Dodaj do ulubionych

Dziwne smsy - zachowaj tę wiadomośc od: IMEI ...

01.09.09, 10:45
Witam,

Od kilku dni dostaję spod numeru +48793688974 dziwnego sms'a o tresci

"Zachowaj tę wiadomość. Od: IMEI:35197801006667/0"

I tyle. Mam abonament w Erze, ale tam na infolinii panienka była mi
w stanie tylko powiedzieć, że to nie ich numer tylko z Play. Tyle to
i ja wiem, że macierzyście to numer z Play (bo przy ogólnodostępnej
możliwości przenoszenia numerów, to może być numer tak na dobrą
sprawę w każdej z sieci. W Play też nie byli mi w stanie pomóc, poza
zasugerowaniem zadzwonienia do ich biura numerów (żeby było
śmieszniej dostępnego tylko dla abonentów Play). Ale przecież w
żadnym biurze numerów nie podadzą mi i tak imienia i nhazwiska lub
nazwy firmy która jest właścicielem numeru spod którego nękają mnie
niechciane sms'y.
Dodam jeszcze, że nigdy nie korzystałam z żadnych zabaw przez
telefon, nie ściągałam tapet, dzwonków, gier i tym podobnego
badziewia wysyłając sms na numery premium.

Czy ktokolwiek zetknął się jeszcze z tym problemem? Zaczynają mnie
drażnić te smsy a nie wiem jak moge sobie z nimi poradzić?
Obserwuj wątek
    • Gość:   Re: Dziwne smsy - zachowaj tę wiadomośc od: IMEI IP: 217.98.20.* 01.09.09, 10:54
      moriach napisała:

> Zaczynają mnie
      > drażnić te smsy a nie wiem jak moge sobie z nimi poradzić?

Półśrodek. W niektórych nokiach jest opcja filtrowania (może w innych
      telefonach też). Po dodaniu numeru do "czarnej listy", esemesy
      trafiają do specjalnej skrzynki (nie odbiorczej), a jeśli ktoś
      dzwoni, to telefon nie wydaje dźwięków i nie wibruje.

W normalnej sieci w normalnym kraju można po prostu zablokować dany
      nr.
              • moriach Re: Dziwne smsy - zachowaj tę wiadomośc od: IMEI 02.09.09, 17:16
                Hmmm to zaczyna być interesujące.... Mój poprzedni telefon to był
                właśnie Samsung. Potem zmieniłam go na obecną Nokię a starego
                Samsunga miałam mieć jako "zastepczy" na wszelki wypadek, bo w
                salonach zazwyczaj mają złomy. Niestety mój Samsung zniknął w
                tajemniczych okolicznościach podczas przeprowadzki. Czyli uważacie,
                że to uaktywnił się posiadacz mojego starego aparatu?
                          • kolodziejo Re: Poprzednik 06.09.09, 10:09
                            Zadzwoń do osoby, od której przychodzą SMS-y i poproś o wyłączenie funkcji
                            Mobile Tracker [Ustawienia -> Bezpieczeństwo -> Mobile Tracker -> Wył.].
                            • Gość: paula Re: Poprzednik IP: *.enterpol.pl 24.10.09, 22:09
                              Witam. Dzięki wypowiedziom moich poprzedników sama rozwiązałam właśnie podobny problem. Moja przestroga - jeśli macie Samsunga (ja akurat mam Avilę, ale być może w innych modelach ta usługa również jest dostępna), nie włączajcie tej opcji (Mobile tracker). Naraziłam się przez nią na ogromne koszty, ponieważ smsy mające w treści mój numer IMEI były rozsyłane czasem kilka razy w ciągu godziny (oczywiście z mojego numeru telefonu). Oczywiście natychmiast po odkryciu problemu wyłączyłam tę usługę.
                              • moriach Re: Poprzednik 25.01.10, 14:53
                                Mamy styczeń nowego roku a ja ciągle "kopię się z koniem" tzn. piszę
                                pisma do Play, żeby coś zrobili z tym bajzlem. Jak dotąd (po dwóch
                                pismach) żadnej poprawy. Smsy jak przychodziły tak przychodzą.
                                Trudno, żebym po każdej takiej akcji dzwoniła (na swój koszt)i
                                prosiła o wyłączenie użytkownika opcji MT (chociaż z drugiej strony
                                pula zastępczych Samsungów w Play jest chyba skończona, więc
                                kiedyś... może..., jest szansa, że dzięki takim interwencjom we
                                wszystkich Samsungach Play będzie miał wyłączone MT ;-) )

Ps. Właśnie siedzę nad trzecim pismem i zastanawiam się czy nie
                                wysłać go na ręce prezesa ;-)
                                • Gość: d. Re: Poprzednik IP: 46.112.247.* 28.11.10, 20:18
                                  witam,
                                  mam podobny problem. Telefon kupiłam w GB w znanej sieci Carphone Warehouse. Jest to właśnie Samsung. Miał on simlocka na angielską sieć O2 a po jego zdjęciu i włożeniu polskiej karty Play, ja i niektóre osoby z mojej książki telefonicznej zaczęły dostawać te "dziwne smsy" za które oczywiscie obciażane jest moje konto. Nadawcą smsów, według danych jestem ja sama. Po przeczytaniu tego wątku rozumiem, że wynika z tego, ze sama skaradłam sobie telefon. Pytałam o to w punkcie Play, odesłano mnie do serwisu Samsunga a tam zasugerowano, że telefon jest kradziony i tyle. Niestety paragon za niego zaginął, prawdopodobnie podczas przeprowadzki do PL, mam tylko pudełko i niepodbitą gwarancję.

Z miłą chęcią wyłaczyłabym funkcję mobile tracker a proszona jestem o jakieś hasło, którego nie znam, gdyż to nie ja właczyłam tą funkcję. Czy hasłem jest tu Imei albo coś co mogę znać? Może angielski operator może mi jakoś pomóc, bo nie wiem już co mam robić....
                                  • Gość: madmax Re: Poprzednik IP: *.chelm.mm.pl 29.11.10, 16:14
                                    Ludzie. Normalnie cześć tutaj chyba czytać nie potrafi :(
                                    Od początku- tak jak było pisane wcześniej te smsy wysyła program Mobile Tracker który jest w zasadzie w każdym nowym telefonie od samsunga. np. kupuje ktoś telefon w sklepie , wchodzi do programu i ustawia że w przypadku włożenia obcego numeru (czytaj złodzieja), innego niż użytkownika na wcześniej ustawione 2-3 numery wysyła potajemnie numer numeru który obecnie jest włożony i numer seryjny telefonu.
                                    Nie trzeba kupować kradzionych telefonów :] a jak kupujecie używane od kogoś to niech sprzedający na początek wyłączy ta funkcje.
                                    • Gość: aaaaaa Re: Poprzednik IP: *.c194.msk.pl 01.06.12, 07:04
                                      Gość portalu: madmax napisał(a):

> Ludzie. Normalnie cześć tutaj chyba czytać nie potrafi :(
                                      > Od początku- tak jak było pisane wcześniej te smsy wysyła program Mobile Tracke
                                      > r który jest w zasadzie w każdym nowym telefonie od samsunga. np. kupuje ktoś t
                                      > elefon w sklepie , wchodzi do programu i ustawia że w przypadku włożenia obcego
                                      > numeru (czytaj złodzieja), innego niż użytkownika na wcześniej ustawione 2-3 n
                                      > umery wysyła potajemnie numer numeru który obecnie jest włożony i numer seryjny
                                      > telefonu.

to oczywiscie wszystko prawda
                                      ale - w tym konkretnym przypadku - autorka watku musialaby najpier wpisac w Samsungu swoj aktualny numer tel. bo Mobile Tracker wlasnie na ten numer wysyla powiadomki
                                      a sadzac z tresci i znajomosci tematu, to raczej nie wchodzi w rachube

poza tym pewnie nr. tel ma teraz inny niz na Samsungu a jezeli ma ten sam, to przeciez nie wpisala (w Samsungu) w Mobile Tracker numeru wlasnego telefonu, bo to calkowicie bez sensu
                                  • Gość: Kasia Re: Poprzednik IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 18.04.11, 23:36
                                    Wprawdzie pytanie zadane juz kilka miesiecy temu, ale sama wlasnie teraz mialam problem z wylaczeniem mobile tracker i znalazlam rozwiazanie - haslem w Samsungach jest 00000000 czyli 8 zer - i funkcja wylaczona:)
                                    Ja zanim doszlam o co chodzi to stracilam przez kilka dni ponad 10 zl, bo moj telefon wysylal smsy nawet po kilka dziennie i za kazdego placilam 70 groszy! Dodam, ze telefon byl moj, tyle, ze wczesniej uzywany w Anglii w sieci o2, problem zaczal sie w Polsce po sciagnieciu simlocka.
    • Gość: 123 Wiem o co chodzi... IP: *.dynamic.chello.pl 22.05.12, 20:13
      Mój ojciec takie dostawał i okzało się, że nadaje te smsy moja była komórka, którą teraz używa moja dziewczyna. Pewnie podczas zmiany karty SIM telefon zgłasza takie działanie podejrzewając, że to kradzież i wysyła nr IMEI telefonu ale dlaczego na tel mojego ojca to nie wiem :) Nie przypominam sobie żebym coś takiego włączał...
    • Gość: osa smsy IP: *.torun.mm.pl 24.01.14, 20:59
      Ludziska, pomyślcie.
      Jesli opcja Mobile tracer używana jest jak telefon jest skradziony to kto by wpisał swój nr telefonu( że niby ma wysłac smsa na nr telefonu który został własnie skradziony, raczej złodziej kradnie telefon z kartą sim) Nie mniej jednak jeśli otrzymujesz takie smsy to nie koniecznie musiałes miec takiego samsunga, wystarczy, ze ktos wpisał wasz nr aby poszlo powiadomienie(mama, zona, kochanka....) Dzwonicie poprostu na taki numer i mowicie delikwentowi aby tą opcje wyłączył i tyle.
    • brudos Re: Dziwne smsy - zachowaj tę wiadomośc od: IMEI 01.08.14, 10:51
      Wystarczy zainstalować program który blokuje niechciane połączenia i smsy. Mega ułatwia życie. Mnie jakiś czas temu wysyłali jakieś smsy z firmy oferującej pożyczki, nawet do nich dzwoniłem w tej sprawie, mieli albo jakiś błąd albo ktoś podał zły numer...nie byli w stanie tego przeskoczyć więc zablokowałem numery i mam święty spokój
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka