Dodaj do ulubionych

Sędzia: miesiąc aresztu za kradzież płynu do ką...

22.09.06, 21:20
Zawsze mnie zastanawiało, kto dał prawo tym cymbałom sędziom
o decydowaniu o losie i życiu innych ludzi?
Ja im takiego prawa nie dałem.
A ich widzimisię jest po prostu zatrważające,innych traktują jak śmieci.
Czasem myślę ,że uważają się za bogów.
Mam nadzieję ,że kiedyś surowo zostaną ocenieni właśnie
przez BOGA.
Obserwuj wątek
    • Gość: nabys Re: Sędzia: miesiąc aresztu za kradzież płynu do IP: *.centertel.pl 22.09.06, 21:42
      Obrażając sędziego - dajesz świadectwo o sobie. Istota sądzenia, czyli władzy
      sadowniczej polega na rozstrzyganiu sporów i wymierzaniu kar. O tym, w jakich
      granicach maja byc wymierzane kary za różne rodzaje przestpstw czy wykroczeń
      nie decyduje sędzia, ale ustawodawca, który wyznacza dolną i górna granicę
      kary, jej rodzaj, a przede wszystkim określa, co jest, a co nie jest karalne.
      Dobrze jest to sobie uświadomić, zanim zabierze się się głos na forum.
      Swoja drogą, Sędzia bardzo ciekawie uzasadnił swoje stanowisko w wypowiedzi dla
      GAZETY. Mnie akurat przekonał.
      Kazdy może miec oczywiscie inne zdanie, ale skoro już wypowiada je publicznie,
      warto uzyć argumentów zamiast epitetu.
    • wartalski32 Re: Sędzia: miesiąc aresztu za kradzież płynu do 23.09.06, 08:37
      System polityczny, ekonomiczny i społeczny w którym żyjemy to czysta patologia.
      W zwiazku z tym, wszystko co ten system spłodził nie może być normalne.
      Sądownictwo jest u nas szczególnym przykładem, jak można wypaczyć sens i ducha
      prawa. W zasadzie sądy nie służą dziś sprawiedliwości, lecz są instytucją
      państwa, którą można wykorzystywać w dowolny sposób w interesie rządzących.
      Interes rządzonych i sprawiedliwości nie jest tu brany pod uwagę. W naszej
      "demokracji" sady,prokuratury,policja i inne siłowe organy władzy służą
      umacnianiu systemu, a więc z gruntu podlegają patologizacji. Nie ma innej
      możliwości zmiany tego stanu rzeczy jak wprowadzenie przejściowej dyktatury,
      kończącej się powrotem do normalności, a więc monarchii. Kto chce demokracji ten
      jest za patologizacją życia społecznego. Nie ma innej możliwości!!!
      • Gość: nabys Re: Sędzia: miesiąc aresztu za kradzież płynu do IP: *.centertel.pl 23.09.06, 21:53
        No nie presadzajmy! Rządzacych wybierają w Polsce rządzeni. Nie rozumiem
        dlaczego mieliby wybierać działajacych przeciwko sobie. Oczywiście zawsze jest
        problem "alienacji" władzy, ale mozna jego znaczenie redukować kolejnymi
        wyborami.Co do sprawiedliwości: tej absolutnej na ziemskim padole nie ma i
        nigdy nie było. Każdy rozumie ją na swój sposób. Proszę poświecić kilka godzin
        na obserwację sali sądowej i posłuchać, co na ten ten sam temat sądzą różne
        osoby.
        I na koniec jeden wcale nie drugorzedny szczegół: nie ma wyroku, którego
        wadliwosci nie można podnieść w odwołaniu. Także w zakresie wymiaru kary.
        Wystarczy tylko miec argumenty.
        • wartalski32 Re: Sędzia: miesiąc aresztu za kradzież płynu do 23.09.06, 23:30
          Istota rzeczy nie polega tu na próbach naprawiania tego czego naprawić się nie
          da. Chodzi o zmianę systemu wartości. Oczywiście ,że na dziś to ja mogę się
          procesować wiele, wiele lat wykorzystując możliwości prawne. Ale to jest tylko
          proteza. I tylko na dziś.Każdy następny sejm może wywrócić prawo do góry nogami.
          I co znów żonglerka kruczkami prawnymi. To jest bez sensu.
          • Gość: mama Kruczki dziennikarskie IP: 85.195.123.* 24.09.06, 17:32
            Pamiętacie, jakie oburzenie wywołało posadzenie studenta "za jazdę z nieważną
            legitymacją". Tak to fajnie brzmiało, nikt nie wspomniał, że gó..arz
            demostracyjnie oświadczył , że sąd go w d..pę może pocałować.
            O mordercy staruszki też można napisać: 12 lat za kradzież 200 zł?! (Bo tyle
            miała), tak jak w tym przyapdku klucze i coś tam jeszcze..

Ale zawsze znajdzie się chętny do wypisywania anonimowo bzdur, tak jak inni do
            sikania w windzie
    • bronimir Zgadzam się połowicznie. 24.09.06, 14:24
      W pierwszej sprawie chodzi o napad rabunkowy (przypadkiem łup był mizerny),
      kiedyś za taki czyn to było od 5 lat do góry, teraz nawet miesiąc za dużo.
      W drugiej sprawie, raczej trzeba było skazać na odgarnianie śniegu z dachu w zimie.
      • otryt A gdyby pani Żytnickiej torebkę wyrwali ??? 24.09.06, 18:50
        Dla mnie pierwsza sprawa to bandycki rozbój. Tylko przypadek sprawił, że łup
        był niewielki. Tego w momencie wyrywania siatki bandzior nie wiedział. A co by
        było, gdyby skorzystał z klucza w którego wszedł posiadanie? Na szczęście
        szybko go ujęli. Ciekawy jestem, czy gdyby żonie Piotra Żytnickiego - autora
        artykułu - wyrwali siłą torebkę na ulicy, czy też twierdziłby, że miesiąc
        aresztu do za dużo?

Druga sprawa jest całkiem inna. To zwykłe złodziejstwo na niewielką kwotę. Dla
        takich ludzi należy wymyślić jakieś prace użyteczne dla społeczeństwa, które
        trzeba wykonać, a na które trudno znaleźć chętnych.
      • michalng Re: Zgadzam się połowicznie. 24.09.06, 22:31
        > W pierwszej sprawie chodzi o napad rabunkowy (przypadkiem łup był mizerny),
        > kiedyś za taki czyn to było od 5 lat do góry, teraz nawet miesiąc za dużo.

Samo wyrwanie torebki nie jest napadem tylko kradzieza.Jesli przed wyrwaniem
        staruszka została by uderzona (pchnieta, kopnieta) wtedy był by to napad rabunkowy.
    • anahella Wyrwal torbe z zakupami starszej kobiecie 24.09.06, 14:49
      "41-letni Zbigniew D. poszedł siedzieć, bo w bramie kamienicy wyrwał starszej
      kobiecie torbę z zakupami. W środku były jedynie klucze, chleb, mleko i drobne
      pieniądze."

Rozumiem, ze skoro w Torbie byly klucze i drobniaki, to znaczy, ze nie miala
      przy sobie damskiej torebki? Zlodziej zatem liczyl na wiekszy lup, czyli
      portfel: starannie wybral ofiare. Jako ze jest mlodym i zapewne sprawnym
      czlowiekiem, to na cel wybral bezbronna kobiete.
      Obrabowal staruszke.
      Znam emerytow, ktorzy prosza mnie o towarzyszenie na poczte, gdzie odbieraja
      swoja emeryture, bo boja sie wlasnie takich bandytow, bo stracili kiedys caly
      miesieczny dochod po tego typu napadzie.
      Nie rozumiem ludzi, ktorzy uwazaja, ze 30 dni wiezienia to zbyt surowa kara dla
      czlowieka, ktory napada na staruszki.

Co do kradziezy w supermarkecie: to byla pokazowka - i dobrze, ze prasa
      naglasnia takie przypadki. Przynajmniej zlodzieje beda wiedzieli, co im grozi za
      kradziez towaru za kilkanascie zlotych.
    • Gość: PBK Re: Sędzia: miesiąc aresztu za kradzież płynu do IP: *.onlink.net 24.09.06, 15:07
      rozbef kpisz czy o droge pytasz? Po to mamy prawo zeby go przestrzegac i jesli
      ktos nie zadecyduje o losie przestepcy to przestepca zadecyduje o twoim losie.
      Utnie ci leb za 10 zl i wtedy juz nawet nie bedziesz sie mogl zastanawiac. I
      jeszcze jedno. Jesli czowieka wyksztalconego, stroza prawa nazywasz cymbalem to
      kim ty sam jestes? Twoj post jet godny cymbala. Pozdrowko.
    • przypadek Re: Sędzia: miesiąc aresztu za kradzież płynu do 24.09.06, 15:09
      Czy wyborcza nie ma istotniejszych newsów? Jestem przeciw karze śmierci, PiSowi,
      ministrowi Ziobro i przeciw nadmiernej restrykcyjności prawa karnego (która
      odnosi skutek odwrotny do zamierzonego) ale akurat tutaj sędzia zrobił co do
      niego należało: recydywa w kradzieży i rozbój to są przestępstwa kwalifikujące
      się na miesiąc więzienia. Gdyby u nas działały inne środki (x godzin pracy
      społecznej, dozór elektroniczny, intensywna praca kuratora i np. areszt domowy)
      też nie miałbym nic przeciwko, ale te środki leżą.
    • Gość: Lesław Re: Sędzia: miesiąc aresztu za kradzież płynu do IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.06, 15:09
      Niestety
      także jestem w szoku
      ktoś pewnie nie wie co to prawo w odczuciu społecznym

jedyny argument to nie kraść za 15 złotych tylko za 15 milionów złotych
      wtedyn można coś takiego umożyć za niską szkodliwość społeczną
      i ostrzec złodzieja o brzydkim postępowaniu , i paluszkiem a ty ty brzydalu

TEMIDA JEST ŚLEPA i w dodatku mało rozgarnięta
      Pozdrowienia dla panów prawników i sędziów
      • Gość: bodo Re: Sędzia: miesiąc aresztu za kradzież płynu do IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.06, 16:20
        anna napisał(a):

> a pani prezes sądu apelacyjnego w rzeszowie ukradła stringi i biustonosz,
        > kamera pokazała , że była zrobiła to bardzo fachowo. I ile za to dostała?

nie prezes Sądu, tylko prokuratury - uważaj co piszesz, bo oskarżasz niewinną
        osobę.
        natomiast surowe karanie recydywy jest konieczne - i guzik mnie obchodzi, co
        kobieta miała w reklamówce ukradzionej. popieram tego sędziego - w końcu
        biedni, kupujący za ostatnie grosze chłeb i mleko też mają prawo czuć się
        bezpiecznie na ulicy, więcej - właśnie za to, że ukradł biednej kobiecie te
        nędzne resztki, na które ją stac winiec zostać ukarany BRADZO SUROWO.
        gnój bez serca!
    • block-buster Czerwona kartka dla aktywisty-bolszewika... 24.09.06, 16:25
      Jesli z kara 30 dni paki dla rozboju w bramie sie zgadzam,a nawet dziwie sie
      strasznie niskiemu wymiarowi-to miesiac za 13 zlotych,nawet przy recydywie,to
      wyimek z rzeczywistosci Feliksa Dzierzynskiego i sadow ludowych w
      komunie.Chcialoby sie powiedziec za Fredra-znaj mocium panie
      proporcje...Ale,jak znam zycie i tzw.zasady polskiej skorumpowanej brakiem
      inteligencji Temidy,ten milosnik plynu do kapieli zgrzeszyl najbardziej tym,ze
      nie ma tzw.medunku stalego.Ta carska pozostalosc w kraju unijnym to
      skandal.Nigdzie na swiecie/za wyjatkiem Austrii i Niemiec/nie ma czegos
      takiego,jak obowiazek posiadania stalego zameldowania.Sadze,ze przynajmniej
      milion Polakow ma w dowodzie przy rubryce adres napisane slowa BRAK.Takie
      czlowiek,nawet gdyby mial milion papierow z Waszyngtonem,nie dostanie w Polsce
      kredytu nawet w Providencie chocby na kilkaset zlotych.Bo meldunku brak.I brak
      mieszkania stal sie dla zalosnego gorzowskiego sedziego najwiekszym grzechem
      zlodziejaszka,a wlasciwie kleptomana.I za brak chaty zlodziej dostanie 1800 zl
      premii w postaci bezplatnego utrzymania w Wawrowie,zamiast np.10 godzin z
      miotla w centrum miasta...
      No coz,ale do takich rozwiazan trzeba miec mozg.Czekam na wprowadzenie kaczego
      kodeksu karnego z trybem przyspieszonym,z wukluczeniem obrony w procesach o
      charakterze chuliganskim.At last but not least - rowniez z
      szubiennica,najwiekszym marzeniem kaczych blizniakow.
      Jedyne to takie ludziki na swiecie,ktore za cel zycia przyjely wprowadzenie
      kary smierci...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka