Dodaj do ulubionych

Niemcy śmieją się z lotniska w Babimoście. 'Boj...

11.03.13, 13:05
Dobre humory i inteligentne riposty niestety nie są konkurencją dla liczb. Choć może to jest właśnie metoda naszych regionalnych władz na szczęście. Osoby twardo trzymające się rzeczywistości statystycznie częściej zapadają na depresję, a te bujające w obłokach są szczęśliwsze. Gorzej niestety wypada ocena z tzw. boku.
Obserwuj wątek
  • mmmmmm000 To by było śmieszne, 11.03.13, 15:49
   gdyby nie było tragicznie smutne.
   Nie zdziwił bym się, gdyby na forum Parlamentu Europejskiego ta "genialna" inwestycja stała się jednym z przyczynków do dokładnego przeanalizowania dotacji unijnych. Najwięksi płatnicy dostali właśnie doskonały dowód na trwonienie pieniędzy, będący niezłym argumentem na obniżenie puli dofinansowania dla Polski.
   I tak oto, lubuskie oddaje całej Polsce niedźwiedzią przysługę, dając przykład nie tylko skrajnej niegospodarności, ale też braku zdolności logicznego myślenia, co stawia pod znakiem zapytania celowość i sens wydatkowania pozostałych funduszy unijnych.
   • mmmmmm000 bezczelność do potęgi! 11.03.13, 16:12
    "- Niemcy zmarnowali mnóstwo pieniędzy unijnych i nigdy ich pod tym względem nie przebijemy. Wybetonowali cały DDR, zamontowali na dachach solary, zrobili piękne drogi, a okazało się, że nie tego trzeba ludziom do szczęścia i ludzie wyjechali. Dlatego powinni popatrzeć na siebie -"

    Problem w tym, że nawet jeśli wydawali na to unijne pieniądze, to akurat Niemcy są największym płatnikiem do budżetu UE, więc w pewnym sensie wydawali swoje.

    Po drugie, okazuje się nagle, że Polakowa sama dostrzega absurd tego rodzaju "inwestycji". Skoro w lubuskim "betonowanie" dróg, wydatki na lotnisko, absurdalnie wydatki na Kisielin nic nie dają, bo ludzie i tak wyjeżdżają, a ci co zostają zarabiają niewiele, to po cholerę się w to pakuje??? Sama widzi podając przykład DDR, że pchanie kasy w samą tylko infrastrukturę wcale nie jest najistotniejszym czynnikiem rozwojowym.
    Wygląda więc na to, że ona swoje błędy (w dysponowaniu LRPO) popełnia zupełnie świadomie i absolutnie celowo. Z wypowiedzi Polakowej wynika wyraźnie, że celowo wydaje pieniądze na coś, co nie przynosi efektu. A co tam. Ostatecznie to przecież nie jej kasa...
    • marek_p Propozycja 11.03.13, 17:01
     Petycja w sprawie likwidacji województwa

     Mniej województw to mniej urzędników i mniej podatków. Cieszę się, że Niemcy zauważyli problem portu lotniczego Zielona Góra. Może wreszcie Bruksela będzie lepiej się przyglądała na co wydatkowane są środki pomocowe. Zielonogórski redaktor TVP o/Gorzów nie tak dawno chwalić się, że ze środków UE finansowani są muzykanci na spotkaniach koła gospodyń wiejskich w okolicy Zielonej Góry.

     Publikacje w polskiej prasie na temat przelatywanych w Babimoście pieniędzy nie spowodowały żadnego skutku, nikt się nie zawstydził.
     Nikt nie wpadł na pomysł, że w województwie, w którym istnieją białe plamy na mapie ratownictwa medycznego nie powinno się wydawać pieniędzy na absurdalne fanaberie garstki ludzi sprawujących władzę w samorządzie szczebla wojewódzkiego, tylko zadbać o bezpieczeństwo obywatela uruchamiając drugą bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, tak jak to było planowane przy okazji ustawy umożliwiającej zakup nowych helikopterów.

     Tego województwa nie da się naprawić, trzeba je zlikwidować.
     • marek_p Sorki za literówkę 11.03.13, 17:03
      > Zielonogórski redaktor TVP o/Gorzów (Robert Gromadzki) nie tak dawno chwalił się, że ze
      > środków UE finansowani są muzykanci na spotkaniach koła gospodyń wiejskich w okolicy
      > Zielonej Góry.
     • Gość: hiro Re: Propozycja IP: *.gorzow.mm.pl 11.03.13, 17:08
      > or TVP o/Gorzów nie tak dawno chwalić się, że ze środków UE finansowani są muzy
      > kanci na spotkaniach koła gospodyń wiejskich w okolicy Zielonej Góry.
      tvp sa...powinno być . tam dopiero pompowane są publiczne pieniądze:-)))
    • Gość: Bernard Nie przejmowac sie Niemcami... IP: 199.19.221.* 11.03.13, 17:48
     Hey,
     Po pierwsze trzeba zrozumiec, ze te artykuly pisane sa na potrzeby wlasnego "rynku", a wiec nie sa adresowane do Polakow.. Po przyznaniu przez UE rekordowych sum, w wielu krajach zachodu ( tym w Niemczech) podniosly sie glosy krytyki. Wg nich Polska nigdy tak ogromnej sumy otrzymac nie powinna...
     Nie byly i nie sa to glosy przeciwko Polsce ile krytykujace tych ktorzy taka decyzje podjeli...
     Obecne "wytykania rozrzutnosci" to nic innego jak proby uzasadnienia swojego stanowiska...
     Po prostu takie brukselskie politykierstwo....
     Po drugie....Przy ogromnym rozmiarze tego finansowego "eksperymentu" nieomal nieuniknionym jest popelnianie "bledow" i podejmowanie zlych decyzji.. Tak sie dzieje w kazdym kraju UE a wiec i w Polsce....
     Mozna jedynie miec nadzieje ze lokalni politycy (samorzady) w Polsce ucza sie z biegiem czasu i przestana zachowywac sie jak gowniarze ktorzy zdurnieli na widok pieniedzy....
     :):):):)
     PS. Lubuska wies smierdzi od wychodkow, miasta dusza sie od dymow z kominow - na to pieniedzy nie ma. Sa miliony na bezuzyteczne lotnisko ...
  • Gość: aqq Re: Niemcy śmieją się z lotniska w Babimoście. 'B IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.13, 17:19
   „- Niemcy zmarnowali mnóstwo pieniędzy unijnych i nigdy ich pod tym względem nie przebijemy. Wybetonowali cały DDR, zamontowali na dachach solary, zrobili piękne drogi, a okazało się, że nie tego trzeba ludziom do szczęścia i ludzie wyjechali. Dlatego powinni popatrzeć na siebie - komentuje marszałek Elżbieta Polak. „

   Nie pani marszałek; należy robić tak by nie powielać błędów, tym bardziej zrobionych przez dużo bogatszych. Okazuje się, że i w lubuskim kosmodrom babimojski ludziom do szczęścia nie jest potrzebny.

   „- Ale ja się cieszę, że "Der Spiegel" pisze o Porcie Lotniczym Zielona Góra/Babimost. Efekt promocyjny będzie, bo obywatele Niemiec usłyszeli o naszym lotnisku. Informacja wymaga jednak uzupełnienia. Z Babimostu nie startuje jeden samolot dziennie. Mamy jeszcze biznesowe loty czarterowe. Ostatnio sprawdzaliśmy - ok. 100 miesięcznie - dodaje marszałek.”

   Dla takich połączeń wystarczy Przylep lub coś na wzór taniego lądowiska w pobliskim na południe od Nowej Soli Lubinie.

   „- Olbrzymich nakładów na Berlin Brandenburg i niewielkich wydatków na Babimost nie można porównywać. A nasze lotnisko przy bardzo małych wydatkach funkcjonuje. Dlatego apeluję: Nie bądźcie zazdrośni o Babimost - mówi radny Czesław Fiedorowicz….
   … Niech się BB nie boi konkurencji. Zawsze możemy stworzyć BBB: Berlin Brandenburg Babimost ”

   Od pana panie radny jako wyborcy wymagamy powagi i rozsądku, a nie idiotycznych i populistycznych wypowiedzi.

   „- Ja myślę, że jednak są zazdrośni. Choćby dlatego, że Babimost jako jedyne lotnisko w regionie ma zgodę na całodobowe przyjęcie samolotów. Takiego nie ma ani poznańska Ławica ani Berlin - wtrąca Polak.”

   I co z tej zgody wynika ? Nawet czarownice na miotłach nie prowadzą nocnych lotów w Babimoście. Chyba, ze głupota lubuskich myślicieli i chęć darmowego fruwania .

   • Gość: mmmmmm000 I śmieszno i straszno... IP: *.net.pbthawe.eu 11.03.13, 17:58
    „- Ja myślę, że jednak są zazdrośni. Choćby dlatego, że Babimost jako jedyne lotnisko w regionie ma zgodę na całodobowe przyjęcie samolotów. Takiego nie ma ani poznańska Ławica ani Berlin - wtrąca Polak.”

    To jest wypowiedź, której po prostu nie da się nawet komentować... Dla mnie jest to zupełnie obcy i niezrozumiały sposób myślenia.
    Zapewne cały Berlin aż kipi z zazdrości patrząc na niepohamowany rozwój Z.G. Berlińczycy gdyby tylko mogli zamieniliby natychmiast wszystkie swoje lotniska na to jedno jedyne... babimojskie i to jeszcze z sowitą dopłatą. Byleby tylko mogli sobie polatać nocą!
    Szef poznańskiej Ławicy zapewne już niedługo sporządzi stosowny wniosek o całkowitą likwidację lotniska i przeniesienie połączeń do Babimostu. Większość Poznaniaków popełni sepuku z rozpaczy spowodowanej brakiem nocnych lotów.

    Skąd się biorą ludzie z tak pokrzywionym myśleniem???!!!

    Przypomina mi to pewną "życiową" sytuację. Znajomy ma sklep spożywczy i wykupił na bieżący rok pozwolenie na sprzedaż alkoholu. Niestety leżąca nieopodal konkurencja, zaczęła sprzedawać alkohol znacznie taniej w znacznie szerszym asortymencie.
    Pozwolenia na sprzedaż alkoholu niestety nie można zwrócić. A więc mój znajomy ma pozwolenie, ma nawet w sprzedaży alkohol tylko że jakoś nikt u niego nie kupuje...


    Lotnisko w Babimoście NIGDY nie będzie w najmniejszym nawet stopniu konkurentem ani dla Ławicy, ani tym bardziej dla Berlina! Jeśli ktoś choć przez moment ma na coś podobnego nadzieję, to najwyraźniej cierpi na ułomność umysłową.

    Dodam jeszcze tylko, że "inwestycja" w ILS jest równie wielkim absurdem jak całe to lotnisko. ILS NIE GWARANTUJE ani startów ani lądowań niezależnie od pogody. Pokazuje to częsta praktyka zamykania polskich lotnisk - tych które mają ILS - w czasie mgły.
    • Gość: aqq Re: I śmieszno i straszno... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.13, 22:01
     >>>Skąd się biorą ludzie z tak pokrzywionym myśleniem???!!! <<<

     Czy pokrzywione ? Chyba nie. Po prostu robią i będą robić wszystko wraz z błaznowaniem byle tylko utrzymać ten kosmodrom.
     Latanie za darmo do "pracy" na Wiejskiej i kawkę w partyjnej centrali to niesamowita frajda.

     >>>Lotnisko w Babimoście NIGDY nie będzie w najmniejszym nawet stopniu konkurentem
     ani dla Ławicy, ani tym bardziej dla Berlina! <<<

     Fizycznie jest to niemożliwe. Oni sami w to nie wierzą, dlatego usilnie chcieli być adoptowani przez Poznań albo Berlin. Żaden jednak tego bachora nie chciał, bo i po co.

     >>>... ILS jest równie wielkim absurdem jak całe to lotnisko. ILS NIE GWARANTUJE ani startów ani lądowań niezależnie od pogody. Pokazuje to częsta praktyka zamykania polskich lotnisk - tych które mają ILS - w czasie mgły. <<<

     Te ILS-y to powinni zamontować w U.Woj. i Marsz., by sprawniej poruszali się we mgle absurdu.
  • rob.in.hood Nie bedzie Spigel pluł nam w twarz 11.03.13, 20:32
   Bo to jest nasz MIŚ na miarę naszego województwa (południa, bo na północy jest szpital w GW)).
   Jak tylko byśmy wieli więcej kasy to byśmy wybudowali lotnisko na miarę BBI, a nawet większe. Z czterema pasami - po dwa w obu kierunkach.
   A tak na marginesie, szkoda że Spigel nie napisał ile niemieckich małych samolotów ląduje w AIR PORT BABIMOST w drodze do Rosji. Podobno wyjątkowo smakuje im polskie paliwo.
   Tfu, chciałem powiedzieć że nie stać ich aby tankować Bundes-paliwo :))

   Mam nadzieje że jak nastepnym razem przyjedzie do nas Mathias Platzek z Brandenburgii to mu Ela walnie tym Spiglem - wszystko jedno gdzie.
   Nie będzie nam Spigel pluł w twarz. A jak nie przestanie to J-23 zacznie nadawać. Już był w Kostrzynie.
  • Gość: nicelus śmieją się z PO i mają rację IP: *.dip.t-dialin.net 18.03.13, 08:08
   "Niemcy próbują odwrócić uwagę od własnych problemów z lotniskiem w Berlinie - komentuje radny sejmiku Czesław Fiedorowicz. - A przy Zielonej Górze EU pomogła w budowie portu lotniczego z którego dziennie aż jedna maszyna startuje."

   Przecież wiecie, że to jest nieprawda. Niemcy nie odwracają uwagi Waszym lotniskiem od swojego Lotniska. Niemcy piszą w związku ze swoim lotniskiem wielostronicowe krytyczne artykuły których nie przykryje jedno jedyne zdanie o waszym. Co prawda że u nich też politycy rzucili się na projekt przekraczający ich intelektualne możliwości, ale na tym koniec podobieństw. Zupełnie inna skala projektu i polityków. Wiecie przecież, że w DER SPIEGEL to nie jest żaden artykuł prasowy, tylko mała wzmianka. W tygodniku w dziale wiadomości z zagranicy jest "Panorama" - krótki przegląd mniej ważnych wiadomości zagranicznych. Tam się znalazła krótka wzmianka o tym że premier, że Platforma Obywatelska przed wyborami jeździ po wsiach "Tuskobusem" i obiecuje ludziom podstawową infrastrukturę, czyli to na co EU daje pieniądze, a później realizuje zupełnie co innego. Na samym końcu znalazło się jedno jedyne zdanie o waszym lotnisku: "A przy Zielonej Górze EU pomogła w budowie portu lotniczego z którego dziennie aż jedna maszyna startuje."

   " - Niemcy zmarnowali mnóstwo pieniędzy unijnych i nigdy ich pod tym względem nie przebijemy. Wybetonowali cały DDR, zamontowali na dachach solary, zrobili piękne drogi, a okazało się, że nie tego trzeba ludziom do szczęścia, i ludzie wyjechali. Dlatego powinni popatrzeć na siebie - komentuje marszałek Elżbieta Polak."

   Czego trzeba ludziom do szczęścia, jeżeli nie dobrych dróg i solarów? Na pewno nie snów o lataniu. W Brandenburgii wybudowano olbrzymi hangar o powierzchni 8 boisk do piłki nożnej z zamiarem produkowania Zeppelinów. Mógłby pomieścić Statuę Wolności na stojąco i Wieżę Eiffela na leżąco. Ponieważ zapotrzebowanie na Zeppeliny jest takie samo, jak i na loty z Babimostu, więc dla zmniejszenia strat potrzebny okazał się program ratunkowy i z hangaru dla Zeppelinów zrobiono Tropical Islands. We Frankfurcie nad Odrą ubyło 20% mieszkańców, a w Lipsku przybyło 20% mieszkańców. Więc czego ludziom trzeba do szczęścia? Podpowiem. Potrzeba pracy i dobrych zarobków. Czy pod względem wysokości przeciętnej płacy województwo lubuskie już przoduje w EU, że pani marszałek poucza Niemców?

   "- Olbrzymich nakładów na Berlin Brandenburg i niewielkich wydatków na Babimost nie można porównywać. A nasze lotnisko przy bardzo małych wydatkach funkcjonuje. Dlatego apeluję: nie bądźcie zazdrośni o Babimost - mówi radny.

   - Ja myślę, że jednak są zazdrośni. Choćby dlatego, że Babimost jako jedyne lotnisko w regionie ma zgodę na całodobowe przyjęcie samolotów. Takiego nie ma ani poznańska Ławica, ani Berlin - wtrąca Polak.

   - Niech się BB nie boi konkurencji. Zawsze możemy stworzyć BBB: Berlin Brandenburg Babimost - kwituje Fiedorowicz."


   Jesteście wy całkiem normalni?

  • Gość: nicelus Notlandung = Awaryjne lądowanie. IP: *.dip.t-dialin.net 21.03.13, 23:37
   Wszyscy się podniecają małą notatką z numeru dziesiątego DER SPIEGEL bo tam była wymieniona Zielona Góra, a bez echa przeszedł artykuł z numeru dziewiątego. Jest on ważniejszy z dwóch powodów.

   Po pierwsze.

   Demaskuje oszustwo pani marszałek i jej ekspertów, że w lotnisko regionalne wystarczy na początku zainwestować, a jak już będzie duża ilość pasażerów, to będzie się bilansować. Prawda jest taka, że wszystkie regionalne cienko przędą, nie dają rady konkurencji dużych i trzeba dokładać cały czas, a nawet coraz więcej wraz ze wzrostem liczby pasażerów. Są to niemałe sumy. Na przykład roczne straty regionalnych lotnisk, według danych za 2011 rok to: Lübeck 4,3 mln euro, Zweibrücken 4,9 mln euro, a według danych za 2012 to: Saarbrücken 10,1 mln euro, Hahn 10,6 mln euro i Dortmund 19,5 mln euro.

   Po drugie.

   Pomaganie lotniskom przez samorządy jest nielegalne i Komisja Europejska prowadzi dochodzenie w całej UE. Pomagają nie tylko samorządy niemieckie, ale też i francuskie, więc mają być niebawem poluzowane przepisy. Komisarz mówi, że UE musi się troszczyć o uczciwą konkurencję, ale równocześnie musi być dozwolone regionalnym urzędnikom zaspokajanie potrzeb komunikacyjnych ich obywateli. Nasuwa się tu zaraz pytanie, czy lotnisko w Babimoście zaspakaja potrzeby komunikacyjne obywateli, czy tylko tych urzędników którzy potrzeby obywateli powinni zaspokajać?

   Nie wiadomo jak awaryjnie wyląduje Komisja Europejska, ale przepisy będą ważne nie tylko dla Hahn, ale i dla województwa lubuskiego. Dlatego wysłałem wam ten artykuł.

   Jeżeli ktoś na adres gazetowy artykułu "Notlandung" (Awaryjne lądowanie) z nr 9 DER SPIEGEL nie otrzymał, a chciałby się z tym artykułem zapoznać, niech zgłosi zapotrzebowanie z podaniem swojego adresu e-mailowego na adres nicelus@web.de to chętnie jemu ten artykuł wyślę. Tego artykułu nie ma w całości w internecie.

   PS. Krótka notatka w panoramie z zagranicy dotycząca Polski "Volle Taschen in der Krise" (Pełne kieszenie w kryzysie) z następnego numeru - tj. z nr 10 DER SPIEGEL jest w internecie w całości. Nie ma nic więcej w wydaniu gazetowym.


   • Gość: nicelus "Bis Wiedersehen" :D IP: *.dip.t-dialin.net 24.03.13, 05:10
    Gość portalu: tvn napisał(a):

    > Polacy też sie śmieją

    Mgliste odpowiedzi na pytanie, kiedy lotnisko będzie dochodowe, potwierdzają to co napisałem. Lotniska regionalne w UE nie mogą sprostać konkurencji wielkich lotnisk i dlatego przynoszą straty. Warto też zauważyć, że w UE za "lotniska regionalne" uważa się lotniska obsługujące do 5 mln pasażerów rocznie.

    Najśmieszniejsze jest stwierdzenie, że jest to lotnisko zapasowe dla Berlina.

    Być może nie wszyscy zwrócili uwagę na ten śmieszny pylon z błędnym napisem "Bis Wiedersehen" w 3:07 minucie. Takie śmieszne pylony w cenie 6.300 zł za sztukę są rozstawione przy wszystkich wyjazdach z województwa. Przy takiej cenie powinni zajrzeć do słownika. Nie ma takiej formy pożegnalnej w języku niemieckim.

    Tu są wszystkie spotykane niemieckie formy pożegnalne z podziałem na: oficjalne, potoczne, regionalne.

    Czegoś takiego, jak "Bis Wiedersehen" nigdzie nie ma i w ogóle nigdy nie było w użyciu. To jest ewidentny błąd. Używa się powszechnie od niepamiętnych czasów "Auf Wiedersehen", co historycznie pochodzi od "Bis auf ein Wiedersehen" lub "Bis auf das Wiedersehen".

  • Gość: nicelus Polnische Wirtschaft. IP: *.dip.t-dialin.net 24.03.13, 12:43
   Po PKP przyszła kolej na LOT. Niedawno się dowiedziałem, że rozwalili LOT jak PKP, a wielkie przekaziory winę zwalają na związki zawodowe. W każdych liniach lotniczych są silne związki zawodowe i regularne strajki. Trzeba się z tym liczyć. Myślę że rzeczywiste przyczyny są dobrze wypunktowane w Wikipedii. Jako jeden z powodów nagłego i niespodziewanego kryzysu LOT w 2012, który ujawnił się w listopadzie 2012, wymieniono:

   "tolerowanie (lub narzucanie) "karuzeli kadrowej" na stanowiskach zarządczych i ich upolitycznienie, co prowadziło często do lokowania na kluczowych stanowiskach osób niekompetentnych; w wyniku jednej z takich decyzji LOT stracił ponad 430 mln zł na samych tylko opcjach paliwowych w 2008 roku, skumulowana strata 2008-2011 wyniosła ponad 1,1 mld zł"

  • Gość: nicelus Re: Niemcy śmieją się z lotniska w Babimoście. 'B IP: *.dip.t-dialin.net 28.03.13, 04:56
   Ten nowiutki port lotniczy w Ciudad Real został zamknięty niedługo po otwarciu z powodu małej ilości pasażerów.

   Pasażerów było jak w Babimoście, tylko 8% w stosunku do możliwości przyjęcia.

   Ciudad Real był nowo wybudowany przy obecnym stanie techniki, więc wyposażony w najnowsze urządzenia. Wszystko nowiutkie i nowoczesne. Został zamknięty, gdyż miał jedynie 8% pasażerów w stosunku do swoich zaplanowanych możliwości. Planowany był na 2.5 mln pasażerów rocznie, a przez połowę 2011 roku obsłużył tylko ok. 100 tys. pasażerów.

   Babimost jest portem lotniczym z innej epoki. Wszystko przestarzałe. Brak nowoczesnego wyposażenia. Nie ma sensu modernizować, gdyż pasażerów jest tylko 8% w stosunku do jego możliwości. Jest gotowy przyjąć 150.000 pasażerów rocznie, a w 2012 roku obsłużył ok. 12.000 pasażerów. Takie porty lotnicze się zamyka, bo są nieopłacalne. Dlatego, czym wcześniej port lotniczy Babimost będzie zamknięty, tym będzie lepiej dla podatnika.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka