Dodaj do ulubionych

Burmistrz Gubina: Węgiel zapewni dostatnie życie

30.10.11, 13:00
zmienmy gmine Brody mowi zwolennik kopalni ten czy tamten..
a ja mowie NIE -NIE ZMIENIAJMY TEJ GMINY NA KRAJOBRAZ KSIEZYCOWY I ODCZLOWIECZONY REGION!

Tych paru napalonych na kasę krotkowzrocznych panow dalo sie sprzedac za watpliwy(bo przeciez nie dla korzysci wszytskich) biznes jakim bedzie ta kopalnia.Dopelni ona konta kilku juz milionerom i na tym sie skonczy.
Obserwuj wątek
  • Gość: bodzio Re: Burmistrz Gubina: Węgiel zapewni dostatnie ży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.11, 17:35
   "Tych paru napalonych na kasę krotkowzrocznych panow dalo sie sprzedac za watpliwy(bo przeciez nie dla korzysci wszytskich) biznes jakim bedzie ta kopalnia"

   No to wypierdzielić z naszego pięknego przyrodniczo kraju wszystkie zachodnie firmy i technologie.
   Na cholerę na VW w Poznaniu i Polkowicach, Fiat w Bielsku i Tychach, .... itd...
   Sukmanę na plecy, woła do pługa i do przodu...ku świetlanej przyszłości.
    • Gość: bodzio Re: Burmistrz Gubina: Węgiel zapewni dostatnie ży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.11, 23:49
     Może ty czegoś nie rozumiesz lub nie starasz się zrozumieć ?
     Jeżeli twierdzisz, że nie czytam ze zrozumieniem to wytłumacz mi bawole znaczenie tych słów;

     "Tych paru napalonych na kasę krótkowzrocznych panów dało się sprzedać za wątpliwy(bo przecież nie dla korzyści wszystkich) biznes jakim będzie ta kopalnia"

     Zbudujcie sobie w rejonie o największym bezrobociu i największej ilości pobierających zasiłki fabryke komputerów, telewizorów, samolotów... .A tam ! Jak szaleć to szaleć. Dziesięć fabryk !
     A byłeś w Koninie ? Przejedz się, zobacz.

      • Gość: bodzio Re: Burmistrz Gubina: Węgiel zapewni dostatnie ży IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.11, 01:41
       Już po godzinie duchów. Nudaaaa...dddd

       "Tych paru napalonych na kasę krotkowzrocznych panow dalo sie sprzedac za watpliwy(bo przeciez nie dla korzysci wszytskich) biznes jakim bedzie ta kopalnia.Dopelni ona konta kilku juz milionerom i na tym sie skonczy."

       Nie jestem prokuratorem , ani też pisowcem i ormowcem by z fusów czegoś podobnego do kawy oskarzać kogoś o imieniu ONI, więc OWYCH panów ( może i panie ) pomijam.
       I zapytam:
       a jakie wątpliwości są z kopalni i elektrowni ? Takie , że dadzą czy tez moga dac zatrudnienie.
       A jaki biznes nie kieruje zasadami zysku do kieszeni inwestora ?
       Jeżeli nie kopalnia i elektrownia to co ? Kawa pod namiotem za zasiłek z socjalu i nogi do góry ?
       • croolick Re: Burmistrz Gubina: Węgiel zapewni dostatnie ży 31.10.11, 10:24
        Gość portalu: bodzio napisał(a):

        > a jakie wątpliwości są z kopalni i elektrowni ?

        Takie, że ENERGETYKA WĘGLOWA TO WSPÓŁCZEŚNIE PRZEŻYTEK. Lobby energetyczne chce tej kopalni ze względu na rychły kryzys energetyczny w Polsce. Kopalnia i elektrownia w Brodach/Gubinie może powstać o wiele szybciej, niż elektrownia jądrowa. Właśnie na to liczy Enea i KWB Konin, że rząd mając nóż na gardle przeforsuje tą inwestycję, ale to jest działanie krótkowzroczne, bo będziemy płacić krocie za emisje CO2 (przecież Polska nagle nie zacznie olewać protokołu z Kyoto i dyrektyw UE!), co spowoduje, że może prądu nie zabraknie, ale bardzo a to bardzo zdrożeje!

        >Takie , że dadzą czy tez moga dac zatrudnienie.

        Mogą dać zatrudnienie ale i ogromne kłopoty na przyszłość. Setki ludzi tu zatrudnionych to będzie ogromna siła politycznego nacisku i gdy przyjdzie zamykać lub ograniczać działalność kopalni i elektrowni ze względów ekologicznych (a nie wierzę, że nagle Unia przestanie dbać o ekologię i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych) to my wszyscy zapłacimy za to słono...

        > Jeżeli nie kopalnia i elektrownia to co ?

        To dalsza eksploatacja tego terenu pod kątem gospodarki drzewnej. Wiesz jak w Polsce brakuje obecnie drewna? To znakomity teren pod eksperymentalne uprawy drzewne i innowacyjną gospodarkę leśną.

        > Kawa pod namiotem za zasiłek z socjal
        > u i nogi do góry ?

        Dziś na tym terenie nie ma większego problemu z bezrobociem (jak na lubuskie), bo jest to teren stosunkowo słabo zaludniony. To może się zmienić, gdy napłyną tu setki pracowników KWB Konin, którzy za kilka lat mogą obudzić się z ręką w nocniku, gdy UE każe zamknąć truciciela...
         • croolick Re: Burmistrz Gubina: Węgiel zapewni dostatnie ży 31.10.11, 22:34
          Gość portalu: bodzio napisał(a):

          > CO2 ?

          Tak, CO2 którego prostych sposobów na "uwięzienie" w litosferze nie ma.

          > Przechowywanie odpadów z elektr.atom. to też nie mały problem i dość kosz
          > towny...

          Kosztowny, ale od 50 lat praktykowany i nie zagrażający ludziom i zwierzętom wbrew histerii "ekologów".

          >Życie to nie bajka i papusiać niestety trzeba.

          Tak ale w papusianiu nie chodzi o to by nażreć się w dziesięć sekund ble czym a później mieć potężną sraczkę przez wiele lat.
         • croolick Re: Burmistrz Gubina: Węgiel zapewni dostatnie ży 31.10.11, 22:41
          Gość portalu: Brodziarz napisał(a):

          > a) TO JEST PROBLEM ENERGETYKI CZY NASZ WSZYSTKICH?

          To problem energetyki, jak KWB Konin i Enea tak bardzo chcą budować elektrownię, to niech zaangażują się kapitałowo w budowę elektrowni atomowej. A tak, no właśnie by tak zbudować nie wystarczy "obłaskawić" kilkudziesięciu polityków w biednym regionie...

          > b) A JAK NIEMCY SOBIE RADZĄ Z CO2 ITP BUDUJAC DALEJ KOPALNIE W KIERUNKU GUBEN?

          No właśnie. Ich stać! Oni muszą to robić, bo co innego jest dochodowego w tej biednej (jak na RFN) i wyludnionej części kraju?!

          > c) DREWNO JEST DROGIE, BO GO BRAKUJE PRZEZ WYMUSZANIE PALENIA GO W ELEKTROWNIACH POD HASLEM PALENIE BIOMASY

          To już kwestia europarlamentarzystów, by zmienić durną dyrektywę. Może Zasada zamiast pleść banialuki o KDP zająłby się tą sprawą?

          > d) ZMNIEJSZAC ZAGESZCZENIE LUDZI. TO ZMNIEJSZY BEZROBOCIE : )

          Nie lepiej, ściągać tu ludzi, którzy za niedługi czas mogą zostać bez pracy. Jak sam zauważyłeś jedna durna decyzja UE o biomasie sprawiła, że w Polsce wzrosły ceny drewna. Kolejna decyzja o zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych może sprawić, że wszystkie elektrownie spalające węgiel brunatny stracą rację bytu...
   • dachowiecgorzowski Re: Burmistrz Gubina: Węgiel zapewni dostatnie ży 01.11.11, 12:19
    Ponoć bogate złoża węgla brunatnego są pod Zieloną Gorą. Nic tylko wydobywać;)

    A tak na poważnie - jak Króliś słusznie wspomniał, UE dąży do redukcji emisji CO2 do atmosfery. Do tego odkrywkowa kopalnia węgla, to potężna katastrofa ekologiczna dla ogromnego obszaru. Lista negatywnych oddziaływań jest długa.
    Ja też odnoszę wrażenie, że forsowanie tej inwestycji jest na rękę pewnym osobom z powodów ... finansowych. Kopalnia to podatki i opłaty eksploatacyjne. Pytanie tylko, czy korzyści przewyższą koszty. Śmiem wątpić.
     • croolick Re: Burmistrz Gubina: Węgiel zapewni dostatnie ży 01.11.11, 22:21
      Gość portalu: nikt napisał(a):

      > wegiel brunatny był wydobywany w zielonej górze ale kilka wieków temu

      Kilka wieków temu? :-) Przełom XIX i XX w. to jest kilka wieków temu? Węgiel brunatny wybywano tu po 1870 r., gdy senna dotąd mieścina zaczęła się rozwijać - Niemcy się zjednoczyły i powstało mocarstwo światowe a do Gruenberga dotarła z półwiecznym opóźnieniem kolej.
      Przemysł potrzebował energii, więc zaczęto eksploatować węgiel brunatny, którego tu faktycznie nie brakowało WCIĄŻ I NIE BRAKUJE, tyle że już przed wojną zauważono uciążliwość korzystania z tego paliwa - niską kaloryczność i zatrucie powietrza a że powstawały już przesyłowe linie energetyczne wysokiego napięcia to z węgla brunatnego zrezygnowano.
      Tego węgla nie wybrano w całości jest on wciąż pod południowo - zachodnią i zachodnią częścią Zielonej Góry, tak samo jak wciąż jest masa węgla pod Nowymi Czaplami, czy w południowej części powiatu żagańskiego. Ale wydobycie w Czaplach/Łęknicy zaprzestano w epoce Gierka z powodu polityki tamtej ekipy a nie wyeksploatowania złóż. Z kolei z wydobycia w okolicach Witoszyna zrezygnowano z powodu zbyt wysokich kosztów kopali głębinowej (a takie wydobycie prowadziła niedoinwestowana kopalnia Henryk).
      Jeśli dziś wypuścimy dżina a UE w obliczu kryzysu ekonomicznego ugnie się i złagodzi swoje stanowisko w sprawie emisji gazów cieplarnianych, to po wybraniu węgla w okolicach Brodów, gdzie do likwidacji pójdzie kilka wsi, może przyjść kolej na przedmieścia Zielonej Góry... Więc naprawdę zastanówcie się zielonogórzanie, czy przyklaskiwanie pomysłom lobby energetycznego (lub zachowywanie bierności) opłaci się Wam i Waszym dzieciom w przyszłości.
  • kopalnianie no i po elektrowni po polskiej stronie 29.11.13, 10:32
   No i okazało się że PGE nie zgłosiła inwestycji w Gubinie do rządowej strategii energetycznej a w sprawie elektrowni negocjuje zakup Janschwalde w Niemczech. Tak się właśnie kończy kopalniane chciejstwo. Bez gwarancji rządowych nie ma co ruszać tego tematu. A tematem wstrzymywania sprzedaży ziemi w rejonie Gubina przez ANR powinien się w końcu zająć prokurator. Komu zależy na degradacji naszego rejonu?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka