Dodaj do ulubionych

kuchnia chińska

IP: *.elblag.vectranet.pl 28.09.10, 14:27
uwielbiam kuchnię chińską, ale sama robię tylko jedno danie. może ktoś z was ma sprawdzony przepis?
Obserwuj wątek
    • 83kimi Re: kuchnia chińska 28.09.10, 15:04
      Ja dziś będę wypróbowywać przepis na kurczaka z pomarańczami, dam potem znać, czy wyszło.
      A może napisz jakie danie, by Cię interesowało - w sensie czy makaron, ryż, mięso... to będzie łatwiej coś podpowiedzieć.
        • 83kimi Re: kuchnia chińska 29.09.10, 11:06
          To może spróbuj kolorowego ryżu z warzywami na ostro albo makaronu sojowego z warzywami i grzybami Nie wiem, czy jest to do końca chińskie, sama wymyśliłam, ale może Ci podpasuje.
          Wczoraj zrobilam też ciekawego kurczaka z pomarańczami, ale nie wiem, czy by Ci smakowało...
      • ewikowa Re: kuchnia chińska 28.09.10, 16:29
        'Mongolian Beef' - ale moze tez byc z kurczakiem...wlasciwie jakimkolwiek miesem

wersja 1: obtoczyc plasterki wolowiny w mace kartoflanej i odlozyc na 10 min. W malych porcjach usmazyc na oleju (w patelni ok 2cm - albo w woku) az bedzie lekko brazowe

sos:
        pol szkl sosu sojowego jasnego
        pol szkl wody
        ok, pol szkl cukru
        czosnek i imbir potarty (do smaku)
        chilli (do smaku)
        2 cebule (lub wiecej) pokroic w paski i w woku (lub patelni) zeszklic.
        1 peczek zielonej cebulki caly pokroic.

na 1 lyzeczce oleju na szybko przesmazyc czosnek i imbir (i chilli). Wlac sos sojowy, wode i cukier. Zagotowac i gotowac 5 min na mniejszym ogniu. Dodac przeszklona cebule,dodac mieso przesmazone i gotowac na malym ogniu5-10min.
        posypac cebulka zielona i podac z ryzem.

wersja 2. Mieso w woku usmazyc bez obtoczenia w mace ziemnaczanej. reszte zrobic tak samo jak w wersji 1 tylko przy gotowaniu sosu, dodac lyzeczke maki ziemnaczanej w lyzeczce wody roztrzanej, zeby zagescic sos przed wlozeniem miesa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka