Dodaj do ulubionych

Przepis na murzynek - poszukiwany :o)))

16.12.10, 12:15
No właśnie .....marzy mi się upieczenie murzynka tylko nijak nie umiem znaleźć jakiegoś sprawdzonego przepisu :o((( Moze ktoś w Was się podzieli swoim ?
Obserwuj wątek
    • Gość: alexa0000 Re: Przepis na murzynek - poszukiwany :o))) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.12.10, 13:00
      Ostatnio tez mi sie zachcialo:)

Kiedys piekłam razem z mamą, ale zgubiłyśmy przepis. Znalazłam , identyczny z tym, którego używałaśmy:

www.ciasta.net/murzynek.php
      Zamiast margaryny dawałysmy maslo, a ciasto piekłysmy w podłużnej keksówce. Wychodził pyszny, ale jeszcze lepszy był po odstaniu przez przynajmniej dobę-robił sie wilgotny. Do ciasta sypałyśmy obowiązkowo trochę orzechów włoskich.
      • biomj Re: Przepis na murzynek - poszukiwany :o))) 16.12.10, 13:27
        6 jajek, 1,5 szklanki cukru, 370 ml ojeju, 170 ml wódki (moze byc też rum), 3 łyżeczki proszku do pieczenia, 3 szklanki mąki przesiewanej na bieżąco do miski, 4 łyżki kakao.
        Jajka całe miksuję z cukrem min. 6 min (na najwyzszych obrotach). Pozniej dodaję pozostałe składniki w kolejności jak podałam wyżej, cały czas mieszając mikserem.
        Pieke w temp. 150 stopni, od dołu, bez termoobiegu 1 godz. 15 min (czas rozny w zaleznosci od uzytej blachy i w zwiazku z tym gruboscia ciasta-czasem nawet 1,5 godz.). wstawiam do nagrzanego piekarnika. Pozniej robie polewe czekoladowa (ew. polewa-gotowiec)
    • mewa000 Re: Przepis na murzynek - poszukiwany :o))) 16.12.10, 13:40
      Sprawdzony przepis ;)

-3 łyżki kakao
      -1 i 1/2 szklanki cukru
      -cukier waniliowy
      -3/4 szklanki wody
      -2 szklanki mąki
      -1 duża łyżka proszku do piecznia
      -1 kostka margaryny
      -4 jaja

Margarynę, cukier, wodę,kakao i cukier waniliowy włożyć do garnka i mieszając gotować aż tłuszcz i cukier dobrze się rozpuszczą. Lekko ostudzić i do chłodnego płynu dodać mąkę, proszek i kolejno dodawać jajka i miksować. Wlać do brytfanny, piec 20min w 180 stopniach
      • kr_ka_11 Re: Przepis na murzynek - poszukiwany :o))) 17.12.10, 13:18
        ja robie wg przepisu mojej mamy

Kostka margaryny
        1,5 szklanki cukru
        4 jajka (piane ubić oddzielnie)
        2 szkl. mąki
        4 łyżki kakao Deco Moreno
        Pół szkl. mleka
        Cukier waniliowy
        Łyżkę Rumu 40%
        Szczypta soli
        Łyżeczka proszku do pieczenia

Margarynę, pół szklanki mleka, półtorej szklanki cukru i 4 łyżki kakao zagotować i ostudzić.
        Odlać 1,4 szklanki na polewę. Dodać 4 żółtka 2 szklanki maki łyżeczkę proszku do pieczenia, szczyptę soli wymieszać a na końcu piane ubita na sztywno z 4 białek i delikatnie wymieszać.
        W blaszce wysmarowanej masłem i posypanej bułką tarta wyłożyć ciasto – 180 stopni piec mniej więcej 45 min.
    • maddalena81 Re: Przepis na murzynek - poszukiwany :o))) 18.12.10, 12:31
      Sprawdzony, cieszy sie uznaniem i powodzeniem :)

Ciasto

Składniki:

0,75 kostki margaryny
      1,5 szklanki mleka
      1,5 szklanki cukru
      3 łyżki kakao

2,5 szklanki maki
      1 łyżeczka proszku do pieczenia
      1 łyżeczka sody oczyszczonej
      1 jajko
      3 łyżki powideł lub dżemu

Przygotowanie:

Rozpuścić margarynę w garnku, dodać mleko, cukier i kakao, dokładnie wymieszać.
      Ostudzić.
      Jak ostygnie dodać mąkę zmieszaną z proszkiem i sodą, wymieszać mikserem. Następnie dodać jajko i dżem, mieszać chwilę mikserem.
      Piec około 40 minut w temp.200º.

Polewa
      Składniki:

0,25 kostki margaryny
      5 łyżek cukry
      3 łyżki kakao
      2 łyżki wody

Przygotowanie:

Rozpuścić częściowo margarynę w garnku, dodać pozostałe składniki, mieszać, zagotować i gotować przez chwilę aż zgęstnieje.
      Polać od razu ciasto.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka