Dodaj do ulubionych

SE K550i - jak zmienic ustawienia do pakietu 20MB

09.09.08, 13:30
Wiem że łączenie ma być za pomocą gprs internet

Fabrycznie mam w telefonie ustawione łączenie przez wap_234. Wchodzę w
ustawienia tel > łączność > transmisja danych > konta danych, zmieniam na
internet gprs. Zapisuję.

Próbuje połaczyć się z internetem i owszem łączy się ale i tak za pomocą WAP.
Czyli nadal nie korzystam z wykupionego pakietu danych 20 MB (w plusie) tylko
płacę normalnie za połączenie.

Kto mi pomoże to zmienić?

Byłam juz w salonie plusa i miły Pan niby cos tam pozmienial ale i tak pakiet
20 MB nie umniejsza się a zwykłe opłaty tak.
Obserwuj wątek
    • lejdiczek Re: SE K550i - jak zmienic ustawienia do pakietu 09.09.08, 19:48
      a za pomoca czego ustawialas konto gprs? bo simplus ma troche skopane ustawienia.

Parametr Wartość parametru
      Strona główna:

wap.plusgsm.pl
      Typ połączenia: Ciągłe
      Zabezpieczenie łącza: nie
      Nośnik: GPRS
      punkt dostępu GPRS (APN) wap.plusgsm.pl
      Adres IP: 212.2.96.16
      Typ weryfikacji: normalna
      Typ logowania: automatycznie
      Użytkownik: -

Pewnie masz wpisane to. A powinnas miec:

Parametr Wartość parametru
      Strona główna: co ci sie tam podoba
      Typ połączenia: Ciągłe
      Zabezpieczenie łącza: nie
      Nośnik: GPRS
      punkt dostępu GPRS (APN) internet
      Adres IP:
      Typ weryfikacji: normalna
      Typ logowania: automatycznie
      Użytkownik i hasło puste

Sprobuj sciagnac smsem ustawienia na k550i i potem je tak poprzerbiaj. pamietaj
      ze po sciagnieciu i przrobieniu musisz wlaczyc i wyl telefon. jezeli nie
      wyjdzie, pisz. :)
      • iksigrekzet111 Re: SE K550i - jak zmienic ustawienia do pakietu 11.09.08, 11:12
        Lejdiczek - dzięki za pomoc

Wysłałam ustawienia na telefon ze strony plusa.
        przyszedł sms, zapisałam ustawienia i nadal pakiet się nie umniejszał po wejsciu
        na np allegro.pl
        (w salonie powiedzieli mi że za kazdym razem telefon pokaże zmniejszenie kwoty
        pakietu)

W telefonie mam tak:

wchodzę w ustawienia>łączność>ustaw.internetowe>profile internetowe:
        internet_gprs, (więcej: łącz używając: internet gprs), nie używaj proxy, nr
        portu 8080, strona główna: allegro

wchodzę w ustawienia>łączność>transmisja danych>konta danych> internet
        zmieniam internet na : internet gprs, wychodzi okno: transmisja ps: apn
        internet, nazwa i hasło puste, zezwól na połączenie automatycznie, adres ip:
        ..., adres dns: ..., uwierzytelnianie: brak

Przy takich ustawieniach pakiet megabajtów nie zmiejsza się. Co mam źle?

Drugie pytanie: czy gdzies w tym tel (SE K550i) mozna wyświetlić stan
        wykupionego pakietu? Ja wysyłam sms aby sprawdzic aktywne pakiety i wciąz mi
        przychodzi wiadomość > internet 20 MB: 20405.1 KB

• lejdiczek Re: SE K550i - jak zmienic ustawienia do pakietu 11.09.08, 21:06
          OOOkay ostatnia szansa, wchodzisz w ustawienia, ostatnia zakladka _> komunik.
          danych , i masz miec wybrane gprs i gsm.

> wchodzę w ustawienia>łączność>transmisja danych>konta danych> i
          > nternet
          > zmieniam internet na : internet gprs, wychodzi okno: transmisja ps: apn
          > internet, nazwa i hasło puste, zezwól na połączenie automatycznie, adres ip:
          > ..., adres dns: ..., uwierzytelnianie: brak
          >

Uwierzytelnienie ma byc PAP.

Jezeli i to nie pomoze, to sprobuj wejsc na strone orange i wyslij sobie sms
          konfiguracyjny. te same ustawienia, tylko haslo i login trzeba bedzie skasowac,
          i powinno dzialac. To sa te saame ustawienia, wiec bedzie wtedy sciagac z GPRSA.

Daj znac czy pomoglo.
          • iksigrekzet111 Re: SE K550i - jak zmienic ustawienia do pakietu 12.09.08, 14:12
            ok, wchodze w ustawienia, ostatnia zakładka u mnie nazywa się łączność, zjeżdżam
            kursorem w : transmisja danych, itd uwierzytelnienie ustawiłam na PAP

Nadal pakiet 20 MB sie nie umniejsza......... (((

Przeglądam te ustawienia i nie widzę nigdzie : komunikacja danych... tylko
            transmisja danych czyli to co pisałam powyzej

Skonfigurowałam tel - jak poradziłaś - z orange - ręcznie. Bez podawania nazwy i
            hasła.
            Niestety przy probie połaczenia z netem wychodzi: błąd komunikacji , skontaktuj
            się z operatorem...
            • lejdiczek Re: SE K550i - jak zmienic ustawienia do pakietu 13.09.08, 08:16
              No wlasnie!!!!! Nie mowilas ze masz taki komunikat...myslalam ze scaga ci z
              pozostalych srodkoow za WAP.

a co wychodzi jak dasz 101#? masz GPRS w aktywnych uslugach? Bo zapomnialysmy o
              najwazniejszym :) Jak nie masz to uruchom zgodnie z tym co pisze na
              www.simplus.pl czyli "Aby włączyć GPRS wpisz w telefonie: *101*11*02# i naciśnij
              przycisk 'zadzwoń'.

Uwaga! Jeżeli wcześniej był aktywny Roaming należy go deaktywować (kody:
              *101*00*01# lub *101*00#) przed aktywacją GPRS".

POtem wyl/wl tel.

> Przeglądam te ustawienia i nie widzę nigdzie : komunikacja danych... tylko
              > transmisja danych czyli to co pisałam powyzej

Dziwne, powinno byc, ale fakt ze ja mam inny model SE.

No to czekam teraz na info od ciebie :)
              Pozdrawiam
              • iksigrekzet111 Re: SE K550i - jak zmienic ustawienia do pakietu 15.09.08, 14:55
                Witaj
                gprs miałam aktywny
                roaming nieaktywny.
                Komunikat: błąd komunikacji wychodził mi dopiero po wprowadzeniu ustawień z
                orange. Przedtem było ok.
                Wywalilam ustawienia orange, poustawiałam wszystko jak mi wczesniej pisałaś i
                .... huurrra, działa. Po próbie połączenia z zumi.lajt.pl umniejszył się pakiet
                internetowy. Hurra, o to chodziło.
                Dzięki twoim sugestiom zmieniłam uwierzytelnianie na PAP i transmisję na tylko
                PS - pewnie o to właśnie chodziło. Szkoda żw w salonie plusa mi o tym nikt nie
                powiedział
                Jednak....
                Mam tel w plusie.... do tej pory strony wap.plus.pl były dla mnie darmowe (dla
                wszystkich uzytkowniów plusa).
                Teraz wap.plus.pl łączy sie też przez internet i sciaga mi opłaty z pakietu .
                Szkoda że telefon przed połączeniem nie pyta się jak ma ściagać dane czy z gprs
                internet czy z wap. Czy musze za każdym razem zmieniać ustawienia telefonu?
                A może znasz sposób ustawienia tak by tel jednak się pytał?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka