Dodaj do ulubionych

jak zrobić pomidory jak te w puszkach

01.09.10, 10:24
lub takie w kartonikach firmy podravka - z dodakami - czosnkiem,
oliwą i ziołami
Chciałabym zrobić przetwory w słoikach. Czy mozliwe jest by zrobić
pomidory w kawałkach tak by nie wyszedł z tego przecier? Czy można
robic przetwory z gatunku pomidorów podłużnych?
Obserwuj wątek
        • zebza Re: jak zrobić pomidory jak te w puszkach 01.09.10, 13:03
          dobre ;) moja tesciowa robi identycznie i zawsze obsypie mnie mnogo sloikami z
          pomidorami takimi.
          sa swietna alternatywa pomidora zimowego, importowanego, szklarniowego bez smaku
          zupelnie
          dodaje do sosów [zwlaszcza do makaronu], robie z nich kremy i zupy
        • Gość: marciasek Re: jak zrobić pomidory jak te w puszkach IP: *.ghnet.pl 01.09.10, 13:41
          Można tez zalać surowe, oskórowane pomidory przecierem i zawekować. Tak się właśnie chyba robi puszkowe pelati. Pomidorów nie zalewałam, ale surową paprykę owszem - i trzyma się znakomicie. A jeśli papryka się trzyma to i pomidory muszą :)

BTW, do robienia przecieru najwygodniejsze są maszynki. Elektryczne włoskie w Polsce są dosyć drogie, ale jeśli ktoś ma maszynkę do mięsa Zelmera typu 586,686,886 lub 986 - najtaniej wychodzi przystawka przecierająca. Wprawdzie sklep internetowy Zelmera sprzedaje ją jako akcesorium pasujące tylko do najdroższego modelu, ale pani w serwisie klienta rozwiewa wątpliwości: pasuje do wszystkich modeli serii x86 :) Wrzuca się pomidory i wychodzi przecier, odpada cała zabawa w parzenie i obieranie.
          • linn_linn Re: sprzet 01.09.10, 14:01
            Tu sa zdjecia potzrebnego sprzetu:
            fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,115791832,115974775.html
            Dot. ostatniego zdjecia:
            Jeden z moich sasiadow sam zmontowal maszynke do pomidorow: taka, ktora odrzuca
            skorki i pestki. Silnik wzial ze starej lodowki, czesc "pomidorowa" to stara
            maszynka do pomidorow, ale na korbke. Polaczyl obie czesci, dorobil stojak i
            pokrywe. Na zdjeciu brakuje lejka: do lejka wlewa sie rozgotowane pomidory.
            Maszynka jest potezna, ale ta rodzina przerabia okolo 300 kg pomidorow / za
            jednym podejsciem /.

• marciasek Re: sprzet 01.09.10, 14:18
              Mojo drogo :))) Toć ja się już wczoraj tych Twoich zdjęć naoglądałam i przez nie właśnie zapragnęłąm zaposiąść maszynkę! Zbadałam polski rynek i wyszło mi, że przystawka do Zelmera będzie najlepsza i najtańsza. Metalowe maszynki na korbkę zaczynają się od 160 zł., elektryczne od 600 - przystawka do mojej maszynki kosztuje stówę, a jak lepiej poszukać, to znajdzie się już od siedemdziesięciu kilku złotych.

A przy okazji pytanie: czy pomidory muszą być rozgotowane? Nie dałoby się przetrzeć surowych?
              • linn_linn Re: sprzet 01.09.10, 15:22
                Pomidory trzeba jednak troche rozgotowac. Musza byc takie, za przeproszeniem,
                rozwalone. Jesli beda surowe, to silnik moze nie dac rady. Ja oczywiscie mam na
                mysli maszynki odrzucajace pestki i skorki.
                Ja ma taka, ale bez tej drugiej czesci do sokow:
                www.casa-shop.it/product.php?idx=4259&linkid=r4namxkNnhn3
                Mimo wszystko w ciagu lat podrozaly. Moja ma ze 30 lat: ja korzystam z niej na
                pewno od prawie 20.

Do mycia pomidorow sluza te ogromne niebieskie miski, do gotowania te ogromne
                gary. Wlosi czesto robia to na wolnym powietrzu: jesli ktos ma takie miejsce.
                Czesto w garazu, w kuchni to jest raczej trudno. Samo gotowanie i sterylizowanie
                robi sie nad ranem z uwagi na wysoka temperature.
                A tak to wyglada:
                peccatidigolaediamicizia.com/viewtopic.php?f=70&t=3359&start=0
                Nawet robia moja metoda, z warzywami :)
                Video:
                www.youtube.com/watch?v=ARs4gE9Y-O0&feature=player_embedded
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka