Dodaj do ulubionych

Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono-żó...

10.03.12, 08:55
Pan Panie Brachmański też nie jesteś bohaterem mojej bajki. ale tym razem napisałeś Pan sensowny tekst. Na likwidacji lubuskiego stracimy wszyscy, ale najbardziej Gorzów. Ci którzy szczekają tam o likwidacji województwa jakby zapomnieli, że wszystkie te głowne administracje znikną jak sen złoty po likwidacji Lubuskiego. Telewizja Gorzowska? Po co? Duży oddział jest w Szczecinie. Zamiast redakcji zostanie 3 dziennikarzy i 2 operatorów. I dalej: komenda powiatowa policji oraz strazy (zamiast wojewódzkiej), sądy, nawet wojewódzkie organizacje pracodawców strać rację bytu, zjedzone przez zachodniopomorzan. A więc: likwidacja lubuskiego? Nie! Lubuskie bez Gorzowa i Jędrzejczaka? Jeśli naprawdę Gorzow che odejść - tak! Ale mam wielu znajomych w Gorzowie i nigdy od nich tego nie słyszałem. To fajni ludzie, dobrzy partnerzy w biznesie, bez jędrzejakowej szajby. Moze samego prezydenta trzeba wywieźć do granicy i tam zostawić? No chyba że wreszcie sąd ostatecznie rozwiąże jego sprawę. Zresztą uważam, że takie gadki mają również odciągnąć uwagę od tej przestępczej historii.
Obserwuj wątek
   • Gość: guest Tadeusz Jędrzejczak skazany na 6 lat więzienia! IP: *.west.biz.rr.com 10.03.12, 10:49
    Ta nieprawomocna decyzja sedziego D.Hendlera zostala ogloszona 8 lipca 2011.

    www.gorzow24.pl/news/11325/tadeusz-jedrzejczak-skazany-na-6-lat-wiezienia-fotoreportaz.html
    A tu gorzowscy forumowicze raczej nie sprzyjaja prezydentowi-aferzyscie:
    forum.gazeta.pl/forum/w,58,133414200,,Prezydent_zlozyl_apelacje_od_wyroku_Rozprawa_z_.html?v=2

    Stary chwyt - skazany aferzysta Tadeusz Jędrzejczak wrzeszczy: Lapac zlodzieja !

    Wspolczuje Gorzowianom - ich wlodarz to specjalista w kombinowaniu i przekretach; teraz sciemnia i leje krokodyle lzy i jatrzy, by zaistniec.

    Gdzie mieliscie oczy Gorzowianie, kiedy powtornie wybieraliscie podejrzanego aferzyste ??? Udzielil Wam sie syndrom Piotrkowa Trybunalskiego, ze miastem mozna rzadzic zza krat ?

    Panie Brachmanski, tak trzymac. Punktowac durnia-zlodzieja ile wlezie.
   • Gość: spartann Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: *.lo14.wroc.pl 10.03.12, 12:34
    a kto to jest ten brachmanski, kto?
    kawal chama i bydlaka. zaczyna swoj tekst w sposob niedopuszczalny typu kobyla gora. poniza nie tylko prezydenta tego miasta- co mozna jeszcze jemu wybaczyc ale cale miasto i swoich niby przyjaciol tam mieszkajacych.
    pokazal dokladnie ze cienka zielona gora tak samo jak gorzow bazuje na zebractwie, czyli na etatach administracyjnych. czas zlikwidowac lubuskie i tego goscia brachamskiego z cienkiego jak wino grunbergu.
    wam sie w tych durnych lepetynach wiesniaki z zielonki poprzestawialo.
    nieroby lubuskie do pracy a wasze wojewodztwo rozparcelowac pomiedzy wroclaw i szczecin.
    na tej stronce sa dokladnie opisane kpiny zielonej dziury i jej glupota - zapraszam
    lubuskie.blogspot.com/2009/02/z-czego-smieje-sie-caa-polska.html
   • Gość: qruk Re: kobylaki won z Zielonogórskiego!!!! IP: *.aster.pl 10.03.12, 09:48
    Pamiętam jak Brachmański ufundował w ZG drogowskaz na rondzie trasy północnej dwa razy większy od normalnych z napisem GORZÓW WLKP. Wtedy zabiegał o głosy północy województwa.

    Tekst mi się podoba, tylko żeby za tym poszły czyny. Od samego początku Gorzów "dyma" Zieloną Góra za przyzwoleniem posłów, radnych z południowej części naszego regionu. Zawsze te dupy bały się szantaży ze strony Gorzowa. Może w końcu trzeba powiedzieć DOŚĆ! Odłączyć same miasto GW i wtedy będzie spokój.
  • trawacho Brachmański wie co mówi... 10.03.12, 10:16
   Razem z innymi zielonogórskimi parlamentarzystami w PARADYZU zawarł umowę o podziale instytucji wojewódzkich między ZG a GW. W GW wojewoda w ZG marszałek.
   Argumentował to korzyściami długofalowymi: wojewoda w GW to strata instytucji z nim zespolonych. Marszałek w ZG to ... unijna kasa...I tu miał rację, choć nie z mojej to bajki polityk.

   GW kierowany "Tadkiem z Władkiem" poszedł na igrzyska...basen, stadion, Galop, Grand Prix, aż zabrakło kasy i... "Tadek z Władkiem" ...brzytwy się chwyta.
   Tadeusz J. spalony wśród przedsiębiorców wzrok kieruje ku... kasie publicznej a tu kuku!!!!!!
  • Gość: TAKI jeden... Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.03.12, 10:24
   Ani tow.Brachmański ,ani" stare -betonowe "SLD nie jest z mojej bajki,ale... ....naprawde jestem pod wrażeniem tego tekstu ......niby czlowiek na starośc nie madrzeje ,ale widac po Brachmańskim ,że doświadczenia i takiego spokojnego spojrzenia z dystansu nabiera...aż boje się sam przed sobą przyznac ale na tle miałkiej i nijakiej PO, XIX - wiecznego i zapatrzonego w kościół PISu, Palikota zdejmującego krzyże i palącego skrety zaczynam dostrzega RZECZYWISTY POTENCJAŁ towarzyszy z dawnego SLD(szkoda ,że tego nie było widac gdy rzadzili tym krajem ).....no cóż lepiej docenic po czasie niż wcale....
   a TADEO z Gorzowa i jego dziwne pomysły to już chyba tylko amokiem alkoholowym i demencją starczą można tłumaczyc...
   • Gość: Wielkapolska Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: 91.226.7.* 10.03.12, 10:51
    Brawo gorzowiaki rozmontujcie tego bękarta lubuskiego.Nie dajcie się tej zielonogórskiej prowincji, ich miejsce jest wśród miasteczek powiatowych a nie porównywanie się do miast takich jak Poznań czy Wrocław a ten ich pseudo uniferek i tak za parę lat będzie zlikwidowany.My was chętnie widzimy w wielkopolsce a tej zielonogórskiej pokraki pewnie żaden region nie będzie chciał z ich przerośniętym ambicjami bycia metropolią.
      • Gość: tony.halik Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: *.dialog.net.pl 11.03.12, 10:03
       Pytasz skąd wiem? Wolsztyn znam jak własną kieszeń. I bywam tam kilka razy w miesiącu. Kiedyś to była ważna miejscowość w województwie zielonogórskim. Trafiła na peryferia olbrzyma i z ważnej stała się dla Poznaniaków wiochą. Dotacje wojewódzkie są niewielkie, nakłady inwestycyjne mizerniutkie. Poznań wypiął się nawet na unikalną w Europie parowozownię. Stara to zasada, że lepiej być wielką rybą w małym jeziorku, niż małą w oceanie.
       Ty za to na pewno nie wiesz jak tam jest, więc nie zamydlaj tematu pytaniami retorycznymi. Jeśli masz inne informacje o Wolsztynie, podaj je tutaj.
        • Gość: mmmmmm000 Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: *.net.pbthawe.eu 11.03.12, 13:26
         Czy wy wreszcie przestaniecie kłamać? To już takie zielonogórskie przyzwyczajenie? Od władz po forumowiczów.

         Głogów ma dokładnie taki sam wskaźnik "g" czyli przelicznik dochodów na jednego mieszkańca jak Zielona Góra. Mimo, że żadną stolicą województwa nie jest.
         Sprawdź sobie wskaźnik g 2012 dla GUS.
         Od 2005 roku liczba mieszkańców jest stała i wynosi niecałe 70 tysięcy z niewielkimi naturalnymi wahaniami demograficznymi. Pomiędzy rokiem '96 a '05 liczba mieszkańców samego Głogowa faktycznie spadła o 5 tysięcy. Ale jak się przegląda tylko wikipedię i na tej podstawie próbuje wyciągać wnioski to potem się głupoty wypisuje. Mieszkańcy Głogowa po prostu przeprowadzili się na teren gmin sąsiednich - po prostu budując własne domy. Świadczy o tym WZROST liczby mieszkańców na terenach sąsiadujących w Głogowem.
         Dokładnie w tym samym okresie liczba mieszkańców Z.G. spadła o 2 tysiące.
         • cerebralshunt Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- 11.03.12, 17:15
          Jasne. "Kiedy wreszcie przestaniecie klamac".

          Glogow ma kopalnie. Na calym swiecie obecnosc kopalni w rejonie zwieksza srednia zarobkow, bo na tym terenie pojawiaja sie kominy placowe. Glogow ze swoja miedzia powinien miec nie takie same wspolczynniki jak ZG, ktora nie ma zadnych tego typu inwestycji, tylko znacznie wieksze. Ale w tej chwili kominy ciagna place w gore, a ogol spolecznosci ciagnie je w dol. I mamy pozornie te same dochody.

          Co do marazmu i wyjezdzania z Glogowa, to mowie z autopsji. Nic sie nie dzieje, kultura i rozrywka leza i kwicza, a jak chcesz prace, to idziesz do kopalni (jak masz tam znajomych, to nie bedziesz biedy klepal).

          c
         • con1 Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- 12.03.12, 09:02
          O czym to świadczy? Mam na mysli ów spadek liczebosci mieszkańców. Na mój rozum sa po prostu zmęczeni tym wiecznym narzekaniem. Fakt - powoli zmieniamy się w pustynię. Może i dobrze. Młodzi wyjezdżają stąd by stworzyć sobie szansę na lepsze życie. To zrozumiałe. Sam bym tak zrobił gdybym był młodszy o te 30 lat. Kiedy jednak wspomnę wysiłki mojego dziadka, a ponim ojca - jakoś nie mogę się oderwać od tych naszych sosnowych lasów. Czy mamy coś czego można nam pozazdrościć? Owszem, mamy. Rozejrzyjcie się tylko. Pojezierze Lubuskie bije na łeb takie Mazury. Dlaczego nikt z włodarzy tego nie wykorzystuje? Olejmy więc tych włodarzy skoro oni nas olewają. Warszawa? A gdzież jest ta Warszawa? Tam nawet nie wiedzą że istnieje coś takiego jak np. Wolsztyn. Przestańmy więc narzekać i weżmy się do pracy. Jest jej sporo.
       • Gość: mmmmmm000 Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: *.net.pbthawe.eu 11.03.12, 13:15
        Tak się składa, że mam w Karpicku bliską rodzinę.
        Choćby remont linii kolejowej z Poznania do Wolsztyna.
        Tylko w zeszłym roku miasto wydało aż 6 milionów na remont ulic.
        No rzeczywiście nic się nie dzieje...

        epoznan.pl/index.php?section=news&subsection=news&id=24102
        Jeszcze takiego słowa na forum nie użyłem. PIERDOLISZ gościu!!!
        Do jakich kłamstw do jakiego stopnia zakłamania się jeszcze posuniecie???


        Co do twoich mądrości, że lepsze małe, biedne, ale własne, to popatrz na Białoruś i Albanię. Też wolą się izolować, wolą mieć własne i samo o sobie decydować... Twoje myślenie było dobre gdzieś w średniowieczu.
        • Gość: emigrant Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.03.12, 09:06
         Kolego, to jest artykuł dokładnie sprzed roku! I chciałbym Cię poinformować, że spółka nie powstała. Zresztą już w ubiegłym roku było tak "W projekcie budżetu województwa na 2011 r. nie ma ani złotówki na utworzenie spółki Parowozownia Wolsztyn. Nie będzie w tym roku multimedialnego muzeum kolejnictwa w Wolsztynie, specjalnych pociągów pod parą jeżdżących po całej Wielkopolsce, ani modernizacji zabytkowych lokomotyw". Jeśli masz "rodzinę w Karpicku" to zapewne wiesz, że w listopadzie Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni po raz kolejny zaapelowało do wielkopolskiego Sejmiku. Kolejny raz bez efektu. Czemu o tym nie napisałeś?
       • con1 Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- 12.03.12, 08:45
        Wolsztyn? Pozdrawiam serdecznie Wolsztynian. Macie piekne miasto, wiec sie nie dajcie. Polozenie tez macie wspaniale. Wykorzystajcie to! Osobiscie nie mam nic przeciwko temu, by wlasnie Wolsztyn stał się nową stolicą Ziemi Lubuskiej. Alternatywą jest Głogów - miasto ze wspaniała historią. Bo jak widać wszelkie próby bratania Gorzowa z ZG do niczego konkretnego nie prowadzą. Boże mój, jest nas tutaj zaledwie milion, a nie potrafimy się dogadać... Chociaż z drugiej strony milion to niby dużo :)
       • Gość: parowozik ale pierdzielisz IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.12, 23:13
        ale pierdzielisz!
        Poznań olewa Wolsztyn? buahaha! Co za bzdury!
        Zapewne dlatego kończy remont linii kolejowej Wolsztyn-Poznań-Wągrowiec! Dla ciebie to znak "jak bardzo ma Wolsztyn w d...", prawda?

        Dojną krową dla Zielonej Wolsztyn już nie jest i całe szczęście  • cerebralshunt Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono-żó... 10.03.12, 10:41
   Przylaczam sie do przedpiscow. Brawo Brachmanski! To co opowiada pan J to totalna bzdura. Czy mieszkancy Gorzowa i okolic nie maja prawa wyborczego? Czy to Zielonogorzanie wybrali wladze wojewodztwa, czy wszyscy lubuszanie? Problemy Gorzowa sa spowodowane przez nieudolnosc politykow z Gorzowa, a nie przez Zielona Gore! Co stoi na przeszkodzie temu, zeby wybrano innego marszalka z inna polityka, niz obecnie, oprocz nieudolnosci gorzowskich politykow? Co stoi na przeszkodzie pisaniu projektow, zabieganiu o pieniadze i inwestorow, oprocz niemocy i lenistwa politykow z polnocy? Czy Polakowa przyjezdza co tydzien i drze na strzepy wszystkie projekty?

   Jezeli wam tak spieszno do Szczecina czy Wielkopolski, to droga wolna - robcie referendum, czy co tam sobie chcecie. My bedziemy sie starali zachowac lubuskie bez Gorzowa - jezeli sie nie uda, to bedzie mocny powiat w dolnoslaskiem. Pamietajcie tylko o jednym: jezeli Wasi politycy sa c..py w lubuskiem, gdzie wszyscy caly czas na nich graja i obchodza sie jak z jajkiem, to w Wielkopolsce zostana zjedzeni z kosteczkami w ciagu dwoch tygodni, a w Szczecinie nawet was nie wykorzystaja, bo w ogole nie beda wiedzieli, ze istniejecie.

   Albo sie mieszkancy Gorzowa i przyleglych powiatow obudza i pogonia kota lokalnym leniom i jeczyduszom, albo za 2-3 lata obudza sie juz nie z reka, ale po szyje w nocniku.

   c
    • cerebralshunt Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- 10.03.12, 10:57
     > Ale wszystkie pozostałe miasta poza ZG i Gorzowem na rozpadzie województwa skor
     > zystają.
     To jest kolejna, totalna, TOTALNA bzdura, propagowana przez malkontentow, ktorym nie chce sie ruszyc tylka, zeby zrobic cos pozytywnego. Wola tylko siedziec na czeterech literach, jeczec i marzyc o tym jak dobrze byloby za miedza. Sam fakt, ze glosy powiatow licza sie znacznie bardziej w lubuskiem niz w Wielkopolsce czy na Dolnym Slasku pokazuje, ze to bzdura. W lubuskiem powiaty moga wchodzic w koalicje, forsowac swoje interesy w sejmiku, bo ich glos ma znaczenie. W Wielkopolsce czy na Dolnym Slasku interesy powiatow obecnie w lubuskiem nie beda mialy zadnego znaczenia! Tam sa wieksi i mocniejsi gracze, strategie i umowy sa juz wdrozone! Nowe powiaty przyniosa tylko dodatkowe pieniadzie dla wojewodztw, ktore to pieniadze natychmiast zostana wyprowadzone z tych powiatow. Jezeli myslice, ze zarzady tych wojewodztw do ktorych Wam tak spieszna to same Matki Teresy, to poczytajcie wydania lokalnych gazet z innych regionow.

     The grass is always greener on the other side of the fence ...

     c
     • Gość: mmmmmm000 Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: *.net.pbthawe.eu 10.03.12, 21:53
      Jakie "lokalne gazety" masz na myśli?
      W tych, które czytam jakoś nie dostrzegam problemów o których piszesz.
      Poza tym wypowiadasz się cholernie autorytatywnie, a kompletnie nie wiesz jakie mechanizmy funkcjonują np. w Wielkopolsce. Tak się składa, że ja akurat wiem, bo funkcjonuję "jedną nogą" na każdym z tych województw.
      Jak chcesz porównań, to proszę bardzo. Porównaj Międzychód ze Skwierzyną.
    • Gość: pit Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: *.adsl.inetia.pl 10.03.12, 12:29
     Gorzow z wioskami 200 tys ludkow,Zielona z wioskami 150tys ludkow.wojewodztwo lubuskie 1mln ludkow. Gorzow i Zielona jest w mniejszosci. Mniejsze miasta i wsie, powinny zawiazac koalicje i wygrac wybory samorzadowe. Czy Zagan moglby dyktowac warunki Wroclawiowi!!!Hehehehehe. Ludki z mniejszych miast zamiast narzekac, ogarnijcie sie i pokazcie, ze wiekszosc moze rzadzic mniejszoscia.
   • Gość: stravik Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: 2.108.76.* 11.03.12, 03:24
    Czy mieszkancy Gorzowa i okolic nie maja prawa wyborczego? Czy to Zi
    > elonogorzanie wybrali wladze wojewodztwa, czy wszyscy lubuszanie?Problemy Gorz
    > owa sa spowodowane przez nieudolnosc politykow z Gorzowa, a nie przez Zielona G
    > ore!

    Wlasnie, dlaczego sie tak dzieje ?
    Brak gorzowskiego okregu wyborczego sprawia,ze...mieszkancy regionu gorzowskiego wybieraja politykow z nadania centrali politycznych z Zielonej Gory. Ten mechanizm sprawia, ze zaden polityk z polnocy wojewidztwa nie bedzie sie sprzeciwial swoim mocodawcom z ZG. Dlatego politycy tej czesci regionu sa slabi, ubezwlasnowolnieni. Ci ktorzy probuja robic cos dla miasta czy regionu, a jest to w sprzecznosci z zalozeniami ZG ryzykuja dalekimi miejscami na listach wyborczych. Brak gorzowskiego okregu wyborczego, to brak demokratycznego mechanizmu w funkcjonowaniu tego tworu. Dlatego przy waszej zachlannej mentalnosci, i takim mechanizmie antydemokratycznym, istnienie Lubuskiego nie ma sesu. Ono nigdy na takich zasadach nie powinno powstac. Gdy Gorzow Wlkp. odejdzie, a wam sie uda utrzymac ten twor przy zyciu, to po jakims czasie odezwa sie nastepne miasta ( Zary, Zagan, Szprotawa), ze w imie Intensywnego Rozwoju Zielonej Gory i okolic zabieracie im nalezna im kase. Dzisiaj Gorzow Wlkp. jako pierwsze miasto powiedzialo dosc !

    Gorzow ma w nazwie Wielkopolski i tam jest jego miejsce !

    • cerebralshunt Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- 11.03.12, 07:47
     Ale o ktorych wyborach mowisz? Do sejmiku? Jezeli tak, to to co piszesz jest nieprawda - w lubuskiem jest 5 okregow i Gorzow ma swoj. Jezeli chodzi o okregi do Sejmu, to przeciez nie ma to znaczenia, bo i tak glosujemy wszyscy na spadochroniarzy, ktorych partie przywoza w teczkach. To, ze przekretami rozwaliliscie struktury PO w Gorzowie na pewno wam nie pomaga. A do Parlamentu Europiejskiego, to w ogole jestesmy w jednym okregu z zachodniopomorskiem - i co, bedziesz teraz piszczal, ze Gorzow ma miec swoj?

     c
     • Gość: stravik Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: 62.243.123.* 11.03.12, 11:51
      Centrala polityczna jest w ZG i ona forsuje zachowania politykow z innych okregow. Czy to do sejmu czy sejmiku, polityka ZG jest jedna. Rozwalenie struktur PO w Gorzowie tuz przed wyborami, to tez ciekawa sprawa. Slaba politycznie polnoc wojewodztwa to jedno z zalozen politykow w ZG.
      Lubuskie jako jeden wielki okreg wyborczy do sejmu, to antydemokratyczny mechanizm, ktory rzadzi tym tworem administracyjnym.
      Gdy demokracja zaczyna sie bronic, to beton zielonogorski zaczyna w czysto PRL-owskim stylu, gnoic jej prawo do glosu. PR Zielonej Gory w stylu, ze Gorzow Wlkp. to niudacznicy a wszelkie propozycje dotyczace rozwoju miasta i regionu polnocnego, to nierealne zyczena, trwa od roku 1950. Przeczytaj sobie rodowod powojenny Zielone Gory. Moze zrozumiesz, kto tym miastem rzadzil i rzadzi nadal (wczoraj uslyszales glos Brachmanskiego).

      gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,36844,9691183,Historia__Dlaczego_w_Zielonej_Gorze_nie_bylo_opozycji_.html

      Gorzow ma w nazwie Wielkopolski i tam jest jego miejsce !
      • cerebralshunt Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- 11.03.12, 12:27
       To co tu mowicie to paranoja, teorie spiskowe i nieudacznictwo. Zielona Gora nie jest wam w stanie wybrac politykow - sami to robicie. Wybraliscie sobie gosci, ktorzy zrobili przekrety z listami wyborczymi (jest wyrok sadu) i dlatego PO w Gorzowie zostalo rozwiazane.

       Narobiliscie dlugow, zrobiliscie przekrety wyborcze, przeputaliscie z lenistwa i nieudacznictwa szanse na projekty unijne i straciliscie wszystko. W naturze ludzkiej jest odwolywanie sie w takiej sytuacji do teorii spiskowych i wskazywanie loz masonskich, Zydow, komunistow itd. jako zrodla wlasnych klopotow. Wasza strategia, to zwalanie na Zielona Gore. Otrzasnijcie sie w koncu i wezcie odpowiedzialnosc za swoj region.

       c
       • Gość: stravik Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: 62.243.123.* 11.03.12, 15:47
        Otrzasnijcie sie w koncu i wezcie odpow
        > iedzialnosc za swoj region.

        No widzisz, otrzasnij sie i przestan dzielic. Polnoc wojewodztwa to juz nie Lubuskie ? Przyznajesz w tej chwili racje, ze ten rejon jest wam obcy. Lepiej wpajac, ze Gorzow Wlkp. to cos gorszego, ze polnoc wojewodztwa to lezy tylko i wylacznie w gesti tego miasta. I wina za taki stan sa...gorzowskie wladze. Wasza mentalnosc ogranicza sie tylko i wylacznie do myslenia o Zielonej Gorze i jej okolicach. Myslenie w katygoriach wspolpracy, przekracza wasze intelektualne morzliwosci. Zabijacie to wojewodztwo !
        Dlatego tym razem mowimy do widzenia :)

        Ps. Jedna z przyczyn rozwodu to brak utrzymywania rownowagi w tym tworze.
        To co chcecie przeforsowac jutro w sejmiku dobitnie o tym swiadczy:

        Zielonogórska biurokracja ostro atakuje. Jutro w sejmiku, chce cichaczem przemycić plan zagospodarowania przestrzennego województwa, w którym ZG określana jest jako krajowy ośrodek wzrostu, a Gorzow Wielkopolski o rangę niżej, ponadregionalny ośrodek wzrostu. Oznacza to dalszy strumień kasy i inwestycji dla ZG i podrzędną, nie wymagającą inwestycji role Gorzowa Wielkopolskiego. To znowu ustawia Gorzów na przegranej pozycji. Jeśli taki przejdzie o równych szansach i równowadze nie może być mowy.
        I co mamy stac i patrzec, nic nie mowiac. Pozniej znowu nazwiecie nas nieudacznikami. Mowimy stop klamstwu i obludzie, sieroto lubuska.

        Gorzow ma w nazwie Wielkopolski i tam jest jego miejsce !
        • cerebralshunt Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- 11.03.12, 17:08
         Nie jest to teren obcy. Chcemy razem budowac. Ale jezeli z waszej strony sa ciagle pretensje i oskarzenia oraz totalny brak inicjatywy, checi kierowania swoim losem i budowania swojego regionu, to tez mamy was dosyc. Tu wyzej kolega z wieloma m w nicku czeka az Zielona Gora pozwoli Gorzowowi wyjsc z lubuskiego ... paranoja ... nie chcemy was kontrolowac, chcemy, zebyscie byli rownym partnerem, ktory jest powazny, dorosly i odpowiedzialny. A jezeli wiekszosci ludzi z Gorzowa chce wyjsc, to my juz nie mozemy dluzej sluchac tego narzekania i mowimy: "to idzcie!" - i teraz juz musicie wszystko zalatwic miedzy soba. Sami musicie zdecydowac gdzie chcecie byc. My bedziemy przekonywac inne powiaty do pozostania w lubuskiem - jak sie nie uda - trudno.

         c
         • stravik Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- 11.03.12, 17:27
          ...nie chcemy was kontrolowac, chcemy, zebyscie byli rownym partnerem
          > , ktory jest powazny, dorosly i odpowiedzialny.


          Taki maly szczegol, jak...rozomiesz "bycie rownym":

          Zielonogórska biurokracja ostro atakuje. Jutro w sejmiku chce cichaczem przemycić plan zagospodarowania przestrzennego województwa, w którym ZG określana jest jako krajowy ośrodek wzrostu, a GW o rangę niżej, ponadregionalny ośrodek wzrostu. Oznacza to dalszy strumień kasy i inwestycji dla ZG i podrzędną, nie wymagającą inwestycji role GW. To znowu ustawia Gorzów na przegranej pozycji. Jeśli taki przejdzie o równych szansach i równowadze nie może być mowy.

          Nie pisz wiecej o checi bycia rownym partnerem, ktory jest powazny, dorosly i odpowiedzialny.
          Jestescie obludnikami, myslacymi tylko o sobie.
          • cerebralshunt Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- 11.03.12, 17:59
           Stare Zydowske przyslowie mowi, ze jezeli sam o siebie nie zadbasz, to nikt o ciebie nie zadba. Najpierw musicie ogarnac swoje sprawy, swoje dlugi, swoje lenistwo ... sorry, ale okrutna prawda jest taka, ze w tej chwili nie macie podstaw, zeby byc ponadregionalnym osrodkiem wzrostu.
           Nowa Sol, ktora jest mniejsza od ZG i nie jest miastem wojewodzkim radzi sobie lepiej niz ZG, a wiec jakos mozna. Ten powiat jest w stanie ciaglego konfliktu z ZG, ale dzieki dobremu zarzadzaniu i pracowitosci stali sie powaznym graczem na lubuskiej scenie. A wy tylko jeki i placze ...

           c
           • stravik Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- 11.03.12, 18:23
            ...sorry, ale okrutna prawda jest taka, ze w tej chwili nie macie podstaw, zeby byc ponadregionalnym osrodkiem wzrostu.

            Tzn., ze jedno z miast wojewodzkich jest bardziej wojewodzkie?
            Czyli umowe paradyska macie w du...
            Wy chcecie decydowac o statusie miasta Gorzowa Wlkp. Kto dal wam takie prawo ?
            Prawda jest bardziej okrutna, ze my sie na takie traktowanie nie zgadzamy i wyjdziemy z tego chorego tworu.

            Gorzow ma w nazwie Wielkopolski i tam jest jego miejsce!
            • cerebralshunt Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- 11.03.12, 18:32
             Nie macie podstaw, bo sobie nie radzicie. Macie potezne dlugi, nic nie tworzycie, nie radzicie sobie nawet z Gorzowem i powiatem, ciagle narzekacie. To jest ten brak podstaw.

             Umowa Paradyska nie polegala na tym, ze cale wojewodztwo holuje Gorzow, co by sie tam nie dzialo. Ze placimy za wasze dlugi, rozwiazujemy wasze wewnetrzne problemy, pozwalamy lub nie pozwalamy wychodzic z wojewodztwa. Jezeli myslicie, ze na tym miala polegac, to nie zrozumieliscie. Jeszcze raz powtarzam: wezcie sie za siebie! Zacznijcie od swojego miasta i powiatu, potem mozecie wplywac na cale wojewodztwo.

             c
       • con1 Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- 11.03.12, 17:53
        Dokladnie. Kim jestesmy? Jestesmy mieszanką najprzweróżniejszych nacji - głownie ze wschodu. Ja sam ma swoje korzenie z pogranicza Litwy i Białorusi. No i co? czy to takie wazne? Teraz jesteśmy tu i teraz. Więc co robimy? Kąsamy się, dogryzamy nawzajem, czy zaczniemy razem wspólnie coś budować?
      • con1 Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- 11.03.12, 17:42
       Drogi rozmówco, a jak to się stało, że Gorzów stał się stolicą tego regionu na równi z ZG? Ma przypomnieć tye Wasze zagrywki? Te całe fałszersztwa - "byle stanęło na moim". Jak to było, ze szacowna komisja ze stolicy debatowało sobie wygodnie baaaardzo długo w Gorzowie. Następnie pojechaliście do ZG i za Waszą sprawą stało się, że nawet nie wyszli poza dworzec. Tak ich sprytnie nagraliście. I po co Wam to było. teraz po latach sami widzicie że nie tędy droga.
       Wyciągam wiec do Was rękę raz jeszcze. Ja - taki sobie człek z Zielonej Góry. Przecież możemy sie dogadać jak ludzie. No możemy? Połaczmy wreszcie się. Ale tak naprawdę połaczmy.
  • Gość: pro-sio Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.12, 11:06
   „…głowne administracje znikną jak sen złoty po likwidacji Lubuskiego. Telewizja Gorzowska? Po co? Duży oddział jest w Szczecinie. Zamiast redakcji zostanie 3 dziennikarzy i 2 operatorów. I dalej: komenda powiatowa policji oraz strazy (zamiast wojewódzkiej), sądy, nawet wojewódzkie organizacje pracodawców strać rację bytu, zjedzone przez zachodniopomorzan…”

   Jeżeli nie będzie tej administracji wojewódzkiej, TV Gorzów, pozostaną tylko komendy powiatowe tak straży pożarnej jak i policji, sądy wojewódzkie, to czy mieszkańcom tej części kraju będzie gorzej ? Katastrofa ? Kataklizm ?
   Nie jest powiedziane iż po likwidacji lubuskiego rola sądów w Zielonce i Gorzowie zmieni się i stracą rangę, podobnie jak szpitali, które mogą pozostać na statusie wojewódzkim.
   Czy więc cięższe życie będą mieli mieszkańcy Żar, Nowej Soli, Świbodzina, Żagania, Międzyrzecza … gdy znajdą się w dolnośląskim i wielkopolskim ?
   Chyba nie. Z pewnością mieszkańcy i budżety tych miast nie stracą. A może zyskają ?
   Wystarczy spojrzeć we wszelakie dostępne wskaźniki, by ocenić kondycję i potencjał tego województwa w porównaniu do wielkopolskiego i dolnośląskiego.
   A może ciężkie życie spotka tych, którzy są w wymienionych instytucjach zatrudnieni i jako pracownicy, radni… czerpią z tego tytułu niemałe korzyści finansowe ?
   Bo przyznać trzeba, że pensje w tych zielonogórskich i gorzowskich przybytkach do małych nie należą.
   I dlatego jest to chyba jedyny argument, by województwo lubuskie, a wraz z nim ciepłe i dobrze płatne posadki, nieporównywalne z tymi w kostrzyńsko-słubickich strefach.
   Czy są inne przekonujące mieszkańców spoza Zielonki i Gorzowa ?
    • Gość: informacja ty jesteś idiotą.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.12, 19:10
     ... i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy.
     Twój Stilon ZDYCHA, a wy żebracy z wystawioną ręką prosicie o pieniążki.
     Twój przyciasny rozumek nie pozwolił ci zrozumieć artykułu, więc przestępca z wyrokiem dalej Was duma. To przez niego jesteście żebrakami ale nadal jak on plujecie na zielonkę.
     Jeszcze dwa GP na motorkach a i koszykówka Pań znajdzie się na śmietniku a szkoda.
     Ty i tak tego nie zrozumiesz ale może kilku stilonowcom znudzi się żebranie.
    • Gość: do coco czy coś ta Re: Kobyla Góra na Allegro!!! IP: 91.226.7.* 10.03.12, 15:14
     A co ty zakomleksiony sielonoburaku możeszwiedzieć o tramwajach jak widziałeś je tylko na wycieczkach szkolnych, bo na wioskach nigdy nie budowali i nie będą budowali lini tramwajowych, no chyba że pani nadprezydent Polak dostanie prykaz od baronowej BB i przekaże z 50 baniek z kasy marszałkowskiej na wybudowanie chociaż jednej lini oczywiście pod nazwą lubuska linia tramwajowa w zg.
     • coca-1 Re: Kobyla Góra na Allegro!!! 11.03.12, 10:12
      Zakompleksienie to domena Wasza, gorzowska. Ponadto, z gramatyką też chyba się nie lubicie, prawda?
      Tramwaje widywałem w wielkich miastach. Widywałem je w Polsce, widywałem je poza granicami naszego kraju. U was, w Gorzowie, widziałem ledwo poruszające się wagony, zabytkowy wręcz skład korzystał z bardzo starych szyn. Nie było na co patrzeć, ba, nie było nawet z czego się śmiać. Brzydko tam u Was, każdy to wie. Nie mam pojęcia, i mówię to całkiem szczerze, kto mógł doprowadzić do tego, aby Gorzów był tak brzydkim miastem. Jasne, nie mieliście szans, bo głownie robotnicy zamieszkiwali Wasze okolice, ale myślałem, że z biegiem czasu ktoś, kto się choć trochę zna, coś zrobi z Waszym miastem. Niestety, myliłem się.
      Teraz daj mi spokój, idę się przejść po pięknej zielonogórskiej starówce, przejdę koło ratusza, odwiedzę filharmonię, teatr, muzeum, być może zajrzę do hali widowiskowo - sportowej i przyjrzę się jak rozbudowują uniwerek(wiadomo, że nie najlepszy w kraju, ale jednak). Finito.
      • Gość: mmmmmm000 Re: Kobyla Góra na Allegro!!! IP: *.net.pbthawe.eu 11.03.12, 13:34
       No cóż. Transport publiczny w większości miast w Polsce współfinansowany jest właśnie przez budżety wojewódzkie. Łatwo to zweryfikować.
       Lubuskie było stać na dofinansowanie Gorzowa w zakresie 11 autobusów. Dokładnie tyle ile w Wielkopolsce dostała 2x mniejsza Piła. Zielona Góra dostała oczywiście jak najbardziej sprawiedliwie dofinansowanie na 13 sztuk. Mimo, że liczba mieszkańców akurat w tej kwestii jednak ma znaczenie.
       No a teraz ot taki zielonogórzak się "uwywnętrza" jaki to ten transport w Gorzowie kiepski.
       • con1 Re: Kobyla Góra na Allegro!!! 11.03.12, 21:10
        czy mogę 2 słowa? co jest nie tak z tym transportem? Jest problem to go rozwiążmy. Wspólnie. Potem pojawia się kolejne problemy - ok, też sobie z nimi poradzimy. Ale wspólnie. bez wyzwisk, bez epitetów. Twórczo. Da się tak? Szanowny rozmówco - gdie jest Twoje serce? W Gorzowie? Ok, szanuję to sąsiedzie. Moje jest w ZG - mam nadzieje że nie masz nic przeciwko temu. jestesmy sasiadami zza miedzy, ba - tak blisko nawet, że nie ma miejsca na tę miedzę. Zaczniemy więc rozmawiać jak ludzie, czy nadal tylko bedziemy sobie ubliżać? Oto moja dłoń - czy Ty także wyciągniesz swoją?
        Gorzów to świetna lokalizacja by stał się doskonałym węzłe transportowym miedzy Polską UE. Więc w czym problem?

        • Gość: stravik Re: Kobyla Góra na Allegro!!! IP: 2.108.76.* 11.03.12, 21:20
         Tylko s slowa:
         Zielonogórska biurokracja ostro atakuje. Jutro w sejmiku chce cichaczem przemycić plan zagospodarowania przestrzennego województwa, w którym ZG określana jest jako krajowy ośrodek wzrostu, a GW o rangę niżej, ponadregionalny ośrodek wzrostu. Oznacza to dalszy strumień kasy i inwestycji dla ZG i podrzędną, nie wymagającą inwestycji role GW. To znowu ustawia Gorzów na przegranej pozycji. Jeśli taki przejdzie o równych szansach i równowadze nie może być mowy.

         Jezeli ta reka wspolpracy tak wyglada, to dziekuje. Wychodzimy !

         Gorzow ma w nazwie Wielkopolski i tam jest jego miejsce !
        • Gość: mmmmmm000 Re: Kobyla Góra na Allegro!!! IP: *.net.pbthawe.eu 11.03.12, 21:44
         A widzisz. Magiczne słowo WSPÓLNIE. Szkoda, że politycy, których tak popierasz nie mają go w słowniku.
         O wspólnych interesach można rozmawiać, jeśli kogokolwiek łączą jakieś wspólne interesy. Tych wspólnych elementów nie ma, bo oba miasta przez setki lat kompletnie nic nie łączyło, więc łączyć nie może.
         Istnieje Plan Zagospodarowania Polski do 2030 roku. Władze tego województwa nie spróbowały nawet wpisać do tego planu budowy takich dróg jak 22 i 24. S24 (aż do Kostrzynia) wpisał w plany dopiero Poznań - widać lepiej się troszczy o te tereny). Polakowa nie jest zainteresowana drogą S22 mimo, że ruch na niej przekracza 7 tysięcy samochodów na dobę. Posłowie z Piły kilkakrotnie występowali do rządu z interpelacjami na temat elektryfikacji linii kolejowej z Piły do Krzyża. Ile razy z interpelacjami występowali posłowie lubuscy, z których większość pochodzi z Z.G.???
         Niemcy próbują wjechać szynobusami do Z.G. i do Gorzowa. Dla dofinansowania szynobusu z Z.G. Polakowa obiecała znaleźć środki. Dla szynobusu do Gorzowa jakoś nie.
         Nawet nie chce mi się pisać o zielonogórskim pomyśle "nagięcia" linii KDP bardziej na południe, co jest kompletnie nielogiczne, ponieważ trasa musiałaby pójść po łuku i byłaby dłuższa. A dlaczego nikt nie optuje by jednak poszła tylko nieco bardziej na północ, by mógł skorzystać Gorzów? Ot zielonogórska zachłanność i tyle.
      • con1 Re: Kobyla Góra na Allegro!!! 11.03.12, 20:40
       Proszę! Bardzo proszę nie w tym kierunku rozmawiajmy. Znam wielu bardzo rozsądnie myślących Gorzowian, niejednokrotnie lepszych ode mnie kiedy poruszamy nasze wspólne kwestie. Przy teuj okazji pozdrawiam Mietka (no ale to tak prywatnie).
   • con1 Re: Kobyla Góra na Allegro!!! 11.03.12, 21:00
    Panie Falubaz. Ciebie należałoby tak samo do piachu za takie słowa. Jesteś nikim i nic nie zrobiłeś poza paroma zadymami w moim miescie. Ne ma tu miejsca dla takich burków. Wypad więc. Tu jest miejsce dla poważnych mieszkańców ZG, Gorzowa. Nowej Soli, Głogowa, Międzyrzecza, Świebodzina, Żar, Żagania.. I jesli zadecydują by jakiś tam Falubaz zniknął z horyzontu, to zniknie. Kropka.
  • Gość: zasieki1 Re: Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono- IP: *.adsl.inetia.pl 10.03.12, 11:22
   Jak widać pana Brachmańskiego, mimo jego licznych zasług dla województwa, wyborcy już dawno ocenili. Dobrze, że pan Brachmański mówi wprost po co jest potrzebne województwo - liczne posady w różnych instytucjach administracji publicznej dla siebie i kolegów. Panie (że użyję pana stylistyki z listu do Jędrzejczaka, pracowałeś pan kiedyś na swoim? Zarobiłeś pan kiedyś choć złotówkę poza posadami, które dostałeś pan od kolegów za zasługi partyjne? Nie pitol pan o województwie, bo przeciętny Lubuszanin nie ma z tym nic wspólnego, za to pan ma wiele do stracenia.
  • con1 Wojna kobylogórsko-zielonogórska pod zielono-żó... 10.03.12, 11:25
   Przeczytałem kilka pierwszych zdań tego artykułu. Dale nie czytałem. Przykre, bardzo przykre. Moi drodzy sąsiedzi z Gorzowa - nie dajcie się zwariować. Nie pozwólcie na dalsze skłócanie w relacjach Gorzów-Zielona Góra. Te osobniki tylko walczą o stołki i mają gdzieś to o co nam naprawdę chodzi. A prasa to nagłaśnia, bo też musi z czegoś żyć. Apeluję więc - Gorzów, Żary, Żagań, Głogów... i cała reszta - olejmy wypowiedzi tego rodzaju i robmy swoje - WSPÓLNIE. Dla jasności podam tylko ze jestem z ZG, ale w tym wątku nie ma to najmniejszego znaczenia.
  • Gość: Falubaz 75 Re: Kobyla Góra na Allegro!!! IP: 37.30.4.* 10.03.12, 15:07
   Do prezydenta z 6 letnim wyrokiem, szpitalem z 200 mln długiem, dokładamy:
   1. 3 stuletnie tramwaje-wkrótce tzw.metro kobylogórskie po zapadną sie pod ziemię ze starości
   2.festiwal cygański czapuszy czy jak tam zwał
   3. klona gorzusia- czyli skrzyżowanie kobylogóranina z cyganem
   Sprawa Pilna !!!
   Oferty kierować na adres:
   Urząd Miasta Zielona Góra
  • mmmmmm000 Co NA PRAWDĘ powiedział Brachmański... 10.03.12, 18:12
   Wkurzyłem się. Nie będzie mi tu kurna Tadziu Gorzowiak jeden podskakiwał. Nie chce, to niech się wyniesie ze swoim miastem. Najlepiej pod Szczecin, bo jak cholera powiem, że do Wielkopolski to tam faktycznie może mu być lepiej. Ale niech sobie sam idzie. Kurna trzeba zrobić wszystko, żeby ta reszta nie chciała uciekać. Nie będę przecież mówił, że do Drezdenka jeździłem jak secesję trzy razy ogłaszali. Czego on właściwie chce. Przecież najważniejsze mieć własny grajdołek. Wtedy mam większe szanse, że mnie wybiorą do Sejmu. W Wielkopolsce czy na Dolnym Śląsku znaleźliby się na moje miejsce lepsi. A tak, to przecież nikt nas nie ruszy, nikt nam nie ręce nie patrzy i możemy robić co chcemy, bośmy u siebie przecie. Trzeba mu kurna wytłumaczyć, że skończy się robota dla kumpli w wojewódzkich urzędach. Że jak będzie tu rządził Poznań, to już trudniej będzie kawki po biurach spijać i zwlekać z wydawaniem decyzji nawet po dwa lata. Będzie się musiało skończyć kolesiostwo. Czy on kurna nienormalny? Tyle etatów tracić?
   O. O Radomiu mu powiem. To na tyle daleko, że pewnie i tak nikt nie sprawdzi. Najlepiej jak porównam Gorzów z jakimś miastem Ściany Wschodniej, bo cholera wszystkie te w pobliżu są od Gorzowa w lepszej sytuacji. Głupio by wyglądało porównanie do Piły czy Kalisza, które na jednego mieszkańca mają większy dochód.
   Niech się ludzi popyta. To się dowie, czy są z życia zadowoleni czy nie są. Przecież wiadomo, że mało kto jest z czegokolwiek z Polsce zadowolony. Każdy mu powie, że jest źle.

   Cholera no z tymi inwestorami mamy faktycznie problem. Ciekawe jak to jest, że my jeździmy i szukamy, a taki cholerny wielkopański Poznań ma kurna tyle tych inwestycji, że aż się wylewa na okoliczne powiaty. Jak oni to robią, że w takim małym Buku tyle nowych firm przy autostradzie. Nawet w takich małych Pniewach Honda centrum logistyczne na Europę zbudowała. Ha ha, pewnie im się temu brzydkiemu Poznaniowi udało je ukraść... Cholera do tej mojej koncepcji nie pasuje nowa fabryka Solarisa, która powstaje w Środzie Wlkp., ale może nikt się nie połapie. Ten Hamilton Sundstrand w Kaliszu, Atlas w Koninie, Ytong w Pile to cholera przemilczę. Jak by mu to tą Wielkopolskę obrzydzić i do cna zniechęcić. Tak - powiem o wielkopolskiej ścianie wschodniej. Na pewno się nie połapie. A jak się połapie? To powiem, że przecież mam prawo nie wiedzieć, że dochód na mieszkańca Gorzowa wynosi 1240 zł, Konina 1550 zł, a Koła najbardziej wysuniętego na wschód kawałka Wielkopolski 1270 zł. Cholera ryzykownie jest Wielkopolskę krytykować, bo za bardzo nie ma się do czego przyczepić, ale od czego to ja w końcu politykiem jestem nazmyślam i tyle. Zemszczę się na tych znienawidzonych poznaniakach, bo mnie tam do władzy nie dopuszczają i wcale nie będę miał wyrzutów sumienia, że sam się z wielkopolski wywodzę.

   No i muszę też trochę na fobiach pojechać. Coś o tym ile to kasy z lubuskiego inne miasta dostają, jak to Z.G. sprawiedliwie te środki dzieli. Przecież wiem ile potrzeba kasy na stworzenie z Zielonej Góry metropolii. Te duże to dopiero muszą ciągnąć. Na pewno więcej niż Zielona Góra. Kurde a może wcale nie? Może one nie muszą bo już tymi metropoliami są?? Ich metropolie rozwijają się już na odległość kilkudziesięciu km, od centrum.
   U nas nawet te centra się nie rozwijają. Ale przecież nikt się nie połapie. Zawsze żeśmy takimi tekstami straszyli to i teraz się sprawdzi.
   Muszę wymienić kilka innych miast lubuskiego, żeby stworzyć wrażenie, że jest ich dużo więcej niż Gorzów. Wymienię kilka inwestycji. Przecież na pewno tam jakieś są. W Przytocznej... hm. W Przytocznej co tam właściwie w ostatnich 10 latach powstało. A już wiem market Dino powstał. No czyli się jednak inwestuuuje...
   Muszę przyznać, że kompletnie nie mam pojęcia jak są dzielone finanse w Wielkopolsce. Bo u nas to jest to jest tak, że pani marszałek (nie z mojej bajki) siada i rozkłada na kupki. A jak się ktoś jej bardziej spodoba, to trochę do tej kupki dołoży. I już. Bez żadnej niepotrzebnej dyskusji. Coś tam słyszałem, że w Wielkopolsce robią to inaczej, że wspólne środki idą na wspólne inwestycje służące całemu województwu jak np. powołanie kolei na całe województwo czy program rozwoju onkologii. Ale kto by się tam takimi pierdołami zajmował. Kto by miał do tego głowę. No przecież Szamotuły czy Kościan to dobre przykłady do straszenia. Nie mogą przecież rozwijać się same z siebie bo w lubuskim się to przecież nie zdarza.
   Nich sobie idzie gdzie chce. Nie będę musiał się z jego powodu denerwować. Wreszcie będzie spokój. Będziemy mieli w Sejmiku już nie 60, ale ponad 80% głosów. Wydamy sobie kasę na co będziemy chcieli. Na pewno poprą nas takie miasta jak Strzelce, Drezdenko, Słońsk czy Ośno, bo teraz znów będziemy mieli argumenty by trochę zamydlić im oczy na kolejne lata. Przez ostatnie 10 lat nic się tam nie działo, to może teraz nam uwierzą. Ale i tak nie będziemy sobie zawracać głowy pierdołami. Nie będziemy remontować żadnych dróg, nie będziemy wspierać budowy kanalizacji i wodociągów, bo przecież przez ostatnie lata tego nie robiliśmy, to dlaczego mielibyśmy robić. W ogóle przecież to nie mieszkańcy są ważni. Nieistotne, czy będzie im się żyło lepiej czy gorzej, czy ich dochody wzrosną czy zmaleją. Przecież najważniejsze jest to, żeby mieli własne chociaż bidne województwo, a my nimi będziemy rządzić.
   Co to się kurna dzieje. Dlaczego reszta ludzi w Gorzowie milczy. Przecież jak się ze mną spotykają to tak bardzo tego lubuskiego chcą. W ogóle jak się ktokolwiek ze mną spotyka to przecież wychwala lubuskie, że takie świetne i w ogóle. Ale dlaczego oni mówią zupełnie inaczej poza moimi plecami. Nieee no przecież dlaczego nie mieliby mówić prawdy. No "przecież po co mieliby kłamać"!
  • tj_wawrow Uderz w stół, a nożyce w gacie robią.. 10.03.12, 18:37
   Gorzów tylko zyska na wyjściu z lubuskiego. Urząd Wojewódzki, Policja, TV i te inne instytucje pseudo ważne są niczym innym jak tylko plakietkami za którymi nic nie ma. Wszystkie ważne dla województwa decyzje zapadają w Zielonce. Przykładowo - co z tego że TV regionalna jest w Gorzowie. Na 7 członków rady nadzorczej TVP Lubuskiej 5 jest z Zielonki. Głosowania to fikcja. Do Gorzowa trafia 1/25 wszystkich imprez kulturalnych z woj lubuskiego. Panie Brachmański....pakuj się pan, bo czas takich kombinatorów jakim jesteś już się kończy i wiedz pan że nie ma pan już wpływu na rozwój sytuacji. Jedyne co możesz to podzielić pokoik z kolegą po fachu - Tadeuszkiem komuszkiem.