Dodaj do ulubionych

Tablice MZK po raz n-ty.

06.02.07, 08:46
Witam. Nie wiedziałem, że w ciągu nocy może zmienić się topografia Zielonej
Góry. Dzisiaj rano na tablicy MZK koło Poczty można było przeczytać, że z tego
przystanku odjeżdżają autobusy w stronę dworca PKP. Z tego co wiem, to tablice
zostały już przetestowane, a obecnie odbywa się ich kalibracja. Może ktoś mi
to wyjaśnić?
Obserwuj wątek
    • Gość: xxx Re: Tablice MZK po raz n-ty. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.07, 09:37
      a ja myslalem ze cos z moim wzrokiem nie tak, bo patrzylem z przeciwnej strony
      i wyczytalem "13 - Raculka"... ufff to znaczy ze jednak moj wzrok dziala
      poprawnie.
      • Gość: Śmiech na sali te tablice to śmiech na sali IP: *.zgora.dialog.net.pl 06.02.07, 14:15
        te tablice to śmiech na sali i porażka. Będą jeszcze pół roku się tłumaczyć
        że "nooo pan zenek jeszcze testuje" "testy trwają" "jeszcze tylko mała
        kalibracja i już będzie cyk cyk ładniutko" itp itd.....

wzieli by się za porządny rozkład jazdy w końcu a nie pierdoły.

pozdrawiam
        zielonogórzanin
        • Gość: kicia Re: te tablice to śmiech na sali IP: *.zgora.dialog.net.pl 06.02.07, 15:12
          nie podobaja sie tablice to nie patrzcie na nie proste.najlepiej tylko
          zniszczyc nic nie robic i pitolic bzdury.
          • cembe Re: te tablice to śmiech na sali 06.02.07, 16:56
            a mnie nie podoba się słowo kalibracja
            poza tym świetnie!
          • Gość: thunder Re: te tablice to śmiech na sali IP: *.zgora.dialog.net.pl 06.02.07, 18:16
            A co? Bzdurą jest, że MZK wywaliło kasę na coś co NIE DZIAŁA zamiast np. na
            system, który umożliwiłby zoptymalizowanie rozkładu?
          • Gość: V.H. Czy naprawde pracownicy MZK nie mogliby IP: 80.53.41.* 06.02.07, 20:52
            sie powstrzymac od takich wypowiedzi?
            Jakakolwiek krytyka pod adresem MZK spotyka sie z reakcja w stylu jak sie nie
            podoba to wypierd****
            No to informuje pracownikow MZK ze sie nie podoba i czy jezdze czy nie to placac
            podatki miastu wspolfinansuje tez chcac nie-chcac MZK.
            Nie zycze sobie tego typu tekstow ze jak sie nie podoba to wyp***
            • Gość: kociapa Re: Czy naprawde pracownicy MZK nie mogliby IP: *.ztpnet.pl 06.02.07, 22:11
              Tej kicia ustaw sobie dobrze chronometr!
              I okulary załóż,bo tablice nie działaja dobrze.
              A gdzie pan Jacek?
              Nic mnam nie "wyjaśni"?
              • lad_i_porzadek Re: Czy naprawde pracownicy MZK nie mogliby 06.02.07, 23:37
                A ja się podłączę.... i powiem co myślę.

To nie ma prawa działać bo:
                1. GPS podaje położenie z dokładnością do kilkunastu metrów.
                2. Prędkość pojazdu się zmienia więc obliczenie czasu dojazdu do przystanku
                zawsze będzie błędne, jeśli czas aktualizacji danych dla autobusu będzie
                dłuższy niż co 10-15 sekund. Moim zdaniem aktualizacja danych następuje co
                około 40 sekund do 1 minuty (albo jeszcze żadziej).
                3. W dalszym ciągu istnieje błąd w oprogramowaniu (proszę się nie zasłaniać
                klibracją) polegający na tym, że jeżeli autobus minie przystanek, to nie znika
                on z tablicy, lub jeśli dojedzie na przystanek przed czasem to dane na tablicy
                nie są aktualizowane.

Z innej beczki - umiejscowienie tablic

Zwracałem uwagę tutaj na forum, w momencie (w dniu) stawiania słupów, że są
                stawiane za blisko wiat. MZK nie zareagowało, a wtedy jeszcze nie były
                zabetonowane i można było je przesunać bez żadnych konsekwencji finansowych.
                • Gość: gauche Re: Czy naprawde pracownicy MZK nie mogliby IP: *.ztpnet.pl 07.02.07, 16:25
                  Nie wiem co jest powodem, że tablice nie działąją poprawnie. Mieszkam na Zawadzkiego i często obserwuję tablicę na pętli. Autobus wciąż stoi w zajezdni, a na tablicy pojawia się napis, że autobus podjeżdża na przystanek a następnie odjeżdża. A faktycznie ruszy dopiero za kilka minut.
                  • Gość: marcinmax Re: Czy naprawde pracownicy MZK nie mogliby IP: *.zgora.dialog.net.pl 07.02.07, 16:42
                    Zajezdnia autobusowa jest na ulicy Chemicznej, a nie na Zawadzkiego.Sam często
                    bywam w rejonie pętli na Zawadzkiego i szczerze mówiąc nie zaobserowałem
                    kilkuminutowych odchyłek między autobusem a tablicą.Ewentualnie trwają one
                    kilkanaście sekund .Ale skoro tam mieszkasz może wiesz lepiej, ja tam tylko
                    czasem bywam.
                • Gość: czarek Re: Czy naprawde pracownicy MZK nie mogliby IP: *.ztpnet.pl 07.02.07, 17:22
                  @ lad_i_porzadek - to nie ma prawa dzialac?! To moze tylko w Polsce, bo za
                  granica dziala! A moze my mamy jakis inny GPS ;)

@ thunder - a bo to pierwszy raz u nas wydaje sie na cos grube pieniadze, co
                  potem nie dziala poprawnie. Ale zeby to byly wyrzucone w bloto - tego nie
                  mozna powiedziec!

Czekamy wiec na pana Zenka, az nam to w koncu dokalibruje tudzież wykalibruje :D
    • Gość: marcinmax Re: Tablice MZK po raz n-ty. IP: *.zgora.dialog.net.pl 07.02.07, 02:56
      Niewiem jak Wy na te tablice patrzycie dla mnie działają one dobrze, choć
      czasem po odjeździe autobusu około 20 sekund miga jescze "0".Ale chyba to nie
      powód by uważac, że są calkowicie do bani...
      • Gość: Grzesiek Re: Tablice MZK po raz n-ty. IP: *.zgora.dialog.net.pl 07.02.07, 13:12
        A ja zgodnie z obietnicą nic o MZK nie napiszę...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka