Dodaj do ulubionych

Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórkowym?

IP: *.in.lublin.pl / 62.233.188.* 02.08.04, 22:15
EEE TAM... WALIĆ PLUSA I ERE... NIE MA JAK IDEA.. I TO JESCZE POP... MITEM
JEST TO ZE IDEA MA KIEPSKI ZASIEG.. TERAZ TO ERA DAJE (WIADOMO CZEGO0 JESLI
CHODZI O TE SPRAWY
Obserwuj wątek
    • Gość: zzrobert poczekajmy aż można będzie przechodzić z numerem IP: *.chello.pl 02.08.04, 22:17
      Wtedy dopiero będzie się działo na rynku i okaże się co kto zaoferuję w
      prawdziwym świecie a nie tej "konkurencji".
      • Gość: usiruf Re: poczekajmy aż można będzie przechodzić z nume IP: *.wroclaw.mm.pl 02.08.04, 22:29
        Dokładnie!
        Ale operatorzy sami się na to nie zgodzą. Regulatorzy powinni zrobić coś dobrego i zmusić ich do pozostawiania numerów.

Mieszkałem jakiś czas w Finlandii. Tam każdy może sobie zatrzymać własny numer, nawet jak zmienia sieć, przechodzi na abonament czy cokolwiek.
        • Gość: ja Re: poczekajmy aż można będzie przechodzić z nume IP: *.core.lanet.net.pl 03.08.04, 03:01
          Operatorzy mają mnie za idiotę?? Uwarzają, że ważniejsze są dla mnie "programy lojalnościowe" (zbieranie punktów, wydaj 100000PLN, a dostaniesz długopis), niż tanie rozmowy???? Telefon służy mi do rozmawiania. Do robienia zdjęć mam aparat na film 35mm, do nagrywania dzwięku dyktafon, a do internetu słuzy mi komputer. MMsów nigdy nie wysyłałem, a jak chciałem sprawdzic rozkład jazdy pociagów przez WAP, okazało się, że telefon nie rozumie jakiegoś pliku. Do numeru nie jestem przywiązany, ale do najnizszej aktualnie oferty (niezależnie od nazwy operatora) - owszem. A to jak mówią w reklamach zbytnio mnie nie interesuje, bo i tak nie mam czasu na oglądanie telewizji. Kolorowe ulotki operatorów wyrzucam, a którą ofertę mam aktualnie kupić mówi mi mój przyjaciel, który ma manię wyliczania, gdzie jest najtaniej.
          • Gość: LICZĄCY NA SIEBIE Re: CZY UMIEMY LICZYĆ SAMI CZY Z PRZYJACIELEM? IP: 195.136.30.* 03.08.04, 07:47
            Z matematyką u nas nie za tęgo!
            A nie każdy ma przyjaciela, który ma manię wyliczania, gdzie jest najtaniej.
            Często nie dopuszczamy do siebie takiej myśli!
            Wszak telewizja nie kłamie! Masz darmowe wieczory do tego wekendy za 90 zł
            abonamentu + impulsy w czsie dnia! Chwytaj bo Cię ubiegną!
            Pozdrawiam CIEBIE i szzególnie TWOJEGO PRZYJACIELA
          • Gość: mick Re: poczekajmy aż można będzie przechodzić z nume IP: 62.111.149.* 03.08.04, 08:32
            Film 35 mm to już przeżytek, nie ma jak cyfrówki, a co do reszty ok. Tylko w
            POP dla klientów też jest program lojalnościowy i dzięki temu od dwóch lat nie
            płacę za komórkę przy rozmowach ok 50 zł za miesiąc. Wystarczy trochę
            pokombinować...
            • Gość: Jarus Re: poczekajmy aż można będzie przechodzić z nume IP: *.pl / 217.30.156.* 03.08.04, 10:51
              Moze i przezytek, niemniej jednak ustrwala obraz lepiej niz jakakolwiek matryca
              w cenie do 2000$ (na drozszych sie nie znam)
              • Gość: Tony Re: poczekajmy aż można będzie przechodzić z nume IP: 217.153.44.* 04.08.04, 09:44
                oj chyba juz dawno temu sprawdzałeś oferty cyfrzaków. za 2000PLN (a nie $)
                można kupić pół profesionalne cacko kture naprawde robi zdjięcia lepiej niż
                jakias lustrzanka (o głupawkach nawet nie wspominając). trzeba tylko troche sie
                znać i nie robić zakupów w Media markt...
                • Gość: exp Re: poczekajmy aż można będzie przechodzić z nume IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 29.08.04, 19:09
                  > za 2000PLN (a nie $)
                  > można kupić pół profesionalne cacko >ktÓre< naprawde robi zdjięcia lepiej niż
                  > jakias lustrzanka

ooo dobrze wiedziec! Po co kupowac lustrzanki za dobre kilka tys zlotych jak
                  mozna kupic cyfrowke za 2 tys. ktora robi "lepsze" zdjecia :D
                  Bo jak glosi reklama Dosi "Jak nie widac roznicy to po co przeplacac?" -
                  99.9% niewidomych stwierdzilo ze nie widzi roznicy.
          • Gość: zdzislaw Re: poczekajmy aż można będzie przechodzić z nume IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.04, 17:09
            To nie wojna, to skromniutka pogon za czyms lepszym. W oferowanej wersji jest
            to pogon NIESKUTECZNA!
        • Gość: Adam Re: poczekajmy aż można będzie przechodzić z nume IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.04, 10:46
          Hi Hi Hi..!!! A ja jkoś przeszedłem i to bez zadnych problemów z abonamentu ery
          na TAK TAK-a:) i teraz jestem szczesliwym uzytkownikiem happy:):):) Wiec lepiejm
          popytajcie sie dobrze:) pozdrawiam
      • Gość: Olga Re: poczekajmy aż można będzie przechodzić z nume IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 02.08.04, 22:33
        W Erze można. Po skończeniu i wypowiedzeniu umowy automatycznie numer
        przechodzi na Era Tak Tak.
      • Gość: lukes Re: poczekajmy aż można będzie przechodzić z nume IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.04, 02:58
        nowe prawo telekomunikacyjne juz weszlo,
        przewiduje m.in. zmiane operatora z zachowaniem starego numeru.
        • Gość: rep Re: poczekajmy aż można będzie przechodzić z nume IP: *.tvk.torun.pl / 158.75.203.* 07.08.04, 17:40
          ok przepisy sa ale wejdz do jakiegokolwiek punktu dowolnego operatora i co
          uslyszysz? ze przepisy sa ale...
      • Gość: realista Re: poczekajmy aż można będzie przechodzić z nume IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.04, 10:10
        Znając metody naszych operatorów to pewnie za przeniesienie numeru będzie
        gratis tylko w standardowych aktywacjach bez jakichkolwiek promocji (parę stów
        za sima, telefon po cenie rynkowej, itp.), albo będzie się wiązało z cyrografem
        na 2 lata. I to wszystko zapewne w sposób zgodny z prawem.
      • Gość: brainac Re: poczekajmy aż można będzie przechodzić z nume IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.04, 12:16
        oczywisie rozbudzi to konkurencje i jestem jak najbardziej za. tylko ze juz
        wtedy nie bede wiedzial na jaka siec dzwonie :(
    • Gość: telefon nowosci IP: 213.241.33.* 02.08.04, 22:18
      "- To dowód na to, że kolejny gracz nie jest potrzebny. Ceny i tak spadają -
      twierdzi z kolei Antoni Mielniczk z Ery."
      Gowno prawda. W polsce jest miejsce dla dziesieciu a ceny moga spadac duzo
      szybciej.
      • Gość: Andrzej F, BCNa 0,80 ZL ... 0,20 EUR ?? wszystko wzgledne IP: 80.102.215.* 03.08.04, 00:18
        obniZka do 80 groszy...
        mniej wiecej tyle co w Amenie w Hiszpanii,
        sa i tansze kombinacje.
        a zarobki i ceny tutejsze przecietnie sa' wyzsze niz 500 EU

* dla s'cislosci dodam Ze naliczanie sekund dopiero po pierwszej minucie,
        ktOra' pobieraja' razem z ?kosztem polAczenia? wiec minimum to 29 cent.
        sms -15 cent
      • Gość: andora Re: nowosci IP: *.chello.pl 04.08.04, 17:26
        Pojeździłam trochę po świecie z roamingiem - nie zauważyłam, żeby gdziekolwiek
        było więcej niż 3-4 operatorów. Skąd wszyscy biorą te bzdury o dziesięciu?
        • Gość: rep Re: nowosci IP: *.tvk.torun.pl / 158.75.203.* 07.08.04, 17:49
          czy listy operatorow z jakimi w danym kraju wspolpracuje era, idea czy plus sa
          identyczne? np jesli era ma 2 partnerow, idea 3, a plus 4 to w tym kraju moze
          dzialac od 4 do 9 operatorow prawda?
    • tow1sekr Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórkowym? 02.08.04, 22:22
      Dalej jednak ceny usług operatorów sieci komórkowych są w Polsce
      abstrakcyjnie wysokie. Operatorzy dalej realizują fantastyczne zyski, a płacą
      za to wszyscy użytkownicy "komórek". Trochę jeszcze wody musi w Wiśle
      upłynąć, zanim rozmowy z komurki będą po przystępnych cenach.
      Ja płacę regularnie rachunek ok. 200 zł/mc i jak mówię o tym znajomym w usa
      lub w europie zachodniej, to nie wierzą, że to tak drogo wychodzi!
    • yankes44 Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórkowym? 02.08.04, 22:32
      To chyba normalne,że szukamy tańszego operatora... Pierwszym była Era -
      stałem 4 godziny w kolejce... Idea przebiła ceną, po skończeniu umowy
      przeszedłem do Idei i płacilem po 1.30 za przekroczony limit (60
      minut), "darmowe" minuty to lipa, bo abonament trzeba płacić, bez względu na
      to, czy limit jest wykorzystany (lub przekroczony), czy tylko ledwo
      naruszony. Po kilku latach przeszedłem do Plusa, teraz płacę 48 zł za 20
      minut w abonamencie i dodatkowo 50 gr za SMSa...jak tylko umowa się skończy,
      to oczywiście skorzystam z jakiejś zdrapki... Nie będęwyrzucał pieniędzy....
    • Gość: Jarecki Prepaid??? IP: *.bbnplanet.com 02.08.04, 22:36
      Co to za slowo "prepaid"? Na pewno nie polskie...
      • Gość: blq Re: Prepaid??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.04, 22:46
        no jest u nas "przedpłata" (nie mylić z subskrypcją) i tez sie dziwie, ze
        niewykorzystane. Przeciez to kompletny synonim, co innego nowe wyrazy, jak SMS,
        laptop itp.

W kwestii komórek abonamentowych - nigdy ich nie lubilem, zawsze mialem POP. i
        bede mial dalej, zwlaszcza ze mam fajny numer 505-xyz-xyz. a moj brat mial 4
        lata abonament, a teraz sobie tez kupil POPa. wbijac w abonament - liczy sie
        wolnosc!
      • Gość: gad cholerny Re: Prepaid??? IP: *.crowley.pl 02.08.04, 23:45
        "prepaid" to raczej polskie niż angielskie, bo na mojej karcie Orange'a UK mam
        napisane "pay as you go" :-)
      • Gość: Gwint Re: Prepaid??? IP: *.studheim.unibas.ch 04.08.04, 11:08
        przedplata
    • Gość: Marek Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.04, 22:41
      Plus lepiej niech się schowa ze swoją ofertą i zasięgiem. Mam w szufladzie
      telefon z plusa i płacę ostatnie miesiące abonamentu. Popełniłem wielki błąd
      kupując telefon w tej sieci, bo wiecznie byłem poza zasięgiem. Czarę goryczy
      przelała sytuacja jak jadąc ze Starogardu do Gdańska rok temu musiałem szukać
      wzniesień aby przeprowadzic pilną rozmowę, plus natychmiast poszedł w odstawkę.
      Jeśli już to tylko Era albo Idea, obie te sieci mają przyzwoite pokrycie.
      Obecnie mam Idee i zasięg jest prawie wszędzie a Plusa nie chce znac - nadaje
      się tylko dla emeryta, który potrzebuje telefon w mieście w drodze do sklepu.
      • Gość: blq Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.04, 22:47
        Plus ma tylko jedna rzecz o wiele lepsza niz konkurencja. Sms z internetu - to
        co odpier... Era i Idea (obie sieci przescigajac sie w debilizmach) przechodzi
        wszelkie pojecie.
        • Gość: Jan Kowalski SMS z internetu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.04, 23:04
          ERA - debile
          Idea - utrudnienie
          Plus - OK
          • Gość: nat Re: SMS z internetu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.04, 09:47
            ERA -SMS z komunikatora GG czy TLEN -wyslij SMS aby sie zarejestrowac i uzuskac
            tajnos kodos
            IDEA -SMS z komunikatora GG czy TLEN -abonent nie wykupił uslugi NET
            IDEA - SMS wysles jesli wpiszesz tekst z wyswietlonego rysunku
            PLUS- SMS z komunikatora GG czy TLEN -zadnych problemow
            PLUS- ze strony WWW Plusa zadnych problemow i oplat
            PLUS- ze strony MIASTO PLUSA- bez problemow takze do innych sieci
            • Gość: Pawel Re: SMS z internetu IP: *.cable.net.pl / 80.48.241.* 05.08.04, 11:42
              O to wlasnie chodzi,miedzy innymi dlatego Plus góra :)
          • Gość: ze jak? Re: SMS z internetu IP: *.tvk.torun.pl / 158.75.203.* 07.08.04, 17:58
            uzywam zwykle gg i gdy chce wyslac sms do idei wpisuje tylko jakies slowko i
            wszystko gra. a do innych operatorów jakies loginy, rejestracje... bez sensu.
            • Gość: ke? Re: SMS z internetu IP: *.jeleniag.cvx.ppp.tpnet.pl 26.09.04, 22:57
              te, słonko - a jakie ty masz utrudnienia w PLUS'ie na SMS z netu?
      • Gość: macant Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.04, 06:52
        Ja miałem plusa w centrum Warszawy na Powiślu i musialem podchodzić do okna ,
        bo zrywało rozmowę.A co do darmowych rozmów to take sa tylko jak sie siedzi
        przy stole.Darmowe minuty...co za idiota to tak nazwał.
      • Gość: kacha Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: 217.17.35.* 03.08.04, 07:48
        A ja miałam POPa. Zero zasięgu, musiałam iść ponad 200 metrów żeby na jakiejś
        górce wysłąć SMS czy zadzwonić. Na Dolnym Śląsku Plus jest najlepszy!!!
      • jedl2 Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk 03.08.04, 08:24
        nie wierze w to co pisz abonament to jest dochud staly i nie
        zrezygnuja ,mielem karte iprzejde na karte jak minie dwa lata umowy
        • Gość: Gwint Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.studheim.unibas.ch 04.08.04, 11:13
          a ja myslalem zawsze, ze mam problemy z ortografia :). A czytajac coniektore wypowiedzi mam wrazenie, ze jestem mistrzem swiata i okolic w tej dziedzinie :D
      • Gość: loel Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: 195.126.173.* 03.08.04, 08:31
        > Obecnie mam Idee i zasięg jest prawie wszędzie a Plusa nie chce znac - nadaje
        > się tylko dla emeryta, który potrzebuje telefon w mieście w drodze do sklepu.

Z tym akurat bywa różnie, ja akurat władowałem się w Plusa bo na działce pod
        miastem tylko plus miał przyzwoity zasięg. Ale było to 3 lata temu.
        • Gość: znik Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.wbc.lublin.pl 03.08.04, 09:19
          Teraz mozesz w telefonie zasymulowac wybor operatora.
          wyswietli ci sie wszystko co potencjalnie ma zasieg,
          i dopiero wtedy wybierasz operatora ktorego chcesz.
          chociaz teraz to taki "wybor" (czytaj doslownie)
          wsystkie tsy :))))
          Co do opinii rzecznikow operatorow ze kolejni nie sa
          potrzebni, to jest wciskanie kitu. na rynku zmieszcza sie
          jeszcze dwaj operatorzy, i to niewirtualni.
          rynek telefonii stacjonarnej tez jest mocno zaniedbany,
          z winy ustawodawcy i URTiP czy jak im tam, nawet UOKiK
          potwierdzil te wine. szkoda slow.
          Co do samych swoich, bardzo dobrze ze zaczyna sie ta wojna,
          bo ceny faktycznie sa z kosmosu. paradoksem jest, ze taniej
          jest zadzwonic ze stanow, niewazne czy z komorki czy
          ze stacjonarnego na jakikolwiek telefon do polski,
          niz w polsce ze stacjonarnego na komorke, czy tez
          pomiedzy komorkami w roznych sieciach.
          btw. w ostatnia sobote lazilem po saluuuunach zeby
          po prostu kupic telefon. w zasadzie nie interesowalo mnie
          czy prepaid czy abonamentowy. i co ? i wszyscy pokolei
          chca niewiadomo jakich papierow, wlaczajac w to
          zaswiadczenie o dochodach. to jakas paranoja.
      • Gość: Flałers Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: 80.249.4.* 03.08.04, 08:53
        Gościu zmień sobie aparat, jeśli uważasz że Plus ma słaby zasięg. Idea i dobry zasięg ??? Mieszkam 5 km od centrum miasta i mój sąsiad, abonent Idei, na dach musi wchodzić żeby sobie z nowiutkiego Sony-Ericsson'a pogadać. A ja w Plusie bez problemów. "Idea jest jak dziewica - poza zasięgiem"
        • Gość: znik Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.wbc.lublin.pl 03.08.04, 09:23
          z tym zasiegiem roznie bywa. w wawce na sporym terenie w okolicy melomanow,
          plus ma bardzo silny sygnal, ale bardzo zaklocony. telefony
          z zewnetrznym patykiem takim 2cm bardzo dobrze sobie radza,
          a z antena w srodku zrywaja sygnal. mozna oszalec.
    • Gość: Januszek Re: Za prawdę powiadam wam tylko nie PLUS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.04, 23:09
      Za prawdę powiadam wam tylko nie PLUS
      To najbardziej złodziejska firma
      Mam doświadczenie 607 304 23*
      Patrzą aby złapać frajera a później
      doją bez litości .
    • Gość: geopawel@gazeta.pl Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórkowym? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.04, 23:19
      Uwaga na pazerność PLUSA GSM
      Jestem wieloletnim (około 6 lat)abonentem sieci PLUS
      Płacę systematycznie rachunki
      Nie dawno, pod koniec dwuletniej umowy zaginął mi aparat telefoniczny.
      Zwróciłem się z proźbą, do operatora o przyznanie mi wcześniejsze aparatu
      telefonicznego i podpisanie kontynuacji umowy na kolejne lata.
      Skończyło się na straszeniu kilkuset złotowymi karami jeśli zrezygnuje z
      usług PLUSa na kilka tygodni przed końcem umowy.
      Restrykcyjne przestrzeganie umowy jest na pierwszym miejscu
      Przykład drugi:
      Małżonka - też ma wykupiony abonament w sieci PLUS - została "ukarana" kwotą
      120 złotych za rozmowę -około 1 godziny wg bilingu
      Rozmowę, której faktycznie nie było, co przyznał przedstawiciel PLUSA
      Numer, z którym miała odbywać się rozmowa -nie był aktywny

Nowe marki PLUSA są tylko po to by Z a m i e s z a ć w głowach
      Wystarczyło by obniżyć ceny za czs rozmowy
      bez żdnych pseudo "ulg"
      Przypisany numer telefonu jest silnym argumentem przed porzuceniem sieci PLUS
      - jest to wykorzystywane przez operatora
      Wniosek końcowy :
      -Sieć nie szanuje stałych abonentów
      -wszelkie przekłamania (np w bilingach nikt w PLUSie nie uwzględnia)
      Przyszłym abonentom pod rozwagę

• Gość: stop Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.netshare.krosno.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.04, 09:34
        Też jestem abonentem plusa. Jak tylko skończy się umowa, a ceny nie spadną do
        tego czasu, przestanę robic za dojną krowę. Mimo promocyjnych i "darmowych"
        minut wychodzi mi drożej niż w niektórych "pre".
        Jak ktoś w plusie nie potrafi docenić pozyskanych stałych klientów, to trudno.
        Towar jest dla klienta, a nie odwrotnie.
        • Gość: mick Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.04, 14:54
          Weż przestań tak pomstować, bo usługi abonamentowe są drogie u wszystkich
          operatorów, a nie tylko w Plusie.
          • Gość: stop Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.netshare.krosno.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.04, 16:15
            Dlatego przejdę na "pre", najlepiej takie, gdzie po skończeniu "minut" do mnie
            jeszcze długo będzie można sie dodzwonić.
    • Gość: piokuk Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.warszawa.tktelekom.pl 02.08.04, 23:58
      Jakie sekundowe naliczanie w Idei za darmo? Znowu kłamie. Jest co prawda nowa usługa sekunda po sekundzie ale wcale nie jest bezpłatna!
    • Gość: VuKeR PoP to PoP :) mam popa od 1998 IP: *.wroclaw.mm.pl 03.08.04, 00:19
      PoP to PoP :) mam popa od 1998 i jestem baardzo zadowolony. Na samym poczatku
      cena 1 min w sieci to 1,2 pln a poza 1,7pln. Teraz az milo 0,80 pln :-) i
      naliczanie sekundowe. heh
      • Gość: Blazej POP - najdluzszy pasywny okres po doladowaniu! IP: *.euv-frankfurt-o.de 03.08.04, 11:43
        Nie wolno zapomniec! Po doladowaniu POPa za 50 PLN przedluzamy waznosc numeru
        az o 12 miesiecy!!!! Dzwonic wykorzystujac te 50 PLN mozna wprawdzie tylko
        przez 3 miesiace (tak, jak w innych sieciach), ale odbierac rozmowy mozna az
        przez 12 miesiecy. Dla kogos, kto "pod komorka" chce byc glownie osiagalny, a
        sam dzwoni raczej sporadycznie jest to argument NIE do przeoczenia!
    • Gość: wredny Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.04, 00:32
      Tylko POP, mialem Plusa i mimo, z3e nie aktywowali mi uslugi Internet musialem
      placic 5 zeta miesiecznie za te usluge. Dzis mam firme windykacyjna na karku,
      ale nie zaplace ani grosza. Ja im wisze 200 zl a oni mi 120 za pseudousluge,
      ktorej nie aktywowali, ale kase wliczali do rachunku przez 2 lata.
    • Gość: niezadowolony Plus Minus IP: *.markom.krakow.pl / *.markom.krakow.pl 03.08.04, 00:35
      Chyba będę zmuszony zmienić operatora... po 7 latach!!!

W sieci Plus GSM (sieć Polkomtel S.A.) nie można przejść z usługi abonamentowej
      na bezabonamentową. Tak głosi aktualny regulamin dla abonentów i taką też
      informację uzyskałem w BOK-u. Dziwne, bo w którejś z wcześniejszych wersji
      regulaminu była taka możliwość (wiem, bo kiedyś to sprawdzałem).

Problem w tym, że aktualnie dostępne usługi pre-paidowe (bezabonamentowe), np.
      Heyah, Nowy POP, Tak Tak Happy, a także wprowadzona dzisiaj przez Plusa oferta
      Sami Swoi są korzystniejsze od każdego planu taryfowego Plus GSM!!!! (przy
      średnim korzystaniu z telefonu)

Aby nie zmieniać numeru, mógłbym zastanowić się nad przejściem na Sami Swoi lub
      Simplus Team w ramach oferty Polkomtela, ale obowiązujący regulamin nie
      dopuszcza takiej możliwości. W ten oto sposób Plus GSM może stracić
      wieloletniego klienta. I pewnie nie jednego.

Może pomoże coś, jak BOK Plusa otrzyma kilka... naście... dziesiąt... maili od
      niezadowolonych klientów? :)

Kontakt z BOK-iem: bok.plusgsm.pl/bok/ask.php
    • Gość: www na abonament gorzej niz pre paid!!! IP: 217.153.181.* / 217.153.181.* 03.08.04, 00:39
      to jest jakas paranoja!! mam tel. w plusie na abonament a koszty rozmow i
      sms'ow w przeliczeniu (bo darmowe minuty i sms to oczywiscie tylko chwyt
      reklamowy jakie one darmowe skoro place abonament a wiec defacto place ponad
      zlotowke za minute rozmowy - w drozszych abonamentach moze troche mniej a i tak
      nie mam naliczania sekundowego za darmo). skoro place abonament to chyba
      powinienem miec lepsze warunki niz ktos kto ma tel. na karte
      • Gość: mick W abonamencie nie może być taniej bo to nie fair IP: 62.111.149.* 03.08.04, 08:41
        ogólnie rzecz biorąc operatorowi jest wszystko jedno czy płacisz abonament czy
        nie, liczy się tylko ile generujesz przychodu.
        Zaletą abonamentu dla operatora jest że
        - generujesz pewne minimalne dochody regularnie, więc powinieneś mieć taniej,
        ale z drugiej strony
        - masz nieco łatwiejszy dostęp do usług (gadasz do bólu - nie musisz pilnować
        przed rozmową czy ci na nią wystarczy),
        - operator dofinansował ci aparat,
        - jesteś już złapany więc nie trzeba cię rozpieszczać
        - rynek abonamentów nie jest konkurencyjny, rynek prepaidów tak bo łatwo się
        przenieść nie trzeba czekać na wygaśnięcie umowy.
        Konkluzja: jak na wstępie - operatorowi zależy na dochodzie a nie na
        rozpieszczaniu klienta, więc bardziej się stara tam gdzie musi, a mniej tam
        gdzie mu wisi
    • Gość: bob Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.client.comcast.net 03.08.04, 01:23
      Pozdrawiam klientow komorkowych w Polsce. Oj przydaloby sie jeszcze z 5
      konkurencyjnych firm na waszym rynku. Ja mieszkam w USA i za abonament 55$ mam
      3500 minut miesiecznie (wykorzystuje zawsze ok 3000). Zycze wam wszystkim
      takich cen !!!
      • Gość: SARMATA Re: Czy 500 MINUT ZMIENIĄ RYNEK? IP: 195.136.30.* 03.08.04, 07:55
        PRZEŚLIJ NAM TE 500 MINUT, KTÓRE CI ZOSTAJĄ NAJLEPIEJ HURTEM Z KILKU LAT!
        U NAS TAKIE UMOWY SĄ NIE DO POMYŚLENIA!
        POZDRAWIAM!!!!!!
      • Gość: Roman Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.aster.pl / *.aster.pl 03.08.04, 15:48
        Tez niezle sciemniasz bo te 3000 minut to masz w weekend a normlanie masz 300-
        400 w dni powszednie w dodatku jak ktos do ciebie dzwoni to scina minuty czyli
        za przychodzace tez placisz, a i abonament tez nie jest taki tani, brak uslug
        dodatkowych GPRS to juz macie ?? mms ?? niedawno to jeszcze smsow nie bylo :-)
        Pewnie nadal korzystasz z nokiji 5160 :-) albo 3360hehe

Pozdrawaim
      • Gość: CenyKomorekToCyrk Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.wi.rr.com 05.08.04, 06:31
        Ja tez. I moge z komorki dzwonic do Polski za 3.6 centa za minute
    • Gość: najgorszy plus Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.04, 01:36
      Niestety mam plusa i to od początku ich działania. Czekam z utęsknieniem, az
      bede mogł sie od nich wynieść zabierajac numer. Odradzam każdemu plusa. Modlę
      się też o czwartego operatora, najlepiej potężną firmę z Japonii lub USA, która
      pozwoli wreszcie rozwalić kartel Plusa/Ery i TPSA (Idea)
    • Gość: Hamerykan Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.caregroup.org 03.08.04, 02:16
      A u nas w hameryce dajom 2000 inut za darmo w abonamencie co miesionc tak ze
      nie wygadujemy z chlopakami nawet jakbysmy chcieli.
    • Gość: NORBERT Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.client.comcast.net 03.08.04, 02:52
      W USA $50 Z PODATKIEM "AT&T Wireless"
      700 FREE MINUTES
      weekendy i noce za darmo od 7pm
      Jesli 2 lata kontrakt to "mobile to mobile FREE"
      W $50 dolarach jest wliczone ubezpieczenie - 2 razy w roku trzeba zgubic
      telefone (rzadnych pytan co sie stalo. :) na prawde"
      Number Portability cena $1

• Gość: AGENCIK Re: POTĘGA UBEZPIECZCIELA IP: 195.136.30.* 03.08.04, 07:59
        ZNAM TEN BÓL!
        UBEZPIECZA WAS FIRMA AIG! MOŻE SOBIE NA TO POZWOLIĆ!
        CIEKAWI MNIE CO ROBICIE ZE ZGUBIONYMI KOMÓRKAMI?
        POZDRAWIAM
        • Gość: mkopek Re: POTĘGA UBEZPIECZCIELA IP: *.ericsson.net 03.08.04, 13:34
          Obawiam sie, ze zgubione sa blokowane. Co prawda nie moge wiedziec na pewno, bo
          tam nie mieszkam, ale w Stany sa w miare normalnym krajem, a w takich jest
          norma, ze nr ukradzionego/zgubionego aparatu jest blokowany. To pewnie w
          wiekszosci zapobiega naduzyciom i tam moga sobie pozwolic na wymiane zgubionego
          aparatu nawet dwa razy do roku. Poza tym 55$ abonamentu to tez roznica do np
          50zl u nas. W tych 50 zl mamy malo minut bo musimy spalcic przede wszystkim
          aparat, ktory dostalismy za 1zl. Jak ubedzie abonamentowcow to skoncza sie tez
          tanie uzywane aparaty i trzeba bedzie zaplacic 600zl za aparat do prepaid'a, a
          to juz rownowartosc ok. rocznego abonamentu. Tak latwo wiec operatorzy nie
          straca stalego przychodu z abonamentu, bo tych biedniejszych moze byc nie stac
          na prepaid'a. Co do prznoszenia numerow to wcale sie nie dziwie, ze operatorzy
          nie chca sie na to zgodzic (zreszta na razie chyba nie moga, bo kazdy ma swoja
          pule numerow i nie moze uzywac nuerow innego operatora), bo wprowadzi to
          straszny balagan i podniesie koszty utrzymania sieci, koszt wykonania
          polaczenia, oraz wydluzy czas potrzebny na zestawienie polaczenia. Nie tworzmy
          tez mitow co do nie wiadomo jakich niskich kosztow polaczen w innych krajach.
          Co do Stanow to moze jest i taniej, ale tez i jakosc gorsza (tam niestety nie
          GSM). Cos za cos. Uwazam, ze obecnie ceny w Polsce nie sa takie zle.
          • Gość: BILLY KID Re: POTĘGA UBEZPIECZCIELA IP: 195.136.30.* 04.08.04, 09:16
            Czy może mić wpływ na przedstawioną przez Ciebie sytuację fakt, że prawie każy
            Amerykanin ma w domu broń palną i umie zniej strzelać nie przekraczając obrony
            koniecznej we własnym domu?
            My możemy sobie popisać do odpowiednich ,urzędów znając wcześniej odpowiedzi na
            postawione pytania!
    • Gość: tom "Abonamentowcy" się nie wściekną, bo.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.04, 03:11
      ...bo wiedzą, że dzięki temu abonamentowi mają m.in. szansę posiadać przyzwoity
      telefon z promocji.
      • Gość: kojot Re: "Abonamentowcy" się nie wściekną, bo.... IP: 212.244.167.* 03.08.04, 09:02
        gdzie takie przyzwoite telefony rozdają...coś mi się wydaje,że masz informacje
        lekko nieświeże...za złotówkę dają ci badziewie,a przyzwoity aparat kosztuje
        kilkaset złotych w tzw.promocji
        • Gość: mkopek Re: "Abonamentowcy" się nie wściekną, bo.... IP: *.ericsson.net 03.08.04, 13:44
          Za 200zl mozesz miec juz przyzwoity telefonik nawet z aparatem cyfrowym.
          Telefony do prepaidow to glownie stare wysluzone aparaty, ktorych pozbywaja sie
          abonamentowcy. Jak braknie abonamentowcow to i wzglednie tanich uzywanych
          telefonow nie bedzie i prepaid nie bedzie juz taki oplacalny. A ci co ich stac
          na abonament, nie maja ochoty sie zastanawiac czy im nie braknie doladowania na
          koncie i tracic czas na szukanie kiosku, czy bankomatu. A co jak Ci sie
          skonczylo doladowanie, a Ty akurat jestes poza miastem? Prepaid bedzie mial
          swoich klientow, a abonament swoich, juz operatorzy o to zadbaja.
          • Gość: CF Re: "Abonamentowcy" się nie wściekną, bo.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.04, 16:52
            Będzie jak z używanymi samochodami, jak w kraju braknie tanich używanych to się
            poprostu sprowadzi z zagranicy. Poza tym jak ktoś rzeczywiście tak bardzo
            będzie potrzebował mieć pewność, że będzie mógł zadzwonić to doładuje sobie
            konto np za 400 zł (jeżeli kupi 2 karty po 150+30 to ma już 360 na koncie)i to
            mu starczy na 500 minut czyli 8h i 20 minut (POP). Jeżeli potrzebuje więcej to
            rzeczywiście pozostaje mu tylko abonament.
            Ja mam abonament na firmę, ale nawet po cenach netto wychodzi więcej niż
            bezabonamentowy, więc kupiłem okazyjnie START POP60 za 20 zł i po doliczeniu
            promocji "polecający" (lub jakoś tak) dodatkowe 15 zł. Przez pierwszy okres
            korzystania z POPa minuta z naliczaniem sekundowym wyjdzie mi po 20 gr. Nawet
            mi się smsów już nie chce pisać.
      • Gość: kartowiec Re: "Abonamentowcy" się nie wściekną, bo.... IP: 195.136.30.* 03.08.04, 23:13
        ..., wiedzą, że muszą po 3-kroć przepłacić w ramach abonamentu!
    • Gość: Gall Anonim Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.04, 07:10
      Moge tylko podpisac sie pod tym co napisal geopawel. Ja mialem podobne problemy - skradziony telefon na trzy miesiace rozliczeniowe przed koncem cyrografu. Aby bylo pikantniej telefon skradziono w punkcie dealerskim Plusa, co poswiadczali pracownicy tegoz punktu, taryfe mialem jedna z wyzszych, telefon z nie najnizszej polki. Z rachunkami nigdy nie zalegalem. Wydawaloby sie, ze sprawa jest jasna, a jednak... Zamiast pozytywnego rozpatrzenia prosby spotkaly mnie inwektywy, posadzenia o oszustwo (wiec protokol policyjny tez byl sfalszowany?), a na koniec sugerowanie abym tymczasowo kupil zestaw Simpluss i przez kwartal uzywal telefonu z zestawu, a pozniej go sprzedal jak juz przedluze kontrakt!!! Dziadowska firma, nie wiem skad sie bierze taka opinia o nich ze to wiodacy operator w Polsce. Moze z tego, ze obsluguja kancelarie Prezydenta RP? No tak, ale firma ktora informatyzowala ZUS tez nie jest najlepsza firma informatyczna jaka znam. Reasumujac - do Polkomtela nikt mnie juz nie zaciagnie. Jest to niesolidna firma i tyle, ktora w moim przypadku pokazala na co ja stac.
      • Gość: mkopek Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.ericsson.net 03.08.04, 13:50
        Troche nie rozumiem dlaczego PLUS ma ponosic koszty tego, ze Ty straciles
        telefon. Chyba dobrze Ci poradzili, trzeba bylo sobie kupic jakis uzywany
        aparat na te 3 miesiace, lub pozyczyc od kolegi, ktory starego juz nie uzywa.
        Po to podpisujesz umowe na dwa lata, zeby operator mogl sobie wyliczyc zwrot
        kosztow subsydiowania telefonu, ktory Ci sprzedaje
        • Gość: znik Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.wbc.lublin.pl 03.08.04, 14:33
          Operator mogl smialo wydac nowy aparat, przedluzajac cyrograf
          o brakujace 3 miesiace, albo nawet wypozyczajac jakis badziewny
          aparat tak jak to robi w przypadku oddania aparatu do naprawy.
          ale niestety w tym konkretnym przypadku widac, ze operator
          zachowal sie jak typowa swinia ktora leje na klienta,
          bo klient i tak przylezie.
          • Gość: Gall Anonim Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.04, 18:27
            Moze sie niezbyt precyzyjnie wyrazilem - chodzilo mi o przedluzenie umowy nie o 3 brakujace miesiace, ale o dwa pelne lata, ktore mialy sie liczyc od momentu kradziezy, wiec wg mnie Plus postapil wyjatkowo podle, aczkolwiek z prawnego punktu widzenia nic nie moglem zrobic. Na szczescie, jeden z operatorow (nie napisze ktory, ale wielu ich nie ma ;-)) mial wtedy akcje, ze abonenci przechodzacy z innej sieci - po okazaniu faktur - dostawali oferte specjalna, wiec w sensie ekonomicznym nie skonczylo sie az tak zle. W kazdym razie znajomym odradzalem i odradzam Plusa, aby nie spotkalo nic takiego co mnie spotkalo. I jeszcze na koniec - poniewaz rozmawialem z kilkoma osobami z Polkomtela, to ich zachowania nie mozna zlozyc na karb, ze ktos mial zly dzien, ale na planowa zachowanie tego operatora wobec tego typu przypadkow. Nie wiem, jak to wyglada obecnie, ale u operatora u ktorego obecnie jestem telefon u tzw. VIPow (co nalezy traktowac umownie, jako pewna nazwe, bo zadnym VIPem nie jestem) sa na wypadek jak powyzszy ubezpieczone (wynika to z przywilejow posiadania karty lojalnosciowej). Jestem z niego zadowolony, aczkolwiek ceny sa obecnie nieco wyzsze od poziomu prepaida. Zlozylem jednak swiadomie podpis pod cyrografem wiazacy mnie z nim na jakis czas, dostalem telefon ktory solidnie splacam (malo abonamentowcow ma chyba tego swiadomosc) i nie moge miec zadnych pretensji do operatora - co do joty wypelnia to co jest opisane w umowie. I gra wobec mnie czysto, nie stosujac fauli taktycznych jak Plus.
    • Gość: sim czy nowa marka plusa utonie jak sim+ IP: *.aster.pl / 212.76.39.* 03.08.04, 07:20
      sorry, ale posuniecie + jest iscie zaskakujace nie maja odpowiedniej
      infrastruktury na zaspokojenie potrzeb nowych klientow, ze swojej starej
      platformy odlaczyli juz nie pamietam ilu, ale bylo sporo tych uzytkownikow, a
      reszta sama odeszla, chyba ze planuja calkowita likwidacje sim+ to by ich
      tlumaczylo !!!
    • Gość: niepop IDEA POP zabrała mi stówę!!! IP: 193.59.95.* 03.08.04, 07:34
      Na koncie było 120 PLN. Dostałem od operatora SMS,że muszę doładować kartę bo
      właśnie upłynął termin i od dzisiaj mogę tylko odbierać połączenia. Zadzwoniłem
      na INFO i usłyszałem: "masz...zero...złotych...zero ...groszy... :(
      P.S.Już nie mam tego telefonu. Pięknie leciał z 10 piętra :)
      • Gość: Blazej Re: IDEA POP zabrała mi stówę!!! IP: *.euv-frankfurt-o.de 03.08.04, 11:57
        Moj sasiad mial podobna sytuacje. Nie doladowal w ciagu 3 miesiecy i stracil 40
        PLN. Jednak po zlozeniu reklamacji w BOK odzyskal pieniadze z powrotem. Moze
        warto sprobowac?
        P.S. Wydaje mi sie jednak, ze jest to juz teraz dokladnie opisane w
        regulaminie...
        • Gość: meres Re: IDEA POP zabrała mi stówę!!! IP: *.man.polbox.pl 03.08.04, 15:52
          za późno, już wywalił telefon przez okno, heh...
    • Gość: BYŁY ABONAMENTOWIE Re: REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU IP: 195.136.30.* 03.08.04, 07:38
      ŚWIETNY SLOGAN REKLAMOWY I DO TEGO ZA DARMO!
      NIE TO CO DARMOWE WIECZORY ZA 90 ZŁ W TELEWIZJI!
    • Gość: desp Re: Czy nowa marka Plusa zamiesza na rynku komórk IP: *.local.pl / *.gw-cegielniana.lama.net.pl 03.08.04, 08:15
      Skończcie już z tym sugerowaniem, że Era i Heyah to jacyś konkurenci, przecież
      to ta sama firma, tylko kampania reklamowa sugeruje inaczej, ale gazeta nie
      musi w tym uczestniczyć, chyba że też ma jakiej granty z tego
    • Gość: AAA A ja mam 3000 minut za 3 godz pracy IP: *.client.comcast.net 03.08.04, 08:20
      A ja mam 3000 minut za 3 godz pracy, szkoda tylko ze w USA

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka