Dodaj do ulubionych

Czy Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena nie...

27.02.13, 11:52
Wdowa z furią i zacietrzewieniem od samego początku niszczy pamięć po Wielkim Artyście. Kto ma jakieś wątpliwości niech na warszawskich Powązkach zobaczy płytę nagrobną Czesława ! Poza imieniem i nazwiskiem oraz datami ZERO informacji, że spoczywają tam prochy genialnego muzyka i piosenkarza. Stowarzyszenie pamięci Czesława Niemena, musi mieć imienny odnośnik kogo dotyczy!! Stowarzyszenie jest organizacją "non - profit" i nie prowadzi żadnej i to absolutnie żadnej działalności gospodarczej tak otwartej jak i "podziemnej". Znam wszystko z autopsji, jestem zielonogórskim członkiem Stowarzyszenia a nasze coroczne zloty to wspominki o Czesławie ....tyle i aż tyle. Pytanie dla wątpiących; czy znacie lokalny lub światowy precedens by fani jakiegokolwiek artysty nie mogli się zrzeszać i używać jego imienia dla samookreślenia się?!
Obserwuj wątek
  • Gość: fan Re: Czy Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena n IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.13, 09:10
   popier..lilo malgoske na stare lata, nie ma nic innego do roboty, czesiek to dobro narodowe a nie wlasnosc tej pani, ktora nie wiedziec czemu byla jego zona, nawet z Farida sie sadzi o jakis utwor ktory Czesiu podarowal swojej milosci z lat mlodzienczych a ona-wdowa teraz uzurpuje sobie prawo do tego kawałka tylko dlatego ze jak Faridzie go darowal nie spisal notarialnie!!hehe, gdyby Czesiek o tym wiedzial co po jego smierci bedzie wyczyniac ta kobieta pewno nigdy by jej za zone nie bral, Malgoska obudz sie, nie rob jaj zamiast biegac po sądach, pozywac na lewo i prawo kogo sie da...przyloz sie do propagowania tworczosci i ocalenia pamieci po wybitnym artyscie jakim byl Czesław Niemen, nie wiedziec czemu twoj maz
   • Gość: gosc trochę poleciałeś IP: *.dynamic.chello.pl 01.03.13, 21:42
    "czesiek to dobro narodowe a nie wlasnosc tej pani, ktora nie wiedziec czemu byla jego zona,"

    Ja wiem, zę Polaczki jak chcą brać, to wszystko jest niczyje, a jak od nich brać, to nie tykać. Nie "fan" z ciebie, tylko kawał chama. Niemenowie byli bardzo udanym małzeństwe, a czesław do końca życia ,miał fiłoa na punkcie żony, więc jak chcesz pisać, co by zrobił jakby to widział, to pewnikiem najpierw dosatł byś w pysk, za wycieczki pod jej adresaem. Po deugie, Niemen, to nie żadne dobro narodowe, ale mąż i ojciec, który prawa autorskie i majątkowe zostawił żonie, i jak widac, wiedział co robił, bo chociaż nie jest jej łatwo, to broni jego tówrczosci przed targowiskiem z całym oddaniem. Ciekawe, kótry z tych krzykaczy, mając do dyspozycji prawa do jakiegos dzieła, rozdawałby je za daremo:))) Już to widzę, szczególnie jak wiadzę poziom tych wypowiedzi. Ciekawe czemu za życia Niemena nie było tylu chętnych do robienia niemenowych festynów piosenki biesiadnej? Niemen sie w grobie przewraca! On był wręcz obsesyjnym perfekcjonistą, jeden utówr potrafił miesiacami nagrywać, zęby go w końcu nigdy nie dać na płytę, a teraz jego "przyjaciele" mają pretensje do wdowy, ze ta nie chce dać zgody na ich wydanie. Ależ Czesław nie był z nich zadowolony i nigdy nie chcłą ich upubliczniać, dlaczego ona ma przyłożyć rękę do tego, żeby zadowolić gawiedź kosztem woli męża? Naraza sie na szykany, ale robi swoje. Dobro narodowe? Jedźcie do Ameryki i poiwedzcie to rodzinie Michaela Jacksona, że jego kawałki to dobro narodowe, heheheh
    • Gość: dziwnyswiat Re: trochę poleciałeś IP: *.play-internet.pl 01.03.13, 22:16
     Jeśli w dyskusji nazywasz rozmówce "chamem", Twoje argumenty tracą jakąkolwiek wartość. Nie czepiaj się "wielkiej miłości", są dzieci, nie tylko z tego małżeństwa - zostały wydziedziczone? Niestety, pani Niemen po aferze z Faridą straciła szacunek nie tylko u fanów i dziwić się temu może tylko wyjątkowy hipokryta.
     Śpiewać Jacksona na zlotach jeszcze rodzina MJ nie zabroniła - w takim traktowaniu spuścizny jest pani Niemen prekursorką, więc to porównanie akurat przeciwko wdowie.
     • Gość: gosc Re: trochę poleciałeś IP: *.dynamic.chello.pl 01.03.13, 23:24
      Jeżeli ktoś szuka argumentów, lżąc jego żonę, to nazywam gościa po mimieniu. Do niego skieruj te słowa. Dlaczego mam nie mówic o ich miłosci, piękną byli parą, kochali sie, co nie jest takie typowe w małżeństwach z takim stazem, nmie wiem czemu nazywasz to czepianiem, widpocznie nie masz udanego zwiazklu, to ci żal:) Co do innych dzieci, no cóż, zdaje sie, ze Niemen zadysponował swoim majątkiem w taki a nie inny sposób, czego chcesz, tego też mu nie było wolno zrobić? jego wola i majątek to tez dobro narodowe. Tak zdecydował i koniec. Miał prawo i jak widać te wszytskie sępy, wiedział, co robi. Festyny w jaksolandzie są i owszem, ale jeśli sądzisz, zę organizatorzy nie muszą płacić tantiem, to sie mylisz. Jedna wielka pretenbsja z ciebie bije. Peeni jesteś z "wydziedziczonej" rodziny. I dobrze Czesław zrobił, zostawiaja wszytko żonie, przynajmniej nie rodzobnicie i nie zrobicie jarmarku z jego twórczości.
      • bm_ka Re: trochę poleciałeś 02.03.13, 13:55
       Co Ty tu wypisujesz, niezwykle mądry i jedyny sprawiedliwy obrońco?
       Malgorzata Niemen ZABIJA pamięć o Niemenie, tłumi miłość jaką darzą Go ludzie wychowani na Jego muzyce. Robi to po to aby móc wycisnąć ostatnie grosze z Jego talentu i spuścizny po Nim. To nazywasz prawidłowym działaniem? To jest walka o szacunek dla Niemena i Jego utworow? Wkrotce będzie za późno na naprawe błędu, widzę jak coraz mniej piszemy o Nim, coraz mniej słyszymy Jego muzyki w radio i innych mediach ... i jest mi ogromnie żal...

       Dlatego obrażasz dyskutantow? Po co to bzdurne stwierdzenie: "widpocznie nie masz udanego zwiazklu, to ci żal:)" Ech, Ty .... adwokacie z Koziej Wólki.
       • Gość: gosc Re: trochę poleciałeś IP: *.dynamic.chello.pl 03.03.13, 01:52
        Nie podniecja sie tak, orgazm osiaga sie w inny sposób.
        Małgorzata ma prawa autorskie i majątkowe do jego dzieł, sam to wszystko na nią zapisłą, i moz etym dobrem dysponowac jak chce, nikomu nic do trego, a tym bardziej takim wsiowym handlarzom festynowym. A jak tą wasza miłosć trzeba podtrzymywać, zę by nie wydgasła, to co tro za miłosć, raczej interes na zaistnienie na czyimś grzbiecie. A jak ci tak brakuje muzyki Niemena, to idź do empiku i kup kilka albumów, w czym problem? Ktoś broni?
      • Gość: gosford Re: trochę poleciałeś IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.03.13, 10:07
       Żeby tu się wymądrzać trzeba mieć choćby podstawową wiedzę. Ty tej wiedzy ani kultury osobistej niestety nie masz. Czesław niczego nie zostawił żonie tylko spadkobiercom. Ponieważ nie spisał testamentu było to dziedziczenie ustawowe. I zgodnie z tym wdowa jest jednym a nie jedynym spadkobiercą!! A małżeństwo Czesława nie było perfekcyjne! Wystarczy pamiętać, że nie był na ślubie swojej starszej córki
     • Gość: gosc nie czujesz blusa IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.13, 12:13
      Widać, że ze sztuką nie masz nic wspólnego, bo gdyby ci było do niej bliżej, to byś wiedział, że poza nielicznymi wyjątkami, żaden artysta nie pozbywa sie projektów, czy utworów, które nie spełniły jego oczekiwań. Takie rzeczy zalegają "szuflady" i czekają na lepsze czasy, bo to wciąż jest zadania do wykonania. Często latami sie wraca do pewnych prób, szuka rozwiązania, albo po prostu powodu, dlaczego cos nam nie pasuje. też jestem twórcą, też perfekcjonistą, dlatego doskonale Niemena rozumiem, a tym bardziej jego żonę, która stara sie, żeby jego tówrczosć nie zjarmarczniała i nie rozmieniła sie na drobne. Oprócz tworzenia konkretnych dzieł, artysta przeważnie ma wizję ich szerszego zaistnienia, ba niektóre prace sa tworzone specjalnie do określonych wnętrz, np. Tarasin tak tworzy, pokazanie ich w zupełnie innej przestrzeni, to zupełnie inny przekaz. Jeśli np. taki Tarasin sam zdecyduje o innym przekazie, to ok, ale gdyby miał o tym decydować ktoś inny, do tego sądząc po wypowiedziach tych organizatorów, kompletny dyletant, to jest to niszczenie idei i dzieła twórcy, do tego przez bande amatorów. Dlaczego, Niemenowa ma sie na to godzić? Każdy, kto znał Czesława, wie, jakim był purystą i jaką wagę przywiazywał do jakości i sposobu podania. Chcemy czcić jego pamięć, nie róbmy jarmarku, tylko uszanujmy jego wolę i sposób pracy. Czesław nie zmarł nagle, długo chorował, gdyby chciał cos upublicznić ze swojej "szuflady" sam by to zrobił, miał dosć czasu. Zdecydował tak, a nie inaczej, a jakakolwiek próba podważenia jego wyborów, jest zwykłym wandalizmem i szarganiem jego imienia.
      • Gość: gosford Re: nie czujesz blusa IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.03.13, 10:18
       Zadziwiasz nadinterpretacją a nie wiedzą. Otóż Czesław krótko przed śmiercią złozył do Polskich nagrań, przygotowany przez siebie materiał muzyczny do płyty "Niemen na pomieszane języki". Niestety wdowa nie wiedzieć czemu samowolnie go wycofała. I nie mogło tu być żadnej motywacji że materiał jest niedopracowany . Wnioski wyciągnij sam.
      • j_boj Re: nie czujesz blusa 03.03.13, 23:38
       Jakby jego rodzina i dzieci byli skrojeni jak Małgośka, to ona już dawno by została wypuszczona w jednej tylko kiecce na ulicę. Ale niestety tak nie jest. Mamy z jednej strony wspaniałą rodzinę Wydrzyckich i pewną pieniaczkę z warszawki.
  • j_boj Czesław Niemen jak Coca- Cola, jest znakiem tow... 03.03.13, 23:28
   Kogoś tu porąbało na umyśle i to bardzo porządnie. Każdy zdroworozsądkowy sąd powinien sprawę walnąć prosto do kosza. Bo jakby to przeszło to znaczy, że jak będę sobie nucił rano przy goleniu czy też wieczorem jakaś z piosenek tego wielkiego artysty, to będę naruszał znak towarowy. To można by już przeciągnąć dalej na wszelkie utwory grane i śpiewane. To graniczy z obłędem. Czyli przy lustrze powinna być puszeczka i za każde zanucenie opłata. Jakiś adwokacik chyba kogoś tu chyba naciąga na kasę. Bo trudno jest nawet to podciągnąć pod znak towarowy. Zamiast adwokata stosowniejszy dla tej pani byłby lekarz.
  • Gość: maja Re: Czy Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena n IP: *.adsl.inetia.pl 04.03.13, 19:22
   A ja z autopsji znam inną prawdę. Książki p. Czachor nie rozdawał,ale sprzedawał i to w niejednej księgarni w Świebodzinie, ale też w Sulechowie , tam bowiem zakupiłam ją wcale nie po niskiej cenie ( ponad 40 zł), książki też sprzedawane były w Łagowie na koncercie , gdzie kupiłam dla mojej koleżanki, tam też jak się później okazało kupiłam piracką płytę Cz. Niemena "Terra de florata". Sprzedawali ją ludzie ze Stowarzyszenia. To może działalność pana prezesa wymknęła się spod kontroli? Fotografie z Panią Małgorzatą w kronice Stowarzyszenia są wybiórcze i absolutnie nie oddają atmosfery pełnej uwag ze strony p. Małgorzaty , a całkowicie lekceważonych przez p. prezesa ( byłam ,widziałam,słyszałam). Wpis - owszem pozytywny lecz tylko podkreśla takt i klasę p. Małgorzaty, bo na pewno uznała,że nie wypada inaczej. Czy zabrania śpiewać piosenki Niemena? , a to , to już totalna bzdura, chyba, że są wplecione w pijackie krzyki ( widziałam, słyszałam nie byłam). Kubeczki - z Niemenem , powycierane koszulki z Niemenem, otwieracze do buteleczek - z Niemenem, breloczki z Niemenem (kupiłam - nie dostałam), czy tego chcą prawdziwi fani, czy pseudo fani Czesława Niemena? Bo ja nie. I jeszcze jedno, czy jak dostaliście po łapach , to nie potraficie się w cywilizowany sposób dogadać ze spadkobiercami? Czy Wam wystarczy tylko jedna spadkobierczyni, która to kiedyś, kiedy może ją ojciec potrzebował, to ze strachu lub nie wiem z czego , nie przyznawała się, że jest córką WIELKIEGO CZŁOWIEKA, a teraz manipulujecie nią , jest marionetką w Waszych rękach. To jest dopiero furia, zacietrzewienie , obłuda i kłamstwa. Niemen - skromny, cichy ,wielki człowiek ,czym sobie zasłużył na to? Tym, że kochał i był kochany przez p. Małgosię? , bo chyba nie wątpicie, że przez pierwszą żonę - nie!
   Słucham z płyt (legalnych) muzyki Niemena, zacznę chyba na baczność słuchać - Dziwny jest ten świat. Posłuchajcie ze zrozumieniem, może będzie piękniej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka