Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie!

13.11.08, 18:52
W przyszłym miesiącu lecę do Brazylii. Wyjazd jest zorganizowany, wylatuję z
rodziną, wycieczkę wykupiliśmy w dobrym biurze podróży. Ubezpieczenie jest
wliczone w cenę wycieczki, ale moim zdaniem nie jest wystarczające... Czy
możecie mi poradzić jakieś towarzystwo ubezpieczeniowe? Z góry dziękuję za pomoc.
Obserwuj wątek
    • Gość: Agata Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.08, 19:57
      Moja znajoma też korzystała z usług uniki, była zadowolona. Ja z nimi nie
      współpracowałam. Ani podobało się to, że może dokonać wszystkich formalności
      przez internet.
      Jestem studentką, więc ubezpieczenie eurostudent całkowicie mi na tę chwilę
      wystarcza.
      • mawlakowski Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 02.07.09, 08:04
        ...a zobacz tu: www.ubezpieczenie-studenta.pl
    • Gość: marek Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.11.08, 13:18
      Ergo Hestia też ma korzystne ubezpieczenie.
      • hippo_hip Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 15.11.08, 13:44
        Dzięki, przeglądam właśnie stronkę uniki i jak na razie wygląda to ok. Muszę
        pogadać z mężem... Potem obadam co tam E.H. oferuje.
    • 0nna Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 15.11.08, 17:33
      Ważne jest OWU polisy, także interesuję się firmą obsługującą szkody za granicą-
      dla mnie Coris wielokrotnie się sprawdził.
    • Gość: henryk Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.chello.pl 18.11.08, 00:50
      Odnoszę wrażenie, że powyższe odpowiedzi nie odnoszą się do bardzo
      ważnej tezy i niepokoju zawartych w pytaniu, cyt. "ale moim zdaniem
      nie jest wystarczające...". Ja na pierwszym miejscu niepokoił bym
      sie niską sumą ubezpieczenia, która może nie pokryć kosztów np.
      leczenia, operacji, transportu chorego (lub zwłok) do kraju. Jeżeli
      polisa jest "tania" to przeważnie ma wąski zakres albo niską sumę
      ubezpieczenia. Na polisie nie wolno oszczędzać, ponieważ powinniśmy
      kierować się najbardziej tragicznym zdarzeniem a nie tylko
      zwichniętym palcem lub zachorowaniem na grypę. Generalnie wszystkie
      firmy ubezpieczeniowe proponują podobny zakres ubezpieczeń, często w
      pakiecie lub każde ryzyko osobno. Koszty leczenia za granicą, pobytu
      w szpitalu, operacji, wizyty u lekarza, zakup lekarstw, koszty
      transportu są dla wszystkich klientów, obojętnie której firmy
      ubezpieczeniowej, takie same. Nie występują bowiem rabaty czy też
      zniżki na usługi medyczne dla firmy X lub Y. To jest oczywiste.
      Zatem przy wyborze polisy powinno być istotne kryterium wielkości
      sumy ubezpieczenia. Agenci dobrze wiedzą jakie są koszty leczenia na
      zachodzie czy też w innych rejonach świata. I tak w Europie
      Zachodniej gdzie jest droga służba zdrowia, polisa powinna opiewać
      na przynajmniej 30000 euro. W USA i Kanadzie 30000 euro i więcej. To
      samo dotyczy Japonii, Australii, Nowej Zelandii czy RPA, a może i
      Brazylii. Jednocześnie czym dalej jedziemy czy lecimy ma istotne
      znaczenie przy minimalnej sumie ubezpieczenia. W przypadku
      konieczności transportu chorego lub zwłok do Polski ten koszt będzie
      wyższy w miarę jak ta odległość do kraju wzrasta. Podam przykład
      kogoś z rodziny, kto korzystał z konieczności 5 dniowego pobytu w
      kanadyjskim szpitalu. Osoba ta, starsza pani, miała niewydolność
      oddechową i wodę w płucach. Stan był poważny. Rachunek przy wyjściu
      ze szpitala, przeliczając na złotówki, to koszt 32 tyś. złotych!!!
      Tak na zakończenie, koszt polisy na sumę 30000 euro, to składka
      1 euro na dzień pobytu za granicą. Przy wyjeździe na 14 dni wychodzi
      14 euro. Życzę spokojnych wakacji!
    • Gość: marek Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.08, 17:39
      > Ja byłabym też za uniqą, bo już ją przetestowałam.

W sensie wykupienia polisy czy wypłaty odszkodowania?
    • Gość: Markus Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.08, 14:19
      Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie ma możliwosci wyjazdu na
      zorganizowany wyjazd bez wykupienia podstawowego ubezpieczenia.
      Wiekszość ubezpieczycieli oferuje 2 pakiety: podstawowy i
      rozszerzony. Ja korzystam podczas swoich wyjazdow z usług
      Europejskiego.
      • pilot.bombowca Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 04.12.08, 15:51
        Kiedy wyjeżdżałem jakiś czas temu do Meksyku na 3 tygodnie to 'dobezpieczyłem'
        się w Unice (bo także nie byłem zadowolony do końca z ubezpieczenia z biura
        podróży. Wszelkie formalności załatwiłem przez net w ciągu kilkunastu minut. No
        i zapłaciłem za to jakieś grosze.
        • Gość: MaciejC Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.08, 11:55
          Mogę tylko potwierdzić opinię o Unice. Podczas wypadu do Chorwacji ubezpieczyłem
          się u nich, no i to był dobry strzał, tzn. szczęście w nieszczęściu. Złamałem
          rękę, więc miałem trochę kłopotu. Pokrywanie kosztów leczenia odbyło sie bez
          problemu, podobnie ja wypłata odszkodowania..
    • Gość: nina104 Re: Ubezpieczenie turystyczne- Mondial Assistance IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.12.08, 18:57
      A czy ktoś miał doświadczenia z tą firmą ubezpieczeniową na zagranicznym
      wyjeździe? Pozytywne czy negatywne?!
      • ciotkadanka Re: Ubezpieczenie turystyczne- Mondial Assistance 05.10.09, 19:32
        Poniższy link "Nie ubezpieczać się w Generali" dotyczy również Mondial Assistance, ponieważ w rzeczywistości Generali współpracuje z tą frmą i to jej przekazywane sa wszystkie sprawy...proponuję zatem lekturę mojego posta i szczerze firmę odradzam
        • ciotkadanka Generali=Mondial Assistance 05.10.09, 19:35
          W sprawie zwrotu kosztów leczenia i chyba innych kwestii ubezpieczenia turystycznego,polisy kupione w Generali są kierowane do Mondial, szczerze odradzam i odsyłam do posta "Nie ubezpieczać się w Generali"...
      • apra_live Re: Ubezpieczenie turystyczne- Mondial Assistance 21.06.10, 18:15
        Na zagranicznym wyjeździe to można chyba jedynie ubezpieczyć się w PZU nawet
        przez telefon. Właściwie to ubezpieczyć się można w każdej chwili i miejscu.
        • gostek01 Re: Ubezpieczenie turystyczne- Mondial Assistance 23.09.10, 20:06
          Z tego co sie orientuje, to możesz się ubezpieczyć będąc nawet za granicą. A w ogóle ubezpieczenie on-line to jest bardzo wygodna i pożyteczna rzecz.
    • Gość: x Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.multimo.gtsenergis.pl 24.12.08, 22:19
      A co powiecie o Signal Iduna?
      • Gość: anka Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: 195.205.132.* 10.05.10, 11:00
        Signal Iduna - zdecydowanie odradzam!!!!!!
        W 2008 mieliśmy u nich wykupione ubezpieczenie. W trakcie pobytu w
        Turcji mąż musiał skorzystać z usługi lekarza. Rachunek wyniósł
        150euro płatny gotówką. Na zwrot kosztów od ubezpieczyciela
        czekaliśmy ponad pół roku (w umowie jest 30 dni). Pewnie
        czekalibyśmy jeszcze dłużej gdyby nie to że wydzwanialiśmy tam
        kilkadziesiąt razy.
        • Gość: egap Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.finemedia.pl 30.07.11, 11:35
          Potwierdzam opinię o Signal Idunie -tragedia. Kilka lat temu złamałem obojczyk (wyjazd krajowy). Kilka miesięcy pisania maili, wydzwaniania, głupie tłumaczenia (np. że system komputerowy im padł), podawanie kolejnych numerów telefonów na które nie można było się dodzwonić. Pomogła dopiero interwencja organizatora wyjazdu który zagroził SI zerwaniem współpracy.
    • Gość: hussan Polecam Elvie - online IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.09, 12:26
      ma szeroki zakres wyboru możliwości ubezpieczeń i porównywałam z
      innymi - ma dobre OWU a to najważniejsze.
      cena też konkurencyjna - a wielu touroperatorów (biur podróży)
      korzysta z Elvii ubezpieczając wyjazdy grupowe
      • Gość: x Re: Polecam Elvie - online IP: *.multimo.gtsenergis.pl 10.01.09, 23:33
        Podaj adres www smile
    • ciotkadanka Nie ubezpieczać się w Generali!!!!!!!!!!! 05.10.09, 19:28
      Podczas wakacji w Hiszpanii zostałam napadnięta i próbowano mnie zgwałcić,policja znalazła mnie nieprzytomną na plaży i odwiozła mnie na pogotowie. Po powrocie starałam sie o zwrot kosztów leczenia, czyli podstawowego elementu ubezpieczenia...zgłosiłam zdarzenie 6 lipca...jest 5 pażdziernik,a pieniedzy jak nie było tak nie ma. Najpierw zapomnieli mi wysłać druk podania, potem żle zaklasyfikowali mój wypadek, a teraz wstrzymuja wypłatę, bo musza się skontaktować z hiszpańską policja w celu wyjaśnienia sprawy. Za każdym razem, kiedy Generali informuje mnie o kolejnej zwłoce i przypomina mi owo wydarzenie..wpadam w histerie. Ciekawa jestem jak czułaby sie ta miła pani, która wciąż odracza moją sprawe, jakby ja jakieś menty wepchnęły do samochodu i próbowały zgwałcic, a potem by sie obudziła w szpitalu przypieta pasami i cała w śiniakach. ZŁODZIEJE I OSZUŚCI tyle powiem!!!!!!!!!
    • Gość: maxusa Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.dyn.optonline.net 15.01.10, 05:36
      Nie polecam Signal Iduna - sciema, niby masz ubezpieczenie po
      powrocie i po roku dowiadujesz sie, ze masz samemu zaplacic, bo
      komisja lekarzy stwierdzila, ze ubezpieczenie twojego przypadku nie
      obejmowalo.
      • xxrybaxx Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 16.01.10, 12:59
        nie Warta nawet jesli jest tansza. poczytajcie na forach ludzi, ktorzy
        domagaja się odszkodowaia. Warta to oszust zaniża wypłate odszkodowania
        nawet więcej niż o 50% prawidłowej kwoty!!! Sprawa w sadzie jest
        wygrana tylko ilu ludzi ma czas a przede wszytskim nerwy na sądy? Warta
        - NIE POLECAM!
    • algerr Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 03.07.10, 21:36
      Ja tez jestem za "Wojażerem" - pzu to doświadczona i sprawdzona firma.
      • koralina5 Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 06.07.10, 08:24
        Myślę, że takich problemów jakie miała Ciotadanka nie stwarzają raczej, zależy
        im na renomie i są wypłacalni. Jednak mimo wszystko warto się ubezpieczać na
        wyjazdy za graniczne, tylko ostrożnie wybierać ubezpieczyciela na przyszłość, z
        rozwagą po prostu.
    • holidayservice Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 08.07.10, 22:22
      Sprawdzone firmy, które mają szeroką ofertę ubezpieczeń turystycznych to Signal Iduna, Warta, TU Europa, Allianz - można wejść np. na naszą stronkęsmile i porównać ceny, warianty i OWU.
      Zawsze namawiam do porównywania ofert, bo każdemu z nas zależy na czym innym, a jeden ubezpieczyciel nie jest w stanie dogodzić wszystkim. Dla nurków najlepsze będzie np. DANa, na rozszerzoną opcję bagażu np. Signal Iduna, a dla narciarzy jeszcze ktoś inny...
      Tylko porównanie ofert, zasięgnięcie języka (np. na forum) pomoże wybrać najlepszy wariant dla nas.
      • algerr Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 13.07.10, 00:29
        W każdym razie trzeba wybierać starego, sprawdzonego ubezpieczyciela z długim
        stażem na rynku. No i wiadomo, że najlepiej,żeby miał szeroki zakres ubezpieczenia.
        • gostek01 Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 29.08.10, 21:01
          pewnie że tak. dlatego ja wybrałem, jak większość polaków, pzu. Firma godna
          zaufania.
      • erivela Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 01.09.10, 17:40
        Ojej, większości tych firm w ogóle nie znam, wolałbym jednak sprawdzonego
        ubezpieczyciela, do którego mam zaufanie smile
        • gostek01 Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 21.09.10, 21:19
          Jeżeli chodzi o wyjazdy zagraniczne to bezkonkurencyjne jest ubezpieczenie pzu wojażer - bardzo szeroki zakres ubezpieczenia, dużo zniżek, np. dla dzieci i studentów, i bardzo niska cena polisy.
    • Gość: pola Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: 91.208.10.* 31.08.10, 14:02
      Allianz, masz w tym ubezpieczeniu bezgotówkowe rozliczenie - nic Cie
      nie interesuje, wystarczyc zglosic na infolinie
    • Gość: milena Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: 85.222.87.* 01.09.10, 18:35
      Ja wykupowałam przez internet w PZU.I za pobyt w Niemczech -2 tyg.za
      takie ubezpieczenie zapłaciłam niecałe 50zł.
      • gostek01 Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 23.09.10, 19:56
        Pzu u ma dobre ubezpieczenia o szerokim zakresie i stosunkowo tanie. W Wojarzeże jest też sporo zniżek, np 50% dla dzieci.
    • gostek01 Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 25.09.10, 21:45
      Koniecznie trzeba myśleć o ubezpieczeniu w czasie wyjazdu za granicę. Bo w razie czegoś opieka medyczna tam jest bardzo droga. A tak koszty pokrywa ubezpieczyciel.
    • white_mouse Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 28.10.10, 20:54
      Dobrym serwisem jest też jakieubezpieczenie.pl - źródło rzetelnej wiedzy z zakresu ubezpieczeń
      • kinman Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 07.11.10, 15:09
        Zgodzę się z przedmówcą ten serwis udostępnia szeroki opisów ubezpieczeń oraz umożliwia zapytanie eksperta o radę, ma sporo plusów.
        • Gość: anna_es Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.231.37.216.koba.pl 10.02.11, 18:20
          Chyba największym plusem jest to, że można pytanie wysłać do eksperta i dostać wyczerpującą odpowiedź na maila.
    • Gość: Krzysztof Rz. Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.ostnet.pl 01.01.11, 14:43
      Proszę się zapytać w biurze na ile państwo jesteście ubezpieczeni(kwota) i co ono pokrywa(koszt leczenia itp). Często bywa tak że biuro ubezpiecza klientów na niską sumę i może ono nie pokryć np koszt leczenia w szpitalu,transport poszkodowanego i trzeba wtedy dopłacać z własnej kieszeni pomimo tego że jesteśmy ubezpieczeni na (KL)czyli koszty leczenia. Radzę zakupić dodatkowe ubezpieczenie NNW -następstwa niebezpiecznych wypadków i KL-koszty leczenia.
      Polecam stronę o ubezpieczeniach turystycznych
      www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=640
      Poradnik-Polak za granicą
      poradnik.poland.gov.pl/
    • Gość: Krzysztof Rz. Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.ostnet.pl 02.01.11, 13:35
      Polecam Signal Iduna,i firmę europejskie. PZU i Warta - znane agencje ubezpieczeniowe z reguły są dużo droższe.
      • kinman Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 10.02.11, 15:08
        Jaki Twój post ma związek z dardą ? Mógł byś zadać konkretne pytanie ?
    • Gość: kinga Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.home.aster.pl 20.05.11, 13:39
      No własnie to jest taki ciezki orzech do zgryzienia,bo w sumie tez sie teraz zastanawiamy nad takim dodatkowym ubezpieczeniem turystycznym...Moze polecacie jakiegoś ubezpieczyciela?
    • Gość: kinga Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.home.aster.pl 23.05.11, 13:46
      W Generali własnie mozna wykupić takie ubezpieczenie turystyczne juz od 20zl.Wiec jesli to jest tak niewielka kwota to mysle ze nie powinniśmy sie tutaj zastanawiac.
    • jakanu Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 08.06.12, 09:02
      Ja ostatnio kilka razy kupowałem przez internet w erv.pl. Z tym że ani razu nie musiałem z niego korzystać a więc nie wiem jak potem z wypłacalnością....czasem oczekiwania itp.
    • zimna-paula Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 06.02.13, 15:53
      Jesli chodzi o ubezpieczenia na pewno nie należy oszczędzać. Jesli jedziesz z organizatorem radziłabym wykupic dodatkowe bardziej rozszerzone ubezpieczenie, gdyz organizatorzy posiadaja najnizsza składke ubezpieczeniowa. Ja ubezpieczam sie sama w agencji ubezpieczeniowej w Krakowie witwicka.pl .Pani Magda zawsze potrafi doradzić i dobrać odpowiednią oferte smile Zawsze mozna zwiekszyc skladke KL badz NNW, nawet mozna wykupc ubezpieczenie od kosztow rezygnacji, gdzie z dzieckiem jest to przydatne. Zwroty sa do 80 badz 100 % wartosci imprezy, oczywiscie wszystko zalezy od nas.Im wiekszy zwrot chcemy tym wieksza skladka.
      • adamos70 Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! 01.03.13, 01:08
        to wiem. Na zorganizowanych mam zawsze 2 - to od biura i swoje. Ale jak jechałem do Chorwacji to wziąłem max pakiet rozszerzony. Nie było aż takiej różnicy.
      • Gość: Mironecki Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.07.13, 12:25
        Mam takie pytanie wiązane: o ubezpieczenie turystyczne i o ubezpieczenie samochodowe. Wie ktoś może czy te firmy co ubezpieczają samochody mają też ubezpieczenia turystyczne bo jadę za 2 tygodnie w podróż po Europie i myślę czy nie ubezpieczyć się w link4 gdzie mam polisę na samochód, ale nie wiem czy oni na pewno ubezpieczają wakacje. A z kolei przy ubezpieczeniu na samochód (bo jadę swoim samochodem) czy potrzebna jest wszędzie zielona karta? No i czasem już w OC w Polsce ma się wliczone różne fajne opcje typu np. holowanie jak się coś zepsuje, pomoc drogową i w ogóle wszystko niemal poza biletem do kina i tańcami. A nie wiem czy coś takiego działa za granicą.
    • Gość: rvu Re: Ubezpieczenie turystyczne. Poradźcie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.13, 11:11
      10% zniżki kupując ubezpieczenie na WARTA DIRECT, podając kod promocyjny: WARD01656000 wartadirect.pl
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka