Dodaj do ulubionych

OPINIA. Wycinka drzew przy ul. Liliowej ma sens

14.06.12, 09:24
Cóż wypada zapłakac nad autorem który sam majac na to srodki mógł sie wynieść w spokojniejsze miejsce. Radze wypłacic każdemu zainteresowanemu kwotę na przeprowadzke na wybrane osiedle wtedy sie zgodzę. Budowa domków nie ma nic wspólnego z rozwojem a las w okolicy choćby mial za zwierzeta same owady jest bardziej wartościowy bo stanowi całośc wraz z gesto zabudowanym jedrzychowem.

Autor podpiera sie rozwojem miasta ktorego nie ma bo rozwój to nie domki- jesli by tak bylo jeden wiezowiec oznaczalby niemal skok cywilizacyjny.

Argumenty sa tak nie trafione ze miszkańcom Liliowej radze zawalic autora numerami kont na ktore wplaci pieniadze na nowy dom dzialkę w wybranym miejscu - jesli nie niech sam godzi sie na wszystko w imie tak pokmowanego "rozwoju" ktory z rozwojem nic wspolnego nie ma, tym bardziej że na jedrzychowie sa tereny niezalesione swiecace pustka.

Glupota autora przeraza
Obserwuj wątek
  • Gość: WW Re: OPINIA. Wycinka drzew przy ul. Liliowej ma se IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.12, 11:03
   Ja uważam że mieszkańcy ZG sami sobie szkodzą. O ile mi wiadomo to jest miasto wojewódzkie a mieszkańcy zachowują się jakby to była "pipidówa". Jak ma powstać wysoka zabudowa to pajace latają po sądach i blokują, jak można wybudować kolejne domy i bloki to też blokują. Przy takim rozumowaniu Zielona Góra NIIGDY się nie rozwinie. Teraz protestują jedni, zaraz będą protestować drudzy itd. Przykładem jest wspomniany w artykule biurowiec. Jakoś w Gorzowie nikt z mieszkańców kamienic nie rotestował przeciwko temu że zabiera im się dostęp do światła i ładny widok na park gdy budowano naprzeciw im mieszkaniom galerię handlową Park111. W innych miastach nowa architektura przeplata się ze starą zabytkową. I tam nikt nie protestuje. A w ZG jest to na porządku dziennym. To miasto z taką władzą i takimi mieszkańcami cały czas będzie stało w miejscu. Taka jest moja opinia.
   • Gość: Realista Re: OPINIA. Wycinka drzew przy ul. Liliowej ma se IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.12, 12:11
    Władza MUSI mysleć planując rozwój miasta -a czy mysli???
    Jak patrze na te planowane obwodnice pod oknami mieszkańców ,jak patrze na wycinanie coraz większych połaci lasów ,jak patrze na TOTALNY zastój gospodarczy miasta i pozorowane działania w tym zakrsie...to mam wrażenie,że z tym mysleniem nie jest dobrze.
    Miasto się dusi.
    TRZEBA BEZWZGLEDNIE przyłaczyc do miasta okoliczne wioski ,które de facto już są dzielnicami miasta ,trzeba planowac rozwój miasta jako jądra (centrum) i satelickich dzielnic wokół -niekoniecznie polączonych zwartą zabudową ....trzeba pamiętac ,że najważniejszy jest komfort zycia mieszkańców ,a nie samochody czy wieżowce .....trzeba cenic po prostu człowieka i myśleć w perspektywie kilkudziesieciu lat do przodu...
    a to wszystkiego co "TRZEBA" póki co władza póki co olewa...
    • Gość: z Re: OPINIA. Wycinka drzew przy ul. Liliowej ma se IP: *.centertel.pl 14.06.12, 13:01
     1. W centrum miasta jest sporo obszarów i ruin którymi miasto się nie interesuje. Najłatwiej jest oczywiście zniszczyć to co mamy. Chociaż nie mieszkam przy ulicy Liliowej, popieram w tym przypadku mieszkańców.

     2. O obwodnicy Jędrzychowa niema mowy. Kwestia jest połączenia dwóch ulic. Ruch pod oknami tych domów już jest. W tej sprawie popieram miasto.

     Jędrzychów, chyba jednak czas by się szykować do odwołania Kubickiego ze stołka.

     • Gość: nonsens Re: OPINIA. Wycinka drzew przy ul. Liliowej ma se IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.12, 13:20
      Co za koszmar.Rozwój miasta = wycinanie drzew.Jaki rozwój.Co to znaczy rozwój?Przed wojna Zielona Góra była rozwiniętym miastem.Mimo iz było mniej domów, samochodów.Były szkoły kawiarnie ,handel,drobny przemysł.Teraz sa dziurawe ale za to szerokie drogi,zzpuszczone parki ale za to poprzecinane ulica i ekranem o którey zabijaja się ptaki.Sa wille w parkach.I jest całe mnóstwo bezczynnych nieudolnych urzędników.I senni wyborcy.Brawo mieszkańcy Liliowej.I Lisiej I Zacisza i Działkowej .W Zielonej Górze rozwija sie błyskawicznie ilośc pustych domów i mieszkań.Niedługo Panom prezydentom nie będzie kto miał pensji płacic
   • Gość: Jarpako Re: OPINIA. Wycinka drzew przy ul. Liliowej ma se IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.06.12, 22:02
    Widzę ,że albo lizusy kubickiego dokonują wpisów pozytywnych o wycince drzew albo tzw. betoniaki(betonowe głowy). Myślą takie typy, że bez tlenu przeżyją . Mają rację mieszkańcy, że protestują przeciwko bezczelności penisowca i rzeczywiście popieram wniosek o referendum odwołujacym go ze stanowiska. Powinno się też przyjrzeć jakieś stowarzyszenie lub grupa osób wycince pojedynczych drzew i kontrole nasadzeń bo mają rację ci co twierdzą, że Zielona Góra łysieje.
    • emjotzg Re: OPINIA. Wycinka drzew przy ul. Liliowej ma se 14.06.12, 22:35
     Nie jestem "betoniakiem" jak to raczył pan nazwać, ani tym bardziej lizodupcem kubickiego. I jestem za wycinką drzew przy ul. Liliowej, wystarczy popatrzeć na mapkę by dostrzec, że mieszkańcy walczą tylko o widok ze swoich okien. Za planowanym pasem wycinki jest jeszcze wieluset metrowy kawał lasu, o tyle ciekawego, że rosnącego w mocno pofałdowanym terenie.
     Autor artykułu słusznie zauważa, że roślinność iglasta absorbuje mniej zanieczyszczeń oraz wydala mniej tlenu niż roślinność liściasta. Argument pana Jarpako w tym momencie leży.

     Któryś z forumowiczów pisał, że na Jędrzychowie jest jeszcze dużo pustego terenu pod zabudowę, czy aby na pewno? Dzielnica rozwija się w takim tempie, że aż dziw bierze. Terenu jest coraz mniej.

     Pan Jarpako porusza jednocześnie bardzo ważną kwestię, mianowicie wycinka pojedynczych drzew i kontrola nasadzeń. W chwili obecnej drzewa wycina się po cichu, opinia publiczna jeśli reaguje to tylko oburzeniem po fakcie. Kontrola nasadzeń - abstrakcyjne pojęcie, drzewa zasadzone szybko umierają, a konsekwencji tego nie widać.
     Uważam, że pani ogrodnik miejska, która powinna nadzorować zieleń miejską ma albo za małe kompetencje, albo ma po prostu wykichane na swoją funkcję.

     Pozdrawiam
     • Gość: 666 Re: OPINIA. Wycinka drzew przy ul. Liliowej ma se IP: *.zielonagora.hypnet.pl 15.06.12, 11:03
      niestety jakos takiego mamy pecha że na piaskach moreny czolowej w zielonej gorze najlepiej przyjmuje sie sosna.........co za pech.........Tak na jedrzychowie jest sporo wolnego terenu wystarczy przejsc sie nie przejechac samochodem po calej dzielnicy nie po Liliowej.

      Reakcja na wycinke drzew ma szerszy kontekst a odnosi sie do wieloletniego juz niszczenia zieleni ochydnego przycinania drzew i szukania przestrzeni najtanszym kosztem chodz w centrum stoja takie rudery ze strach komus pokazac.

      kilka domow tu i tam dla kilku rodzin nie zastapia wycietego lasu rosnacego dziesiatki lat tym bardziej ze nasze wladze absolutnie maja gdzies obecnosc lasow wokol miasta.

      Na te domy naprawde jest miejsce i to na samym Jedrzychowie

      Ale jak wspomnialem kiedys, nasza wladza miasta idzie tylko po najmniejszej linii oporu robiac to co robi sie z latwoscia- ronda,drogi, wycinki, uzbrajanie terenu---------to nie rozwooj to polityka dorazna badz życzeniowa
      • Gość: ZG 48 Re: OPINIA. Wycinka drzew przy ul. Liliowej ma se IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.06.12, 11:29
       Mieszkam na Jędrzychowie , na Osiedlu Kwiatowym i nie mam nic przeciwko wycięciu tych paru drzewek, natomiast po raz kolejny pytam się dlaczego nikt nie protestuje przeciwko wycinaniu całych lasów? W ostatnich tygodniach wzdłuż remontowanej Jędrzychowskiej wycięto do gołej ziemi kilkadziesiąt hektarów lasu, który ma ponad 30 i więcej lat!
       Przespacerujcie się wokół osiedli i ogródków jędrzychowskich - setki hektarów lasów zostało wyciętych , (czy pojechały do Stelmetu na Gorzowską?) - to są płuca miasta, które znikają z dnia na dzień.
       Słyszałem, że leśnicy, którzy tak racjonalną gospodarkę leśną prowadzą będą wkrótce wycinać drzewa na Wzgórzach Piastowskich - na ich granicy już bowiem wycinkę zakończyli!
       To są drwale naszych zielonogórskich lasów, a nie prezydent; jemu i radzie miejskiej należy zarzucić, że nic nie robią aby powstrzymać rabunkową gospodarkę lasów państwowych wokół Zielonej Góry.
   • Gość: KSANTYPA Re: OPINIA. Wycinka drzew przy ul. Liliowej ma se IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.12, 20:03
    Nie zgadzam sie z tym, że miasto wojewódzkie musi być pustynia betonowa , a taką właśnie staje się Zielona Góra pod rządami obecnej władzy. Byłam na wielu wycieczkach zagranicznych, byłam w takich miastach jak Paryż ,Rzym, Sewilla. To co mnie zaskoczyło to właśnie ogrom zieleni w tych miastach. Zieleń w alejach miejskich. mnóstwo parków skwerów. Zielone ulice między blokami na osiadlach. A u nas co? beton, szarość i jedyny prawdziwy park piastowski zdewastowany. Ostały się nam tylko lasy wokół. A co do miejsc budowlanych pod domki jednorodzinne, to jeszcze mnuswo działek znajduje sie na osiedlu uczonych na jędrzychowie. Ale panowie nowobogaccy zielonogórscy nie chca tam się budować. Nawet pierwszy budowniczy P. Jarząbek nie chce budować na Lukasiewicza na os. Uczonych tylko potrzebne mu sa tereny rekreacyjne na ul Urszuli . Nowoczesne miasta to sa miasta zielone, a ludzie z małymi horyzontami wycięli by wszystko w pień aby posadzić sobie w ogródku tuję. Zielonogórzanie maja rację ,ze bronią resztki tego co pozwala nam jeszcze swobodnie oddychać w Zielonej Górze.
  • Gość: Paweł ej urzędasy odpier.. la na główki ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.12, 14:50
   Co Wy pajace odwalacie ? raz miasto robi jedno aby zaraz ze zmianą władzy robić drugie. Mało jest terenu na Jędrzychowie aby dłubać przy tej nieszczęsnej Liliowej ? Mało bierzecie w łapska od cwaniaków przekształcając byle piaskownicę na teren pod zabudowę, wydzieracie każdą działkę dzierżawioną od miasta z przeznaczeniem pod uprawę marchewki aby tylko nakręcić kasę dla miasta ? To może weźcie się za teren przy Kąpielowej. Jakiś cieć kupę czasu trzyma dla siebie nieużytkowane korty tenisowe, zaraz za nim miało być piękne miejsce dla dzieci i młodzieży aby z Jędrzychowa nie ganiać na huśtawkę do miasta. Co z tego że za sprawą Diamentowego Jędrzychów uchodzi za jakieś Beverly Hills , skoro nie ma gdzie pójść z dzieckiem się pobawić. Nowa Sól ma park krasnala a my ..... gołą du...? Burdel macie w tym magistracie i tyle. Ktoś ma ochotę postawić bloki na Urszuli i już jest błysk w oku bo będzie kasa, ktoś chce naklepać nowych domów na Liliowej już wietrzycie interes. Jest ziemia, za domem Domaszewicza jest kawał lasu gdzie i on i kolesie sąsiedzi za grosze całe lata wylegują dupskami na kocykach. Kto na to zezwolił aby kawał lasu był prywatny ?
   Zróbcie sobie porządki w papierach, planach zagospodarowania oraz mapkach i odkryjecie Amerykę że jest jeszcze sporo miejsca na domy dla kolejnych nowobogackich tego miasta.
  • liliowa12 OPINIA. Wycinka drzew przy ul. Liliowej ma sens 24.06.12, 18:05
   Dwa razy urzędnicy już próbowali nam wycinać las. Teraz przeprowadzili taką akcję, że im się udało- nie poinformowali nas o planach wobec osiedla jak to miało miejsce w przypadku prezydentury pani Ronowicz, która w szkole wyjaśniała procedury związane z kanalizacją. Wiedzieli, że jakby przyszli toby nie wyszli dopóki wszystkiego by nie powiedzieli. Tłumaczą się tym, że nie mogą każdemu wysłać do domu wysłać propozycji zmian planu, a wystarczyło by 10, 20 osób z osiedla- ale to już by się wycinka rozniosła po osiedlu. Jak uruchomili kanalizację w 2009 roku to każdy przy tym etapie dostał pismo od Jaśnie Nam Panującego Prezydenta Kubickiego o możliwości podłączenia się do inwestycji, decyzje o podatkach przychodzą od razu, ulotki wyborcze również, a to co jest ważne na dziesięciolecia ukrywane jest [ najgorsze, że zgodnie z prawem ] po biurach i tzw "obszarach ograniczonych ulicami i terenami leśnymi" W tym tempie zaraz w mieście nie będzie zieleni chyba, że Park Tysiąclecia i naprzeciwko Centrum Handlowego Dąbrówka, ale to są poniemieckie cmentarze i żaden deweloper tam nie zaryzykuje inwestycji bo kto będzie chciał mieszkać na czyichś grobach? Wywraca się teraz wszystko do góry nogami a gdzie jest tzw. ciągłość władzy i wypełnianie wieloletnich drobnych obietnic urzędników pracujących na pierwszej linii frontu urząd -mieszkańcy?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka