Dodaj do ulubionych

Po szczepieniu.

10.04.21, 15:59
Zaszczepiłam się we środę 7 kwietnia,jestem po pierwszej dawce szczepionki AstraZeneca.Już czuję się lepiej,w nocy ze środy na czwartek miałam wysoką temperaturę i bóle kostno-stawowe,jeszcze jestem słaba ale już pomału wracam do zajęć codziennych.W marcu a dokładnie 17 zaszczepił się mój mąż szczepionką Pfizer,nie miał żadnych dolegliwości,no jedynie lekki ból w miejscu ukłucia.Czekamy na drugą dawkę.
Obserwuj wątek
     • xy.5 Re: Po szczepieniu 05.07.21, 11:08
      Już jest dobrze,po drugiej dawce szczepionki (21-06)czułam się dobrze,męczył mnie jedynie upał.Teraz się ochłodziło na trochę i oddycha się lepiej.
       • xy.5 Re: Po szczepieniu 27.08.21, 21:40
        Takie przypadki niestety się zdarzają nie tylko w Niemczech w naszej miejscowości jest spadek zachorowań,dużo osób się szczepi nadal korzystając z tego,że kolejki są mniejsze.
       • chris.w5 Re: Po szczepieniu 28.08.21, 18:20
        niemiecki wirusolog Klaus Stöhr zakłada, że pandemia zakończy się na wiosnę 2022.
        'Do tego czasu tylko pięć do dziesięciu procent Niemców nie będzie ani zaszczepionych, ani zarażonych. Tak więc od wiosny będziemy świadkami dramatycznego złagodzenia sytuacji. Wtedy pandemia skończy się'

        oby nareszcie
        • chris.w5 Re: Po szczepieniu 17.10.21, 02:30
         niemiecki piosenkarz, gwiazda szlagierowej muzyki, Tony Marshall, przebywa w szpitalu na intensywnej terapii. Corona! Jest podłączony do aparatu tlenowego umożliwiającego sztuczne oddychanie. Jego stan jest krytyczny.

         Manager piosenkarza powiedział 'Nie wiemy, gdzie zaraził się. Był dwukrotnie szczepiony, zawsze ostrożny, zawsze nosił maskę ochronną i zachowywał dystans'


         • chris.w5 Re: Po szczepieniu 18.10.21, 21:46
          Colin Powell, były amerykański minister spraw zagranicznych w czasie prezydentury Georga W. Busha jr. zmarł w wyniku powikłań po zarażeniu wirusem Corony, chociaż był dwukrotnie zaszczepiony przeciw.

          Niestety, szczepienie nie chroni stuprocentowo przed zarażeniem, będąc zaszczepionym, czy nie, trzeba jednakowo uważać
          • chris.w5 Re: Po szczepieniu 21.10.21, 12:33
           pomimo szczepienia trener niemieckiej piłkarskiej drużyny Bayern Monachium, 34-letni Julian Nagelsmann, uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19.
           Szczepiony, czy nie, trzeba jednakowo uważać
           • chris.w5 Re: Po szczepieniu 10.12.21, 17:08
            Corona będzie z nami przez długie lata!

            'Nie uda się nam całkowicie pokonać wirusa Corony w przewidywalnym okresie czterech lat. Trzeba być realistą' powiedział nowy niemiecki minister zdrowia Karl Lauterbach,

            no to dziękuję, 'ładna' perspektywa
            • chris.w5 Re: Po szczepieniu 21.12.21, 16:23
             > 'ładna' perspektywa

             niemiecka 'Stała Komisja do spraw Szczepień' zaleca szczepienia przypominające Booster, przeciwko wariantowi Omikron koronawirusa, po upływie co najmniej trzech miesięcy.
             Zalecenie skróconego odstępu pomiędzy szczepieniami dotyczy dorosłych ze skutkiem natychmiastowym. Ma na celu poprawę ochrony przed ciężkimi chorobami wywoływanymi przez wirusa Omikron.

             Czyli mamy szczepić się co trzy miesiące?
             • zoskowa Re: Po szczepieniu 22.12.21, 20:40
              Covid z nami zostanie. Problemem jest jego błyskawiczna zdolność do mutacji. Naukowcy nie nadążają za tym diabelstwem i (podejrzewam) jeszcze długo będą "gonić króliczka". Dla nas pozostaje stosować się do ich zaleceń.
             • chris.w5 Re: Po szczepieniu 31.12.21, 17:24
              Corona mutuje, pojawiły się nowe mutacje Delta i Omikron, jaka będzie następna? Szczepionka przeciw Coronie nie gwarantuje, że nie dopadnie nas infekcja.
              W przyszłym roku na pewno też będziemy musieli zmagać się z pandemią.

              W moim mieście pomimo, iż ponad 72% mieszkańców są w pełni zaszczepieni, od wczoraj prawie 2,8tys. nowych infekcji, 6 przypadków śmiertelnych W mojej dzielnicy ilość infekcji w minionym tygodniu, średnio ponad dwie/na 1tys. mieszkańców, druga najmniejsza co do wielkości ilość pośród dzielnic miasta
              • chris.w5 Re: Po szczepieniu 13.01.22, 14:28
               wirusolog Isabella Eckerle, z Centrum Chorób Wirusowych w Genewie, zwróciła uwagę na słabości szybkich testów antygenowych.
               Prowadzi ona obecnie badania wiarygodności szybkich testów i samokontroli. Pierwsze wyniki wykazały, że 'wiele testów nie wykrywa nawet wysoce pozytywnych próbek, chociaż pacjenci, od których pobrano próbki, byli najprawdopodobniej już zarażeni'.

               Potwierdziła, że ​​możliwe jest, iż ktoś, kto rano zrobi szybki test, który okaże się negatywny, zostaje już zarażony podczas wieczornego odwiedzenia restauracji. Dlatego podkreśliła 'Każdy, kto usiądzie w restauracji, ryzykuje teraz infekcję omicronem pomimo wszystkich środków higieny'.

               Dziękuję, rezygnuję z odwiedzin restauracji czy kawiarni
               • chris.w5 Re: Po szczepieniu 28.01.22, 18:29
                w moim mieście wariant koronawirusa omikron ostro atakuje. Od wczoraj prawie 12tys. infekcji, 1 przypadek śmiertelny, w pełni zaszczepionych 75%.
                W mojej dzielnicy w minionym tygodniu średnio 1osoba/100 z infekcją
                • xy.5 Re: Po szczepieniu 09.02.22, 18:00
                 Dzisiaj przyjęliśmy trzecią dawkę szczepionki,przypominającą a oprócz tego załapaliśmy się na szczepionkę przeciwko grypie.Zobaczymy co będzie dalej,na drzwiach przychodni jest ogłoszenie o tym,że osoby niezaszczepione mogą korzystać jedynie z Teleporady.
                 • chris.w5 Re: Po szczepieniu 09.02.22, 19:34
                  xy, brawo! u Ciebie do przychodni mogą tylko zaszczepieni, u mnie nie moglem wczoraj wejść do supermarketów jako niezaszczepiony. Do praxis domowej lekarki mogę wejść bezproblemowo.
                  Od przyszłego tygodnia najprawdopodobniej ograniczenia zmienią się, będzie obowiązywała tylko maska ochronna i dystans
                  • chris.w5 Re: Po szczepieniu 13.02.22, 22:55
                   nowy typ wirusa omicron, wariant BA2, rozprzestrzenia się w moim mieście. Wykryto po analizie próbek ścieków. Według badan naukowców, może przedłużyć obecną falę Corony.

                   Koronawirus nieustannie mutuje: Po mutacji delta przyszedł omicron, który obecnie zdominował sytuację wirusa, wariant delta zniknął już prawie całkowicie
                   • chris.w5 Re: Po szczepieniu 18.03.22, 20:28
                    po powrocie z dzisiejsze długiej jazdy autem, już w domu, do windy wsiadł razem ze mną sąsiad mieszkający 2-piętra nade mną, na oko mój równolatek. Przyjechały naraz dwie windy, mógł wsiąść do drugiej.
                    Powiedziałem, że nie będziemy mogli zachować zalecanego w pandemii odstępu. Machnął ręka i powiedział 'ja już po, okropna rzecz'.
                    Zaraził się koronawirusem .w szpitalu, leżał podłączony do respiratora
                     • chris.w5 Re: Po szczepieniu 13.04.22, 12:26
                      lista wariantów omikronowych koronawirusa rośnie. WHO Światowa Organizacja Zdrowia dodała dwie nowe mutacje do listy wariantów niepokojących.

                      Nowością są warianty omikronów BA4 i BA5, odkryte w Afryce Południowej, ale pojawiły się również w Niemczech.
                      Kate O'Brien, dyrektor programu szczepień WHO, ostrzegła rządy na całym świecie przed złagodzeniem środków mających na celu zbyt wczesne powstrzymanie koronawirusa; 'Pandemia z pewnością jeszcze nie skończyła się'

                      Jak długo jeszcze przyjdzie nam żyć z pandemią?
                      • chris.w5 Re: Po szczepieniu 28.04.22, 22:18
                       moja pasierbica ze swoim partnerem poszli do restauracji na kolację. Oboje zaszczepieni przeciw koronawirusowi. Oboje zarazili się w restauracji wirusem.
                       Wygląda na to, że szczepionka przeciw Coronie nie gwarantuje zabezpieczenia przeciw wariantom wirusa
                       • xy.5 Re: Po szczepieniu 29.04.22, 08:20
                        Takie przypadki zdarzają się niestety jak również i to,że odzywają się dawne dolegliwości.Nie zachorowałam na covid póki co ale szybciej się męczę no wróciły mi bóle stawów ale to i tak nic,bo młodym osobom zdarzyło się 3 razy zachorować mimo szczepienia i to przeszły ciężko.
                        • chris.w5 Re: Po szczepieniu 04.05.22, 17:43
                         w moim mieście pomimo, że prawie 80% mieszkańców jest zaszczepiona przeciw koronawirusowi, od wczoraj ponad 4tys. nowych infekcji, 6 osób zmarło z powodu Corony.
                         Niby nie jest już tak groźnie, ale wirus cały czas atakuje, trzeba cholernie uważać

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka