Dodaj do ulubionych

Już 80 tys. zł za spóźnienia Zielonej Strzały

24.11.10, 20:07
Więcej o rowerach w Zielonej Górze na www.rowerowa.zgora.pl

Moim zdaniem ta budowa nie zakończy się do końca roku. 60% asfaltu nadaje się do zerwania. Obrzeża ścieżki rowerowej, które przechyliły się podczas budowy nie zostały wyprostowane przed wylaniem asfaltu. To jest ewenement na skalę ogólnopolską. Niechlujnie wykopane rowy. Rozjechany świeżo ułożony chodnik. Zła geometria skarp. Nawet jeżeli zaraz je się poprawi, to przyjdą śniegi i deszcze i wszystko spłynie. Jakby zrobiono z nimi porządek do końca wakacji, to teraz rosłaby trawa i nie byłoby problemu. Usterek jest jeszcze wiele. Stary wiadukt remontuje podwykonawca z Gdańska, więc jest duża szansa, że przynajmniej ta część inwestycji będzie dobrze zrobiona.

Dużo plus dla Urzędu Miasta, który trzyma rękę na pulsie i nie dopuszcza do odbioru tej fuszerki.
Obserwuj wątek
  • brawo_finkelstein Już 80 tys. zł za spóźnienia Zielonej Strzały 24.11.10, 21:09
   Nie to jest ważne. Ważne są dwie sprawy. To, że zielonogórzanie wybrali przyszłość a nie przeszłość i budują trasę dla rowerów zamiast jakichś zabytkowych zabytków. I ważne jest to, że zwycięża nam parytet pciowy i teraz kobieta też może zostać kierownikiem budowy. Nic to, że opóźnienia sięgają wówczas kilkunastu miesięcy - liczy się, że opiszą nas pozytywnie w jewropie.
  • maciej_aszek Już 80 tys. zł za spóźnienia Zielonej Strzały 25.11.10, 07:47

   Dla czego organizator przetargu musi wybierać firmę, która już wcześniej partoliła wszystko aż miło?!
   Czy kryterium ceny zmusza do współpracy z paprakami?!
   Dla czego?!
   Cena najniższa wygrywa, a potem bubel do remontu i nowe koszty?!
   Powinna być (sankcjonowana prawem) w urzędzie czarna lista wykonawców (można by na nią wpisywać np firmy, które wcześniej nie wywiązały się umów, głównie jeśli chodzi o terminowość i jakość) których oferty przetargowe można by bez konsekwencji odrzucać, mimo że np mają najniższą cenę!!!
   Jak się jest niemajętnym (a my Polacy na tle Europy zach. do bogaczy się raczej nie zaliczamy), to na tanie rzeczy nie powinno być przyzwolenia!!! Biedaka nie stać na tandetę!!!
  • Gość: Goldstein Re: Już 80 tys. zł za spóźnienia Zielonej Strzały IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.11.10, 08:23
   Cały ta nagonka na konieczną budowę "Zielonej Strzały" to terroryzm rowerzystów. Polska to nie Holandia i trzeba to w końcu zrozumieć. Lepiej by było, gdyby miasto przekazało te pieniądze np. na rewitalizację Dzikiej Ochli. To jest chore, że parę osób, pewnie pasjonatów, napchało sobie umysł bzdurami o wielkiej potrzebie jeżdżenia rowerem przez Zielonogórzan i na siłę probują uszczęśliwić tym innych.

   Niemniej, jak już coś budować to dobrze. Od tego, żeby ocenić "geometrię" skarp i jakość nawierzchni są inżynierowie. Czy Pan jest inżynierem, Panie Górski? A jak Pan policzył te 60% - na oko?
   • Gość: shine Re: Już 80 tys. zł za spóźnienia Zielonej Strzały IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.11.10, 08:55
    jak prezydent taka firma budowlano-remontowa, jaka firma takie wykonanie,
    a tak na serio to cały czas w Zielonej (tzn. Czerwonej) Górze wygrywa ciągle jedna firma San-Bud, która za co się weźmie to zawsze musi zrobić jedno wielki gó.no czy nie ma innych lepszych? pewnie są ale nie mają oni takich układów w UM co San-Bud, ale podobno szef San-Budu nieźle popłyną na giełdzie i teraz musi długi pospłacać więc nie ma się co dziwić, że robią tak jak by chcieli a niemogli
   • Gość: Damian Re: Już 80 tys. zł za spóźnienia Zielonej Strzały IP: *.aster.com.pl 25.11.10, 17:39
    Każdy napycha sobie umysł czym innym i chociaż nie podzielam pasji rowerzystów, to nazywanie tego chorym i terroryzmem jest prawdziwie chorym napychaniem sobie umysłu bzdurami. Gdyby nie ci pasjonaci, to pewnie tych pieniędzy by w ogóle nie było. To prawda, że Polska nie jest Holandią. W Holandii jak ktoś ma pasję, to malkontenci nie kombinują jak mu obrzydzić życie. Tak trzymać, cykliści! :)
  • m.bonislawski Już 80 tys. zł za spóźnienia Zielonej Strzały 25.11.10, 11:24
   nie obwiniajmy San-budu, nagonkę na to aby budować to badziewie zaczął niedoszły radny Górski Robert (szumne zaproszenia na otwarcie a to we wrześniu, a to w paźdzeirniku, itd., jak zwykle gołosłowne krzykactwo) no i sam prezio Kubicki a szczekali z tyłu, do wtóru redaktorzy Gazety Wyborczej, kolesie Górskiego Roberta.
   Zastanówmy się raczej nad tym w jaki sposób zmusić Górskiego i Kubickiego do oddania pieniędzy do kasy miasta za przywracanie zabytkowego terenu do stanu sprzed tej poronionej budowy, gdy juz będzie taka decyzja Ministerstwa Kultury ?
   • emjotzg Re: Już 80 tys. zł za spóźnienia Zielonej Strzały 26.11.10, 02:04
    > nie obwiniajmy San-budu, nagonkę na to aby budować to badziewie zaczął niedoszł
    > y radny Górski Robert

    chyba Pan sobie kpi !! to San-Bud nawalił , a nie Górski. Pomysł był niezły ale efekt jak zwykle przy San Budzie - spier...olone!! Za co Sam-Brud się nie weźmie - wszystko spier....oli !! Ktoś musi wreszcie zająć się zmianą prawa - jak pisano już - wpisać taką partacką firmę na czarną listę i spokój! A,że upadnie?? I dobrze!! Mniej partaczy - więcej porządnej roboty. Tylko co zrobią ze sobą pracownicy,którzy w sporej części na uczciwej robocie się nie znają?? Pracowałem tam swego czasu to wiem co mówię.
  • kow123456 Już 80 tys. zł za spóźnienia Zielonej Strzały 25.11.10, 21:42
   Ja widzę to tak.
   Prezydent chciał pstryknąć sobie wyborczą fotkę przecinając wstęgę na Jaskółczej, więc San-Bud partolił tylko tam, równocześnie Robert Górski chciał mieć fotkę z Zieloną Strzałą.

   Jednemu i drugiemu fotka nie wyszła :)

   Ale tak naprawdę przegranymi jesteśmy my, mieszkańcy Zielonej Góry, bo i jedna i druga budowa to bubel.
   Z pierwszego bubla zrobilem parę fotek i opisałem na
   www.mmzielonagora.pl/artykul/...ej-241054.html

   Kto ciekwa może poczytać i pooglądać.
   Swoją drogą zamiast gadać i się kłócić, lepiej robić zdjęcia nedoróbek, partactwa, zniszczeń wokół budowy i publikować w sieci. Może władza zauważy :)
  • Gość: Quest Kolejna fuszerka przy aprobacie wladz IP: *.dsl.bell.ca 26.11.10, 08:35
   Czegos nie moge zrozumiec w tym "czerwonym tyglu" zielonogorskich zmagan z glupota ....podatnika sie skubie w imie odnowy miasta i wykonuje sie fuszerke .....rozumie , podatnik placi wiec musi byc glupolem i trzeba go dalej skubac w imie ciemnogrodu wladz miejskich. Bachus za grube pieniadze , deptak tez wielka sciema , okolice amfiteatru zasluguja na super wyruznienie glupoty "wadz"....czemu nie , tepy podatnik i tak nie moze nic.....i dalej go w tylek lopata .
    • Gość: Milo Re: Kolejna fuszerka przy aprobacie wladz IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.11.10, 16:49
     Quest w pierwszej kolejności powinien sięgnąć po słownik ortograficzny. Ja się cieszę, że coś się dzieje w mieście (choć nie tyle, ile chciałbym). Tych pieniędzy i tak nie zobaczylibyśmy, więc nie ma o co bić piany, tylko cieszyć się, że są w miarę rozsądnie wykorzystywane. Oczywiście partactwo San-Budu to oddzielna historia. Ta firma zasłużyła sobie, by jej nazwa była synonimem fuszerki. Jej właściciel musi w końcu zdecydować się na podniesienie standardu wykonywanych prac, bo inaczej firma padnie (już coraz mniejsze są możliwości oszustw - ludzie w końcu zmądrzeli i patrzą wszystkim na ręce, bo inaczej się nie da w tym kraju).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka