Dodaj do ulubionych

olej sezamowy do czego i jak ?

IP: *.146.39.14.nat.umts.dynamic.eranet.pl 05.04.10, 06:41
jak w temacie do czego stosować stałem się posiadaczem 2 butelek
doktor Rogowski mi sprezentował w pierwszy dzień świąt i coo dalej.......
Obserwuj wątek
    • figgin1 Re: olej sezamowy do czego i jak ? 05.04.10, 16:10
      Świetnie pasuje do tak zwanych "chińszczyzn". Bardzo lubię żeberka marynowane z
      olejem sezamowy, chili i "pięć smaków", oraz pierś z kurczaka pociętą w zapałki
      i zanurzoną w paście z oleju sezamowego, pasty tom-yum (używam tylko jednej
      firmy, nazwy nie wymienię, ale zaczyna się na T), sosu sojowego, odrobiny octu i
      cukru. Dobry jest też ryż cytrynowo-szafranowy z odrobinką tego oleju, czasem
      doprawiam nim też surówkę z kapusty, świetnie pasuje do duszonej marchewki,
      zwłaszcza z odrobinką soku imbirowego... Lubię też tartą rzepę z tymże sokiem,
      cukrem i olejem sezamowym... Jak chcesz dokładne przepisy to krzycz.
      --
      Kot zjadł mi sygnaturkę :(((
      demotywatory.pl/1495/Abstynencja-seksualna
    • biollante Re: olej sezamowy do czego i jak ? 06.04.10, 07:31
      To i ja sie dorzuce do watku, bo jestem wielkim fanem oleju sezamowego!

numer 1. ugotowac ryz na lepiaco, polac olejem sezamowym, dodac ziarna sezamu i
      jesc z glonami nori jak przystawke do wszelkich potraw miesnych

numer 2. olej sezamowy+czosnek+cukier+pieprz+sos sojowy+imbir+sezam=marynata

Marynowac pokrajana w niewielkie kawalki wieprzowine przez noc, a nastepnie
      smazyc ja lub piec na grillu.

Jest to jedna z najlepszych moim zdaniem potraw dalekowschodnich i nazywa sie
      (tlumaczac z dalekowschodniego jezyka Ogniste Mieso).

Oryginalnie podaje sie z cebula lekko zamarynowana w rozwodnionym sosie sojowym
      i ryzem z ktorymi to skladnikami zawijamy mieso w liscie salaty i zjadamy. Mmmm...

--
      Godzilla vs. Biollante
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka