Dodaj do ulubionych

List: Czy Zielona Góra ma pomysł na siebie? Zde...

17.01.13, 13:40
Za wszystko odpowiada Prezydent Kubicki, osoba niechciana i wyśmiana w rodzinnej Szprotawie. Bo to wszystko o czym Pani pisze, to jego styl zarządzania miastem i jegoż autorski pomysł na miasto.
Cóz jednak z tego. Jestem pewien, że gdy w 2014 r. przyjdzie do wyborów, o ile tylko menadżer Janusz K. zechce startować na prezydenta, wygra w cuglach.
Szanuję i podziwiam Prezydenta Janusza Kubickiego za to że ma wizję, że jest odważny w realizacji swoich celów, że jest osobowością. Nie przeszladza to mi w tym, aby nie zgadzać się z tą jego wizją i żałować, że nie ma w Zielonej Górze nikogo tak eneregicznego, odważnego i skutecznego jak on, ale z wizją dla miasta zgodną z moimi pogądami.

Mimo tego wszystkiego nie winię Kubickiego za to z czym się nie zgadzam. Kubicki potrafił sobie wytresować kilka kundelków, które na ważnych stanowiskach w zielonogórskim ONZ sprawiaja to, że to pomysły Kubickiego są górą. Kubicki potrafił omamić całą radę Miasta tak, że za kilkaset tysięcy złotych radni oślepli, ogłuchli i niemal - o zgrozo - stracili całe jaja.

Za błędy Kubickiego winę ponoszą radni, politycy, którzy powinni chronić interes miasta i mieszkańców a przede wszystkim - sami mieszkańcy. Gdy spotkałem na jakieś imprezie starej kolei w poblizu śp. torowiska przy Lisiej w 2010 r. (przed wyborami) mieszkankę okolicy, ta poskarżyła się mi na "onych", przez których z powodu budowy Trasy Aglomeracyjnej ona straci swój dom lub podwórko (już dokładnie nie pamiętam), w którym mieszka od zawsze. Powiedziałem jej wówczas że owi "oni", to prezydent Kubicki i jego ekipa, którzy zmienili przebieg TA przesuwając ją niemal do centrum miasta (pierwotny, wyjściowy pomysł na TA to trasa wzdłuż torów, na zachód od zespołu dworca po pólnocnej stronie torów a nie w środku maista).
Pani owa wówczas spojrzała na mnie jak na wariata i nakrzyczała na mnie, że Kubicki taki fajny, taki przystojny, taki w garniturze i kulturalny... To nie Kubicki, to "oni" są winni... I powiedziała, że przenigdy nie zagłosuje na innego prezydenta niż na Janusza K.

Ja też zagłosuję na Kubickiego za rok. Uważam, ze zielonogórzanie zasługują na takiego właśnie prezydenta. I wpradzwie ja nie podzielam większości jego rozwiązań i poglądów, zagłosuję na niego na złość zielonogórzanom i będę z satysfakcją patrzył jak tracą ostatki swojej gdoności i jaj przez kolejne 4 lata (niechaj każdy z Was straci jakąs swoją kolej szproatwską pod Jego rządami). Zrobię to też z szacunku dla Kubickiego, jako człowieka, z podziwu dla wielu jego cech osobowości.
Obserwuj wątek
    • Gość: Bronisław Re: List: bardzo trafnie i rzeczowo!! IP: *.dynamic.chello.pl 18.01.13, 16:26
      Deweloperzy to /niektórzy/zachowują się jak hieny.To o czym Pani pisze ma miejsce także na os.Śląskim.Zaraz przed wjazdem na wiadukt w stronę Raculki."Wtrynić" budynek jak się da i gdzie się da.W okolicy brak parkingów.Ciasnota nie z tej ziemi.Jeden drugiemu w okno zagląda.Budynek postawiono tak blisko drugiego,że zasłania światło.Bliskość obwodnicy/tragedia/.Szum samochodów przez całą dobę.Kto to wymyślił?Kto na ta budowę zezwolił?
      • Gość: Gość Re: List: bardzo trafnie i rzeczowo!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.13, 18:15
        Więcej takich artykułów, więcej dyskusji o naszm miescie.Może to otworzy ludziom oczy. Było mi bardzo smutno, gdy moja mieszkajaca niedyś w Zielonej Gorze rodzina, bedac w odwiedzinach na świeta, powiedziała : "co sie stalo z tym miastem, przeciez to juz prawie Ukraina, to miasto nie ma gospodarza". Weszechobecny bajzel architektoniczny ,brud na ulicach i przyległych terenach zielonych pstrokate, tandetne elewacje. Ogólne bezguscie.
        Jak ktos nie wie, albo nie pamięta to przypominam , że o naszm miescie mówiło się, jako najczystszym w kraju.
        I z innej troche beczki- nasz piękny cmentarz. Obserwuję, ze czasy najlepszej troski ma już dawno za sobą .Liści nikt nie grabi, alejek nie sprzata. Dom Pogrzebowy straszy jarmarczną dekoracją ze sztucznych, brudnych girlandow. To też znak nowych złych czasów. A po pogrzebie stypa- w Palmiarni na jakich dziwnych krzesłach.........
        Ja także marzę, żeby ludziom nie przysłonił oczu kolejny raz gładki, piękny Kubicki z fotoszopu.
        • Gość: teresa Re: List: bardzo trafnie i rzeczowo!! IP: *.dynamic.chello.pl 20.01.13, 11:14
          Miasto zapomniało o mieszkańcach dając za przykład obecne ferie zimowe dla dzieci i młodziezy. słabo zorganizowane. Jedynie dom harcerza jest dobrze zorganizowany na ten okres. Kompletny klops to MOSIR i to chyba drugi rok z rzędu. Lodowisko po wielkich trudach i łasce uruchomiono, górka tatrzańska nie uruchomiona dyrektor Jagiełowicz tłumaczy się kosztami aby uruchomić wyciąg , brak imprez na śniegu niech weżmie nauki od Zygfryda Łojki jak to się organizuje ferie na wspaniałych górkach Tatrzńskich. Dyrektor MOSIR pozatrudniał u siebie protegowane kobiety na stanowiska kierownicze kompletnie zielone bez pomyślunku na wykonywanie zadań rekreacji. Sam Dyrektor chyba chce się przenięś do Urzędu miasta bo całymi dniami tam przebywa, i tak ferie przemijają . Zobacz zdjęcia z górki tatrzańskiej jak ona żyje . MOSIR - kompromitacja
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka