Dodaj do ulubionych

prosze poradzcie!!! - NOKIA w USA

IP: *.client.comcast.net 19.07.04, 18:02
witam.

mieszkam w USA i korzystam z sieci T-Mobile (www.t-mobile.com)
Problem moj w tym, ze konczy mi sie umowa i chcialbym zmienic telefon..
dotychczas korzystalem z Noki 6610 i w pelni jestem zadowolony, maly i bardzo
funkcjonalny telefon... Telefon ten chce sprezentowac siostrze w Polsce wiec
dla siebie musze kupic cos nowego. Ceny w USA za sam aparat sa znacznie
wyzsze w USA niz w Polsce, ale o to sie nie martwie i nie ma to znaczenia..
Problem polega w tym, ze zawsze bylem wierny NOKI i wlasnie taka tez chce
zakupic, ale wybor jest naprawde nie wielki.. mianowicie chodzi o:

NOKIA 6800 lub NOKIA 6600 !!!

obie mi sie podobaja.. no moze 6600 dosc duza sie wydaje.. ale przede
wszystkim mam na mysli funkcjonalnosc i zywotnosc baterii oraz najwazniejsze
ABY TELEFON DZIALAL W EUROPIE.. z tego co sie orientuje oba modele beda
dzialac...

zatem co wy o tym sadzicie.. z gory dziekuje za odpowiedzi.

pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • maciej-d Re: prosze poradzcie!!! - NOKIA w USA 19.07.04, 22:08
      www.nokia.com/phones/comparephones/compare_results.jsp?location=PL&language=PL&pageaction=COMP&phone=6800&phone=6600&phone=6810
      Są to najlepsze z Noki, ja bym wybrał 6600, gdyż ma kamere, aparat, dłużej
      trzyma bateria, można wgrywać do niej oprogramawonie, które się samu napisało -
      symbian (...). Jak Ci 6600 nie będzie pasować to weź lepiej 6810 a nie 6800. PS.
      WYŚLIJ MI PROSZE CENY ABONEMNTÓW, POŁĄCZEŃ, APARATÓW W USA, BO CHCIAŁBYM MIEĆ
      ORIENTACJE JAK TO JEST W USA. Pozdrowienia z Polski z Grodu Kopernika
      • Gość: z usa odnosnie komorek w USA IP: *.client.comcast.net 20.07.04, 05:33
        dzieki maciek...

problem w tym polega ze w usa nie ma jeszcze 6810i, a przynajmniej w t-
        mobile.com a tam wlasnie chce podpisac umowe... gdyz jest to jedna z
        nielicznych sieci (poza At&T) gdzie umowa trwa 12 miesiecy.

Ja posiadam obecnie umowe na 12 miesiecy (wygasa w sierpniu). Place miesiecznie
        po doliczeniu podatku $42. W tym mam 600 minut darmowych, darmowe noce od 21:00
        do bodajze 6 rano.. darmowe weekendy od 21:00 pitaek do 6 rano poniedzialek. W
        tym czasie moge dzownic na tene calych stanow i moje 600 minut nie jest w
        uzyciu... z wlasnego doswiadczenia wiem, ze 600 minut nawet w 50% nie
        wykorzystuje, gdyz przewaznie rozmawiam w darmowym czasie. Niestety aby nabyc
        telefon na abonament w USA musisz posiadac historie kredytowa (niezbedna do
        wiekszosci wielkich zakupow).. ja takowej rok temu jeszcze nie mialem, stad
        musialem doplacic extra $70 (bezzwrotnie) przy zakupie i podpisaniu umowy..
        nazywa sie to SMART ACCESS.... nie pozwala mi to na dzwonienie zagranice z
        USA... natomiast teraz po roku przy podpisaniu kolejnej umowy nie bedzie juz
        ZADNYCH problemow z odblokowaniem mozliwosci dzwonienia zagranice z USA. Umowe
        podpisuje znow na 1 rok. Aha w tych $42 mialem wliczone 500 SMS'ow.. ktorych i
        tak nie bylem w stanie wykorzystac nawet w 30 %..

Niestety jakosc polaczen w USA wola o pomste.. rozmowy sa czest zrywane.. i
        telefon w 80 % nie chce dzialac wewnatrz mojego domu.. zatem jest dobry na
        zewnatrz tylko :( zasieg sieci w USA jest bardzo kiepski.. Telefon jednak
        dziala swietnie na wszystkich autostradach.

Jesli chcesz dowiedziec sie wiecej na temat cen zajrzyj tutaj:

www.t-mobile.com/plans/?tab=national

pozdrawiam
    • barracuda7110 Re: prosze poradzcie!!! - NOKIA w USA 19.07.04, 23:04
      Żeby fon działał w stanach i Europie musi być trójsystemowy (900, 1800, 1900
      mhz). Wziąłbym 6800. Bardziej mi się podoba, choć wolałbym coś innego niż nokia.
      • Gość: Paweł Re: prosze poradzcie!!! - NOKIA w USA IP: *.tmxnet.pl / 82.160.69.* 21.07.04, 09:53
        Z tego co pamietam to Nokia 6800 jest dwuzakresowa i niewiem czy nie bedzie z
        nia problemow w Europie... Ja i tak na twoj miejscu bym brał Nokie 6600 jest
        ona duzo nowoczesniejsza, lzejsza od 6800, ma duzo funkcji... co do bateri to
        chyba w tych modelach podobnie trzymaja...
      • Gość: Paweł Re: prosze poradzcie!!! - NOKIA w USA IP: *.tmxnet.pl / 82.160.69.* 21.07.04, 09:53
        Z tego co pamietam to Nokia 6800 jest dwuzakresowa i niewiem czy nie bedzie z
        nia problemow w Europie... Ja i tak na twoj miejscu bym brał Nokie 6600 jest
        ona duzo nowoczesniejsza, lzejsza od 6800, ma duzo funkcji... co do bateri to
        chyba w tych modelach podobnie trzymaja...
        • Gość: z usa Re: prosze poradzcie!!! - NOKIA w USA IP: *.client.comcast.net 21.07.04, 22:04
          czy aby na pewno masz racje odnosnie 6800?

zajrzyj tutaj:

www.era.pl/index.php/id=porown_mod/modelmarka1=140/modelmarka2=168/tylkoroznice=0/szczegolowe=1/zone=10/section=korp
    • maciej-d jaki wybrałes? 24.07.04, 21:52
      ps. widze że oferta w USA jest świetna, tylko ten zasięg. Mieszkasz w city czy
      country ?:)
      • Gość: z usa co sadzicie o ERICSSONIE t 610 ????????? IP: *.client.comcast.net 25.07.04, 07:22
        nic nie wybralem poki co.. czekam az mi umowa wygasnie w sierpniu i poprosze o
        nowy numer, bo ten juz za duzo osob zna (rowniez takich co go nie powinni
        znac :)) wiec numer ze soba nie zatrzymuje (a taka opcja od roku w USA istnieje
        i jest mozliwa).. prawdopodobnie zastanowie sie nad NOKIA 6800.. ze wzgledu na
        rozmiary i cene.. jest jednak tansza.. poki co nadal uzywam 6610 i jestem
        zadowolony.. pozdrawiam.

ps. co sadzisz o Ericssonie T610 ??????? WARTO ???
        • maciej-d Re: co sadzicie o ERICSSONIE t 610 ????????? 25.07.04, 10:54
          2óch kumpli ma i sobie chwalą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka