Dodaj do ulubionych

motorola c651 - marne zdjęcia

26.07.05, 07:47
Chyba na czymś sie tu nie znam...
Mam w ustawieniach zdjęć: kolorowe,warunki oświetlenia automatyczne,
ekspozycja 0,rozdzielczość 640x480 a zdjęcia jakieś marne wychodzą. Podgląd
przed kliknięciem jeszcze ok a potem zapisują się i jakieś takie pokropkowane
strasznie.
Wysyłałam do komputera na swoją skrzynkę mailową sądząc że to kwestia
ekranika.
Ale w kompie jest tak samo: zdjęcie miniaturowe jak w telefonie i marna
jakość.
Nie mam USB i programu żeby sciągnąć zdjęcia bezpośrednio.
Czy wtedy jakość byłaby lepsza?
Czy jeszcze coś w ustawieniach trzeba by pomącić?
Ile kosztuje kabelek i ten programik do podłączenia?
Mirka17
Obserwuj wątek
    • Gość: blq Re: motorola c651 - marne zdjęcia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.05, 10:38
      "marne zdjęcia" to pojęcie względne. Oczywiście c651 nie robi jakichś super
      zdjęć, ale żeby one "kropkowane" były, na dodatek już na ekraniku - tego bym nie
      powiedział.
      www.telix.pl/images/article4/motorola_c651_fot3.jpg - proszę, oto dla
      porównania dość dobrze oddające jakość zdjęcie z c651 (choć równie dobrze mogłem
      zapodać jakąkolwiek motkę niższej serii v, e lub c - robią identyczne zdjęcia).

Jesli uznasz że Twoja jakość jest gorsza - raczej nic już nie trzeba ustawiać w
      opcjach, tyle że nie napisałeś nic o jakości. Masz jakość "wysoka"?

Wątpie, by to była sprawa transferu na maila, ani mail ani telefon nie mają
      opcji dodatkowej kompresji foto.

PS. kabelek ma złącze mini USB takie jak w aparatach cyfrowych. Kosztuje grosze,
      jakieś 8-12zł. no i potem tylko soft do niego potrzebny....
      www.motopage-downloads.uk.tt/
      • mirka17 Re: motorola c651 - marne zdjęcia 26.07.05, 12:39
        Blq, dzięki za rzeczową odpowiedź. Twoje zdjecie jest super w porównaniu z
        moimi. A gdzie się ustawia tą "jakość" żeby była wysoka, bo w ustawieniach
        aparatu tego nie mam. Zdjęcia które "fabrycznie" są zainstalowane w motorce
        wygladają dużo lepiej niż to co zrobię sama (np w dobrze oświetlonym pokoju,
        kolorowe kwiaty, z bliska).
        Powiedz mi jeszcze prosze co oznacza ekspozycja ustawiana od -2 do +2.
        Mirka17
        • Gość: blq Re: motorola c651 - marne zdjęcia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.05, 12:49
          No cóż, jedyne c651 jakie znam, jest teraz daleko daleko pod Londynem wraz z
          moją dziewczyną. Ale bylem przekonany, ze parametr jakości zdjęcia jest tam do
          ustawienia, podobnie jak w mojej c975? Jest to w tym samym setupie, co inne
          opcje, np rozdzielczosc. Może się myle?

Co do "zdjęć" znajdujących się w motce fabrycznie, to nie sugerowalbym się nimi.
          To nie są fotki robione motką, tylko eleganckie profesjonalne jpgi zmniejszone
          na programach graficznych. Hak zrobie fotke porządną cyfrówką a potem wrzuce na
          telefon, to też ma super jakość...

Może właśnie nie powinnaś robić zdjęć ze zbyt bliska? A może trzymaj troche
          dłużej aparat przed "cyknięciem"? o ile sie nie myle, to "exposure" jest czasem
          naswietlania. jak dasz na +2, zdjęcie będzie sie dluzej "stabilizować" ale
          bedzie nieco lepszej jakosci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka