Dodaj do ulubionych

Czy Zielona Góra połączy się z gminą???

IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.02.05, 13:49
Myślę, że skoro brak jest w chwili obecnej terenów pod inwestycje, to trzeba
przyspieszyć tą fuzję. Przy odpowiediej informacji w gminie, powiedzeniu
ludziom prawdy co ewentualnie mogą stracić, a co zyskać na połączeniu, szanse
będą większe.
Tylko czy w Zielonej Górze są skuteczni polityce? A może oi tylko potrafią
gadać, a zrobić nie ma komu....
No ELITY!!!! Do roboty, bo czas nagli!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: zg Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.ek.zgora.pl 12.02.05, 13:52
      To taka pilna sprawa a te nieroby umieja tylko powiedziec "hmmm rozmawiamy,
      trzeba czekac, hmmm a o co chodzi wogole??? a taaaa no rozmowy sie tocza"
      itp!!!!
      Do roboty nieroby!!! Miasto sie chce rozwijac a nie moze!!!
      • Gość: zg Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.ztpnet.pl 12.02.05, 16:53
        Szkoda, ze ten temat ma takie male zainteresowanie a przeciez wierzcie mi to
        jest wazniejsze niz basen chodz i na nim mi tez zalezy!!!POZDRO
        • Gość: falubaz Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.05, 17:30
          To prawda, to jest cel najważniejszy, ale gminne urzędasy zrobią wszystko, aby
          zniweczyć ożenek miasta i gminy.Stracą bowiem cieplutkie posadki.Mam nadzieje,
          że ludzie z gminy nie dadzą im wiary.Razem będziemy największym miastem w
          lubuskiem. gorzuwek dawno temu zlikwidowal gminę i pyszni się większą o okolo 5
          tysięcy liczbą mieszkańców.Gmina Zielona Góra liczy ponad 15 tysięcy!!!!TYLKO
          RAZEM MOŻEMY ZROBIĆ DUŻY KROK DO PRZODU!!:)
        • Gość: zg Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.uz.zgora.pl / *.uz.zgora.pl 17.03.05, 16:46
          a może by tak zrobić referendum? skoro elity nie potrafią się dogadać, to może
          jakiś głos społeczeństwa dałby im jakiś impuls i wytrącił niektórym mało
          sensowne argumenty?
    • Gość: dolnoślązak Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.05, 17:32
      Elity czekaja na wybory, i tylko to ich interesuje.
      • Gość: opo Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.ztpnet.pl 12.02.05, 18:37
        w ZG są jeszcze tereny pod inwestycje, ale nie ma inwestorów po co nam tereny?
        Jestem przeciwko połączeniu. Gmina straci, miasto straci-barany(politycy)
        zyskają, nic więcej z tego nie wyjdzie mamy pecha do polityków. Są ...... tu
        nigdy nie będzie dobrze. Powtarzam jestem przeciwko.
        • Gość: zg Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.ztpnet.pl 12.02.05, 19:02
          Nieprawda!!! Terenow brakuje!!! Juz deweloperzy maja problem gdzie stawiac
          bloki mieszkalne i "wciskaja" je gdzie popadnie a za 4-5 lat nie bedzie juz
          miejsca wogole i bedzie trzeba ciąc lasy!
          Jesli chodzi o inwestorow to czlowieku wierz mi, ze mielibysmy ich tu pelno ale
          jedyne sensowne miejsce to spalony las a tam prace trwaja nad uzbrojeniem
          terenow.
          W takim gorzowku z tym problemu nie ma i co sie dzieje? Inwestorzy sciagaja
          mimo ze to wiocha i nie ma wyksztalconej kadry, noo infrastruktura sie im
          poprawila bo nakradli sobie to maja.
          To prawda, ze urzedasy z gminy nie chca zeby gmina laczyla sie z ZG bo maja
          posadki i to jakie!!! po 5-10 tys zl zarabiaja a wybory wygrywaja caly czas bo
          ksiadz z nimi trzyma albo zuci sie tu i tam na wino a dla reszty nic nie trzeba
          obiecywac i dawac bo i tak nie ma konkurencji tak wiec posada na cale zycie. W
          tej sprawie wiem duzo ze sprawdzonych zrodel!
          Szkoda moja kochana Zielona Góro, ze na stolkach obecnie tacy a nie inni ludzie
          siedza:/ POZDRO
          • Gość: zorientowany Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.05, 14:11
            Czy inwestor ma zabronione inwestować poza obszarem miejskim?
            Gorzów włączał poszczególne miejscowości (!) z okolicznych gmin a nie całe gminy
            i widać jak to posłużyło miastu i gminom - zaniedbanie i niedorozwój
            infrastrukturalny tych terenów. Budynki mieszkalne os. Czarkowo leżą na terenie
            gminy i czy to kumukolwiek przeszkadza?
            Miasto i jego mieszkańcy muszą odpowiedzieć mieszkańcom gminy PO CO mają mieć
            gorzej niż teraz jest (patrz 30 lat niedorozwoju Chynowa i Jędrzychowa a w
            gminie jest 17 wsi)?
            Gmina po za wszystkim nie posiada terenów inwestycyjnych a raczej leśne a
            większość terenów nadających się na inwestycje znajduje się w rękach prywatnych.
            Urzędnicy gminni nie obronią swoich stanowisk jeżeli mieszkańcy zechcą
            przyłączyć się do miasta gdyż w tej sprawie liczy się wola mieszkańców więc nie
            czyńcie ich "hamulcowymi".
            Zajrzyjcie do strategii rozwoju miasta Zielona Góra a obaczycie, że tam nie ma
            mowy o najbliższych okolicach miasta.
        • Gość: Jack Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 13.02.05, 14:03
          Ja popieram pomysł przyłączenia gminy do miasta ale po wyczerpaniu terenów w
          jego granicach, a jest ich jeszcze sporo. Wystarczy wziąć mapę by zobaczyć ile
          jest naprawdę ciekawych terenów zarówno pod budownictwo mieszkaniowe jak i pod
          zabudowę przemysłową. Nie wierzę w to, że po przyłączeniu gminy momentalnie
          pojawią sie inwestorzy. Kto będzie chciał uzbrajać tereny leżące z dala od
          magistral wodociągowych, energetycznych, telekomunikacyjnych itp. jeśli nie
          chce tego robić teraz w mieście gdzie jest wszystko pod przysłowiowym nosem?
          • Gość: Zielonogórzanin Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.05, 21:39
            Urzędasy magistrackie i prezydencja przede wszystkim, muszą mieć PROGRAM dla
            miasta; DROGI I ULICE, DROGI I ULICE oraz reszta infrastruktury - wówczas
            inwestorzy sami nas znajdą, amieszkańcy gminy zradością przyłączą się do miasta.

ZS
    • Gość: natalia Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 12.02.05, 19:10
      należy się połączyć, czasy budowania domu przy domie albo domu na domie mijają
    • Gość: Karol Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 12.02.05, 20:01
      Dlaczego przwołujecie tu na forum sytuację w Gorzowie, przyznam, że mnie to
      rybka czy tam jest, czy nie ma miejsca. Trzeba skoncentrowaź się na Zielonej
      Górze i nie myśleć o innych!
      Naprawdę, nie ma opcji politycznej chcącej w tym mieście zbić niezłe profity na
      zaangażowaniu się w tą sprawę, która przyniesie miastu i okolicy rozwój?
      Zaraz spalony las zapełni się inwestycjami a tu trzeba myśleć już o następnych!
      Nie spoczywać na laurach! Trzeba mieć kilka opcji w ofercie miasta: na tereny
      uzbrojone i nie uzbrojone, pod mieszkalnictwo, pod firmy, itp.
      Do roboty politycy! Do roboty! Bo nikt na was złamanego głosu nie odda tylko za
      puste hasła wyborcze.
    • marekkl Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? 12.02.05, 21:56
      Temat na forum co jakiś czas powraca, niestety włodarze miasta oraz politycy
      chyba nie czytają i nie słuchają opini zwykłych mieszkańców. Pewnie, że
      połączenie miasta i gminy jest bardzo ważne, chyba nikogo do tego nie trzeba
      przekonywać. Zadałem pytanie w tej sprawie na forum Pani Sawickiej rzecznik
      prezydent ZG, niestety bez odpowiedzi. Może jak więcej osób będzie w tej
      sprawie pisać, włodarze dojdą do wniosku, że należy połączenie miasta i gminy
      przyspieszyć.
      Pozdrawiam!
    • Gość: mimi Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.54.93.95.tisdip.tiscali.de 12.02.05, 22:54
      Pani Sawicka ma duzo wazniejsze sprawy,jak odpowiadanie na niewygodne pytania.
      Po co tlumaczyc sie ze niewiele potrafi sie zrobic,lepiej pozowac do zdjec...
      patrz GL :).Nie drazni sie darmozjadow z gminy a i dorobic mozna...
      • Gość: Bogdan Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 13.02.05, 12:05
        ładna dziewczyna, niech pozuje :-)))
        • Gość: 1 Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.ek.zgora.pl 13.02.05, 13:02
          na goło ?
    • Gość: ciekawy Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.gorzow.mm.pl 13.02.05, 13:05
      Już pytałem kiedyś, ale nie uzyskałem odpowiedzi: to znaczy, że wielkomiejskim
      zielonogórzanom już nie przeszkadzają wiejskie tereny w obrębie miasta?
      • Gość: jaga Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 13.02.05, 14:14
        I znów niedowartościowany Gorzowianin?
        My tu rozmawiamy o naszych - Zielonogórskich sprawach, a chodzi o brak miejsc
        na inwestycje, które zaczynają się pojawiać w regionie! Więc po co ten jad?

Pozdrawiam
        • Gość: Nauczyciel Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.gorzow.mm.pl 13.02.05, 18:05
          Wypleń idiotko ten jad z wypowiedzi swoich wyedukowanych aż nad wyraz ziomków z
          tego forum, a potem zwracaj uwagę na gorzowian którzy zabierają tutaj głos.
          Choć osobiście uważam że nie warto z Wami dyskutować na żaden temat.jesteście
          przecież najmądrzejsi w tym pożal się boże województwie. Nie czekam na ripostę.
          • Gość: zg Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.ek.zgora.pl 13.02.05, 18:59
            Zeszlismy z tematu he :/
          • Gość: jaga Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 13.02.05, 19:24
            Idiotko? :))) cóż za kultura.....
            ale po co wchodzisz na zielonogórskie forum? Jakieś kompleksy?
            Gdybyś postarał się choć trochę być obiektywny to zauważyłbyś, że "jad" pojawia
            się na naszym forum tylko w wypowiedziach Twoich ziomków, zauważam go również
            i w Twojej:))
            Zapewne w Gorzowskim forum pojawiają się niemiłe posty od Zielonogórzan, ale
            moich tam nie ma, więc chyba jestem lepsza od Ciebie.
            Pozdrawiam:)))
            • Gość: MAXX Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 13.02.05, 21:09
              Wracając do tematu: połączenie jest strategiczną potrzebą tego miasta i czym
              szybciej nastąpi tym lepiej.......
      • marekkl Do Ciekawego 13.02.05, 21:21
        Gość portalu: ciekawy napisał(a):

> Już pytałem kiedyś, ale nie uzyskałem odpowiedzi: to znaczy, że
        wielkomiejskim
        > zielonogórzanom już nie przeszkadzają wiejskie tereny w obrębie miasta?

Witaj!
        Pamiętam ten post. Odpowiedziałem komuś, że tereny w pobliżu ZG mają podobny
        charakter architektoniczny jak większość osiedli domków jednorodzinnych. Wioski
        te są sypialniami zielonogórzan. Wyjeżdzając z ZG do Przylepu bądź Kisielina o
        przekroczeniu granic informuje Ciebie tylko tablica, ponieważ domy stoją koło
        siebie (tak jak na Śląsku), więc typowo wiejskich terenów nam nie przybędzie.
        Pozdrawiam!
      • Gość: zielonogórzanin Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: 82.160.53.* 16.02.05, 09:52
        w nazwie gorzow jest wielkopolski 'więc o co chodzi'kobylogórzaninie/gdyby
        jeszcze raz odbyło się referendum w sprawie wojewodztwa głosowalibysmy
        przeciwko wojew,gdzie w skład wchodziłaby kobyla górka
    • marekkl Dzięki dla PKLARK'A 13.02.05, 22:08
      Dzięki PKLARK za dołożenie swojej "cegiełki" w zapytaniu do Pani Sawickiej, w
      sprawie połączenia miasta i gminy. Jeżeli więcej osób wyrazi swoje
      zainteresowanie tym tematem, to może Pani Sawicka porozmawia z Panią Prezydent.
      Pozdrawiam!
      • Gość: mieszkaniec gminy Re: Dzięki dla PKLARK'A IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.05, 22:22
        Juz nie raz to mowilem. Jestem za polaczeniem miasta i gminy. Pani Ronowicz
        i "Czerwoni" mogliby choc raz stanac po tej samej stronie i pokazac ze zalezy
        im na rozwoju tego miasta. PROSZE ZADZIWCIE MNIE CHOC RAZ POZYTYWNIE.
        • Gość: zg Re: Dzięki dla PKLARK'A IP: *.ek.zgora.pl 13.02.05, 23:37
          Dokładnie ale oni sie tylko sprzeczac potrafia bo we wladzach toczy sie jeszcze
          drugie zycie! Życie klubow !!!
          Pani Sawicka powinna odp!!!!
          • Gość: mieszkaniec Re: Dzięki dla PKLARK'A IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 14.02.05, 14:26
            walka polityczna przesłoniła im cel - służyć społeczeństwu
      • marekkl Re: Podziękowania dla zainteresowanych 14.02.05, 06:46
        Jet nas coraz więcej, właśnie dołączył Lomir1:)
        Pozdrawiam!
        • marekkl Re: Podziękowania dla zainteresowanych 14.02.05, 10:39
          Dołączył marcin_zielonagora!
          Dzięki!
    • Gość: Klar Połaczenie to dobra koncepcja IP: 83.238.11.* 14.02.05, 10:55
      Jestem Gorzowianinem, ale znam dobrze ZG. Myślę, że już dawno powinniście
      dokonać tej fuzji, zwłaszcza że faktycznie brak Wam terenów na rozwój miasta.
      Ale robiąć to musicie też zdawać sobie sprawę z ogromnych kosztów takiego
      połączenia. Trzeba będzie tam budować drogi, oświetlenie, dociągać wodociągi i
      kanalizację, itd. My to w Gorzowie kończymy przerabiać, np. w ramach projektu
      M6 wszystkie okoliczne gminy zostały podłaczone do gorzowskiej sieci wodno-
      kanalizacyjnej. Efekt uboczny: spory wzrost opłat za wodę i ścieki dla
      wszystkich mieszkańców. Więc coś za coś. A rywalizacja na wielkość miast wydaje
      się śmieszna. Lepiej starć sie coś osiągnąć i tym się później chwalić.
      Zwłaszcza nowymi miejscami pracy.
      Pozdrawiam wszystkich myślących twórczo Zielonogórzan.
      Proszę nie zwracajcie uwagi na posty idiotów z mojego miasta, obrażające Was,
      oni są tylko marginesem.
      • marekkl Re: Połaczenie to dobra koncepcja 14.02.05, 11:00
        Dzięki Klar za wsparcie duchowe z Gorzowa.
        Pozdrawiam!
        • Gość: zg Re: Połaczenie to dobra koncepcja IP: *.ek.zgora.pl 14.02.05, 12:26
          Fajnie, ze wogule ten problem jest coraz bardziej znany mieszkancom!!!
          Musimy ich poganiac to mooooooze za 5 lat "ożenek" stanie sie faktem:) POZDRO
          • Gość: falubaz Re: Połaczenie to dobra koncepcja IP: *.lubin.dialog.net.pl 14.02.05, 12:30
            Do roboty urzędasy!!!! Zróbcie coś w końcu dla naszego ukochanego miasta!!!
      • Gość: mieszkaniec Re: Połaczenie to dobra koncepcja IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 14.02.05, 14:29
        dzięki za dobre rady i neutralne , a nawet przyjazne podejście do sprawy,
        pozdrawiam normalną większość z Gorzowa
      • Gość: ZG Re: Połaczenie to dobra koncepcja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.05, 21:51
        OK Klaar, jesteś rzeczywiście jeden z nielicznych. Tak trzymaj.
      • Gość: andrzej Re: Połaczenie to dobra koncepcja IP: 82.160.53.* 17.02.05, 09:36
        o proszę'jaka kulturalna wypowiedz 'tak trzymać'pozdrawiam z zielonej góry
    • Gość: mimi Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.54.80.202.tisdip.tiscali.de 14.02.05, 12:51
      Gratulacje marekki !!!

Obudziles w naszym miescie prawdziwe "pospolite ruszenie":)
      Razem,moze w koncu wymusimy na tych leniuchach z rady miejskiej choc troche
      zaangazowania w rozwoj naszego miasta !!!

Pozdrawiam wszystkich "lokalnych patriotow":)
    • Gość: RIKI Berliner Zeitung donosi.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.05, 13:17
      "Berliner Zeitung - Montag, 14.02.2005"

"Coraz głośniej podnoszą się głosy w nawiększej metropolii ;) zachodniej
      Polski - Zielonej Górze o nieuchronnym przyłączeniu do niej Berlina, z uwagi na
      konieczność pozyskania dodatkowych terenów inwestycyjnych. Planowane jest
      zamknięcie wszytskich berlińskich lotnisk, aby nie blokowały dłużej rozwoju
      wspaniałego lądowiska w Babimoście. Drży także obsługa berlińskiego metra, bo
      zielonogórzanie tępią szynową komunikację miejską. Wyższe uczelnie w Berlinie
      mają się stać filiami najbardziej znamienitego i przodującego w rankingach
      jakości edukacji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mówi się także o likwidacji
      budynku Bundestagu, bo jest on niczym w stosunku do perełki budownictwa
      europejskiego - ratusza w Zielonej Górze. W gmachu zajmowanym przez kanclerza
      ma powstać siedziba Prokuratury Apelacyjnej, na którą zielonogóranie od dawna
      szukają miejsca. A w budynkach zajmowanych przez ARD i ZDF godną siedzibę
      znajdzie redakcja gorzowskiego oddziału TVP. Trwają poszukiwania miejsca pod
      basen, którego zielonogórzanie są spragnieni. O szczegółach będziemy
      informować.".

Buhahhahahahahaha!!!!!
      • marekkl Re: Berliner Zeitung donosi.... 14.02.05, 13:28
        Riki znowu pozytywnie mnie zaskoczyłeś!
        Twój tekst jest naprawdę dobry:)
        Bardzo mnie rozbawił:) :)
        Gratuluję!
        • Gość: zg Re: Berliner Zeitung donosi.... IP: *.ztpnet.pl 14.02.05, 14:11
          To tak bo nie wyzwal tu nikogo wow!!! wielkie co!
          Wracajac do tematu, mysle, ze wladze i tak za nic robia sobie glosy mieszkancow
          w sprawie polaczenia ZG z gmina!!!
          Ich trzeba ciagle ponaglac bo to "leniwce" grzecznie mowiac:) pzdr
      • Gość: mieszkaniec Re: Berliner Zeitung donosi.... IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 14.02.05, 14:32
        no, no , dobre, sam to wymyśliłeś ? aż nie do wiary
      • Gość: ZG Re: Berliner Zeitung donosi.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.05, 21:54
        Przykro to przyznać, ale Klar ma rację - Buców to mają oni wielu.....
      • Gość: andrzej Re: Berliner Zeitung donosi.... IP: 82.160.53.* 17.02.05, 09:42
        do budy burku'jest zima i jak tak będziesz szczekał to zachrypniesz
      • Gość: Maniek Re: Berliner Zeitung donosi.... IP: *.uz.zgora.pl / *.uz.zgora.pl 10.03.05, 23:05
        Upadłem jak przeczytałem tekst. Najpierw ze śmiechu a potem z wrażenia!!!!
    • Gość: Karol Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 14.02.05, 19:46
      Właśnie szukam adresów a-mailowych do ugrupowań politycznych z miasta. Jeśli
      nie chce Urząd Miasta odpowiadać, to może uderzymy do różnych ugrupowań i
      zobaczymy, czy nagłośnią ponownie tą inicjatywę i w końcu wezwmą się do roboty.
      Jeśli ktoś ma adresy to wpisujcie na forum, będziemy pisać do nich...
    • Gość: Karol Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 14.02.05, 20:12
      rada@sld.zgora.pl
      może zacznijmy od SLD? ja tak naprawdę jestem apolityczny ale właśnie wpadł mi
      taki adres w oko. Napiszmy im po kilka zdań na temat fuzji, a nóż poruszą tą
      kwestię na poważnie...;)
      • marekkl Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? 14.02.05, 21:37
        Karol, to bardzo dobry pomysł, ale może wysłać jeden list do każdego
        ugrupowania podpisująć Forumowicze z ZG i podać "nick'i" poszczególnych
        forumowiczów z tego postu jak i postu do Pani Sawickiej. Jak by co, to wyrażam
        zgodę na użycie mojego nick'a w liście do polityków.
        Serdecznie pozdrawiam wszystkich Lokalnych Patriotów!

PS.
        Karol trzymaj rękę na pulsie, przez kilka dni nie będzie mnie w naszym kochanym
        mieście.
        • marekkl Admin nie daj się prosić! 14.02.05, 23:15
          ....przed chwilką próbowałem napisać kolejny list ale wystąpił jakiś błąd, więc
          robię małą powtórkę...

Może nasz Admin podpowie "Swoim" w redakcji o potrzebie przypomnienia tematu
          np. w sobotniej Gazecie Wyborczej kiedy jest największy nakład. Forumowicze
          będą naprawdę wdzięczni.
          Admin nie daj się prosić!
          Pozdrawiam!
          • Gość: zg Re: Admin nie daj się prosić! IP: *.ztpnet.pl 14.02.05, 23:48
            Pomysl jest super!!! niepokoi mnie, ze Ci ludzie beda to wykozystywac tz. przed
            wyborami nawet sklonni sa do wpisania sie na forum jako partia X z tematem "
            Drodzy mieszkancy jestesmy za polaczeniem miasta z gmina! macie panstwo racje,
            my bedziemy o to walczyc i starac sie!! Ps. nasz komitet wyborczy na listach
            bedzie pod nr. 3" i takie tam obiecanki cacanki!!!
            Maja odniesc sie konkretnie do sprawy i przedstawic plan oraz metody aby
            ten "ożenek" przyspieszyc!!!
            Ps. tak czy inaczej jest to forma aktywizacji tego pomyslu i my formulowicze
            mozemy przyczynic sie w znacznym stopniu do rozwoju ZG!!!! :) Zycze nam
            powodzenia!!!! POZDRO
            • Gość: falubaz Re: Razem silniejsi!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.05, 13:03
              Zielona Góra musi się rozwijać!!Zastój miasta oznacza także śmierć
              gminy.Urzędasy do roboty bo skończycie na taczkach nieroby!!!!.Za co te
              nagrody bierzecie??!!!
              • Gość: mieszkaniec gminy Re: Razem silniejsi!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.05, 17:04
                Jak nie beda nas sluchac to kiedys rzeczywiscie wywieziemy ich na taczkach. To
                oni sa dla nas a nie my dla nich! Do roboty urzedasy! Jak sie nie ruszycie to
                bedziemy Was gnebic az do bolu. Najpierw na forum a potem przejdziemy na
                bardziej skuteczne metody.

P.S.Pozdrawiam Pana Wojta M.Zalewskiego. Kiedys byl Pan moim nauczycielem i
                milo pana wspominam. Oby tak bylo nadal.
    • Gość: Karol Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 15.02.05, 22:06
      Właśnie znalazłem adres do młodego działacza PO z Zielonej Góry Sebastian C.
      Myślę, że i jemu wyślę nasze przesłanie z linkiem tego forum, zobaczymy co
      odpowie, a wiem, że odpowie, bo kiedyś pisałem już do niego:)
      • Gość: Większy Brat Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.02.05, 22:54
        Hej Falubazy!
        Przyznacie, chyba że nic wam jakoś nie wychodzi? Nawet afery na 4 fajerki wasi
        wybrańcy nie potrafią zrobić :))). Szukacie usprawiedliwienia swojej
        nieudolności i "bo mamy za ciasno" a na forum całe stado gęsi tylko potakuje.
        Ciasne u was są jednak horyzonty. Inwestorzy dużym łukiem omijają zielonkę i
        pobliskie wioski bo nie potrafiliście załatwić sobie wolnej strefy ekonomicznej.
        Od nas widać jednak Nową Sól a was tylko na forum.
        Pozdro.
        • Gość: falubaz Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: 82.160.53.* 17.02.05, 09:52
          w kobylej górce nawet tak dobry żużlowiec jak jancarz nie miał szans'miał
          problem a wyscie tego nie widzieli
          • Gość: Większy Brat Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.05, 18:41
            To nie temat do dyskusji. Zapomniałeś jak wasz zawodnik skończył, też miał
            problemy a was interesował tylko wynik. Próbowaliście usprawiedliwić siebie
            frekwencją na cmentarzu. Nie ma czym się chwalić!
            • Gość: falubaz Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: 82.160.53.* 22.02.05, 08:52
              jednak wyciągamy z tego wnioski i staramy się temu zapobiegać
      • marcin_zielonagora Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? 16.02.05, 11:50
        Jestem jak najbardziej za połączeniem miasta i gminy. To szansa nie tylko dla
        naszego miasta, ale również dla okolicznych miejscowości. Jednak najgorsi są
        urzędnicy, którzy się boją o utratę stołków. Wystarczy popatrzeć na opinię
        mieszkańców miasta, którzy są na tak, oraz opinię mieszkańców gminy, którzy
        również w większości są na tak. Trzeba to wykorzystać. Najpierw trzeba
        zmobilizoać Radę Miasta, bo Urzędowi Miasta chyba zabardzo nie chce się tą
        sprawą zająć.
    • Gość: rex zg B....ja cię nie poznaję?! IP: *.cwd.waw.pl / 195.164.254.* 16.02.05, 16:10
      Żadnych wyzwisk jak na gorzowskim forum, cywilizujesz się???
      • Gość: zg Re: zg B....ja cię nie poznaję?! IP: *.ztpnet.pl 16.02.05, 16:25
        Noo bo tu jest spokoj!! Zreszta tam tez!!!
        Wyzwiska??? Troche przesadzasz chlopie :) POZDRO
    • Gość: mimi Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.129.19.213.tisdip.tiscali.de 17.02.05, 09:39
      UWAGA !!!
      Pani Sawicka dzis pracuje !!!
      O 7.48 odpowiedziala w sprawie zlobkow...
      Teraz moze i my sie doczekamy :)...?
    • Gość: mimi Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.129.19.213.tisdip.tiscali.de 17.02.05, 11:00
      Wojt Zalewski OBUDZIL SIE !!!
      Dzis w GL dostrzegl problem i...uwaga-"bedzie dzialal"
      A moze najwyzszy czas oderwac tylki od stolkow,polaczyc miasto z gmina i
      pozwolic dzialac innym? Pewnie i efekt bylby lepszy.
      p.s.
      W sprawie lokalizacji ferm gryzoni w gminie,powinien wypowieduiec sie UM ZG !!!
      Zanim okaze sie ze przejmuja tereny wraz z "kukulczym jajkiem"?
      • Gość: falubaz Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.05, 16:18
        Od lat mówią, że coś zrobią i co? nic!!, a miasto niedlugo zacznie budować
        wieżowce, bo ziemia jest i tak już u nas najdroższa!!!
        • Gość: zg Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.ztpnet.pl 17.02.05, 16:41
          Nawet nie bo gruntow po wiezowce tez brakuje;/ POZDRO
          • Gość: piter Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 19.02.05, 15:37
            Jasne. Co to jest 10 km2 niezabudowanej powierzchni nie mówiąc o ponad 26 km2
            lasów :> W ZG jest miejsce jeszcze dla ok. 20 tys. ludzi bez karczowania lasów.
            najpierw zurbanizujmy porządnie miasto a potem przyłączajmy wiochy.
            • Gość: mimi Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.54.90.78.tisdip.tiscali.de 19.02.05, 22:53
              Ze potrzebna jest intensywna urbanizacja,to wiadomo :)
              Ale zeby na 10 km² pakowac 20 000 osob???
              Czy gestosc zaludnienia na tym obszarze - 2 000 osob/km² kogos uszczesliwi???
              Piter,moze Ciebie tak,ale wielu chetnych na takie os.jak Przyjazni czy Pomorskie
              juz nie znajdziesz!!!
              Poprostu nie te czasy,przeciez ma byc lepiej...
              • Gość: piter Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 20.02.05, 01:09
                mimi! Zwróć uwagę na jedną rzecz. Napisałem o 20 tys. osób bo taka jest właśnie
                średnia dla całej Zielonej Góry i mi osobiście wcale nie jest za ciasno. Czasy
                szarych blokowisk na szczęście sie skończyły ale jesteśmy zbyt biednym
                społeczeństwem by rezygnować z budownictwa wielorodzinnego. Mowisz, że: "nie te
                czasy, przeciez ma być lepiej". Ma być, tylko nie jest i właśnie te osiedla,
                które wymieniłaś, a przynajmniej to pierwsze, cieszy się największym
                zainteresowaniem.
                • Gość: mimi Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.54.87.151.tisdip.tiscali.de 20.02.05, 17:08
                  Jestem zdania ze przyszlosc lezy w takich osiedlach jak "Milenijne" ktore buduja
                  teraz na Jedrzychowie.Dwa pietra,spadziste dachy,znajacy sie sasiedzi...
                  To sprzyja budowie jakiejs wspolnoty,zbliza ludzi,jest milej i bezpieczniej w
                  przeciwienstwie do anonimowych "mrowkowcow" z np.ul.Budziszynskiej.Do takich
                  wlasnie "niskiej" zabudowy potrzeba wiekszej powierzchni,mysle ze warto w takie
                  osiedla inwestowac i ze to wlasnie bedzie w naszym miescie preferowane:)
                  p.s.
                  Dobrze piszesz o S3:)
                  pozdrawiam
                  • Gość: piter Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 20.02.05, 21:16
                    No jesli chodzi o "powielanie" Milenijnego to ja jestem jak najbardziej za.
                    Całkiem sympatyczne osiedle. Jedyne rzeczy, do których można mieć zastrzeżenia
                    to niezbyt staranne wykonanie budynków i ta paskudna betoniarnia pod oknami
                    jednego z bloków. Co do budowania wspólnoty i anonimowości w blokowiskach to
                    również trudno odmówić Ci racji. Takie blokowiska już nam nie grożą. Przypomnij
                    sobie jak dawno temu wybudowano ostatni wieżowiec w ZG. Po pierwsze wiąże się
                    to z ogromnymi kosztami a po drugie brak już terenów o dostatecznej nośności
                    (swoją drogą to ciekawa ta ZG, na takim Pomorskim stoją kolosy a na sąsiednim
                    Mazurskim takich już się nie da postawić ale może to i dobrze). Z tymi 20 tys.
                    to przesada oczywiście przy budownictwie góra 3 kondygnacyjnym, ale i tak dalej
                    uważam, że mamy jeszcze w granicach miasta troche obszarów gdzie można by
                    postawić takie osiedle jak np. Millenijne.
                    Ad. p.s.
                    Nigdy wszystkim nie dogodzisz. Czasem trzeba wybrać mniejsze zło, tylko
                    niektórym ciężko jest to wytłumaczyć. Dobrze jednak, że są i tacy, z którymi
                    można podyskutować bez inwektyw :)
                    również pozdrawiam
                    • Gość: mimi Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.54.73.68.tisdip.tiscali.de 23.02.05, 07:56
                      "Racula",przeczytaj moj post z 19.02 godz.15.45,a dowiesz sie ze nie domagam sie
                      igrzysk a dbam o twoj tylek by nie rozlecial sie na wybojach gminnych drog!!!
                      Czy moze tez bierzesz dzialke z gminnych diet? Przestan mydlic oczy jak soltys
                      soltysow,odpowiedz marcinowi lub zamilcz.
    • marekkl Re: Temat nadal żyje! 17.02.05, 19:46
      Witam Wszystkich lokalnych patriotów!

Temat cieszy się dużym zainteresowaniem forumowiczów. Myślę, że Pani Marta oraz
      Admin tego forum także czytali nasze posty (ten oraz Miejskie sprawy).
      Domagajmy się nadal odpowiedzi, podbijajmy posty. Akcja Karola z wysyłaniem
      linków do wpływowych ludzi i organizacji też jest bardzo dobra. Myślę, że
      jeżeli dojdzie do bardziej zaawansowanych prac nad połączeniem, to w jakimś
      małym procencie będzie to nasza zasługa. Dobrze, że mieszkańcy nie czekają z
      założonymi rękami tylko czynnie uczestniczą w rozwoju ZG.

Pozdrawiam!
      • Gość: falubaz Re: BRAWO ZIELONOGÓRZANIE!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.05, 20:49
        Widać, że wielu z nas kocha te miasto!!
        Mam nadzieję,że uda nam się poruszyć urzędników.Nawiasem mówiąc pani Sawicka
        nadal nie odpowiada na pytanie o polączeniu miasta i gminy.SKANDAL!!!Widać,
        gdzie mają mieszkańców tego miasta ........
        • Gość: zg Re: BRAWO ZIELONOGÓRZANIE!!!! IP: *.ztpnet.pl 17.02.05, 21:46
          Juz niedlugo nadejda nowe lepsze czasy i wladze!!!
          A my mieszkancy nie bedziemy musieli juz martwic sie o nasze miasto!!! POZDRO
          • Gość: mieszkaniec gminy Re: BRAWO ZIELONOGÓRZANIE!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.05, 21:55
            A skad wiesz, ze tak bedzie?

P.S. Ciekawe czy Pan wojt Zalewski czyta to forum?
            • Gość: zg Re: BRAWO ZIELONOGÓRZANIE!!!! IP: *.ztpnet.pl 17.02.05, 22:56
              Bo gorzej nie moze byc!
              A na choryzoncie widac ciekawych ludzi!!!
              A moze mam przeczucie??? Tak czy inaczej mam taka nadzieje ! POZDRO
    • marekkl Czy jutro Gazeta Wyborcza zasokczy nas? 18.02.05, 11:51
      Czy jutro Gazeta Wyborcza zaskoczy nas nowościami dotyczącymi połączenia?

Zobaczymy czy Admin coś wspomniał o połączeniu w redakcji.

Pozdrawiam!
    • marekkl Odpowiedź Pani Marty!!!!!!!!!!! 18.02.05, 14:19
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=554&w=20053589&a=20745955
      jest to link do odpowiedzi Pani Marty - rzecznik Pani Prezydent

Pozdrawiam!
      • marekkl Re: Rezygnacja Pani Marty!!!!!! 21.02.05, 20:25
        Dzisiaj tj. 21.02 przeczytałem na stronach radia zachód, iż Pani Marta
        zrezygnowała ze stanowiska rzecznika prasowego Pani Prezydent Ronowicz.

www.zachod.pl/php/news.php?id=10991
        Powodzenia Pani Marto!!!
        • Gość: obserwator Re: Rezygnacja Pani Marty!!!!!! IP: 82.160.53.* 22.02.05, 09:23
          jeżeli to prawda to należy się z tego cieszyć,dość w mieście rządów zadufanych
          i zapatrzonych w siebie pseudo-urzędników nikt płakał za nimi nie będzie
    • Gość: klaudyna Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 18.02.05, 16:39
      czy ktoś odpowiada za sprawę połączenia ? może jakąś karę dla równowagi ?
    • Gość: Karol Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.dialog.net.pl 18.02.05, 18:31
      Witam ponownie forumowiczów.
      Przyznam, że wysłałem maile do kilku osób. Jak narazie z konkretnych odpowiedzi
      to ta, że jeden z młodych polityków z naszego regionu obiecał, iż osobiście
      zajmie się tą sprawą i jak zrozumiałem zdynamizuje prace nad tak bbardzo nas
      nurtującą fuzją. Nie mam pewności, czy wypada pisać, kto to był ale powiem, że
      chodzi o przedstwiiciela PO.
      Ponadto starałem się zainteresować jednego z dziennikarzy radia Zachów i chyba
      TVP3, On odpisał mi również, że niebawem wróci do tematu i odpisze mi coś
      więcej.
      To narazie wszystko, ale jeśli ktoś ma czas i ochotę to proponuję
      nadal "gnębić" nasze Elity i ich współtowarzyszy "niedoli";)
      Ja obiecuję, że jeszcze kilka maili wyślę, o ile znajdę oczywiście odpowiednie
      adresy netowe.

Oczywiście wszystkich zachęcałem do naszej lektury przesyłając link do tego
      forum.

Pozdrawiam forumowiczów.
    • Gość: mimi Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.129.38.41.tisdip.tiscali.de 19.02.05, 01:00
      No to WRESZCIE cos sie ruszylo,oby tylko nie skonczylo sie na czczej gadaninie w
      nieskonczonosc i niepotrzebnych blokadach,tak politykow jak i mieszkancow.
      GMINA I MIASTO-PRZYSPIESZAJCIE NA MAXA !!!
      • Gość: reality Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 19.02.05, 01:11
        popieram na maxa !!!!!
        • Gość: zg Re: Czy Zielona Góra połączy się z gminą??? IP: *.ztpnet.pl 19.02.05, 15:02
          Tylko trzeba ich przypilnowac bo to tacy ludzie co mysla "co tu robic zeby sie
          nie narobic" POZDRO
    • Gość: mimi Szanowny p.wojcie,soltysie soltysow... IP: *.54.90.78.tisdip.tiscali.de 19.02.05, 15:45
      Wybiera sie pan na spotkanie z drogowcami i dobrze.Przy tej okazji (gazeta tego
      panu nie podpowiedziala) prosze spytac co z droga nr.279? Przynajmniej do
      krzyzowki z 283 ! Mysle ze wiadomo o co chodzi.
      Mialo byc obejscie calego Drzonkowa...:) i co ???
      Co ze "spinka" z 279 do drogi na Sucha??? ul.Sloneczna nadaje sie tylko do
      skansenu w Ochli:)
      To tylko pare zeczy z Drzonkowa,zaleglosci jest cala masa,a GDZIE RESZTA GMINY???
      Polaczcie ja jak najszybciej z miastem,swoje diety przekazcie na zrujnowane
      gminne ulice!!!!
      Moze ten odwazny czyn skloni kiedys mieszkancow do nazwania jednej z nich
      im.ostatniego wojta Zielonej Gory?

Zycze owocnych NEGOCJACJI z drogowcami,czy moze tylko wyslucha pan podjetych juz
      wczesniej decyzji???
      Jesli tak to szkoda czasu,o wszystkim znowu przeczyta pan wgazecie:)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka