Dodaj do ulubionych

Telewizja komórkowa - to możliwe?

20.03.06, 13:38
Jakiś czas temu TPSA zapowiadała wejście z usługami odbioru tv przez kabel
telefoniczny.
A czy to możliwe, żeby operatorzy komórkowi w przyszłości zaczęli sprzedawać
również usługi dostepu do telewizji? Ja to widzę na podobnej zasadzie jak
działa telewizja z satelity. Tylko że zamiast satelity sieci komórkowe
wykorzystywałyby istniejące maszty i nie trzeba by montować talerzy do
odbioru sygnału. W starym budownictwie to główna przeszkoda do korzystania z
telewizji satelitarnej. W domu stałby sobie dekoder powiedzmy z kartą
chipową. Użytkownicy mogliby sobie opłacać abonament przez doładowania karty.
Tak sobie myślę że przydałaby się jakaś dodatkowa konkurencja kablówkom.
Co wy na to?
Obserwuj wątek
      • ant777 Re: Telewizja komórkowa - to możliwe? 21.03.06, 08:19
        gale napisał:

> Tylko, cholera, problem z targaniem tego wielkiego talerza na plecach. Ale
        > czego się nie robi dla szyku?
        >
        A mi chodzi o to że zamiast talerza, byłby sam dekoder biorący sygnał z
        najbliższego masztu a nie z satelity.
        • jaki71 Re: Telewizja komórkowa - to możliwe? 21.03.06, 10:00
          Przyjmuje sie ze sygnal dosylowy TV w MPEG2 powinien miec przeplywnosc okolo
          8Mb/s ale to tylko teoria. Wjekszosc platworm cyfrowych dla jednego kanalu
          stosuje cos kolo 5Mb/s a nawet troche ponizej. To przy SDTV. Dla HDTV potrzeba
          troche ponad 2,5x wieksze pasmo niz dla SDTV. To wszystko dla jednego kanalu
          TV. Mowisz o kablowce czyli trzeba by nadawac kolo 20 kanalow jak cyfrowe
          telewizje kablowe. Teraz policz sobie juz sam jaka przeplywnosc bys potrzebowal
          na komorce i ile bys za to zaplacil :))) Caly czas mowa o telewizji na
          normalnym ekranie tv conajmniej 21" anie na g... w komorce :)))
          • ant777 Re: Telewizja komórkowa - to możliwe? 21.03.06, 11:25
            jaki71 napisał:

> Przyjmuje sie ze sygnal dosylowy TV w MPEG2 powinien miec przeplywnosc okolo
            > 8Mb/s ale to tylko teoria. Wjekszosc platworm cyfrowych dla jednego kanalu
            > stosuje cos kolo 5Mb/s a nawet troche ponizej. To przy SDTV. Dla HDTV
            potrzeba
            > troche ponad 2,5x wieksze pasmo niz dla SDTV. To wszystko dla jednego kanalu
            > TV. Mowisz o kablowce czyli trzeba by nadawac kolo 20 kanalow jak cyfrowe
            > telewizje kablowe. Teraz policz sobie juz sam jaka przeplywnosc bys
            potrzebowal na komorce i ile bys za to zaplacil :))) Caly czas mowa o telewizji
            na normalnym ekranie tv conajmniej 21" anie na g... w komorce :)))

Tyle że ja sobie myślę o tv odbieranej nie z komórki ale z telewizora. Jak
            wyglądały telefony Centertela 10 lat temu chyba pamiętasz. A telefony wielkości
            np. Motoroli można było zobaczyć w filmach z Jamesem Bondem. Świat rozwija się
            bardzo dynamicznie.
            Operatorzy komórkowi na swoich masztach mogliby zamontować nadajniki tv. Żeby
            mogli na tym zarabiać musieliby wprowadzić urządzenia dekodujące radiowy sygnał
            telewizyjny. Dekoder miałby kartę sim którą możnaby doładowywać tak jak się
            doładowuje np. tak-taka. To co ja piszę ma cechy telewizji satelitarnej i
            telefonii komórkowej. Nie wiem czy operatorom komókowym chciałoby się wchodzić
            w nowe usługi. Musieliby też cenowo zmieścić się pomiedzy ofertą kablówek a tv
            satelitarnej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka