Dodaj do ulubionych

nokia 6030/6020/6021 ktorą wybrać???

IP: *.net.autocom.pl 02.12.05, 21:05
w ofercie przedlużeniowej dostałem propozycję zakupu tych telefonów za 1
zł??? Z etgo co czytam Nokia nie jest tu lubiana, mimo wszystko zdecydowałem
się jednak na tą markę (siła przyzwyczajenia i ogólne zadowolenie) poza tym
przy abonamencie za 25 zł wybrzydzać nie bardzo można.
te modele niczym się nie różnią (sprawdzałem parametry na tych stronkach z
wątku na górze i na www.nokia.pl oprócz tego że 6030 ma radio a inne nie. Za
to do 6020, 6021 przekonywal mnie konsultant, no i 6021 ma port komunikacyjny
i bluetootha (a to calkiem fajna wygodna funkcja). Przyznam że jestem lamerem
i proszę o opinię ekspertów.
Obserwuj wątek
    • speedone Re: nokia 6030/6020/6021 ktorą wybrać??? 02.12.05, 22:30
      Gość portalu: kopytko napisał(a):

> w ofercie przedlużeniowej dostałem propozycję zakupu tych telefonów za 1
      > zł??? Z etgo co czytam Nokia nie jest tu lubiana, mimo wszystko zdecydowałem
      > się jednak na tą markę (siła przyzwyczajenia i ogólne zadowolenie) poza tym
      > przy abonamencie za 25 zł wybrzydzać nie bardzo można.
      > te modele niczym się nie różnią (sprawdzałem parametry na tych stronkach z
      > wątku na górze i na www.nokia.pl oprócz tego że 6030 ma radio a inne nie. Za
      > to do 6020, 6021 przekonywal mnie konsultant, no i 6021 ma port komunikacyjny
      > i bluetootha (a to calkiem fajna wygodna funkcja). Przyznam że jestem lamerem
      > i proszę o opinię ekspertów.

telefony raczej takie same sa prawie sam niewiem a co do abonamentu to w plusie
      mi K500i za 1zl przy 25zl miesiecnie co mi bardzo odpowiadalo bo rocznie to
      wychodzi 600zl a telefon byl wart w tedy wlasnie okolo 600 zl wiec jest na rowno
      a minuty i sms mam :)
    • blq ktorykolwiek wybierzesz... 02.12.05, 23:49
      dostaniesz o dwa lata zapóźniony telefon w stosunku do zblizonych cenowo
      Motoroli, SonyEricssona czy Samsunga. Tragiczny procesor, java, kiepska
      polifonia, wyświetlacz... zresztą co ja się będe powtarzać.

podjąłeś już (nieodwracalną?) decyzję i teraz już tylko wybór mniejszego zła.
      Wolisz mieć bluetootha (6021), radio (6030) czy tzw. "aparat cyfrowy" (6020)?
      odpowiedz sobie na to pytanie sam, i ten telefon kup.

nie ma bowiem różnicy w baterii, awaryjności, menu, więc tak naprawdę nie ma co
      porównywać.

PS. Oto i cwaniacka Nokia: był sobie model 6020, po czym wyszły dwa, nazwą
      sugerujące że są następcami - 6021 i 6030 (przy czym wcale następcami nie są,
      gdyż jedne funkcje okrojono, inne dodano - patrz wyżej).
      Teraz czas chyba na 6020i ?
      • Gość: kopytko Re: ktorykolwiek wybierzesz... IP: *.net.autocom.pl 03.12.05, 11:10
        hmmm decyzja jeszcze jest odwracalna (byłby kłopot ale zalatwić się da). Ale
        przy Nokii raczej pozostanę, jak pisalem siła przyzwyczajenia. Jestem
        telefonicznym lamerem, ale z opini znajomych:
        1. motorola - skomplikowane menu
        2. sagemy i inne francuzy - delikatność i podatność na uszkodzenia
        3. siemensy - awaryjność, zawieszanie się
        4. samsungi - hmmm, no comment...
        s.e. mają dobrą opinię, ale mi zaproponowali model 500 za 199 zl, jakby nie
        patrząc 200 x drożej niż Nokia...
        jeżeli to ten sam model tylko w innej obudowie to napewno odpada 6020, masz
        rację z tym cudzysłowiem pisząc aparat cyfrowy. O tym że pseudoaparaty w
        telefonach są gó..ane wiedzą już nawet dzieci. Ale radio i ząb to całkiem
        fajne gadżety.
        a co do wyświetlacza - we wszystkich modelach ma on 65k kolorów. To chyba
        b.dobry (ja na tych stronach nie zauważyłem lepszego)??? procek, java - może
        fajnie by było żeby byl lepszy, ale ja nie gram na telefonie, jedynie do czego
        można jave wykorzystać to taki mały sprytny programik z planem miasta.
        no polifonia faktycznie miło jak jest dobra....
        hmmm wiem że z allegro jest różnie ale cennik nówek (najbardziej typowe ceny)
        6020 - 425 zł
        6021 - 489 zł
        6030 - 339 zł
        Blq, czy warto kierować się takim wskaźnikiem przy wyborze modelu???? w końcu
        są to ceny superrynkowe.
        dodam że w sklepach netowych wygląda to:
        6020 - 599
        6021 - 649
        6030 - 449
        • blq Re: ktorykolwiek wybierzesz... 03.12.05, 12:23
          Ciesze sie ze mimo "przyzwyczajenia" do Nokii jestes jednak obiektywny. Tak jak
          ja staram sie byc obiektywny, mimo niechęci do nokii, zwlaszcza nokii klasy
          niskiej i sredniej.

Czy warto patrzeć na ceny rynkowe? I tak i nie. Pomiedzy modelami nokii to jest
          jakiś tam wyznacznik, nawet dobry. Natomiast Na tle innych telefonów - cena i
          tak jest zawyżona. Czemu? Ano temu, że "siła przyzwyczajenia" kieruje nie tylko
          Toba, ale i paroma milionami użytkownikow. Nokia sobie konsumentów wychowała,
          oferując naprawde dobre telefony. Dzis nadszedł czas odcinania od tego kuponów.
          I o ile w przypadku telefonó wyższej klasy - robi je nadal niezłe, o tyle w
          przypadku średniakow... cóż...

Ważne, że nie kupujesz tego telefonu na wolnym rynku, bo nadal są o jakieś
          100-150zł za drogie. Mając ten telefon za złotówkę - cóż, nic nie mam do takiego
          zakupu. Oczywiscie też uważam, że 6020 odpada.

czy radio czy bluetooth? ja bym chyba wybrał radio, zwłąszcza ze w przypadku
          6021 nie ma specjalnie co tym bluetoothem robić. poza tym 6030 jako jedyny z
          tych tel. zaczyna osiągać godną jego cenę na wolnym rynku (300zl) - przez co
          niejako zdobywa moją "sympatię".

PS. skomplikowaność menu motoroli to też dawne czasy. dzis - owszem - niektore
          funkcje sa w dosc dziwnych miejscach, ale są to funkcje nieużywane przez
          "komórkowych lamerów" - no może poza bluetoothem. funkcje podstawowe, takie jak
          telefon, książka tel, sms, aparat, budzik, kalkulator - są w bardzo łatwych do
          znalezienia i intuicyjnych miejscach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka