Dodaj do ulubionych

Edward Nożycoręki kroi drogi, a potem znika

29.08.13, 19:10
Pana Urbańskiego zapraszam na ul. Prostą przy kościele św. Józefa. Niech i tu ten Nożycoręki zrobi, co trzeba, a betoniarka przywiezie tyle asfaltu, by za jednym zamachem załatać dziury w rozgrzebanych już miejscach w innych miejscach miasta.

Jak to jest, że remontuje się ul. Francuską, choć to droga raczej osiedlowa, a Prosta jak poszatkowana była, tak jest. Proszę sprawdzić przy niej poziom hałasu, zwłaszcza w trakcie przejazdu tira z naczepą po licznych dziurach - tego nie da się znieść!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: szymek Re: Edward Nożycoręki kroi drogi, a potem znika IP: *.hosts212.ostrowski.pl 29.08.13, 19:26
      frezować asfalt powinni panowie w nocy, w godzinach od 22 - 05.30 - kiedy jest najmniejszy ruch. Myślę, że i mieszkańcom byłoby to na rękę, bo wątpię czy im się dobrze mieszka przy zakorkowanej ulicy, na której kierowcy niecierpliwie dodają gazu, piłują silniki na pierwszym biegu spalając przy tym tyle paliwa, że fiu, fiu. Ale to - jak mi się wydaje - kwestia gustu.

Swoją drogą trochę żal tego niebieskawego żuka i tych panów w beretkach i gumowcach, którzy zrzucali kilka worków z lepikiem z paki, wsypywali go do dziur i ubijali nogami. Ta archaiczna i nasza własna, narodowa technika reperowania asfaltu zwana w literaturze fachowej jako Fußpresstechnik ustąpiła miejsca metodzie ciut nowocześniejszej. Ciekawe kiedy doczekamy się nadejścia tej rewolucyjnej metody napraw asfaltu, którą stosuje się w krajach cywilizowanych, w których prezydentom miast nie przyjdzie nawet do głowy pomysł, by do któregoś z obywateli powiedzieć: "a pan to palił głupa w sądzie". No, kiedy?
    • flow-vis Edward Nożycoręki kroi drogi, a potem znika 29.08.13, 20:32
      Mam nadzieję, że w końcu wymienią asfalt na ul. Chrobego niedaleko skrzyżowania z ul. Mieszka I. Na pasie w kierunku Urzędu Miasta są takie wyboje, że powinno się tamtędy jeździć tylko terenówką. Nie wiem jak można tego nie widzieć.

A co do prac w godzinach szczytu, to pozostawiam to bez komentarza. Dzisiaj korek był od wiaduktu na ul. Sulechowskiej, aż do samego Urzędu Miasta przy ul. Podgórnej.
    • fukiel Edward Nożycoręki kroi drogi, a potem znika 29.08.13, 23:07
      Panie Urbański przestań pan głupoty opowiadać razem z waszym całym biurem rozpie...liście firmy które zajmowały się drogami miejskimi, za moich czasów w Zielonej Górze były dwie wytwornie mas bitumicznych na potrzeby miasta a teraz nie ma żadnej i teraz masę bitumiczną trzeba wozić z odległych wytwórni o około 20-30 km. Nie wiem czy z urzędników ktoś panuje nad powstałą sytuacją w mieście, remontując ulicę Batorego kopią dziury pod przyłącza wodne, gazowe i inne następnie zasypują te wykopy i kładą warstwę masy bitumicznej na odcinku od wiaduktu do ul Rajskiej a wiadomo że ta ulica będzie za kilkadziesiąt dni remontowana i trzeba będzie tam kłaść na całej ulicy masę asfaltową i na to była masa bitumiczna a można było zostawić zasypane wykopy tłuczniem i zawałować tę masę zużyć na rondo przy ul. Dworcowej gdzie przez dwa dni nie było komu położyć masy asfaltowej ani dobrze oznaczyć że jest zagłębienie w jezdni. I nie tłumacz pan ż podrożały by koszty przy przewozie małej ilości masy asfaltowej. Przy takiej gospodarce to się nie dziwię że kierowcy psioczą na pan i pański urząd, gdyż nikt z pana podwładnych ani pan sam nie ponosi odpowiedzialności za brak nadzoru za wykonaną pracę nie mówiąc już o jakości wykonany prac.
    • tony_r Edward Nożycoręki kroi drogi, a potem znika 30.08.13, 09:32
      Mam wrażenie graniczące z pewnością że ktoś tu sobie robi jaja i najwyraźniej kłamie ludziom prosto w oczy - rżnie głupa ! Prawdą jest że urzędnicy nie odpowiadają za nic - któż słyszał o karze czy grzywnie lub wyrzuceniu z pracy za nieodpowiedzialność czy nienależyte wykonywanie swoich obowiązków ? Ciekawe, jak skonstruowana jest umowa w zakresie kar za niedotrzymanie terminów i wyłączeń wykluczających odpowiedzialność ? Stawiam kratkę piwa za to że rondo na Batorego-Energetyków będzie ukończone szybciej, i nie mam tu złudzeń że pracy przy PCK jest więcej ale na Batorego ludzie po prostu pracują i leją asfalt po ciemku. Kto za bałagan i opóźnienia beknie ? Czy będzie jak ze stadionem żużlowym ?
      • Gość: Alicja w krainie. Re: Edward Nożycoręki kroi drogi, a potem znika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.13, 20:46
        Już sie nie chce czytać tych infantylnych wyjaśnień p. Urbańskiego, szefa od dróg w Zielonej Górze.To jest przecież pracownik naukowy Zielonogórskiego Uniwerku,no więc czego można od niego oczekiwać .Brak jaj ! Na każdym kroku ściema, bo facet musi konfabulować ,żeby sie utrzymać na stołku. A na tym stołku może się utrzymać jak weżmie w ryzy głównie !! swoich leniwych urzędników /rutyna ich zżera i tumiwisizm/. Są po prostu za starzy i im sie nie chce już , a młodzi i nowi nie maja szans, chyba ,że po "linii" zostana przyjęci.Ale tu na straży stoi żelazna Sekretarz Miasta p. Trzcińska.
        Następnie szef od dróg powinien swoje wymagania jednoznacznie określić w specyfikacji do przetargu i karnie egzekwować je . W innym razie to się właśnie rozłazi, co widzimy nie od dziś.
        ps. p. Urbański powinien się realizować na Uniwersytecie, tam jest miejsce dla"mientkich" i bezjajecznych. W budownictwie nie ma zmiłuj..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka