Dodaj do ulubionych

Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda.

IP: *.it-net.pl 20.02.04, 18:28
Sporo jest takich produktow, ktore przestaly byc dostepne.
Kategoria pierwsza: produkty jeszcze niedawno dostepne:
-przyprawy Ducros (zlawszcza pieprz cayenne, przyprawa do salatek i inne)
-jogurt naturalny Naturalna Rozkosz firmy Zott, czy jakos tak. Byl pysznie
kremowy i slodzony fruktoza.
-Baton Mars z migdalami
-anyzkowe zelki Haribo (sporadycznie mozna je upolowac, ale z trudem...)

Kategoria druga, wspominkowa: produkty, ktore byly przed wielu laty...
-landrynki skalniaki. Anyzkowe. Teraz Goplana wypuscila podobne, ale z nuta
mentolu, a to juz nie to samo.
-cukierki Wawela, Lucynki. Ksztalt jak kasztanki, a nadzienie ajerkoniakowe.
-krowki w brazowo- pomaranczowym papierku ze stokrotka. Ogromne i najlepsze
na swiecie!

i wiele innych rzeczy...
Jak powstal mi w glowie pomysl tego watku, pamietalam wiecej produktow, ale
wylecialy mi z glowy w trakcie pisania :-))) Jak sobie przypomne, dopisze.
A jakie sa Wasze typy?
Obserwuj wątek
    • Gość: C. Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.it-net.pl 20.02.04, 18:30
      Ach, jeszcze ciastka owsiane McVitties, Hobb- Nobbs.
      • aariel Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 20.02.04, 19:07
        Ja nie moge nigdzie znalezc szalwii!
        • Gość: rebeka @Ariel IP: *.cps.pl 20.02.04, 20:59
          Poszukaj w sklepie zielarskim.
          Powodzenia
          • aariel Re: @Ariel 22.02.04, 22:59
            Gość portalu: rebeka napisał(a):

> Poszukaj w sklepie zielarskim.
            > Powodzenia

Dzieki Rebeka.
            Kiedys baba na bazarze nakrzyczala na mnie jak zapytalam o szalwie, ze ona ziol
            leczniczych (!) nie sprzedaje, tylko przyprawy. No i w sumie wtedy moglam wpasc
            na to, zeby pojsc do jakiegos herbapolu ;)
        • Gość: a Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.acn.waw.pl 26.02.04, 12:20
          szukaj w sklepach z naturalną żywnością i zielarniach. W ostateczności w
          aptekach, ale tam jest sprzedawna w postaci "herbatki" co znaczy, że to sama
          sieczka
        • Gość: z-mi-j-ka Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: 5.3.1R* / *.telenet-ops.be 02.03.04, 15:29
          ja kupuje szalwie w spozywczym, opakowana jak herbate, ostatnio kupilam w super
          samie na morelowej.Zawsze byla
    • quba Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 20.02.04, 19:09
      ovovitina
      dodatek do mleka (pychowy na sucho) dla dzieci zagrozonych grużlicą lub
      niedozywionych
      • andi946 Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 11.12.20, 10:05
        pycha - kto był producentem ????
    • skarolina Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 20.02.04, 19:23
      I dipy Kamisa. Pyszne były, ciekawe czemu wycofali??
      • Gość: Marta Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.04, 11:11
        z powodu chemii
    • Gość: Voltaire Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.echostar.pl / 217.153.106.* 20.02.04, 19:41
      Blok !!!
      Wiem ze jest halva, nawet turecka nietrudnio dostac, i faktycznie jest
      wysmienita ale stary, dobry blok byl jedyny w swoim rodzaju.
      • Gość: wini3 Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.04, 19:54
        Ciekawe czy ktoś pamięta - specjałki kawowe - nigdy ich nie zapomnę!
      • Gość: alfa Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.polpharma.com.pl / *.polpharma.com.pl 23.02.04, 10:03
        blok można kupić na wagę i pakowany też
      • x-troll Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 20.10.15, 00:42
        Można zrobić sobie w domu.
    • aremo Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 20.02.04, 20:05
      Przyprawa Małgosi firmy Rowita. Przyprawy tej firmy niespecjalnie cenię ale ta
      kompozycja to mistrzostwo świata. Spróbujcie z ponad 10 przypraw zrobić
      harmonijną kompozycję która dodaje smaku bez glutaminianu. Ciekawa jestem czy
      nie znikną z rynku do lata (ziemniaczki z koperkiem:-) normalne kefiry. Teraz
      większość to z dodatkiem mleka w proszku i "zmiksowane".
      • Gość: pn Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.04, 15:32
        u mnie na rynku w gdansku mozna kupic te przyprawe jest super;-)ale skladu nie znam, ktos zna?
        • aremo Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 21.02.04, 17:57
          Widocznie zmienili opakawanie. Na poprzednim był skład- strasznie długi, jakieś
          1-12 składników (same naturalne zioła i przyprawy). Nawet nie usiłuję sama
          skomponować , bo pewnie diabeł tkwi w proporcjach. Będę szukać (mam nadzieję że
          wraz z opakowaniem i ukryciem składu nie dodali świństw w postaci np
          glutaminianu)
          • aremo Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 21.02.04, 18:01
            aremo napisała:

> 1-12 składników

Literówka . Tam było 10-12 składników. Na pewno pieprz czarny, cayenne,
            kolendra, cząber, tymianek, majeranek, oregano... A może nawet więcej niż 12.
      • thiessa Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 13.01.05, 16:37
        Pieprz ziolowy Rovity jest przepyszny, tylko ten kupuje.
    • Gość: marghe_72 Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 20.02.04, 20:06
      A pamiętacie wedlowskie marmoladki w czekoaldzie.. Dałabym sie za nie pokroic.
      Albo smakołyk (blok???) warszawski...
      M.
      • hania55 Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 20.02.04, 21:45
        Blok warszawski - pamiętam! To był rarytas.... I te twarde jak licho landrynki
        Goplany, o których ktoś już pisał. A guma Donald? Też jej nie ma -
        niezapomniane wymienianie się historyjkami.
        Ze świeższych wspomnień - przez chwilę kupowałam polski kozi twarożek, z
        napisem KAMPINOS. Teraz zniknął jak sen złoty i zostały tylko jogurty z koziego
        mleka, w słoiczkach. Twarożek ten był o ponad połowę tańszy od zagranicznych,
        więc może dlatego?
        • Gość: kags Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.chello.pl 20.02.04, 23:43
          Smakolyk warszawski...
          Ech... moze sie E.Wedel zlituje i wypusci Smakolyk Warszawski Reaktywacja ;)))
          Kefir w butelce... jedyny ktory moze ewentualnie go zastepowac to Bakoma...
          Szprotki Piknik...
          Milupa bananowa (oczywiscie na sucho)... teraz jest jakas ale chyba ryzowa i
          smakuje zupelnie inaczej.

A Haribo, mieszanka z cuksami lukrecjowymi jest w Auchan na Modlinskiej (Wawa),
          byla w Geant... Lukrecjowe smakolyki sa tez w sklepach ze szwedzkimi
          przysmakami przy Ikea.
          • Gość: K. Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.mtvk.pl 26.02.04, 08:50
            Ja z dziecinstwa pamietam cos, co sie nazywalo Przysmak Warszawski Wedla (a
            moze to byl wlasnie Smakolyk?). Zawsze, kiedy bylam z rodzicami w Wawie,
            kupowalismy zapasy (+ jeszcze torcik wedlowski, ktory kiedys byl
            nieporownywalnie lepszy niz teraz) na kilka miesiecy.

A pamieta ktos oranzade (napoj?) w woreczku ze slomka? Czerwony, zolty...
            Pewnie teraz bym jej nie pila, ale wspomnienie tamtego smaku wzbudza
            sentyment :)
    • Gość: Pichciarz Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.proxy.aol.com 20.02.04, 21:44
      A swoją drogą ciekaw jestem czy producenci zagladąją czasami na to forum?
      Dałoby to im wiele do myślenia.
      Podobnie z wątkiem "Jakich produktów obcych brakuje wam w Polsce?"
    • Gość: marghe_72 Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 20.02.04, 22:21
      I groszki kakaowe.. ze swiecą takich szukac
      M.
      • Gość: K. Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.mtvk.pl 26.02.04, 08:54
        Nie wiem, czy o takie groszki Ci chodzi, ale cos podobnego sprzedaja w Realu
        (firmy TIP) za 99 groszy. Sa pyszne i wlasnie takie, jakie pamietam z
        dziecinstwa.
    • Gość: mir-mur Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.04, 23:06
      A ja tęsknie za SERWOWITEM.
      BYŁ TO JEDYNY W SWOIM RODZAJU NAPUJ MLECZNY KTÓRY MI PASOWAŁ
      • marianka.m Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 20.02.04, 23:46
        A mnie się przy okazji przypomniał Gronovit i Visolvit.
        Poza tym, smak pierwszych solonych chipsów (Lilly Chipsy) i Pepsi w szklanych,
        małych butelkach, która nigdy potem nie smakowała, jak wtedy.
        • Gość: saiss Visolvit. IP: *.lodz.msk.pl / 62.233.147.* 21.02.04, 16:04
          No przeciez on nie zginal...wciaz jest, chociaz zmienili mu opakowanie...ja
          pamietam takie czerwone, z chlopkiem przy tablicy z wypisanymi
          witaminami...pamietam, ze ial zielona bluzeczke ;)
          Pozdrawiam!
          • marianka.m Re: Visolvit. 21.02.04, 20:15
            Owszem, Pepsi też jest, solone chipsy również - do wyboru, do koloru. Ja jednak
            pamiętam tamten smak. To, że coś nazywa się tak jak dawniej, nie znaczy, że tak
            samo smakuje.
            Pozdrawiam.
        • Gość: K. Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.mtvk.pl 26.02.04, 08:57
          Gronovit- taki rozowy granulat o smaku owocowym, w niewielkim foliowym
          woreczku? Niby to mialo dzialac dobrze na serce? (tak mi wmawiala mama :))
          Pycha!
        • Gość: Nina Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.04, 22:36
          GRONIVIT??? Heh... moje uzaleznienie z dzieciństwa!
          w zastępstwie polecam herbatkę dla dzieci Hipp o smaku maliny z dziką róża.
          Nałóg wrócił. Właśnie się zażeram.
        • Gość: nina Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.04, 22:39
          GRONIVIT??? Heh... moje uzaleznienie z dzieciństwa!
          w zastępstwie polecam herbatkę dla dzieci Hipp o smaku maliny z dziką róża.
          Nałóg wrócił. Właśnie się zażeram. :)
    • Gość: kiks Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.04, 00:33
      Prawdziwa czekolada w proszku Nestle i Cadbury's!!!!!
      Błagam, niech wróci!!!! W zamian mogą zniknąć te wszystkie
      chemiczne "nibytoczekolady" w torebkach!
      Pliiisssssss!
      • Gość: Camille Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.SNVACAID.dynamic.covad.net 21.02.04, 02:53
        Czy jest jeszcze taka bryndza w kostkach jak sie kiedys jadalo/tzn. 20 lat
        temu/.....Bo od lat jej nie widuje, a tak bym zjadla....
        • Gość: Linn Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.dialup.tiscali.it 21.02.04, 09:28
          Czlowiek marzy, ze po przyjezdzie do Polski cos tam sobie zje, a moze i
          przywiezie. I co? Nic z tego.
          • Gość: Berni Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.04, 13:15
            Napoje mleczne w kartonikach o smaku batonikow- Mars, Dove i moje ukochane
            Milky way (chociaz w postaci batonika nie znosze).
        • krishka Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 26.02.04, 00:30
          Gość portalu: Camille napisał(a):

> Czy jest jeszcze taka bryndza w kostkach jak sie kiedys jadalo/tzn. 20 lat
          > temu/.....Bo od lat jej nie widuje, a tak bym zjadla....

Bryndzę owczą (w kostkach i na wagę) kupisz w Wawie w sklepie nabiałowym przy
          pl. Unii Lubelskiej, od strony ul. Klonowej, przy dawnym koktajl barze (teraz
          bistro). Najlepszy sklep nabiałowy w Wawie (nawet z Pałacu Prezydenckiego
          przychodzą chłopcy na posyłki po twarogi i mleko z gór dla Kwaśniewskiego
          Wszystkich Polaków).
    • aankaa Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 21.02.04, 13:53
      mleko w butelce (z białym i żółtym kapslem), kefir (z zielonym)
      • Gość: CynamonowaMay Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.lubin.dialog.net.pl 21.02.04, 14:22
        Bardzo fajny wątek!

Ja tęsknię do takich pysznych draży kakaowych Rokoko, były w czerwonym
        opakowaniu ze Smerfem i kosztowały 4 tysiące :), pyszne i jeszcze draże Orlando
        z groszkiem w środku.
        Blok też lubiłam i czekoladę śmietanową Śnieżki.

A te żelki lukrecjowe Haribo są niemal w każdym hipermarkecie (real, tesco na
        pewno) wiem, bo też lubię żelki :)

Nie pamiętam natomiast mleka o smaku różnych batonów, a chętnie bym spróbowała.

Pozdrawiam, CynamonowaMay!
    • Gość: mniam Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.range217-44.btcentralplus.com 21.02.04, 14:20
      kellogsy platki (glownie choco pops)
      chipsy chio, kiedy jeszcze byly w takich opakaowaniach i okienkiem, przez ktore bylo widac
      niezdrowe ale kuszace wnetrze - w szczegolnosci w ksztalcie mini frytek
      takie cus goplany - nie pamietam nazwy - herbatniki male w czekoladzie i taki wysokim
      kartoniku - mieszanka czy jakos tak
      pozdrawiam
      • Gość: Cynamoon Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.it-net.pl 21.02.04, 16:13
        Mniam, te herbatniki nazywaly sie "Goplanki" :-)

Ja ubolewam jeszcze nad batonami Milka Lila Pausa, zwlaszcza nad karmelowym i
        nugatowym.
        Nad batonikiem Dime, ktory byl do kupienie moze przez kilka miesiecy w tym
        kraju.
        I przypomnialy mi sie jeszcze draze smietankowe, takie malutkie, zolciutkie,
        miekkie jak sie rozgryzalo, zrobione chyba z samego mleka w proszku :-), draze
        z orzeszkiem lub kulka kukurydziana w srodku firmy Carpatia.

Co do reaktwyacji, to wlasnie Wedel reaktywowal torcik wedlowski. W rozmiarze
        kieszonkowym, wazacy 46gramow bodajze. A w smaku nie ma nic wspolnego z tamtym
        torcikiem...:-(((((((((

A co do czarnych zelkow, to wiem, ze sa w hipermarketach. Ale w malych paczkach
        i mieszane z owocowymi. A ja bym chciala takie pol kilogramowe, i same czarne,
        lub czarno kokosowe itp...
        • Gość: CynamonowaMay Re:do Cynamoon IP: *.lubin.dialog.net.pl 21.02.04, 17:17
          Cynamoon, jeżeli jesteś czasem w Niemczech, to na pewno nie będziesz miała
          problemu z dostaniem tam Lila Pause we wszystkich smakach, nawet w takiej mini
          wersji, batoniki Dime też są, podobnie jak lukrecjowe Haribo w wielkich pakach,
          w różnych kształtach.

CynamonowaMay!
        • lunatica DIME 22.02.04, 18:36
          batoniki Dime znajdziesz w każdym sklepie Ikea... jest ich tam od metra, pod
          różną postacią - nie tylko klasycznego batonika. wiem, bo też lubię :-)
    • Gość: sunny Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.net / *.oho.com.pl 21.02.04, 16:45
      Swego czasu były litrowe toniki Kinley'a w kilku smakach, między innymi
      jabłkowym, cytrynowym i imbirowym. Teraz już ich nie widuję, może w naszym
      kraju ludzie nie przepadają za imbirem? Ale czemu zniknęły inne smaki?
      Był też (dobre siedem lat temu) przez jakiś czas napo Canada Dry i nie ma...
      • Gość: Cynamoon Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.it-net.pl 21.02.04, 17:31
        tak, tak!! Ta toniki i Canada Dry byly super!

CynamonowaMay, w Niemczech nie bywam, ale dostaje czasem prezenty z Anglii w
        postaci polkilowych Haribo Liquorice. Ach! Tylko, ostatnio ich nie bylo, jak
        ofiarodawca przyjechal :-( A niemiecki Haribo mozna kupic w Warszawie w budce
        na bazarze kolo Sadyba Best Mall ale w Warszawie tez ostatnio nie bywam ;-(
        Pozostaja mi wiec okazjonalne prezenty z Anglii i Lubelskie hipermarkety :-)
        • Gość: CynamonowaMay Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.lubin.dialog.net.pl 21.02.04, 17:40
          No, to nie jest jeszcze tak beznadziejnie :):):)

Ja mieszkam dosyć blisko granicy, więc co jakiś czas jeżdżę do Niemiec na
          zakupy, głównie spożywcze.
          Zawsze zaopatruje się w LINDTowskie specjały (moje ukochane), których wybór
          jest tam nieporównywalnie większy niż u nas, pyszne kremy Paradis Creme
          Dr.Oetkera (uwielbiam), oczywiście żelki, wymyślne konfitury, i jogurty i
          mleczne desery Muller. Oj i wiele innych, od których się już chyba
          uzależniłam :)

Pozdrawiam ciepło, CynamonowaMay!
          • Gość: Cynamoon Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.it-net.pl 21.02.04, 18:35
            CynamoonowaMay, a jak cenowo wyglad Lindt w Niemczech? Jest jakas roznica w
            stosunku do cen polskich?
            Przypomnialam sobie, ze mam zaproszenie w wakacje blsko zachodniej granicy
            wlasnie. Penwie pojade wiec i na zakupy wyskocze ;-)
            • Gość: CynamonowaMay Re:do cynamoon IP: *.lubin.dialog.net.pl 21.02.04, 19:19
              Hej bratnia, cynamonowa duszo :)

Ceny są dosyć wysokie, zwłaszcza, że euro jest drogie, no i Lindt też ceni się
              wysoko. Ale do rzeczy:
              - moje ulubione pralinki Fioretto ok. 3 euro (6 sztuk)
              - czekolady (100g) 1,5-2,5 euro
              - przepyszne czekoladki w metalowych puszkach nawet 20 euro (co to dla takiego
              maniaka jak ja :):):) oczywiście uległam)

Tego jest tyle, że nie wiem o czym pisać, co najbardziej lubisz. Lindt
              naprawdę produkuje takie cudeńka, ze ja w tamtejszych sklepach dostaje zawrotu
              głowy i mogłabym wybierać godzinami (co też czynię:)

Myślę, że najlepiej zrobisz wchodząc na www.lindt.de, w dziale sortiment, masz
              sporo ich produktów wraz z cenami i zdjęciami. Poza tym to bardzo ładna i
              smakowita stronka, polecam.

CynamonowaMay!
    • Gość: martynka Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: 82.210.144.* 21.02.04, 23:04
      Cynamonn - Te marsy z migdałami ledwo się pojawiły, to już je
      wycofywali....Niestety, pyszne były!!!
      A tak wogle - jeżeki chodzi o produkty to najbardziej tęsknie za sklepami HIT
      (teraz to brrrrr Tesco) - mieli dobry makaron Stella spaghetti za 1.49 i pest
      za --2.50 -->takie samo pesto w Hypernovie kosztowało 10 pln!
      eehhhhhhhh
    • agridulce Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 21.02.04, 23:54
      A mnie zawsze zastanawia, dlaczego polskie wytwórnie nie robią już zwykłych
      dżemów i konfitur, tylko niskosłodzone, które są przede wszystkim strasznie
      nietrwałe - błyskawicznie podchodzą wodą. Zmuszają mnie w ten sposób do
      kupowania kosztownych, ale pysznych, konfitur zagranicznych (paradoksalnie te
      słodzone sokiem z winogron są słodsze i trwalsze od naszych).
      Poza tym nie widziałam już dawno gotowych sosów do spaghetti pomidorowych z
      bakłażanem w takich niskich, pękatych, ale spłaszczonych z przodu słoikach.
      W zamierzchłych czasach, kiedy import to były gł.produkty z bratnich państw, z
      Bułgarii sprowadzano dwa pyszne sery - solan i kaszkawał.
      A poza tym mam wrażenie,że powoli znikają prawdziwe polskie paluszki, grube i
      posypane grubą solą. Produkuje je jeszcze Żerań, ale wszędzie widzę te
      cienkie, pokryte jakąś mdłą, ale błyszczącą polewą.
      Serki Fromage (to jakiś poliglota wymyślił -)!)- prostokątne, miękkie, i chyba
      smaczniejsze od ich odpowiedników w plastikowych pudełkach.
      Czytając ten wątek musiałam sięgnąć po ptasie mleczko:-).
      Pozdrawiam
      • Gość: marghe_72 Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 22.02.04, 11:12
        Serki fromage bywaja u mnie na bazarze (hehe, zrymowało mi sie)
        M.
      • Gość: Krewetka Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: 213.131.78.* 22.02.04, 11:38
        A wlasnie ptasie mnleczko tez sie zmienilo. W opakowaniu sa plastikowe
        przegrodki, no i dobrze. Ale wewnetrznie niestety tez, sa twardsze nieco. Ja
        protestuje!
      • lunatica SERKI FROMAGE 22.02.04, 18:39
        hmm... nie zauważyłam ich barku, przynjamniej w Krakowie i Kielcach są
        ogólniedostępne... :-)
    • emka_1 Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 22.02.04, 00:05
      czekolady w proszku cadbury, mieszanek ziołowych knorra (prowansalska i
      włoska), ketchupu felix (kotlin udający felixa to zupełnie niejadalne
      paskudztwo) - nie ma nawet w sklepie przy ikei,parę lat temu zniknęła także
      ramlosa - najlepsza woda mineralna:(
      • Gość: K. Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.mtvk.pl 26.02.04, 09:03
        Na szczescie w katowickiej Ikei Ramlosa sie jeszcze ostala :)
        • Gość: goldi Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 27.02.04, 00:53
          Ramlosa jest w ciaglej sprzedazy w sieci marketow Bomi min. Klif Okopowa Wawa.
    • Gość: marghe_72 Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 22.02.04, 11:11
      Cynamooon.. w terebkach lukrecjowych zelków faktycznie nie ma (chociaz
      musiałabym zerkąc w delikatesach..), ale na stoiskach Haribo ( w W-wie wczoraj
      pod zamkiem Królewskim takie cus stało) są 0 to kilka rodzajów - kręcone,
      łaczone z innymi smakami..
    • Gość: sari Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.ols.vectranet.pl 22.02.04, 12:49
      Zupy w proszku Podravki. Były pyszne,a została w sklepach tylko Vegeta.
      • Gość: CynamonowaMay Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.lubin.dialog.net.pl 22.02.04, 13:10
        A propos tych migdałowych Marsów (btw bardzo dobrych), były jeszcze całkiem
        smaczne Twixy pomarańczowe.

Do niedawna tęskniłam też do bananowych Jogobelli, których na rynku nie było
        bardzo długo i ku mojej uciesze znowu są i też w wersji do picia (pycha).
    • sabba lody smietankowe 22.02.04, 15:54
      w czekoladzie Bambino:(((( Nie ma juz chyba....
      • Gość: Joanna Re: produkty, które znikneły... IP: *.net.autocom.pl 22.02.04, 16:36
        Też lubiłam zupy Podravki (zwłaszcza barszcz czerwony z pierożkami, żaden inny
        barszcz nie jest taki dobry).

Poza tym takie budynie na zimno Dr. Oetkera - mieszało się proszek z zimnym
        mlekiem i było gotowe. Teraz takie można tylko kupic w kubeczkach, już gotowe,
        ale cena kilka razy wyższa :((

Już od paru lat nie ma też zup Maggi - pyszne były meksykańska z fasolą i
        chińska.

A z bardzo starych czasów, oczywiście krówki o których ktoś już pisał i
        mordoklejki....

Pozdrawiam,
        Joanna
        • Gość: Cynamoon Re: produkty, które znikneły... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.04, 16:40
          Mordoklejki jakies sa na rynku. Takie duze, 50 gramowe, o roznych smakach,
          calkiem dobre :-)
          Ale pare lat tamu te wszystkie slodycze smakowaly jakos calkiem inaczej...
        • Gość: wini3 Re: produkty, które znikneły... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.04, 18:24
          Budynie Oetkera zalewa się teraz wodą i miesza. Są zupełnie takie jak w
          kubeczkach.
    • Gość: Pichciarz Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.proxy.aol.com 22.02.04, 17:02
      Dlaczego aż tyle tęsknoty za wszelkiego rodzaju JUNK FOOD? Psycholog może się
      wypowie?
      • Gość: Cynamoon Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.04, 17:11
        Psychologiem kazdy sam dla siebie :-))) Pewnie malo jest osob permanentnie
        szczesliwych a w czekoladzie i innych slodyczach serotonina i inne stymulatory
        neuroprzekaznikow :-)
        • Gość: Cynamoon Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.04, 17:39
          I jeszcze mi sie przypomnialo, ze dawno nie widzialam soi robionej a'la
          orzeszki ziemne, smazonej i solonej. Dobra byla, tak chrupiaca.
          • jennifer1 Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 24.02.04, 09:05
            Kupiłam wczoraj w zwykłym osiedlowym spożywczym "prażone orzeszki sojowe" firmy
            Ekoprodukt, całkiem niezłe...
    • Gość: saiss Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.lodz.msk.pl / 62.233.147.* 22.02.04, 17:52
      Typ mojej Mamy: przyprawa Mysliwska.Ponoc super i dodawana do wszystkich prawie
      potraw...
      Ja tez pamietam zelki Haribo, wydzielane po troszku...kukulek i raczkow tez
      jakos juz nie spotykam...
      Pozdrawiam!
      • Gość: wini3 Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.04, 18:27
        Są i kukułki i raczki i grylażowe. Tylko moich specjalkow kawowych nie ma
      • Gość: CynamonowaMay Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.lubin.dialog.net.pl 22.02.04, 18:49
        Ej, kukułki i raczki są niemal w każdym sklepie. I na wagę, i w paczkach.
        • Gość: nostalgia Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.arcor-ip.net 22.02.04, 19:52
          a ja szukam i szukam w stolicy i po drodze kawek - to cudo, to draze o
          ksztalcie i kolorze kawowych ziarenek, lukrowane czekoladowym lukrem,
          wypelnione te ziarenka bardzo rozcienczonym aromatycznym alkoholem. Maly
          chrupiacy poemat. Przypuszczam, iz moge zaliczyc moje kawki wylacznie do
          wspomnien.
          • Gość: CynamonowaMay Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.lubin.dialog.net.pl 23.02.04, 18:52
            Nostalgia moja mama, jak tylko wspomina swoje młode lata ;)zawsze mówi o tych
            kawusiach (ona pamięta taką nazwę), ale z Twojego opisu, wychodzi na to, że to
            dokładnie to samo. Na pewno się ucieszy, że ktoś jeszcze tak miło wspomina
            przysmak jej młodości :)
    • hania55 Całkiem niedawne zniknięcie 22.02.04, 20:16
      Przez jakiś czas można było kupić znakomity szpinak w kulkach Hortexu.
      Kosztował mniej-więcej połowę tego co np. Bonduelle, a był naprawdę świetny -
      nawet lepszy od lubianego przeze mnie hortexowskiego szpinaku w tafelkach. I ni
      stąd ni z owąd - zniknął i ślad wszelki po nim przepadł. A szkoda.
      • Gość: jklk kogutki i oranżadka IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 22.02.04, 23:46
        Świetny wątek! Chociaż trochę się czuję wyobcowana, bo większość z Was ma
        jednak sentymenty dosyć świeżej daty (czytaj: jesteście młodzi). A ja tęsknię
        za lizaczkami kogutkami (takimi czerwonymi), oranżadką w proszku (oczywiście do
        lizania bez wody), pewną odmianą socjalistycznych serków homogenizowanych,
        które były sprzedawane w otwartych kubeczkach tylko przykrytych takim luźnym
        wieczkiem; były takie gęste, i tylko waniliowe (ale to był chyba lokalny
        specjał z Nowej Soli, gdzie mieszkali moi dziadkowie).
        Do dziś żałuję, że dawno już od nas odszedł barszcz w torebkach, który się
        przecedzało przez sitko. Żaden z rozpuszczalnych czy skondensowanych
        barszczyków nie ma takiego smaku!
        Co jeszcze? były kiedyś, już chyba we wczesnokapitalistycznym okresie, czarne
        oliwki Pudliszek, w małych słoiczkach (takich po keczupie). Były one jakieś
        takie korzenno-słodkawe, przyprawione podobnie jak śliwki marynowane –
        prawdziwy unikat (nigdzie indziej podobnych nie spotkałam), chyba wynikający z
        ignorancji co do przyrządzania oliwek. Ale mi bardzo smakowały.
        No i tęsknię za plindzkami (plackami ziemniaczanymi) smażonymi na smalcu i
        obsypanymi skwarkami, które w sumie można by sobie przecież usmażyć, tylko ta
        cholerna świadomość jakoś nie pozwala na takie ekscesy...
        • Gość: gośka Re: kogutki i oranżadka IP: *.gizycko.mm.pl 26.02.04, 07:27
          Ja jestem z Mazur i pamiętam,że u nas tez były takie serki.Kubeczek był taki
          papierowy i wieczko też.Nasza mleczarnia do tej pory produkuje podobne w
          smaku,ale to nie to
        • mawena Re: kogutki i oranżadka 01.03.04, 16:02
          Gość portalu: jklk napisał(a):

> pewną odmianą socjalistycznych serków homogenizowanych,
          > które były sprzedawane w otwartych kubeczkach tylko przykrytych takim luźnym
          > wieczkiem; były takie gęste, i tylko waniliowe (ale to był chyba lokalny
          > specjał z Nowej Soli, gdzie mieszkali moi dziadkowie).

Hej jklk, pochodze z Ziel. Góry :)
          Ciekawa jestem, czy masz na myśli serki w białych, jakby nawoskowanych kartonowych kubeczkach.
          Jeśli tak, to były jeszcze kakaowe... Obie wersje były super, były absolutną podstawą moich kolacji.
        • Gość: z-mi-j-ka Re: kogutki i oranżadka IP: 5.3.1R* / *.telenet-ops.be 02.03.04, 15:39
          oj tak tak, kogutki!!!!
          a ja tesknie jeszcze ogromnie-skoro w tym samym czasie "siedzimy" za sucharami
          pakowanymi po cztery, w pergamin i byle jaka obwolute. Nie mam pojecia kto to
          produkowal, to sie jadlo pol dnia, twarde jak czort, chudlam na tym.....
          • thiessa Re: kogutki i oranżadka 13.01.05, 16:53
            Sucharki produkowal san, i nadal produkuje, tylko, ze to juz nie to samo, w
            opakowaniu takiej same grubosci miesci sie 6, sa zatem ciensze i mniej twarde
            (a na tym caly ich urok polegal).
        • Gość: z-mi-j-ka Re: kogutki i oranżadka IP: 5.3.1R* / *.telenet-ops.be 02.03.04, 15:43
          No i tez jestem z Zielonej Gory...
      • madzioreczek Re: Całkiem niedawne zniknięcie 23.02.04, 13:43
        No własnie gdzie jest ten szpinak, był super nie taka ciapa jak ten taflowy i
        tak cały czas jestem wierna Hortexowi, ale mogliby do niego wrócić.
    • julsza Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 23.02.04, 09:36
      gwaizdki czekoladowe sprzedawane na wage, a robione przez Goplane. Jakis rok
      temu zapytalam w budzie ze slodyczami to pani odparla, ze od kilku lat juz nie
      produkuja tego. A szkoda. Zadne magiczne gwiazdki Milky Way nie zastapia ich
      • Gość: Cynamoon Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.it-net.pl 23.02.04, 13:14
        Gwiazdki robi Wedel, nie na wage, ale w malych paczuszkach, takich zolto
        granatwoych, z tej nowej, specjalnej serii dla dzieci. Nawet nie sa najgorsze,
        bo podjadalm corce ;-)
        Ale Wedel tez zszedl nieco na psy, jak go KotBury kupil ;-)
        • julsza nie wiedzialam... 24.02.04, 08:53
          o tych gwiazdkach (pewnie dlatego, ze sie permanentnie odchudzam) - jeszcze
          dzis kupie. Wielkie dzieki!!!
          I podzielam Twoje zdanie co do zmainy smaku po zmianie wlasciciela :(
          • Gość: ania Re: nie wiedzialam... IP: *.241.81.adsl.skynet.be 24.02.04, 18:39
            Chcialam wspomniec o tych gwiazdkach,ale natrafilam na ten post.Tez mi
            smakowaly!A co do 'ptasiego mleczka' to sie pogorszylo.
    • cler27 Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 23.02.04, 13:33
      Witaj !
      Mogę Cię pocieszyć, że KRÓWKI popularne ze stokrotką są w sprzedaży !!!!!!!! I
      wcale się nie zmieniły ( a pamiętam dobrze , jakie były 15-20 lat temu :))))
      Pozdrawiam !
      • Gość: Cynamoon Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.it-net.pl 23.02.04, 13:47
        NIEMOZLIWE!!!
        W takim pergaminowym, prezroczystwamy papierku, brazowo- pomaranczowym, duze i
        bardziej zblizone do kwadrata niz prostokata?
        Gdzie?
        Kto je robi?
        Mimo wszystko, smak na pewno jest inny. Teraz wszystko smakuje inaczej, mleko
        chociazby...
        • Gość: ultra75 Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: 207.159.92.* 23.02.04, 18:42
          Fajny watek.
          A za mna "chodzi" czasami takie prawdzwe Prince Polo (wymawiane oczywiscie
          zgodnie z polska "czytownia" ;-)) sprzed czasow KotaBurego - w zloto-brazowym
          opakowaniu i znakiem na srodku. Z tego co pamietam, to smakowalo zupelnie
          inaczej niz teraz. I niestety lepiej - przynajmniej wedlug mnie.
          Przypomnialy mi sie tez biszkopty sprzedawane w bordowych tekturowych pudelkach
          (same ciatka mialy ksztalt zblizony do "Kocich jezyczkow" Goplany) - nie
          wiecie, czy jeszcze sa w sklepach? Pamietam, ze strasznie sie kruszyly, ale
          byly bardzo pyszne...
          Pozdrowienia.
          • julsza biszkopty 24.02.04, 09:06
            czy masz na mysli te biszkopty Sanu z Jaroslawia? Sa w sprzedazy, ale nie wiem
            jak teraz smakuja
            • Gość: ultra75 Re: biszkopty IP: 207.159.92.* 24.02.04, 15:53
              Julsza - niestety nie pamietam producenta - calkiem mozliwe, ze to byl wlasnie
              San. Charakterystczny byl ten ich ksztalt - takie kocie jezyczki :-).
              I pamietam, ze smakowaly inaczej niz te w okragle, pakowane w worki foliowe -
              moim zdaniem byly duzo lepsze i takie bardziej "kruche".
              Dzieki za informacje :-), bede musiala w takim razie dokladniej poszukac w
              sklepach.
        • cler27 Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. 24.02.04, 07:22
          Witaj !
          A jednak jest to możliwe ! Te krówki są w sprzedaży - ostatnio kupowałam 30 dag
          w pasażu koło Empiku , w Katowicach.
          Są właśnie takie, jak opisałaś :))) Pyszne ! I smakiem odbiegają od
          zachodnich "frykasów" masowej produkcji - bo ten smak po prostu mają !
          Produkuje je prywatna firma z Żywca ( nazwy nie pamiętam ).
        • lunatica do CYNAMOON one more time krówka popularna 26.02.04, 19:26
          informacja z papierka krówki popularnej zwanej żywiecką :-) dziś kupiłam sztuk
          12, które zniknęły w zastraszającym tempie :-)
          skład surowca: cukier, syrop skrobiowy, mleko w proszku, margaryna, aromat
          ayntetyczny, etylowanilina.
          PN-A-88104:1998
          producent: przedsiębiorstwo wielobranżowe "complex" 34-300 żywiec, ul. dworcowa
          22, tel./fax. (033) 861-29-27
          papierek niezmiennie biały z brązowymi napisami i paseczkami, biała stokrotka
          (?) na środku + żółte dodatki...
          pyyychaaa...

• Gość: Cynamoon Re: Lunatica- dzieki za info!!!! IP: *.it / 62.233.189.* 27.02.04, 14:36
            Super. Chyba zaczne nekac ta firme telefonami, zeby zarzucila krowkami rynek
            Lubelski :-)
            Ale Ci dobrze :-)Dwanscie krowek!!!
            :-)))))))))
            • lunatica Re: Lunatica- dzieki za info!!!! 29.02.04, 20:52
              cały tuuzin :-) rozpusta na rozpoczęscie weekendu :-) dzwoń do nich, zapytaj
              gdzie sprzedają w Lublinie, powinni mieć jakąś miejscówkę.
              pozdrawiam, L.
              • Gość: Cynamoon Re: Lunatica- dzieki za info!!!! IP: *.it / 62.233.189.* 01.03.04, 16:51
                Wlasnie to mam zamiar zrobic!!!
                Opowiadalam o tym watku mojej ciotce, ktora za komuny sprzedwala w takim
                spozywczym sklepiku (bylo tam troche wiecej dobr,niz ocet na polkach bo byl to
                sklepik tylko dla pracowanikow pewnej firmy) i pamietala, ze te krowki sa
                faktycznie z Zywca :-))) To az niemozliwe, a jednak je produkuja!!!
                • lunatica Re: Lunatica- dzieki za info!!!! 01.03.04, 20:56
                  a jednak! nie oszukiwałam! pozdrawiam l.
        • Gość: pistacja Re: Produkty, ktore zniknely z rynku, a szkoda. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.05, 10:28
          Tak, te. Cena ok. 12,-zł/kg. Tylko na wage. Produkuje sie je chyba w Zywcu.
          Cudowny smak, od lat ten sam. Widze je codzienne w sklepach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka