Dodaj do ulubionych

Europejskie Liceum RAHN Zielona Góra - rekrutacja

25.08.22, 15:57
Witam, jakie są Wasze obserwacje na temat rekrutacji do Europejskiego Liceum RAHN Zielona Góra?

My złożyliśmy podanie w czerwcu. W naborze elektronicznym dziecko wskazało tą szkołę na IV miejscu
Będąc w szkole pierwszego wyboru zobaczyliśmy ogłoszenie, że córka nie dostała się do wcześniejszych szkół, ale ma miejsce w RAHN , dlatego też złożyliśmy oryginały: świadectwo + wyniki egzaminów. Zapewniono nas, że czekamy na podpisanie umowy, bo nie wiadomo, czy powstanie jedna klasa czy dwie.

19.08 (dawno po możliwości złożenia odwołania do innych szkół, tudzież wzięciu udziału w rekrutacji uzupełniającej) zadzwoniono do nas, że dziecko nie zostało przyjęte, tłumacząc, że zgodnie z statutem Liceum (którego nie ma na stronie szkoły RAHN) zostały wybrane najlepsze dzieci....

W rzeczywistości Panie w sekretariacie miały duży problem, by znaleźć ten statut plus przyznały się, że nie udało się otworzyć drugiej klasy I ( bo nie znaleźli nauczycieli ?)

Ponadto, tłumaczenia szkoły ze widzi status jako "zakwalifikowany" a nie "przyjęty", przy dzieciach, które nie wybrały jej jako szkołę pierwszego wyboru (tak jak rodzice) są co najmniej niedorzeczne, ponieważ to szkoła sama dopisała się na własną prośbę do systemu NABÓR a teraz udaje, że to nie jej wina. Nawet jeśli wiedzieli że są błędne statusy to tym bardziej powinni, moim zdaniem, poinformować w właściwym czasie, że dziecko nie będzie przyjęte i nie przyjmować oryginałów dokumentów ...

Gdybyśmy wiedzieli wcześniej, że są inne kryteria oceniania (pytanie jakie? - bo wygląda na to, że Dyrektor ma tam pełnie władzy w decyzyjności ) to pewnie byśmy zapisali dziecko do innej szkoły prywatnej i zaoszczędzili mu dramatu braku szkoły.
Obserwuj wątek
    • Gość: czerwona jaskółka Re: Europejskie Liceum RAHN Zielona Góra - rekrut IP: *.centertel.pl 16.12.22, 12:51
      Koncepcja i statut szkoły to niestety tylko materiały marketingowe . Problemem szkoły jest mobbing ze strony jednej z nauczycielek wobec ucznia . Na pomoc dyrekcji nie można liczyć ale przyznać trzeba , że polonistkę maja bardzo zaangażowaną w swoją pracę. Pani Katarzyna H. to nauczyciel z pasją , który od początku przygotowuje uczniów do matury.
    • Gość: Jagoda Re: Europejskie Liceum RAHN Zielona Góra - rekrut IP: *.centertel.pl 16.12.22, 13:13
      Pani Katarzyna H , Pani Tonia i Pan Edward to wspaniali nauczyciele . Wzory do naśladowania ! Obce im są obgadywanie za plecami, szerzenie plotek i nastawianie innych nauczycieli na uczniów .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka