Dodaj do ulubionych

żłobek pilnie poszukiwany

26.08.10, 16:34
Witam
Poszukuję pilnie żłobka niepublicznego dla mojego szkraba. Niestety okazało się, że muszę wrócić do pracy. W żłobkach publicznych już dawno nie ma miejsc,więc proszę o jakieś namiary na te niepubliczne.
Byłabym wdzięczna za pomoc

Obserwuj wątek
        • Gość: gość co do Smoczusia IP: 193.111.166.* 13.02.13, 14:12
          Moje dziecko nie chodzi do Smoczusia, ale codziennie temtędy przechodzę i troche znam historię umiejscowienia placówki na ul. Chmielnej. Po 1) bulwersyje mnie fakt, że w momencie kiedy ten mini złobek zaczął funkcjonować przy ul. Chmielnej właściciel nie posiadał odbioru budynku ani zgody straży pożarnej. Do tej pory ogrodzenie nie jest kompletne, nie ma zamykanej furtki i nie ma choćby mini placu zabaw dla dzieci. Barierki przy schodach były montowane jak juz złobek działał, tak samo z ogrodzeniem które powstawało juz po otworzeniu złobka i co mnie najbardziej przeraża było wykonywane przez wieźniów!!!!
          Po 2) codziennie tam przechodząć rano i popołudniami rozgrywa sie ten sam schemat - dzieci bawią się pozostawione same sobie, a Panie gawędzą pod oknem. Nigdy nie widziałam jak są tam prowadzone zajęcia. Może to krzywdząca opinia, może się mylę co do opieki, ale fakt jest faktem, że dla mnie i dla mojego dziecka - nie jest to miejsce bezpieczne.
          • Gość: mama Re: co do Smoczusia IP: *.dynamic.chello.pl 14.02.13, 20:46
            Witam!
            w zadnym wypadku nie bronie żłobka ale ja znam sprawe z troche innej strony. żłobek zaczal tam fynkcjonowac jeszcze przed odbiorami, poniewaz wczesniejsza lokalizacja nie spelniala norm lokalowych głównie ze wzgledu na metraz i dostali nakaz jak najszybciej znienic lokal, nakaz byl przez sanepid, wiec sanepid dobrze wiedzial ze nie bylo jeszcze odbioru jak złobek sie przenosil... a gdyby złobek sie otworzyl bez pozwolen i odbiegal od norm to na pewno sanpid by sie tym zainteresowal... a druga spawa co do tej opieki to wg ksiazek z psychologii 2/5 czasu pobytu dziecka powinno byc przeznaczone na swobolna zabawe... gro psychologow uwaza ze swobodna zabawa jest bardziej korzystna dla rozwoju dzieci - kiedys nawet byl taki program: wyrezyserowane dzieciństwo, w ktorym podawano argumenty dlaczego swobodna zabawa a nie zorganizowana... tylko druga strona medalu czy w tym złobku zbytnio tgo nie wzieli do siebie i czy wogole organizuja jakies zabawy i gry bo to tez jest wazne, zeby mimo wszystko jakies gry i zabawy zespolowe tez byly...
          • lapis77 Re: co do Smoczusia 08.03.15, 20:36
            Zabawki plastikowe znajdujące się na podwórku są poobijane , brudne.Ponadto pan"podmiot prowadzący" zachowuje się agresywnie ( mam nadzieję ,że nie ma styczności z dziećmi) , ordynarnie, sprawia wrażenie mającego problemy z panowaniem nad emocjami ( sama tego doświadczyłam). Ostrzeżenie ,że zamieszczę powyższą opinię w Internecie nie zrobiło na panu wrażenia, Nie usłyszałam słowa "przepraszam " za skandaliczne zachowanie pana "podmiotu prowadzącego".Moje spostrzeżenia jestem gotowa zgłosić do Urzędu Miejskiego , w którym zarejestrowany jest żłobek , jeśli jeszcze raz ze strony właściciela żłobka spotkają mnie takie przykrości . Nie polecam żłobka Smoczuś.
      • Gość: ewa Re: żłobek pilnie poszukiwany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.13, 10:54
        W Zielonej Górze działają od ponad 2 lat 3 żłobki, ISKIERKi ,SMOCZUŚ, ZŁOTA RYBKA ( kolejność przypadkowa) i te prywatne instytucje moim zdaniem są najlepsze w ZG, w ostatnim jest jeszcze chyba przedszkole w osobnym budynku, jak grzyby po deszczu powstają nowe żłobki , bo jest "moda" i tutaj bym uważał...bo jest to już czysty zysk ,iście za modą, dobrym trendem chęcią zarobku.Każdy z tych nowych lokali pisze ze u nich super itp itd...Szanowne panie dyrektorki :) liczy się praktyka wasza wiedza itp ... nie wzięcie jak ktoś pisze domku jednorodzinnego i odbiór sanepidu i hejka jesteśmy the best :) To są dzieci nie odzież używana :) ja na miejscu rodziców chciałbym się dowiedzieć jakie panie maja wykształcenie jaki staż pracy w żłobkach itp co wcześniej robiła własciciel-ka,czy w branży czy poprostu chęć zarobku...Pamiętajcie to są wasze dzieci ,przejdzcie się po kilku żłobkach zobaczcie je nie opierajcie się na 1-2 wizytach ,popytajcie macie prawo wiedzieć wszystko...To wasze dzieci.....Reasumując jak coś powstało miesiąc , dwa temu to niech "eksperymentuje" i "uczy się" na innym dziecku nie na moim :) na dziecku rodziców "mniej odpowiedzialnych" ja dam do sprawdzonych placówek :) To moja opinia i moja rada......
        ps.kurcze siedzę cały dzień na necie i jakoś przez przypadek nie znajduje stron :)
            • asek_s Re: żłobek pilnie poszukiwany 25.02.13, 22:34
              Mogę wypowiedzieć się na temat żłobka państwowego Promyczek na Wandy. Mój synek chodzi tam jak skończył 6-miesięcy.Przeszliśmy wszystkie grupy od najmłodszej aż do teraz,czyli najstarsza i ostatnia. Warunki w żłobku są fantastyczne. Wiadomo dzieci jest sporo w grupach(ok. 20),ale synek nigdy nie był zaniedbany ani głodny. Teraz jest już samodzielny. Żłobek lubi,chętnie do niego chodzi i chodził wcześniej. Panie bardzo sympatyczne, zawsze odpowiedzą na pytania. Wiadomo,jedne panie wolał bardziej niż inne,ale to normalne. Mają swoją stronę internetową,możesz pooglądać galerię. Jest mnóstwo zajęć, przez cały ten czas nazbierała mi się niezła kolekcja rysunków mojego dziecka. Widać jak się rozwija:)Jak chciałabyś coś jeszcze wiedzieć,to pisz.
              --
              [url=http://www.maluchy.pl][img]https://suwaczki.maluchy.pl/li-50367.png[/img][/url]
            • lapis77 Re: żłobek pilnie poszukiwany 10.03.15, 20:01
              Jedna z mam napisała ,że Smoczuś nie jest może doskonały ( brak placu zabaw, ciasno i t.p.) , ale dla niej najważniejsze jest , że odbiera dziecko uśmiechnięte! A wie Pani , czemu uśmiecha się Pani pociecha? Podejrzewam ,iż radości ,że wreszcie Pani je zabiera z tej , jak napisał inna mama , przechowalni
              • lapis77 Re: żłobek pilnie poszukiwany 30.03.15, 09:35
                Od kilku dni ( może od tygodnia) nie ma bramki wejściowej do żłobka Smoczuś przy ulicy Chmielnej! Na plac mogą wchodzić biegające luzem psy i zanieczyszczać podwórko. Wejście po schodach NIE JEST BEZPiECZNE!!! Przestrzeń między poziomymi prętami powinna być czymś wypełniona ( np.siatką) .Jeśli nie wymagają tego przepisy budowlane , to może warto odwołać się do zdrowego rozsądku! Przez tę niezabezpieczoną pustą przestrzeń może wypaść dziecko i nie trzeba zbyt bujnej wyobraźni , żeby to przewidzieć! Pionowe pręty też nie maja zabezpieczeń od góry ( np.nakładki w formie kulek).Bardzo zastanowiłabym się nad oddaniem dziecka do tej placówki!!!
        • Gość: Marta Re: żłobek pilnie poszukiwany IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.13, 20:09
          To kogo Pani poleca konkretnie? bo pewnie korzystała Pani z usług któregoś z tych żłobków skoro Pani je reklamuje... Ja szukam żłobka dla swojego synka i może dobrze, ze ich tyle powstaje, bo mamy wiekszy wybor... :) wiadomo tak jak Pani wspomniala trzeba uwaznie sie o wszystko wypytac i dobrze rozeznac... dla każdej z nas bedzie odpowiadalo cos innego... i trzeba być równie ostroznym w tych nowych jak i starych żłobkach... bo w nowych jest ryzyko uczenia sie na naszych dzieciach,a w tych wczesniej powstalych na stare,złe nawyki czy tez niereformowalne Panie tak jak w żłobku w Żarach... Ciężki temat z tymi żłobkami, człowiek błądzi i szuka podpowiedzi wszedzie gdzie sie da...
          Prosze podrzucajcie jak najwiecej swoich opinii... może to chociaż troche pomoże...
        • Gość: mamusia Re: żłobek pilnie poszukiwany IP: *.dynamic.chello.pl 24.03.13, 15:45
          Co do smoczusia to za duzo rozbiegłych opinii, ktoś coś wie na temat Iskierek? co do złotej rybki troche zastanawia mnie jak to jest ze złobek, który funkcjonuje te pare lat nie ma wystarczajacej opinii, zeby uzbierac komplet dzieci, chocby z opinii droga pantoflowa, bo ostatnio dosc duzo reklamuje sie po miescie, bo widzialam ze trzy reklamy... no chyba, ze otwiera drugii punkt tak jak TupTup tylko gdzie?
          • mysia06 Re: żłobek pilnie poszukiwany 04.06.13, 23:52
            pani Właścicielka nie wzbudza zaufania- odniosłam wrażenie, że mówi to co rodzic chce usłyszeć. Zastanawiam się czy ma kwalifikacje by móc zajmować się dziećmi????. Faktycznie czuć "zapach" tytoniu. Ja tam swojego dziecka nie oddam.
            • Gość: szczera do bólu Re: żłobek pilnie poszukiwany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.13, 09:23
              Zgadzam się z mysią06 w 100% !!! Mamy, przeczytajcie uważnie, to co Wam napiszę. To nie jest żaden żłobek tylko "przechowywalnia dzieci". Ja posyłałam tam moje dziecko przez 5 miesięcy i o 5 miesięcy za długo! Grupa stanowiła 12 dzieci i na tą grupę byly 3 lub nawet 4 panie, które głównie piły kawę podparte o parapet ( z przerwą na papierosa oczywiście), a dzieci biegały odbijając się jedno od drugiego. "Uwsteczniły" mi dziecko, które sikoło już do nocnika, po smoczusiu, powrót do pieluchy. Wiecznie odparzona pupa, gdzie dla porównania, moje dziecko chodzi teraz do państwowego żłobka i przez ostatnie 10 miesięcy nie zdarzyło się to ani razu - tu grupa 22 dzieci i są tylko dwie Panie; mało tego, po miesiącu w państwowym, mój skarb zaczął znowu sikać na nocnik :-) Uważajcie też na catering; jedna porcja, jest dzielona n a dwoje dzieci, mało tego, są karmione tym samym widelcem czy łyżką !!! SKANDAL !!! O spacerach ZAPOMNIJCIE !!!!!!!!!!!!! Muszę przejechać się koło nowej placówki, bo pewnie płotu dalej nie ma. ŻAŁOSNE !!! Pani dyrektor Anita, to chyba z łapanki objęła tak odpowiedzialne stanowisko, bo nie ma pojęcia o odpowiedzialności jaka na niej spoczywa, że powierzamy jej nasz największy skarb, ona ma to wszystko gdzieś. Jeszcze jedna ważna sprawa, nie informują o epidemiach chorób. Ja przez te kilka miesięcy byłam z dzieckiem dwa razy w szpitalu i spotkałam się na oddziale z innymi mamami ze smoczusia. żadnej iinformacji, że np. proszę uważać, bo w grupie odnotowano kilka przypadków grypy itp. A zajęcia plastyczne i ruchowe? NIC, zero, czasami może jakieś kółeczko, bo przecież zdjęcie trzeba zrobić. MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mając 3 panie w grupie i 12 dzieci, to one powinny znać jakieś zabawy, nie mówię o wierszykach czy piosenkach. JEŻELI KOCHACIE SWOJE DZIECI, TO NIE POSYŁAJCIE ICH DO SMOCZUSIA, A JEŚLI JUŻ TAM CHODZĄ, TO ZA JAKIŚ CZAS, JAKI SAMI ZAOBSERWUJECIE, PODPISZECIE SIĘ POD MOJĄ OPINIĄ.
              • Gość: Ada Re: żłobek pilnie poszukiwany IP: *.netdrive.pl 01.08.13, 23:09
                zgadzam się całkowicie,dupka jest odparzona non stop a pieluchy zmieniają dopiero jak się przychodzi po dziecko. O rozwoju intelektualnym nie ma mowy a dyrektorka tylko patrzy żeby jak najwięcej dzieci złapać były obiecywane małe grupy a dzieci jest ful, nawet nie wszystkie mają swój wieszaczek,jedzenia mało bo dziecko po przyjściu do domu woła jeść dramat jakiś
              • lapis77 Re: żłobek pilnie poszukiwany 12.03.15, 13:32
                Gość portalu: szczera do bólu napisał(a):

> Zgadzam się z mysią06 w 100% !!! Mamy, przeczytajcie uważnie, to co Wam napiszę
                > . To nie jest żaden żłobek tylko "przechowywalnia dzieci". Ja posyłałam tam moj
                > e dziecko przez 5 miesięcy i o 5 miesięcy za długo! Grupa stanowiła 12 dzieci i
                > na tą grupę byly 3 lub nawet 4 panie, które głównie piły kawę podparte o parap
                > et ( z przerwą na papierosa oczywiście), a dzieci biegały odbijając się jedno o
                > d drugiego. "Uwsteczniły" mi dziecko, które sikoło już do nocnika, po smoczusiu
                > , powrót do pieluchy. Wiecznie odparzona pupa, gdzie dla porównania, moje dziec
                > ko chodzi teraz do państwowego żłobka i przez ostatnie 10 miesięcy nie zdarzyło
                > się to ani razu - tu grupa 22 dzieci i są tylko dwie Panie; mało tego, po mies
                > iącu w państwowym, mój skarb zaczął znowu sikać na nocnik :-) Uważajcie też na
                > catering; jedna porcja, jest dzielona n a dwoje dzieci, mało tego, są karmione
                > tym samym widelcem czy łyżką !!! SKANDAL !!! O spacerach ZAPOMNIJCIE !!!!!!!!!!
                > !!! Muszę przejechać się koło nowej placówki, bo pewnie płotu dalej nie ma. ŻAŁ
                > OSNE !!! Pani dyrektor Anita, to chyba z łapanki objęła tak odpowiedzialne stan
                > owisko, bo nie ma pojęcia o odpowiedzialności jaka na niej spoczywa, że powierz
                > amy jej nasz największy skarb, ona ma to wszystko gdzieś. Jeszcze jedna ważna s
                > prawa, nie informują o epidemiach chorób. Ja przez te kilka miesięcy byłam z dz
                > ieckiem dwa razy w szpitalu i spotkałam się na oddziale z innymi mamami ze smoc
                > zusia. żadnej iinformacji, że np. proszę uważać, bo w grupie odnotowano kilka p
                > rzypadków grypy itp. A zajęcia plastyczne i ruchowe? NIC, zero, czasami może ja
                > kieś kółeczko, bo przecież zdjęcie trzeba zrobić. MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! M
                > ając 3 panie w grupie i 12 dzieci, to one powinny znać jakieś zabawy, nie mówię
                > o wierszykach czy piosenkach. JEŻELI KOCHACIE SWOJE DZIECI, TO NIE POSYŁAJCIE
                > ICH DO SMOCZUSIA, A JEŚLI JUŻ TAM CHODZĄ, TO ZA JAKIŚ CZAS, JAKI SAMI ZAOBSERWU
                > JECIE, PODPISZECIE SIĘ POD MOJĄ OPINIĄ.
                BRAWO! Mam nadzieję ,że nie spotkały Pani po takim wpisie żadne nieprzyjemności ze strony prowadzących ten żłobek.
                Zachęcona linkiem Opinie o Smoczus.zgora.pl i Strony Podobne . 1-Forum net
                1-forum.net/smoczus.zgora.pl/to 1 list.2014 ( a więc już po Pani wpisie) chciałam zamieścić swoją opinię o stronie żłobka . Oceniłam tę stronę na 2 w skali 1-5 , z uwagi na brak istotnych danych w zakładce KADRA o wykształceniu personelu ( w tym podmiotu prowadzącego , dyrektorki , opiekunek).Kiedy chciałam wysłać moje zdanie , ukazał się komunikat treści:
                "Komunikat ze strony 1-forum.net:
                Czy na pewno chcesz dodać negatywną opinię o Smoczuszgora.pl w razie pozwu sądowego odpowiadać przed organami ścigania , które mogą zarządać ( pisownia oryginalna!) od naszego serwisu Twojego adresu IP , e-mail, lokalizacji i czasu logowania ?"
                Rodzice niezadowoleni , a jest Państwa kilkoro, co Wy na to?
                Albo mówicie dobrze , albo wcale ( bo jeśli źle , a nie bierze się w tym komunikacie pod uwagę ,że negatywna opinia może być zasadna, to spotkamy się w sądzie),albo jesteście z nami , albo przeciwko nam!
                Do autora komunikatu :1.Na szczęście te czasy już minęły. Wolność słowa pozwala nam krytykować bylejakość. 2. Wyraz ŻĄDAĆ ( i pochodne od niego , a więc 'zażądać' również) piszemy przez Ż ( ż z kropką!).
            • Gość: Tata Re: żłobek pilnie poszukiwany IP: *.play-internet.pl 30.07.13, 21:47
              Witam ! Jestem tatą dziecka , które chodziło do iskierek i moim zdaniem iskierki w odpowiednim czasie przygasły , gdyż warunki tam byly nie odpowiednie dla dzieci. zimno ! wcześniejsze właścicielki oszczędzały na wszystkim wszczegulności na ogrzewaniu! Moim i mojej żony było marzeniem żeby było kiedyś lepiej !, ponieważ lokalizacja dla nas była doskonała :) . pomalu traciliśmy nadzieje ale dzięki dwum Paniom , które wcześniej tam pracowały i przejely Iskierki zmieniając nawet nazwe na HOKUS POKUS ! odmieniły wszystko co tylko się dało. i na dzień dzisiejszy nie widzimy innego rozwiązania , niż naszą córeczke tylko tam oddawać pod opiekę. okazało się , że poprzednie właścicielki , aby obniżyc koszty prądu zmniejszyły temperaturę na bojlerze i dlatego była zimna woda co poprawiły obecne właścicielki. teraz nie ma takiej opcji aby dzieci były myte w zimnej wodzie. poza tym ogródek jest całkowicie zmieniony i są w nim wycięte krzaki , które miały kolce i stwarzały niebezpieczeństwo dla dzieci , ktore są naszym najwiekszym skarbem. gdyby ktoś nas zapytał gdzie oddać moje dziecko pod fachową opiekę odpowiedzialibyśmy tylko do HOKUS POKUS :) pozdrawiamy wszystkich rodziców Dawid Aga
    • Gość: mama mani Re: Koniec Złotej Rybki na Jana z Kolna - porażka? IP: *.dynamic.chello.pl 14.01.14, 09:11
      A co się stało że Przedszkole i żłobek "Złota Rybka" nie działają już na ul.Jana z Kolna 11c ???
      Przecież placówki te były tam bardzo krótko ... 2 - 2,5 roku? To trochę niepokojące skoro placówka działa tak krótko w jednym miejscu... Czekoladowe przedszkole na J z K tez zamknięte ...
      ZR tak się reklamowali,że super miejsce.. A tu zong ! Budynek do wynajęcia ...
      • Gość: autor Promyczek!!! IP: *.dynamic.chello.pl 14.01.14, 20:41
        Dajcie sobie spokój z prywatnymi placówkami, to są przedsiębiorstwa które muszą zarabiać.
        Bardzo polecam zlobek na ul. WANDY. Pracują tam swietne i Doświadczone panie, dzieci mają pelno fajnych zajęć. Żłobek ma własną kuchnię i bardzo urozmaicone i zbilansowane potrawy. A nie zimny byle jaki katering. Do niczego się nie mogę przyczepić jesli chodzi o Promyczek, w przeciwieństwie do prywatnego tu wymienianego. Z tego co wiem, to na Braniborskiej i Wisniowej też jest fajnie, znajomi wypowiadają sie bardzo pozytywnie.