Dodaj do ulubionych

Położna godna polecenia?

24.04.06, 14:23
Czy ktoś może polecić mi dobrą położną z naszego ZG szpitala? O ile taka
jest. Serdecznie dziękuję.
Obserwuj wątek
    • Gość: Daga Re: Położna godna polecenia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.06, 14:17
      Mogę Ci polecić położną ale z Sulechowa.Przemysl dokładnie czy aby napewno
      chcesz rodzić w ZG.Ja z czystym sumieniem polecam Sulechów ( chociaz mieszkam w
      ZG ),warto pojechać te 25 km dalej ale być w komfortowej sytuacji,jaką zapewnia
      opieka w sulechowskim szpitalu.
    • julka202 Re: Położna godna polecenia? 25.04.06, 14:36
      Bardzo polecam Panią Marzenkę Wieczorek ze szpitala w ZG. Cudowna kobieta, była
      obecna przy porodzie mojej córci. Opiekowała się nami też przed porodem. Gorąco
      polecam. Bardzo, bardzo mi pomogła. Wprowadziła cudowną atmosferę na sali
      porodowej, tak że zapomnieliśmy o strachu. Poród przebiegł bardzo szybko
      (niecałe 4 godziny). Doradzała mi różne pozycje w trakcie porodu, tak abym
      odczuwała jak najmniejszy ból. Pomogła mi w miarę łagodnie przeżyć poród i
      dzięki temu mam z niego naprawdę cudowne wspomnienia. Życzę powodzenia!
      • lena_211 Re: Położna godna polecenia? 25.04.06, 15:12
        Ja cały czas się zastanawiam nad Sulechowem, ale boję się co to będzie jak nie
        zdąże dojechać? Czy muszę jakoś wcześniej powiadomić "porodówkę" w Sulechowie,
        że chcę u nich rodzić? Serdeczne dzięki za odp. Pozdrwaiam cieplutko!!!
        • dorianne.gray Re: Położna godna polecenia? 26.04.06, 01:23
          E tam, nie ma powodu, żeby demonizować porodówkę w ZG - robią to zazwyczaj te
          dziewczyny, które tutaj nie rodziły. Ja rozmawiałam za to z wieloma, które
          rodziły w naszym zielonogórskim szpitalu i po tych rozmowach jestem przekonana,
          że tu mi będzie najlepiej :)
          Poza tym wiem, że nie będzie mi się chciało w kluczowym momencie telepać do
          Sulechowa - wolę podskoczyć sobie 3 minuty na Podgórną :)
          • Gość: pamana Re: Położna godna polecenia? IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 26.04.06, 08:30
            Ja rodzilam prawie 6 lat temu i nie demonizuje ,bylo ok,trzeba walczyc o swoje
            a nie ucikeac.
            pomijal fakt jechania w srodku nocy 25 km skoro pod nosem jest szpital,jaki
            sens? jak dla mnie żaden i zawsze jakies ryzyko istnieje,nie wybaczylabym sobie
            gdyby cos sie stalo po drodze.
            p.
    • julka202 Re: Położna godna polecenia? 26.04.06, 08:43
      Tez jestem tego zdania, nie warto ryzykować. Też miałam dylemat, czy rodzić w
      Sulechowie, Nowej Soli czy Zielonej Górze. Zdecydowałam się jednak na Zieloną
      Górę. I nie żałuję, tym bardziej, że jak się później okazało dziecko musiało
      leżec na oddziale intensywnej terapii noworodków (konieczna była transfuzja
      krwi), a z tego co wiem w Nowej Soli i Sulechowie takiego oddziału jeszcze nie
      ma. Musisz więc jeszcze to wziąć pod uwagę. Poza tym w szpitalu w Zielonej
      Górze miałam wspaniałą opiekę, pielęgniarki i położne naprawdę troskliwie
      zajmują się mamą i dzidziusiem, pomagają we wszystkim z uśmiechem na ustach.
      Bardzo miło wspominam zarówno poród, jak i sam pobyt w szpitalu, a leżałam po
      porodzie tydzień. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
      • Gość: Daga Re: Położna godna polecenia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 13:00
        Kochane!rodziłam pierwszą córcię w ZG ( 8 lat temu ) a drugą w Sulechowie (
        grudzień 2005 ).Zdecydowanie polecam Sulechów!!!.Kameralna amosfera,miły i
        fachwy personel,mozliwośc odwiedzin najbliższych etc, etc.Te 25 km to chwilka
        drogi,ja jechałam do Sulechowa mając skurcze co 3-4 min.,spokojnie
        dojechałam,weszłam na II piętro,przyjeto mnie b.miło ( w środku nocy ) i za 2
        godz. miałam swoją kruszynkę na świecie.W ZG podczas pierwszego porodu podano
        mi w nocy relanium i kazano spać ,a zajeła się mną dopiero moja położna która
        przyszła na ranną zamianę.
        Proponuję ,pojedż na rekonesans do Sulechowa ( ja tak wcześniej zrobiłam ) i
        sama oceń czy będziesz się tam czuła bezpiecznie - bo Twoje oddczucia są w
        końcu najważniejsze.Jeżeli się zdecydujesz na Sulechów ,to polecam p.Renatę
        Piórkowską extra położną z ooogrooommmmmnym doświadczeniem.
        Pzdr.
        • Gość: moli Re: Położna godna polecenia? IP: *.ztpnet.pl 26.04.06, 15:14
          A czy w Sulechowie jest intensywna terapia dla noworodków w przypadku
          wcześniaków?
          Sama się zastanawiam nad porodówką w Sulechowie,choć do szpitala w zielonej mam
          3 kroki.I niestety niemiłe wspomnienia z Zielonej Góry.
          A dzieci się rodzą nie w 15 minut.A tyle się jedzie do Sulechowa.
        • dorianne.gray Re: Położna godna polecenia? 26.04.06, 19:17
          Heheh, a w ZG rodzi się na hali, personel to sami amatorzy, najbliżsi mogą
          najwyżej pomachać przez okno i w ogóle jest jak na zesłaniu, co nie? ;)

Ja będę rodzić w ZG - będę mieć kameralną atmosferę, fachową pomoc, rodzina i
          znajomi będą mogli u mnie siedzieć całymi tabunami, jeśli tylko będę sobie tego
          życzyła (w co raczej wątpię) ;) i jestem przekonana, że będę miała same miłe
          wspomnienia, a przede wszystkim wiem, że moje dziecko (bo to w końcu ono jest
          najważniejsze) będzie tam miało troskliwą i fachową opiekę. I najlepszą pomoc
          medyczną, w razie czego (odpukać!) :)
          • Gość: duka Re: Położna godna polecenia? IP: *.ztpnet.pl 26.04.06, 21:04
            Gratuluję optymizmu.Oby wszystko dla ciebie i dziecka skończyło się
            dobrze,wejdz na rodzić po ludzku i poczytaj.
            Szpital sam sobie winien takiej opinii.
          • Gość: Daga Re: Położna godna polecenia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 21:08
            Życzę Ci tego z całego serca, naprawdę, ale niestety mam przypadek w rodzinie (
            poród w styczniu br. ) gdzie o mały włos przyszłą mamę i dziecko zielonogórscy
            medycy wyprawiliby na "tamten" świat.
            W Sulechowie jest II wspaniałych pediatrów-nenatologów ( dr Szumlicz i dr
            Gryszko ) a i sprzęt mają całkiem dobry.
            Nie życzę nikomu komplikacji,ale zawsze gdy nieststy one są to tak naprawdę ani
            szpitalw ZG ani w Sulechowie może sobie nie poradzić - lekarze "wysyłają"
            trudniejsze przypadki do Poznania.
            Najważniejsze w\g mnie jest nastawienie samej przyszłej mamy, bo tam gdzie
            kobieta czuje się bezpieczniej ,tam zapewne będzie rodziło jej się
            lepiej.Psychika odgrywa tu naprawdę bardzo ważną rolę.
            Powodzonka.
          • Gość: er_ra Re: Położna godna polecenia? IP: *.zgora.dialog.net.pl 26.04.06, 21:50
            Za ile???
            • dorianne.gray Oj, malkontentki ;) 26.04.06, 22:07
              Za 150 (poród) i 250 (sala poporodowa).

Duka - zapewne życzysz mi ciężkiego porodu i dziecka z jakimś upośledzeniem,
              prawda? Tak wynika z ogólnego ducha Twojego szalenie serdecznego postu ;)

Daga - otóż ja mam wspaniałe nastawienie i do ciąży, i do porodu, i do faktu,
              że zostanę mamą :)
              Nie widzę w tym ani jednego powodu do zmartwień i czarnych wizji. I wszystkim
              ciężarówkom życzę tego samego :)
    • lena_211 Re: Położna godna polecenia? 27.04.06, 10:02
      Dziękuję bardzo za każdą odp. Drogie kobitki czy możecie polecić mi jeszcze
      jakieś położne, bo narazie zanotowałam tylko dwa.
      A co do lekarzy, może podzieliłybyście się spostrzeżeniami na temat lekarzy na
      położnictwie. Interesują mnie zarówno opinie pozytywne jak i negatywne.
      Pozrdrawiam cieplutko!!!
      • dorianne.gray Re: Położna godna polecenia? 27.04.06, 20:00
        Ja polecę Hołowczyca (vel "Hołka" ;) ), bo on moją ciążę prowadzi, niedawno
        odbierał poród mojej koleżanki, jest bardzo fajny, wyluzowany, fachowy i
        wprowadza taką miłą atmosferę i poczucie absolutnego bezpieczeństwa, a to
        najważniejsze :)
    • be.em Re: Położna godna polecenia? 27.04.06, 10:08
      Rodziłam w Zielonej. Mimo, że szef sulechowskiej porodówki to znajomy. Bylo
      bardzo dobrze, miło, fachowo, tak, jak trzeba. Po remoncie zielona gora wygląda
      o niebo lepiej od sulechowa. Za zieloną przeważył fakt, że dziecię moje miało
      pępowinę owiniętą wokół szyi i musiałam być czujna. Moim zdaniem kiedyś
      sulechów to był rarytas, dzisiaj naprawdę niczym się nie rózni od zg.
      :)
    • Gość: Moniczka Re: Położna godna polecenia? IP: *.tbcn.telia.com 05.09.22, 19:11
      Witam Polecam Marzenę Wieczorek bardzo miła serdeczna osoba i bardzo pomocna i nie polecam położnej Magdaleny Lak dużo znajomych bardzo się zawiodła na tej Położnej omijać ta Panią jak najdalej pozdrawiam Monika Zielona Góra

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka