Dodaj do ulubionych

Otręby, otręby, otręby!

14.10.10, 17:40
Czołem forumowicze :)!

Za namową mojej siostry planuję oprzeć swoją dietę na otrębach owsianych. Przekonywała mnie i przekonywała i sugerując się tym jak teraz wygląda stwierdziłam, że może coś w tym jest ;) Co o tym sądzicie? Macie jakieś doświadczenia z otrębami? I przede wszystkim podpowiedzcie jak je jeść! Moja siostra potrafi jeść suche otręby owsiane, a mi one kompletnie nie podchodzą. Jakieś przepisy;)? I może znacie się na producentach, które otręby najlepiej wybrać.
Obserwuj wątek
      • bene_gesserit Re: Pytajaca jest chyba nastolatka 14.10.10, 18:10
        Tez mi sie tak wydaje.
        Otreby wymiataja resztki z jelit, a od tego sie nie chudnie, najwyzej troche lepiej trawi.

Otreby mozna dodawac do owsianek, panierek i pieczywa. Generalnie w smaku sa obrzydliwe, wiec lepiej robic tak, zeby je jak najmniej bylo czuc.
      • figgin1 Re: Pytajaca jest chyba nastolatka 15.10.10, 15:45
        Gość portalu: stokrotka napisał(a):

> i mysli, ze od samych otrab schudnie do talii 34, kardynalny blad, ruch jest na
        > jlepszym partnerem do stracenia zbednych kilogramow

...wa mać! Otręby są bardzo dobre na trawienie. Może autorka nie chce chudnąć, ale poprawić pracę jelit? Albo cokolwiek? To jej sprawa, grzecznie pyta o pomysły na otręby, nie na odchudzanie.
    • figgin1 Re: Otręby, otręby, otręby! 15.10.10, 15:43
      Bardzo dobre są racuchy ze zmielonych otrąb z twarogiem, jakjiem i proszkiem do pieczenia. Smaży się toto na prawie suchej patelni i podaje np z łososiem i jogurtem, albo grzybami, albo cos takiego. Można też jeść jogurt z miodem, owocami i otrębami wlaśnie. Jeśli jadasz musli to myślę, ze do wlaściwej mieszanki wystarczy dodać trochę otrąb. Niezły jest też tzw. chleb dukanowski (wygooglaj sobie przepis" z kmimniem i czarnuszką.
    • Gość: kwaśna śmietana Re: Otręby, otręby, otręby! IP: *.chello.pl 15.10.10, 16:14
      Jem otręby owsiane regularnie. Marki Kupiec, bo są najmniej kaloryczne z tych, które widziałam (329 kcal/100 g). Ale Sante (takie w granatowej torebce) też są smaczne, podobnie jak te marki Vita Corn. Gotuję je na wodzie na gęsto, potem zalewam chudą maślanką lub kefirem i dodaję świeżych owoców, np. gruszkę pokrojoną w kostkę. Do tego dodaję ze 2 łyżki otrąb pszennych granulowanych z owocami, też Kupiec (jak kupisz otręby owsiane tej marki, pewnie dostaniesz saszetkę otrąb granulowanych gratis). Jak dla mnie- bomba. Pewnie można dosłodzić całość miodem, albo dodać jeszcze suszonych owoców. Otręby można również stosować jako zamiennik tartej bułki, a czasami- mąki.
          • linn_linn Re: Otręby, otręby, otręby! 16.10.10, 19:18
            W skrocie:
            Niektóre badania wykazują, że otręby, zwłaszcza owsiane, mogą zmniejszać ryzyko zachorowania na raka jelit. Nadmiar otrąb w diecie może być jednak szkodliwy, ponieważ zawarty w otrębach kwas fitynowy upośledza wchłanianie przez organizm takich składników, jak: wapń, magnez, żelazo i cynk. Nadmierna ilość błonnika nierozpuszczalnego w wodzie może z kolei prowadzić do zespołu jelita nadwrażliwego. Dlatego należy zachować umiar i nie spożywać więcej niż 2-3 łyżki otrąb dziennie. Jedząc otręby, należy pamiętać o wypijaniu w ciągu dnia odpowiedniej ilości płynów: co najmniej 1,5-2 litrów dziennie. W przeciwnym razie osobom cierpiącym na długotrwałe zaparcia otręby zaszkodzą zamiast pomóc.
            www.sfd.pl/Otr%C4%99by_-_kr%C3%B3tko_i_na_temat...-t321305.html
    • feel_good_inc Re: Do wyciecia! Spam firmy na S. 16.10.10, 11:03
      Nawet w tym wątku pisała pod innym nickiem zachwalając ich produkty. Zapomniała, że podstawą sukcesu jest pisanie KAŻDEGO wątku pod nowym nickiem.
      No ale czego wymagać od groszowo opłacanego "specjalisty" od marketingu szeptanego?
        • bene_gesserit Re: Do wyciecia! Spam firmy na S. 16.10.10, 15:48
          Dwa lata za jednego reklamowego spama placono im od 0,26 do 0,38 groszy brutto. Nawet jesli stawka wzrosla do 0,50gr brutto za jeden spam na forum, to nie da sie za to utrzymac rodziny. Sadzac z nieporadnosci wlasciwie kazdego reklamowego spamu, zajmuja sie tym szesnastolatkowie, ktorzy chca dorobic do kieszonkowego. Co w sumie jest chwalebne, ale wolalabym, zeby raczej poszukali innego zarobku, bo to zachowanie lamie regulamin tego miejsca - a wiec jest srednio wskazanym sposobem zarabiania, zwlaszcza dla mlodych ludzi.

NIe mowiac juz o tym, ze tolerowanie spamu w ciagu paru miesiecy sprawiloby, ze to forum staloby sie martwe.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka