Dodaj do ulubionych

sp18, sp2 czy prywatna/niepubliczna placówka

18.11.13, 10:08
W tym roku mój syn podejmie naukę w szkole podstawowej? Może napiszecie o swoich doświadczeniach z powyższymi szkołami? Dzięki za wszystkie opinie.
Obserwuj wątek
    • lidka73 Re: sp18, sp2 czy prywatna/niepubliczna placówka 19.11.13, 13:48
      Z której klasy jest Twój syn? Bo skoro w tym roku podejmuje naukę, a jest listopad, to pewnie go przenosisz? Chętnie z Toba porozmawiam na temat podstawówek, bo my się przeprowadzamy do Zielonej i własnie szukam jakiejs SP dla mojego czwartoklasisty. Rozważałaś katolicką?
    • 2eska Do martawiktoria. 26.11.13, 08:17

Witaj,

Też jestem na etapie myśli o wysłaniu dziecka od nowego roku szkolnego do szkoły katolickiej na Cyryla i Metodego. Chcesz więcej informacji, pisz na priva.

Pzdr.
      • lidka73 Re: Do martawiktoria. 26.11.13, 10:02
        To ja myślę o szkole katolickiej- jesli masz o niej jakies informacje to proszę podziel się :)
        Jesli wolisz na priva to na adres ellatos@interia.pl bo poczta gazetowa mi nie działa. Będę mega wdzięczna za jakieś wiadomości, bo muszę się zdecydowac w najbliższym tygodniu, a na razie wiem tylko, że mają kameralną atmosferę i ładne wejście do szkoły.
        • Gość: zielonogórzanka Re: Do martawiktoria. IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.11.13, 22:31
          Znam osobę która tam pracuje , bardzo chwali sobie atmosferę, współprace między nauczycielami. Mówiła mi też o chłopcu który do nich doszedł z innej szkoły, który miał problemy emocjonalne ( jakieś stresy itp) nie pamiętam dokładnie o co chodziło ale w tej szkole problemy minęły.Niestety więcej nie wiem ale w przyszłości rozważam posłanie córki do tej szkoły, zależy czy szkoła przetrwa, i jakie warunki będą.
    • beatazet Re: sp18, sp2 czy prywatna/niepubliczna placówka 27.11.13, 08:50
      W marcu lub kwietniu są dni otwarte w szkołach. Warto się wybrać.
      Całkiem niedużą szkołą jest SP 22 i basen na miejscu.
      Nie duży, ale dla dzieci w kl II gdy maja basen w ramach wf wystarczający - starsze tez pływają, młodsze też. Przejście na basen jest przez szkołę więc nie latają po dworze niedosuszone, i nie muszą nigdzie jeździć autobusami jak w innych szkołach. To z plusów.

Z minusów - stołówka w drugim budynku - LO i gimnazjum "Ekologik"

Nauczyciele - jak wszędzie :)

Mam dziecko w młodszych klasach więc może czegoś jeszcze nie wiem, ale ze szkoły i nauczycieli jesteśmy zadowoleni :)

Szkoła i nie poraża może wystrojem i nowoczesnością ( choć widać , że się starają) , ale są duże jasne sale lekcyjne, w klasach najczęściej bezpośrednie wejście do toalety z sali ( dziecko nie wychodzi na korytarz).
      Dużo miejsca w sali. Dzieci w nauczaniu początkowym mogą w sali pozostać na przerwie.
      Dywan, poduchy itp.
      Opieka świetlicy dobra. W klasie pierwszej na obiady prowadzi pani ze świetlicy.
      W szkole ciągle się coś dzieje - konkursy, występy itp. Jest ciekawie i dzieci mogą się pokazać z różnych stron. :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka