Dodaj do ulubionych

Loty z Babimostu za miliony. Poleci z nami pilot?

24.11.11, 10:22
W Babimoście lądował już Aleksander Kwaśniewski w czasie swojej prezydentury, Kaczyński zdaję się też. Więc błąd w tekście!
Obserwuj wątek
  • poipoi72 Kasa na szynobusy nie na fruwanie wybrańców!!!! 24.11.11, 14:02
   No jeszcze bardziej głupiego tekstu nie słyszałem. Ranga Babimostu z powodu lądowania prezydenta..... W Myśliborzu na stadionie lądował helikopter z prezydentem więc czy to znaczy, że ranga Osadnika Myślibórz wzrasta do poziomu Stadionu Narodowego?????

   Skończcie z tym Babimostem i ładowaniem w niego milionów dla połączeń do Sejmu i Senatu a przekażcie tę kasę na szynobusy w których codziennie ludzie cisną się jak szprotki by dotrzeć do pracy za 1200zł!!!!!!
  • jozwa51 Loty z Babimostu za miliony. Poleci z nami pilot? 24.11.11, 18:22
   paranoja miliony dla wybranych.lepiej te pieniadze przeznaczyc na poprawe polaczen kolejowych ze stolica .marza mi sie dwa nowoczesne zestawy startujace z polnocy i poludnia wojewodztwa,ktore przemkna przez poznan z predkoscia blyskawicy..wiem ze wojsko ma problemyz lotniskiem w krzesinach kolo poznania. proponuje dogadac sie z wojskiem i pozbyc sie tego balastu.
   • mmmmmm000 Re: Loty z Babimostu za miliony. Poleci z nami pi 25.11.11, 11:50
    To już taniej byłoby wybudować nowe lotnisko. Krzesiny mają pas startowy o grubości... 3 metrów (przystosowany do lądowania najcięższych transportowców). Ma też wszelkie możliwe systemy naprowadzania - pasażerskie samoloty w złej pogodzie nie startują, a wojskowe kiedy pojawi się taka potrzeba muszą startować i lądować. Dlatego to jedno z najbardziej "wypasionych" lotnisk w Polsce.
    • jozwa51 Re: Loty z Babimostu za miliony. Poleci z nami pi 25.11.11, 12:25
     mmmmmm000 napisał:

     > To już taniej byłoby wybudować nowe lotnisko. Krzesiny mają pas startowy o grub
     > ości... 3 metrów (przystosowany do lądowania najcięższych transportowców). Ma t
     > eż wszelkie możliwe systemy naprowadzania - pasażerskie samoloty w złej pogodzi
     > e nie startują, a wojskowe kiedy pojawi się taka potrzeba muszą startować i ląd
     > ować. Dlatego to jedno z najbardziej "wypasionych" lotnisk w Polsce.
     >>>
     .>>>problem z lotniskiem w krzesinach polega na tym ze jest polozone w gesto zabudowanym terenie .stad ciagle protesty mieszkancow.
     • mmmmmm000 Re: Loty z Babimostu za miliony. Poleci z nami pi 25.11.11, 12:53
      Przebudowa Babimostu byłaby znacznie kosztowniejsza niż budowa lotniska wojskowego od zera. Babimost trzeba by przeorać i zbudować od nowa.
      Co do tych protestów, to mam nadzieję, że w końcu ktoś mądry przestanie na nie reagować. Problem polega na tym, że zarówno na Krzesinach jak i na Ławicy najpierw były lotniska, a dopiero potem zbudowano tam osiedla mieszkaniowe. Więc chyba ci ludzie wiedzieli co robią! Najśmieszniejsze jet to, że zwykle są to osiedla ludzi związanych z lotnictwem lub wojskiem usytuowane na dawnych terenach tworzących "otulinę" lotnisk czyli nie do zabudowy. Dla mnie to jest cwaniactwo - wybudować się w pobliżu lotniska bo taniej, na terenach swojego "zakładu pracy", a potem domagać się odszkodowania. Paranoja! Ich tłumaczenie to najczęściej: "kiedy się budowaliśmy latało mniej samolotów", "dlaczego wydano nam zezwolenia budowlane". Liczą na naiwność idiotów. Problem w tym, że nowe przepisy nakazujące zapłatę za hałas, są wprowadzone przez UE i nie uwzględniają co było pierwsze - samolory czy ludzie. Na tym polega problem.
  • pan1dariusz Komu lotnisko? 24.11.11, 18:51
   Z uporem godnym większej sprawy lokalni politycy forsują projekt lotniska, tylko komu ono służy i ile kosztuje?
   Lubuskie z lotniskiem, czy bez lotniska nie zniknie z mapy Polski, należałoby raczej zadbać o infrastrukturę drogową i kolejową (niewykorzystane szanse), bo one zdecydują o makroekonomicznym rozwoju regionu.
   • Gość: SKANDAL Re: Komu lotnisko? IP: *.internetia.net.pl 24.11.11, 18:54
    SKANDAL !!! aż tak żałosnej próby bronienia zasadności istnienia tego "lotniska" jeszcze nie było. KTO JEST odpowiedzialny za ładowanie kasy w ten Babimost? Nazwisko proszę, jednej osoby decyzyjnej - bez rozmywania odpowiedzialności. Za kilka lat powinna być ona OSKARŻONA o niegospodarność.
  • e-gorz Loty z Babimostu za miliony. Poleci z nami pilot? 24.11.11, 22:24
   A książęta marszałkowscy zgodnie z dewizą „ciemny ludek wszystko kupi”
   Pan Wicemarszałek S. robi z ludzi ciemnioków totalnych wyrażając się że „Zaproponowana cena jest ceną rynkową”.
   Ta cena rynkowa to 2.323 zł za jedno miejsce !!!
   (624 loty * 6 miejsc = 3744; 8,7mln/3744=2.323 zł).
   Cena rynkowa takiej usługi (przelot w jedną stronę do Warszawy lub z powrotem) to jakieś 400-600 zł i tyle !!! Nawet uwzględniając przewóz mikrobusem z/do Z.G czy Gorzowa.
   Taaaakk oferta jest atrakcyjna dla przewoźników – z tym to się można zgodzić.
   Szkoda tylko, że z pieniędzy publicznych !!!!
   Apeluję do normalnych ludzi pełniących funkcje publiczne. Jeżeli ten przetarg dojdzie do skutku a cena będzie zbliżona do zaproponowanej sprawa jak nic nadaje się dla służb trzyliterowych.
   Ręce opadają, czy w tym śmiesznym województwie naprawdę wszystkich decydentów tak totalnie już pogrzało ??,
  • Gość: RaBi Anty-Babimost IP: *.open.pl 25.11.11, 10:32
   Manifest anty-Babimosta:
   1) NIE MARNOWAĆ ENERGII!!!
   2) NIE MARNOWAĆ KASY!!!
   3) NIE DLA POLITRUKÓW/POLI-TUKÓW NIE WAŻNE Z JAKIEJ OPCJI I MIASTA
   4) NIE DLA FANTASMAGORII MARSZAŁKA/ZARZĄDU I RADNYCH WOJEWÓDZTWA

   5) TAK DLA EKONOMII
   6) TAK DLA ZDROWEGO ROZSĄDKU
   7) TAK DLA MARZEŃ, ŻE RZĄDZĄ NAMI LUDZIE ROZUMNI A NIE MAŁPY

   8) TAK DLA ROZUMU, NIE WAŻNE Z JAKIEGO MIASTA POCHODZI

   PS.
   NIE OBRAŻAĆ MIESZKAŃCÓW ZIELONEJ PRZENOSZĄC TO NA KONFLIKT MIĘDZY POŁUDNIEM A PÓŁNOCĄ. MY TEŻ MAMY ROZUM!!!!

   ----------------------------
   bo fantazja, fantazja
   bo fantazja jest od tego
   aby bawić się, aby bawić się
   aby BAWIĆ SIĘ NA CAŁEGO
  • mmmmmm000 Mądrość w narodzie... 25.11.11, 12:17
   Na tyle wypowiedzi ani jednego (rozsądnego) wpisu popierającego wydatki na lotnisko w Babimoście. Normalnej władzy dało by to do myślenia. Ale władzy, która nie chce słuchać własnych wyborców (bo działa do dobra całej Polski), władzy, która ma gdzieś oficjalne oczekiwania wyrażane przez organizacje samorządowców, głos mieszkańców nie ma kompletnie żadnego znaczenia.
   Jak żywo - czasy minionej epoki, kiedy to władza najlepiej wiedziała co dla obywatela jest najlepsze i w jego własnym interesie za niego decydowała. To jest po prostu chora sytuacja.
   Gigantomania polegająca na kolekcjonowaniu instytucji i tego typu działalności (jak lotnisko) wcale nie doprowadzi do podniesienia rangi regionu. Nie takie rzeczy są miarą siły i znaczenia. To też przejaw dawnego myślenia, kiedy wystarczyło coś administracyjnie ustanowić i zaczynało się rozwijać, bo za decyzjami płynęła kasa. Od ponad 20 lat wszystko się zmieniło, a urzędnicy w wieku z okolic pięćdziesiątki jakoś nie zdążyli tego zauważyć.

   Od wielu lat prowadzę interesy. Oczywiście nie posiadam lotniska, ale chyba każdy o zdrowych zmysłach jest w stanie zauważyć, że jeśli jakiś biznes nie rozkręca się przez 20 lat, a wręcz przeciwnie - się zwija - to jego szanse, że w końcu się uda są mniej niż zerowe. Nawet strategia rozwoju lotniska jest zdecydowanie na jego niekorzyść. Oficjalnie jest utajniona ze względów strategicznych. Ale przecież wszyscy doskonale wiemy, że gdyby była dla lotniska korzystna, to dawno zostałaby opublikowana mimo najwyższej klauzuli tajności. Marszałek zrobiłaby wszystko, by pochwalić się, że miała racje, i że wydatki są uzasadnione. Pozytywna opinia wyciekłaby zapewne jako przeciek z "nieznanego źródła".
   Trzeba sobie też uzmysłowić, że prawie 40 milionów, to niecałe 10% całego rocznego budżetu tego województwa (po stronie przychodów). Jak można tak szastać pieniędzmi, na które szczególnie w tym regionie jest tak wielkie zapotrzebowanie. Gdyby te środku użyć na dofinansowanie projektów unijnych, to można by uzyskać co najmniej drugie tyle (przy dofinansowaniu 50%) albo nawet 6 razy tyle (przy dofinansowaniu na poziomie 15%). Właśnie przez takie działania - tak głupie wydatki - województwo jako region jest coraz słabsze i coraz wolniej się rozwija w porównaniu z innymi. Lubuskie we wskaźnikach makroekonomicznych zaczyna być wyprzedzane przez tzw. Ścianę Wschodnią. Słychać tutaj czasem głosy o rozwiązaniu tego tworu i podzieleniu pomiędzy Wielkopolskę i Dolny Śląsk. Jak tak dalej pójdzie, oba te regiony wcale nie będą zainteresowane przejmowaniem czegokolwiek. Po prostu nie będą chciały sobie zaniżać średniej. Efektem będzie zacofany i wyludniający się skrawek ziemi przy zachodniej granicy Polski, kojarzyący się... z niczym. Czyli ziemia, zapomniana, niechciana, z nikim nie utrzymująca kontaktów, ale za to z lotniskiem pośród lasów.
   • Gość: RaBi Re: Mądrość w narodzie... IP: *.open.pl 25.11.11, 12:35
    Amen

    ps. deficyt rozumnych ludzi w naszym regionie powoduje degradacje województwa
    o randze regionu nie decydują urzędnicy tylko kryterium zasobności, roztropności i mądrości mieszkańców patrz (casus Wielkopolski - gospodarność)
    Lubuskie Polską "B" w Polsce "A" - toż to niepojęte!!!
    i co gorsza na horyzoncie nie widać "siły", która by się odważyła coś zmienić!!!
    bo głupota nie zna podziałów partyjnych i lokalizacyjnych!!!
    a exodus ludzi będzie się nasilał
    Staniemy się regionem lumpeksów, banków, hipermarketów i lotniska Babimost
  • Gość: L Po co lotnisko w Babimoscie? Przeczytajcie... IP: *.centertel.pl 25.11.11, 19:41
   Dziwia mnie te mocarstwowe ambicje w miescie emerytow i bezrobotnych jakim jest Zielona Gora. W interesach jest tak, ze zwykle zaczyna sie od malej firmy i w miare rozwoju inwestuje. Tu wladze lokalne chca wystartowac z grubej rury. W takim miescie jak ZG jedyna szansa na lotnisko jest projekt w ktorym lotnisko bedzie uniwersalne (male pasazerskie, general aviation, aeroklub, policja, straz, rolnicze) i blisko miasta. Takie warunki spelnia np. Przylep gdzie na polnocnej czesci mozna zbudowac za te 35 baniek (ktore i tak chcecie wywalic) 1.5km pas asfaltowy oraz zarezerwowac ziemie na 2.5km pas betonowy na kierunku 12/30. Majac pas asfaltowy mozna juz myslec o ekonomicznej komunikacji oraz o bizjetach - moze jaki szejk do was przyleci :-) a miejscowi wlasciciele awionetek beda mogli je trzymac na porzadnym calorocznym lotnisku. Babimost nie ma szans skoro w tym samym czasie mozna dojechac do Poznania a troche dluzej do Berlina i Wroclawia.
  • Gość: bodzio Re: Loty z Babimostu za miliony. Poleci z nami pi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.15, 12:59
   "Poznańskie lotnisko wczesną jesienią zostanie zamknięte.
   W tym roku remontowany będzie też m.in. pas startowy na lotnisku w Gdańsku. Lotnisko zostanie zamknięte tylko na jeden z czerwcowych weekendów, większość lotów przeniesiona będzie do Bydgoszczy."

   To większość lotów nie będzie przeniesiona na zapasowe, świetnie położone w Babimoście ?
   Toż to skandal ! Co na to lubuski sołtys i fruwająca w oparach głupoty i fantazji świta ?
   Co z rzucanymi na lewo i prawo hasłami; " Współpraca z lotniskami niemieckimi... współpraca z lotniskami w Berlinie...lotnisko zapasowe dla Poznania" czy inne bzdury ?

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka