętaj, że dane osobowe to
      takie dane, które identyfikują lub umożliwiają identyfikację osoby fizycznej z
      zastrzeżeniem, że identyfikacja nie wiąże się z nadmiernymi kosztami. Na
      'aukcjach' tego typu z reguły pojawia się imię, nazwisko, kwota długu oraz
      podstawa zadłużenia. Moim zdaniem to za mało by na tej podstawie Ciebie
      zidentyfikować.
      Poza tym, przetwarzanie danych osobowych jest też możliwe w celu dochodzenia
      roszczeń z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.

Wg mnie jeżeli to faktycznie jest 'troszkę', to jednak nie dojdzie do takich
      działań. Sprzedaż długu, zwłaszcza w formie jakiejś otwartej aukcji, to raczej
      ostateczność niż standardowe działanie.
    • Gość: Kazik Re: Czy SMS kredyt ma prawo opublikować moje dane IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.08, 08:59
      Na pewno dodają do BIKu (Biuro Informacji Kredytowej, Infomonitor) i KRD (Krajowego Rejestru Długów) bo sam tego doświadczyłem, koszmarna sprawa. Większość firm przed sprzedażą ratalną lub podpisaniem umowy zaczyna sprawdzać takie Biura w moim przypadku nie mogłem zmienić operatora na innego ponieważ nowy poinformował mnie że nie jestem solidnym partnerem i stawki promocyjne nie będą mnie obowiązywać a to co zaproponowali to jakiś absurd. Myślałem że to odosobniony przypadek i chciałem w MediaMarkt wziąć telewizor na Kredyt 0% tylko na dowód nic z tego również mi odmówili. Całe szczęście spłaciłem już wszystko z odsetkami dodatkowymi opłatami itd. ale w BIK jeszcze figuruję przez miesiąc. JUż nie mogę się doczekać aż się to skończy i zacznę być normalnie postrzegany a nie jako złodziej
      • unhappy Re: Czy SMS kredyt ma prawo opublikować moje dane 21.08.08, 18:51
        Większość firm NIE SPRAWDZA KRD. KRD zresztą sama posługuje się wątpliwymi
        działaniami (spam).

W BiK będziesz figurował do momentu aż upłynie 5 lat od ostatniego wpisu. Chyba,
        że bank sam z siebie informację usunie (nie wiem czy jest to w ogóle możliwe).

Coś ściemniasz kolego.
        • Gość: rihana Re: Czy SMS kredyt ma prawo opublikować moje dane IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.08.08, 21:18
          nawet jak teraz splacisz to Cie nie usuna ... w BIK-u dane widnieja przez 10 lat
          ... wiem bo sama w nim jestem i to wlasnie za sprawa SMS kredyt, nie splacilam
          pozyczki bo nie mialam z czego i nie odbierala telefonu jak dzwonili i teraz
          moje dane sa w bik i nawet telefonu na abonament nie moge sobie wziasc ani
          telewizora na ktory polowalam od dluzszego czasu ... :(
          • real_mr_pope Re: Czy SMS kredyt ma prawo opublikować moje dane 27.08.08, 23:19
            Albo kłamiesz, albo ktoś Ciebie okłamuje.

1. BIK jest bazą dla instytucji kredytowych, a nie dla operatorów sieci
            komórkowych. Ci ostatni nie mają dostępu do BIK.
            2. BIK to nie "czarna lista dłużników", tylko historia płatnicza klientów
            banków. Są tam zarówno niefrasobliwi dłużnicy jak i osoby sumiennie spłacające
            zobowiązania kredytowe i pożyczkowe.
            3. BIK jest, powtórzę, dla banków. SMS Kredyt nie jest bankiem, nie jest nawet
            instytucją kredytową. Nie udziela kredytów. Nie ma więc możliwości dodawania do BIK.

Off topic: non stop zmieniasz nicki i opowiadasz różne historie. Jaki jest Twój cel?
            • Gość: Kazik Re: Czy SMS kredyt ma prawo opublikować moje dane IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.08, 13:42
              Masz rację sprawdziłem nie dodali mnie do BIK tylko do BIG Infomonitor oraz KRD.
              Nie wiem czy to znacząca różnica skoro na stronie Infomonitora wyraźnie napisane
              jest cytuję "Jako jedyne z działających biur informacji gospodarczej oferujemy
              dostęp do 2,2 mln informacji gospodarczych, będących wynikiem przeszukania:
              * międzybankowego systemu wymiany informacji - Biura Informacji Kredytowej:
              „kredytobiorca”,
              * bazy Związku Banków Polskich: „rejestr dłużników”,
              * oraz bazy własnej InfoMonitora: „Ewidencja Dłużników"."
              • real_mr_pope Re: Czy SMS kredyt ma prawo opublikować moje dane 28.08.08, 19:53
                > Nie wiem czy to znacząca różnica (...)

Olbrzymia. A jeżeli skaczesz tak po stronach Infomonitora, to znajdź fragment
                mówiący o warunkach jakie musi spełnić przedsiębiorca, by uzyskać dostęp do
                danych BIK. Jak do niego dotrzesz to sam zauważysz różnicę między BIG
                Infomonitor a BIK SA.
              • real_mr_pope Re: Czy SMS kredyt ma prawo opublikować moje dane 08.09.08, 18:19
                Jak każdy klient InfoMonitora. Nic dziwnego, bo wśród akcjonariuszy
                IM jest ZBP, właściciel BIK. Innymi słowy InfoMonitor to nic innego
                jak hybryda bigu z BIK. Ale sprawdzić w BIK można tylko i wyłącznie
                za zgodą konsumenta. Banki tego nie potrzebują, bo mają BIK.
                Operatorzy idą na obrót, więc też nie sprawdzają. A instytucje
                finansowe żyjące z pożyczek nastawiają się na takich, którzy mają
                problemy z BIK.
                  • real_mr_pope Re: Czy SMS kredyt ma prawo opublikować moje dane 26.10.08, 01:56
                    > da się z tego jakoś wiwinąć

Spłacając zobowiązanie.

> czym mi to grozi

Złą opinią w instytucjach finansowych.

> co to u licha jest?

Biuro informacji gospodarczej posiadające informacje na temat
                    nierzetelnych klientów.

> I na jakiej zasadzie można zamieszczać czyjeś dane w takich
                    > miejscach

Cytując ustawę: "gdy spełnione są łącznie następujące warunki:

1) zobowiązanie albo zobowiązania wobec tego przedsiębiorcy powstały
                    z tytułu umowy o kredyt konsumencki lub umowy o przewóz osoby w
                    regularnej komunikacji publicznej;
                    2) łączna kwota zobowiązań konsumenta wobec przedsiębiorcy wynosi co
                    najmniej 200 złotych;
                    3) świadczenie albo świadczenia są wymagalne od co najmniej 60 dni;
                    4) upłynął co najmniej miesiąc od wysłania przez przedsiębiorcę
                    listem poleconym, na adres do korespondencji wskazany przez
                    konsumenta, a jeżeli konsument nie wskazał takiego adresu - na adres
                    miejsca zameldowania konsumenta na pobyt stały lub czasowy, wezwania
                    do zapłaty, zawierającego ostrzeżenie o zamiarze przekazania danych
                    do biura, z podaniem firmy i adresu siedziby tego biura."

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka