Dodaj do ulubionych

tnxx: przepisy - kurczak curry w sosie kokosowym

20.03.04, 18:04
witam,
jesli kogos interesuje to podaje mój flagowy przepis na kurczaka w curry w
sosie kokosowym.

piersi z kurczaka 3-4 sztuki, osobiscie wole mieso z udek czyli 4-5 sztuk
czosnek ja daje 1 główke ale jak ktos nie lubi niech da mniej
12% śmietanę z kartonika 0,5 / 0,75litra- musi byc słodka, mozna pół na pół z
mlekiem
dostałem rózne curry od szwagra który był w turcji
proponuje wypróbować mixy ze sklepu - generalnie 2-3 łyżek

harrissa - pełną łyżkę od herbaty - taka pasta popularna w tunezji i gdzies
tam

wiórki kokosowe albo mleko kokosowe.
sól

a robi sie to tak:
kurczaka smażę z 1/4 ilosci czosnku na woku
w tym samym czasie dodaje 75 gr wiórek kokosowych i łyżkę cukru do smietanki
i gotuje 5-10 minut jak sie zagotuje.

usmażonego kurczaka wrzucam do sosu, dodaje harrisse - bedzie ostre jak
cholera ale nie wykreca - oraz połowe czosnku
gotuje 20 minut
dodaje reszte czosnku i po 5 minutach gotowania podawac z ryzem

pozdrawiam
tnxx 4573210

Obserwuj wątek
      • tnxx Re: pytanko o harrissę 23.03.04, 19:00
        Gość portalu: alex napisał(a):

> Czy mozna ją kupuć w dużych marketach ?
        > Kilka lat temu przywiozłam z Tunezji w postaci sproszkowanej ,
        > a raczej " drobno pokruszonej " . Już mi się kończy .
        > ( ale pełna łyżeczka do tej potrawy ? Chyba nas powali )
        nie powali;) mleko to łagodzi no i ryż jest tak naprawde mdły wiec
        rozumiesz ... .
        nie próbowałem proszku ala harrissa i nie widziałem w sklepie
        • mufka Thai:) 23.03.04, 21:23
          Piszesz, ze to Twoj wymyslony przepis, a ja zakochana w kuchni tajskiej znam
          pare fajnych tajskich przepisow (ktore robie na codzien) wiec proponuje Ci
          zakwasic mleko kokosowe sokiem z zielonej lemonki i sosem rybnym czyli fish
          sauce -kupowany gotowy w sklepie, jest to tajski odpowiednik chinskiego sosu
          sojowego)
          Jesli chcesz jakis przepis, daj znac:)
          • tnxx Re: Thai:) 04.04.04, 09:29
            mufka napisała:

> Piszesz, ze to Twoj wymyslony przepis, a ja zakochana w kuchni tajskiej znam
            > pare fajnych tajskich przepisow (ktore robie na codzien) wiec proponuje Ci
            > zakwasic mleko kokosowe sokiem z zielonej lemonki i sosem rybnym czyli fish
            > sauce -kupowany gotowy w sklepie, jest to tajski odpowiednik chinskiego sosu
            > sojowego)
            > Jesli chcesz jakis przepis, daj znac:)

no dzis wielki dzień, kupiłem sobie ten sos - zajeżdża ostro jakby serem, nie
            wiedziałem ze sardele maja taaaki zapach.

daj szybko znać bo dzis na obiadek zrobie żonie małą odmiane, ile tego sosu i
            kiedy??!

i czy do tego przepisu jaki podałem.

tnxx gg 4573210
            • Gość: senin Re: Thai:) IP: *.192.220.203.acc01-lord-gla.comindico.com.au 04.04.04, 09:56
              wtrace sie, bo jesli ma byc dzisiaj to nie wiadomo czy autorka sie odezwie.

Tajskie curry.

Dobrze jest miec Taj curry paste ( sklada sie z trawy cytrynowej, 8 chilli,
              kawalka swiezego imbiru, 8 zabkow czosnku, jednejcebuli 1 lyzki cukru (brazowy
              jesli mozna) 2 lyzek swiezej koledry, posiekanej, lisci kafir lime, czy tez
              lisci cytryny, odrobiny shrimp paste (blachan - smierdzi jak...pardon, brudne
              skarpetki, ser to lagodne porownanie)

jesli nie posiadasz owej pasty a masz jak mowisz mleko kokosowe i sos rybny ,
              to proponuje skomponowac cos bardzo podobnego uzywajac skladniki ogolnie
              dostepne.(imbiru do nich nie zaliczam, wiec jesli go posiadasz to dodoaj do
              pasty.

a zatem jesli nie ma oryginalnych skladnikow pasta powinna skladac sie z:
              chilli, czosnku, cebuli, cukru, sosu rybnego, otartej skorki z cytryny, koledry
              swiezej (jesli nie ma to tez OK)

skladniki wszystkie utluc w mozdziezu,
              Na patelni podgrzac pare lyzek oleju, wrzucic paste, podsmazyc przez 20
              sekund , wrzucic kurczaka (pokrojonego na kawalki)

Jesli jest to piers, lub inne bezkostne, smazyc przez 3 do 6 minut, jesli z
              koscia, odpowiednio dluzej. Wlac mleko kokosowe. Doprowadzic do wrzenia.

w kuchni tajlandzkiej stosuje sie duzo swiezej slodkiej bazylii, mozna jej
              dodac w trakcie gotowania ( z tym ze niekoniecznie), zwlaszcza gdy nie ma
              oryginalnych skladnikow tajskiej curry.

bazylie stosuje sie raczej w zielonych curry, to co podalam to curry
              czerwone...

nie boj sie, sprobuj, , powinno wyjsc swietnie

Ps. Nie przejmuj sie smrodem sosu rybnego, im bardziej smierdzi tym lepszy smak

Przyznasz mi racje po pierwszym kontakcie z shrimp paste (blachan), odrzuci cie
              w trakcie gotowania, ale uzalezni po sprobowaniu jakiegokolwiek dania... pardon
              pruderyjnych - to lepsze niz seks!
              • tnxx Re: Thai:) 04.04.04, 10:11
                ok atakuje,
                zestaw tych róznych gadżetów u mnie duży - zobaczymy dzieki.

a na marginesie:
                wiesz ciekawa sprawa - zazwyczaj to ja a nie żona kupuje te patenty, dziwne czy
                nie?
                pozdr.
                tnxx gg 4573210

Gość portalu: senin napisał(a):

> wtrace sie, bo jesli ma byc dzisiaj to nie wiadomo czy autorka sie odezwie.
                >
                > Tajskie curry.
                >
                > Dobrze jest miec Taj curry paste ( sklada sie z trawy cytrynowej, 8 chilli,
                > kawalka swiezego imbiru, 8 zabkow czosnku, jednejcebuli 1 lyzki cukru
                (brazowy
                > jesli mozna) 2 lyzek swiezej koledry, posiekanej, lisci kafir lime, czy tez
                > lisci cytryny, odrobiny shrimp paste (blachan - smierdzi jak...pardon, brudne
                > skarpetki, ser to lagodne porownanie)
                >
                > jesli nie posiadasz owej pasty a masz jak mowisz mleko kokosowe i sos rybny ,
                > to proponuje skomponowac cos bardzo podobnego uzywajac skladniki ogolnie
                > dostepne.(imbiru do nich nie zaliczam, wiec jesli go posiadasz to dodoaj do
                > pasty.
                >
                > a zatem jesli nie ma oryginalnych skladnikow pasta powinna skladac sie z:
                > chilli, czosnku, cebuli, cukru, sosu rybnego, otartej skorki z cytryny,
                koledry
                >
                > swiezej (jesli nie ma to tez OK)
                >
                > skladniki wszystkie utluc w mozdziezu,
                > Na patelni podgrzac pare lyzek oleju, wrzucic paste, podsmazyc przez 20
                > sekund , wrzucic kurczaka (pokrojonego na kawalki)
                >
                > Jesli jest to piers, lub inne bezkostne, smazyc przez 3 do 6 minut, jesli z
                > koscia, odpowiednio dluzej. Wlac mleko kokosowe. Doprowadzic do wrzenia.
                >
                > w kuchni tajlandzkiej stosuje sie duzo swiezej slodkiej bazylii, mozna jej
                > dodac w trakcie gotowania ( z tym ze niekoniecznie), zwlaszcza gdy nie ma
                > oryginalnych skladnikow tajskiej curry.
                >
                > bazylie stosuje sie raczej w zielonych curry, to co podalam to curry
                > czerwone...
                >
                > nie boj sie, sprobuj, , powinno wyjsc swietnie
                >
                > Ps. Nie przejmuj sie smrodem sosu rybnego, im bardziej smierdzi tym lepszy
                sma
                > k
                >
                >
                >
                > Przyznasz mi racje po pierwszym kontakcie z shrimp paste (blachan), odrzuci
                cie
                >
                > w trakcie gotowania, ale uzalezni po sprobowaniu jakiegokolwiek dania...
                pardon
                >
                > pruderyjnych - to lepsze niz seks!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka