Dodaj do ulubionych

Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co?

09.03.10, 13:40
Hmm, no cóż, wiadomo, że neo to nie jest łącze o prędkości gwarantowanej, a na
umowie podejrzewam, że jest napisane "do 2 Mb/s". Więc rzecznik tepsy ma
trochę racji.
Obserwuj wątek
    • Gość: Belzebub Re: Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.10, 13:51
      na tepse trzeba uwazac, mnie tez zrobili w konia tyle z z umowa niby na probe:)
      no zobaczymy skarge zlozylem i czekam, ale wiem ze jak tylko uda mi sie
      zrezygnowac z tepsy to nigdy w zyciu juz nie skorzystam z niej, z zadnego jej
      produktu. Uwazajcie w " salonie " w zg w auchan, panie srednio kompetentne ,
      nawet nie potrafia udzielic podstawowych informacji o umowie.
      Jak ktos nie musi niech nie bierze z tepsy nic!
      czlowiek sie uczy na bledach, ja wszystkich moich znajomych ostrzegam przed
      tepsa teraz....
        • Gość: qqryq Re: Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.10, 14:36
          ale w umowie nie podano żadnej prędkości więc nie ma problemu z tymi 15 czy 10 procentami. Człowiek jest sobie sam winien. Problem z 'do' w TP istnieje od zawsze i wiele razy było o tym głośno.
          Dopóki nie zostanie zmienione prawo tak, by firmy nie mogły oszukiwać, dopóty różnego rodzaju darmowe minuty (które darmowe nie są) czy prędkości do iluś tam Mbps będą normą.
          Urząd Streżyńskiej powinien teraz w telewizji wykupić reklamę typu "drodzy klienci informujemy, że TP po raz kolejny wprowadziła swoich klientów w błąd". Pieniądze są... z kar płaconych przez TP a taka "reklama" byłaby o wiele skuteczniejsza niż dowolne kary.
          • Gość: pozdrawiam Re: Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.10, 15:23
            No patrz mam neostradę od 7 lat i zawsze miałem prędkości maksymalne
            takie jakie gwarantują. Nie twierdzę że nie zdarzają się problemy.
            Ale kilka lat temu w 2 lokalizacji gdzie mam firmę byłem zdany na
            DIALOG i od rana do 22 przez kilka miesięcy były pingi koło 1000.
            Wiec co z tego że miałem 1 mbit jak strony się otwierały przez
            minuty. Dialog twierdził że modernizują RING i tak będzie i
            odrzucali wszystkie reklamacje. Ja z TPSA nie mam problemów. No może
            ceny mogłby być mniejsze.
                • pogromca_mrowek Chora spekulacja czyli "praca" 09.03.10, 21:12
                  Spekulacja to dzuma XXI wieku. Co do reszty to: gratulacje przyjęte - bo ja akurat wiem że jest własnie "do 2Mb/s).
                  I po trzecie:

"Krzysztof Malinowski wykupił w Neostradzie internet o prędkości 2Mb/s. Po miesiącu szybkość łącza spadła o jedną czwartą, do 512 kb/s"

Albo spadła o TRZY czwarte albo DO jednej czwartej chyba ze Pan spekulant sie jeszcze nie nauczył liczyć. Pomoge mu jako że pewnie używa anglosaskiego systemu miar: transfes spadł z 2Mb do 0,5Mb czyli o 3/4 czyli o 6/8.
                    • Gość: Czesiu Re: Zwykły cwaniak. Niech wykupi CIR za 1000zł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.10, 09:24
                      Ja też używam neostrady do pracy ale nie potrzebuje wyśrubowanych parametrów.
                      Dlatego godzę się na to, że tepsa mnie posuwa od tyłu. Mam łącze 2 Mb ale prawie
                      nigdy nie udaje się jej uzyskać. I nie chodzi to słabe serwery czy zapchaną
                      sieć. Mój modem zamiast zsynchronizować się z linią z odpowiednią prędkością,
                      obniża ją tak jak kiedyś robiły to modemy 56K (0202122). Często uzyskuje
                      prędkości w granicach 320-512 Kb/s. Dzieje się tak ponieważ poziom zaszumienia
                      linii jest bardzo wysoki (u mnie SNR waha się od 4-10 db). Najgorsze jest to że
                      przed zakupem technicy sprawdzają możliwości techniczne linii. Tak też było u
                      mnie. Sprawdzili i wg nich wszystko było cacy. Sprzedali usługę i doopa. Za
                      cholerę nie chcą mi uznać reklamacji. Niestety nie mogę zrezygnować bo to jedyna
                      opcja w okolicy. Tzn. zostaje jeszcze EDGE z sieci komórkowych ale to jakby inna
                      bajka. Pan rzecznik w tepsie mógłby gacie sprzedawać bo na telekomunikacji to on
                      się raczej nie zna.
                      • Gość: atx Re: Zwykły cwaniak. Niech wykupi CIR za 1000zł IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.03.10, 11:14
                        Ja mam bardzo podobny problem z Airbites - od kiedy przejęła ich Netia, zaczęły się jazdy. Łącze 3mbit/s, wyciąga 2,5 i ani bajta więcej - sztuczne ograniczenie transferu jest ewidentne, bo transfer był testowany wielokrotnie i nigdy powyżej 2.5 nie podskoczy, nawet w środku nocy do komputera w tym samym mieście, 4 hopy od mojego. Prędkość dochodzi do 2.5 i tak sobie tam siedzi, ani bajta/s więcej. Tak więc dzięki redakcjo za tipa z UKE, zobaczymy czy coś poradzą.
                    • Gość: tor22 Re: Zwykły cwaniak. Niech wykupi CIR za 1000zł IP: *.mostostal.waw.pl 10.03.10, 14:42
                      Prawda leży po środku ze wskazaniem na neo

Z jednej strony nie można zaniżać aż tak drastycznie transferów. Ktoś już
                      napisał odchylenia mogą wynosić ileś tam %.
                      Z drugiej
                      Mam nadzieje, że nigdy nie będę miał na żadnej płaszczyźnie biznesowej spotkania
                      z p. Malinowskim, jeśli ktoś do pracy potrzebuje 1 sekundowej dokładności
                      powinien uważnie przeczytać umowę :!!!! A nie udawać debila później/bo tego się
                      inaczej nie da nazwać/ gdyby ten pan pracował F1 to jeździły by teraz tam
                      trabanty a on by się dziwił że jakoś wolno. Pan jeśli jest takim wielkim
                      biznesmenem powinien wiedzieć, że umowy zaczynają się od rożnych ogólników i
                      kończą tak samo/zdefiniowanie nazw które skracają umowę, klauzule "co nie w
                      umowie to podlega prawu polskiemu"/ więc na 10 stron tylko z 2 są ważne. Znając
                      życie te 512 to było raz ale pan wyolbrzymia.

No i właśnie jak czyimś podstawowym narzędziem jest internet powinien się
                      zorientować co i jak, czyli, że są łącza symetryczne i asymetryczne i właśnie są
                      łącza z min prędkością.
                      na prędkość wpływa:
                      -komp jaki się ma-jak ie/ff czy co tam się używa się długo otwiera i łącze 1GB
                      gwarantowane nie pomoże
                      -z czym się łączymy /jeśli coś jest an wolnym serwerze to się szybko nie otworzy/
                      -programy 3 cie /jak bez/z twoja wiedzą biega ci na systemie stadko wirusów,
                      reklam, komunikatorów, toolbarów i innych to łącze nie pomoże/

I takie drobne rady co do internetu opłaca się wybierać dostawców, którzy w
                      ofercie mają większe przepustowości niż mamy używać i sprawdzić, czy w danym
                      rejonie ma takie możliwości też !!
                      I co do samego komputera często pomagałem znajomym mojej matki z komputerami
                      zazwyczaj wystarczy usunąć kilka wirusów(rzadko) i multum programów z auto
                      startu zupełnie niepotrzebnych.

Prywatne spostrzeżenia ciąg dalszy od hmm co najmniej 8 lat mam osobiście net z
                      netii najpierw na linii netii później na linii tp/zmiana miejsca zamieszkania -
                      "dziwne warunki umowy"/ tak czy siak internet śmiga zazwyczaj na poziomie 100%,
                      podobnie zresztą jest u kumpla który ma uwaga neo tyle ze on wie co robi z
                      kompem jedyne problemy jakie miał to zerwania połączeń dość często.

Podsumowanie może nie idzie wyczytać tego z mojej wypowiedzi wprost ale uważam
                      że średnio 50% skarg na internet typu neo/netia jest bezzasadnych, reszta to
                      niestety wciąż kulejąca infrastruktura w Polsce/wszystkiego od dróg przez
                      elektrownie na internecie kończąc/

Wracając do tematu artykułu trabantem też da się pewnie posłąć misje na marsa,
                      ale ...
          • mniastowy Prawie popieram ! 09.03.10, 17:22
            Tyle że problem dotyczy wszystkich dostawców usług . Problemem jest nieuczciwa
            reklama : firmy oferują dostęp nawet z szybkością 20Mb chociaż nigdy nie były
            i nie są w stanie takiej szybkości zapewnić . Jednak dostep z szybkością 1 Mb
            można sprzedać jako dostęp 20Mb.Kto sprawdzi dostawcę ?
              • zgryzliwy1 Re: Prawie popieram ! 10.03.10, 04:46
                Gość portalu: jakis1234 napisał(a):

> Kto Ci takie bzdury naopowiadał? Ja mam w UPC 25Mb i nigdy jescze
                > mi nie spadło poniżej 20 a czasami jest nawet więcej niż 25 :)

ales ty durny, ze hej!
                co to ma do rzeczy, jemu tez przez jakis czas "chodzilo" OK
                zreszta pindolisz jak potrzaskany - przeczytaj wreszcie umowe z UPC
                tez tm masz to samo zastrzezenie " do "
            • Gość: brss Re: Prawie popieram ! IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.03.10, 00:17
              Nie prawda! W Dialogu nie sprzedadzą Ci łącza szybszego niż masz linię. Chciałem 20 (a mają w ofercie nawet 100!) to okazało się, że choć moja linia udźwignie 20 to umowy (przez telefon) ze mną nie chcieli na taką prędkość zawrzeć, bo musi być minimum 22Mbit aby operator miał pewność, że te minimum 20 do mnie na pewno będzie (mogę podpisać umowę osobiście w biurze obsługi po pouczeniu, że linia nie spełnia warunków). Na razie wziąłem 10 to mi włączyli 11.

Oczywiste jest, że nie każda strona będzie działać z taką prędkością, bo operator nie może zagwarantować szybkości innych łącz, do których podpięte są serwery, ale wyjście na świat musi mieć deklarowaną prędkość i za to operator musi odpowiadać. Zresztą internet na świecie (w tym i w Polsce) idzie do przodu i 80-90% stron i serwisów z jakich korzystam idzie z maksymalnym transferem.
          • Gość: uuuuuuuu Re: Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? IP: *.c194.msk.pl 10.03.10, 04:32
            Gość portalu: qqryq napisał(a):

> ale w umowie nie podano żadnej prędkości więc nie ma problemu z tymi
            > 15 czy 10 procentami. Człowiek jest sobie sam winien. Problem z 'do'
            > w TP istnieje od zawsze
            i wiele razy było o tym głośno.

ciemniaku, ten "problem" istnieje nie tylko w TP
            kazda siec w umowie ma zastrzezenie, ze gwarantuje transfer tylko do pierwszego
            routera brzegowego - czyli po ....naszemu, tylko wewnatrz swojej sieci
            to oczywiste, ze nie moga odpowiadac za sieci i serwery do nich nie nalezace
            • Gość: qqryq Re: Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.10, 07:43
              Koleś, ciemniakiem to możesz swojego ojca nazywać bo cię nie wychował. Problem z TP istnieje od zawsze kropka. Artykuł nie odnosi się do dialogu, natii, ery, upc, zielmana, czy innych dostawców a do TP. Tej samej TP, z którą związanych było juz kilka takich, mocno nagłośnionych spraw (dlatego "problem z TP jest od dawna znany").
              Jeżeli jest to dla ciebie zbyt trudne do zrozumienia to przykro mi bardzo. Nie musisz mnie uczyć o zasadach routingu na zewnątrz sieci bo ja się na tym znam i nie musi mnie jakiś mosiek tego douczać.
              Jeżeli wczytałbyś sie w mój komentarz do końca, to zauważyłbyś, że piszę o problemie z całym rynkiem, na którym operatorzy wciskają ludziom chamska ściemę za którą następnie nie ponoszą odpowiedzialności. Nie nie tylko TP!
      • panbramkarz Re: Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? 09.03.10, 17:10
        No to juz niedlugo bedziesz mial klopoty z Netia. Czy wy ludzie nie
        potraficie zaskoczyc ze tak czy inaczej korzystacie z uslug tpsa,
        pozostali "operatorzy " praktycznie nie maja swojej sieci i
        korzystaja i tak z lacz tpsa wiec tam gdzie sa kiepskie lacza tpsa
        takie same beda w neti czy dialogu. Pozatym nie wiem jak dialog ale
        netia wykupuje od tpsa tzw. transfer i jezeli w danym okresie
        uzytkownicy zbyt intensywnie korzystaja z netu to neti zamiast
        dokupic transfer obniza szybkosc lacza co automatycznie zmniejsza
        transfer gdyz w tym samym czasie "sciagniemy" mniej plikow. Co
        prawda netia dziala sprawiedliwie tzn. co jakis czas zmniejsza
        predkosc innej grupie uzytkownikow, przyjmuja owszem reklamacje cos
        tam posciemniaja ze sprawdza itp. na reklamacje maja odpowiednia
        ilosc czasu potem przelaczaja ograniczenie na inna grupe poprzedniej
        sie automatycznie poprawia i tak w kolko.
        Nie jestem zwolennikiem tpsa ale dopoki sa monopolista
        na "okablowanie " kraju niestety ich uslugi sa najlepsze.
        Ostatnio znow w TV pojawila sie reklama "telegrosika" za dodatkowa
        oplata mozemy sie laczyc po 29 groszy za minute a bez ich "kodu" juz
        za 17 groszy korzystajac ze "zwyklej" tpsa cena 29 groszy za minute
        w tpsa to juz praktycznie historia.
      • gm114 A ja za 54 pln mam 30 KB/s 09.03.10, 18:12
        Za 54 pln miesięcznie mam 30 KB/s zamiast 2 MB.

W największej firmie w Krakowie.

I jeszcze kamerę filmującą przed drzwiami do mojego prywatnego mieszkania, też z
        tej firmy, którą spółdzielnia założyła bez mojej wiedzy i bez mojej zgody.

Wiedzą kiedy jestem w domu a kiedy nie, śledzą obecność domowników oraz śledzą
        wizyty moich gości.

Life is brutal...

I CO TY NA TO??
      • Gość: shoo Re: To ŻART IP: *.147.44.59.nat.umts.dynamic.eranet.pl 09.03.10, 22:56
        tylko ciekawe do ktorego serwera te 8 Mb/s.
        Wiekszosc operatorow juz wykupila super lacza do serwerow
        testujacych predkosc internetu, tylko czy to zeczywiscie znaczy ze
        ktos ma 8 Mb/s (np. z Dialogu do TPSA?)
        Szkoda ze pan Malinowski nie powiedzial czy nagle lacze przestalo mu
        sie synchronizowac na 2 Mb/s i teraz nagle dziala na 512 kb/s, czy
        po prostu spadly mu transfery.
        A TPSA ma racje, neo to usluga masowa nie gwarantujaca przeplywu,
        jak wykupi iDSL, to bedzie mial, ty ze zaplaci 5 x wiecej.
      • totuus Re: To ŻART 10.03.10, 10:09
        To i tak przepłacasz, bo ja za 55 zł abonamentu mam łącze w sieci światłowodowej
        (5/2.5 Mb/s w dzień, 10/5 Mb/s od 23 do 5).
    • kaczynska.ja Cyz aby na pewno "o jedną czwartą"? 09.03.10, 15:38
      nie znam się zbyt dobrze na telekomunikacji, a i na matematyce średnio. Ale wg mnie jeśli było 2 mega, a jest 500 kilo to spadek jest o trzy czwarte, a nie o jedną czwartą, jak napisano. To znaczna różnica. A poza tym te wszystkie firmy telekomunikacyjne to banda. Ja polecam ze swej strony testy, jest ich wiele, ale jako laik korzystam ze speedtest.pl i przynajmniej widać o ile oszukuja. Ja długo żyłem w nieswiadomości. Choć jak po artykule widać - świadomość może stan psychiki jeszcze pogorszyć.
      • Gość: tor22 Re: Cyz aby na pewno "o jedną czwartą"? IP: *.mostostal.waw.pl 10.03.10, 15:04
        kilka linijek wyżej ktoś pisał o tym jak można to oszukać
        najlepiej się podłączyć do jakiegoś stabilnego ftpa i samemu popatrzeć na
        transfer /kurcze nie wieże że 99% społeczeństwa ma mniej co kogo znam i
        sam<ważne sprawdzę to działa jak należy, pomijając już że czasami z różnych
        ftpów np. uczelnianych(zazwyczaj światłowód po ich stronie) jakieś pliki często
        się dzieje, że zanim załaduje się pasek postępu mam już kilka MB na dysku
        dopiero później spada mi do mojego limitu a i właśnie mam u siebie 1,3 chociaż w
        umowie mam 1Mb.
        No ale Polska wszyscy lubią narzekać xD
        • pocieszne Re: Cyz aby na pewno "o jedną czwartą"? 11.03.10, 04:16
          Gość portalu: tor22 napisał(a):

> że zanim załaduje się pasek postępu mam już kilka MB na dysku

ja tez tak mam :-)
          to zmylka, bo zanim klikne na "zapisz" przegladarka w tle juz sciaga wybrany plik
          teraz zrobilem probe - dlugo nie potwierdzalem zapisu, a jak kliknalem w
          "zapisz", to juz prawie caly plik byl sciagniety :-)
    • allerune Re: Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? 09.03.10, 15:43
      "Krzysztof Malinowski wykupił w Neostradzie internet o prędkości 2Mb/s. Po
      miesiącu szybkość łącza spadła o jedną czwartą, do 512 kb/s."

Jak ja się cieszę z obowiązkowej matury z matmy. Może unikniemy takich kretynizmów.

"Jeśli przegapię jakiegoś newsa, mogę stracić nawet 70 proc. kapitału"

To dowodzi, że człowiek o którym mowa albo nie istnieje, albo jego wypowiedź
      została wymyślona/przekręcona. Profesjonalny inwestor w takiej sytuacji
      pozostałby POZA RYNKIEM. Co więcej, profesjonalny inwestor nie ryzykuje w jednej
      transakcji więcej niż kilka % (mówi się że 2% to dużo) swojego kapitału.

Szczerze mówiąc dziwna sytuacja. Trzeba by zmierzyć prędkość o różnych porach
      dnia. Jeśli byłyby duże różnice, oznaczałoby to podłączenie zbyt dużej ilości
      użytkowników pod jedną centralę i jej łącze. Jeśli natomiast prędkość na spadła
      na stałe, oznacza to albo mechaniczne uszkodzenie linii albo ograniczenie
      narzucone przez operatora.
      Uważam, że w takiej sytuacji klient ma prawo wypowiedzieć umowę lub zażądać
      zmian w opłatach aby dostosować się do realnej prędkości łącza.

Jaki miałoby wtedy sens różnicowanie prędkości dostępów? Jeśli ktoś wykupuje
      1mbit, a ktoś inny np. 20 mbit i obaj mają po 500kb? Bez sensu.
    • Gość: robi Re: Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.03.10, 15:58
      tak, tylko że logicznym wydaje się stosowanie zwrotu "do" bo wiadomo że czasem
      będzie to 1,9 lub 1,95; natomiast spadek o 75% to lekka przesada, równie dobrze
      wszyscy operatorzy mogliby sprzedawać internet do 1GB/s i pobierali za to mega
      pieniądze a faktycznie miałbys powiedzmy 4MB/s, czy uważasz że wszystko byłoby
      ok? Poza tym jesli mają różne opcje cenowe do 512kb/s, do 1MB/s, do 2MB/s to
      jakim prawem gosc ma płacić za droższą opcję, kiedy dają mu to samo co za tańszą...
    • anula25 Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? 09.03.10, 16:12
      powiem tak to jest wielka ściema TP . Mają przestarzały sprzęt lub też za
      długi tak zwany tor czyli odległość od szafy do klienta . Wiem bo sama
      prowadziłam batalie o Neostrada i o prędkość. Długie miesiące walki z
      infolinią i jak w artykule to mój sprzęt jest winien , wirusy itd. Po
      kilkunastu rozmowach wymogłam przyjazd technika telekomunikacyjnego ... i
      zagadka rozwiązana. To nie moja winna tylko za długi tor do mojego gniazdka
      na pytanie co mam zrobić ....hmm pan pomyłaś i bez żadnego wahania
      zaproponował zmianę na 512kb/s to wtedy będzie hulał !!!!!!!!!!!!!!! Kpina z
      klienta jak słyszę reklamę 6 Mb/s !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
        • gm114 Tylko ceną rulez. 09.03.10, 18:17
          Bo u mnie w największej firmie w Krakowie mam zapłacone 54 pln miesięcznie za 2
          MB a mam 30 KB/sek lub mniej.

Ale za to mam z tej samej firmy niechcianą założoną bez mojej zgody, kamerę
          filmujacą przed drzwiami do mojego prywatnego mieszkania - odrębna własność
          lokalu. Spółdzielnia założyła.

Sledzą tym samym obecność domowników w moim mieszkaniu oraz wizyty moich gości.

Wszystko to bez mojej zgody - niczym w zakładzie karnym, ale nie ma na mich rady.

Life is brutal..

I tyle w temacie.
        • Gość: m. Re: UPC Rulez !! IP: *.comarch.com 10.03.10, 08:52
          Niekoniecznie.

Internet to zbiór "systemów autonomicznych". Takim systemem jest na
          przykład infrastruktura TPsa, UPC, Dialog, WASK itp. Wewnątrz
          systemu są duże prędkości, a najsłabsze łącza są na styku systemów.
          Najczęściej faktyczne połączenie przebiega przez kilka systemów.
          Masz szczęście mieć dobrą trasę do miernika prędkości. Ale równie
          dobrze może się okazać, że do 99% zasobów sieci masz dostęp przez
          jakieś kulawe łącza, na których nie uzyskasz więcej niż 1Mbps.

Dla przykładu kilka lat temu głośno było o konflikcie WASK
          (Wrocławska Akademicka Sieć Komputerowa) i TPsa. I co z tego, że
          użytkownicy mieli nawet 100Mbps, skoro TPsa przycięła łącze, a
          większość ruchu z WASK odbywała się właśnie przez TPsa?

Szybki internet będzie naprawdę szybki, gdy będą wystarczające
          przepustowości na sieciach szkieletowych... I niestety zakup
          szybkiego łącza może się okazać głupotą, bo realny transfer będzie
          zależny od całkiem innych parametrów i nawet wtedy nie ma do kogo
          reklamacji pisać.
          • Gość: Vratislavus Re: UPC Rulez !! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.10, 11:49
            zwykłe malkontenctwo i tyle... zakładając nawet że sieć UPC działa na 50% mocy
            to i tak bije o lata świetlne całą konkurencję typu TP SA...

Oczywiście że faktyczna prędkość pobierania danych zwykle nie przekracza 1 MB/s,
            bardzo rzadko 1,6 MB/s ale to i tak lekko licząc 15-20 razy szybciej niż 512
            Kb/s TP SA ...
            • Gość: m. Re: UPC Rulez !! IP: *.comarch.com 10.03.10, 13:11
              > zwykłe malkontenctwo i tyle... zakładając nawet że sieć UPC działa
              na 50% mocy

Wiedza, nie malkontenctwo. Taka prawda i trzeba się z tym pogodzić.
              Działa jak działa, a jeżeli słabo, to szukamy mirrora w drugim końcu
              świata i może będzie lepiej.

Sam jestem posiadaczem UPC 8Mbps i jakoś nie zauważyłem, żeby
              działał 8 razy szybciej od neostrady 1Mbps czy innego wyrobu
              neostradopodobnego.

BTW na jakiej podstawie przyjmujesz, że UPC działa na 50% mocy? I
              pytanie najważniejsze - z jakimi AS ma bezpośredni styk? I czy się
              firmy lubią nawzajem? Żeby cokolwiek więcej powiedzieć, trzeba się
              sporo naklikać w różne strony świata. Dopiero na tej podstawie można
              wysnuć jakieś konstruktywne wnioski. A prędkość 8 czy nawet 30Mbps
              to taka sama wartość jak 2,5 czy 3GHz w procesorach - marketing po
              prostu. A przedmówca dostarczył namacalny dowód w postaci screena i
              to dobry prognostyk, ale jeden to troche za mało.

Oczywiście do UPC nic nie mam, bo nie miałem okazji porządnie
              przetestować. Chodzi tylko o to, żeby nie dać się ogłupić
              marketingowym cyferkom. O dokładnym czytaniu umów i regulaminów już
              nie wspominając.
    • hamlet1111 Re: Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? 09.03.10, 16:16
      Po pierwsze.

Jak ten Pan sprawdził jaką ma przepustowość? Skąd wie że jest to 512kbit/s a nie
      np. 510? Czy dziennikarz sprawdzał na jaką prędkośc synchronizuje się linia?
      Jakie są jej parametry? Ten artykuł jest bzdurny. To jak w tym kawale, że na
      placu czerwonym rozdają rowery. Na końcu okazało się , że nie rozdają a kradną.
      I tak to jest w tym artykule . Rzecznik TP dobrze odpowiedział. Może byc wiele
      przyczyn że internet wolno chodzi. Niekoniecznie jest to wina operatora.
    • gandalf38 Takie rzeczy się zdarzają 09.03.10, 16:18
      wiadomo, że w jednej lokalizacji net będzie chodził lepiej, w drugiej gorzej,
      wiadomo, że to nei jest wesoła sytuacja, ale jak ktoś już napisał, neo to nie
      jest łącze z gwarantowaną prędkością. Inna rzecz, że ja np nie miałem z tym
      netem problemów.
    • robsonrb skoro mówi się A 09.03.10, 16:18
      czyli podaje maksymalną przepustowość jaką sięsprzedaję to trzeba w
      takich umowaćh podawać B - minimalną warość łącza; byłoby to uczciwe
      bo chyba nikt by nie zdecydował siena wykupieni 2mb kiedy by podali
      że min do 512 kb. Owszem ostępstaw mogą być ale nie powinno to być
      wiecej niż 5-10% a nie spadek o 75% - to chore!!!! Urząd regulacji -
      kary!!!kary i jeszcze raz karty tym złodziejom!!!!
    • sam_fany83 Re: Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? 09.03.10, 16:20
      To ze ma lacze 2mbit/s nie oznacza ze zawsze bedzie taki transfer. Przeciez
      zalezy to od serwera z ktorego pobiera dane, przepustowosci sieci, aktualnego
      jej obciazenia itd. Nawet ja ma gwarancje przepustowosci to nie znaczy ze zawsze
      bedzie mial transfer 2mbit/s.

Ja mam lacze 1gbit/s a predkosci przy pobieraniu plikow wahaja sie od
      400kbit/sek do 100mbit/s. I jakos nie marudze.
    • z125 Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? 09.03.10, 16:52
      Też miałem kłopot z Tą firmą i miałem serdecznie dość współpracy z Telekomunikacją.Wreszcie poszedłem po rozum do głowy, rozwiązałem umowę i teraz mam internet z ASTER 2Mb/s. Wszystko działa bez zarzutu i jestem wreszcie zadowolony
    • aston84 Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? 09.03.10, 16:52
      Ja też mam neo 2Mbps i u mnie trzyma prędkość, oto kolejne testy robione przed
      chwilą (kilobit/sec):
      1,762.46
      1,759.57
      1,815.66
      2,095.37
      2,091.45
      Ogólnie jest to blisko deklarowanej prędkości, a rano czy późnym wieczorem
      jest to nawet minimalnie powyżej.
      Dziw mnie, ze facet skoro tak gra na giełdzie ma takie wolne łącze (sam takie
      mam ;) , ale tu gdzie mieszkam jak podpisywałem umowę nie było szybszego, ale
      mam nadzieję, ze jak się wkrótce skończy to będzie szybsze dostępne), po
      drugie jeśli facetowi zależny na pewności to czemu nie ma dodatkowo neta przez
      telefon, może nie jest to tanie i jakieś szybkie (jak się mieszka na wsi) ale
      w połączeniu z nawet słabą Neostradą powinno zapewnić bezpieczeństwo transakcji.
    • dzemski Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? 09.03.10, 17:04
      Wykupiłem w Netii pakiet 8 Mbit/s za 79 zł miesięcznie i tylko internet, bez
      jakichś bzdurnych opłat za utrzymanie linii. Netia usługę włączyła na max.
      przepustowości dla łącza ADSL2+ czyli 24 Mbit/s do mnie i 1 Mbit/s ode mnie.
      Oczywiście max nie osiągam, ale wg speed testu mam 18 Mbit/s. Przypominam, że
      płacę za 8. Polecam zdecydowanie Netię, przynajmniej oni nie kantują na
      przepustowości.
    • mniastowy Ja z Vectra miałem wieksze przeboje . 09.03.10, 17:16
      Przez trzy miesiące walczyłem o to aby z własnego komputera wysłać załącznik
      do poczty . Predkość transmisji ode mnie przy łaczu 1Mb spadała do 0,00012
      Mb . Zgodnie z prawem telekomunikacyjnym operator może taka usterke usuwać do
      końca trwania umowy a abonent nie ma prawa rezygnacji z usług chyba że zapłaci
      kary umowne . Niestety takie prawo uchwalili nasi durni posłowie . Dla mnie
      jeżeli prędkość max wynosi 512 to może być mniejsza od założonej wartości ale
      jak ktoś oferuje mi 1 Mb to przywoitość i uczciwość nie powinna mu pozwolić
      poniżej 512 Mb. Skoro spada to znaczy że są oszustami . To tak jakbym zamówił
      moc w zakładzie energetycznym 10kW i za gotowość do dostarczenia takiej mocy
      płacił a gdy przychodzi co do czego to okazałoby się że w drutach braknie
      prądu .
    • shadowofeclipse Kłopot z Neostradą. Miały być 2 Mb. I co? 09.03.10, 17:56
      Dlatego prawo powinno nakładać na operatora obowiązek podania na umowie
      prędkości średniej przez cały okres rozliczeniowy.

Też mam podobny problem ze ŚwidManem, na umowie mam 2Mbit/s a prędkość
      mierzona za pomocą narzędzia speedtest.net przy wyłączonych wszystkich
      aplikacjach łączących się z internetem oprócz przeglądarki internetowej
      prędkość wynosi 1Mbit/s.
      Aplikacja pingtest.net wskazuje 88% utraty pakietów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka