18.12.10, 09:44
Witam
Mam pytanko odnosnie makowca.Powiedzcie czy mozna go upiec wcześniej i przechowywać w foli.Chodzi mi o to czy moge go dzis lub jutro upiec aby byl juz na świeta.Zalezy mi zeby byl dobry a nie wiem czy jak go za wczesnie zrobie to nie straci.Dzieki z gory za odpowiedzi.Pozdrawiam i zycze super świąt.
Obserwuj wątek
      • mhr-cs Re: Makowiec 18.12.10, 10:09
        mamy tyle dni swiatecznych,
        czy musimy wszystko zrobic
        pare dni przedtem,
        sledzia to nie dobrze dzialaja(olej),
        a nie ma to
        jak zapach swiezego ciasta,
        bo z zamrazalnika,lodowki
        to mamy codziennie,
        dla mnie swieta musza pachnac SWIETAMI
        wiec wszystko swiezo zrobione,
        swieza pieczen,ciasto

• princesswhitewolf Re: Makowiec 18.12.10, 12:02

jezu ale swieta to tylko 2 dni... a niektorzy robia przygotowania jakby to conajmniej 2 tyg byly.....Zreszta ja nie rozumiem tego obowiazku nic nie robienia w swieta na sile...
      • helciamorelcia Re: Makowiec 18.12.10, 14:09
        Niby masz racje ja bym sobie chetnie nic nie robila w swieta,lezalabym i pachniala.Tylko mam rodzine meza i dzieci.Robie to wszystko dla nich zeby bylo im milo.Dla meza bo go kocham i wiem jak uwielbia moje dania zwlaszcza swiateczne zreszta lubie mu dogodzic kulinarnie.Dla dzieci zeby wyniosly z domu tradycje,ze to jest inny dzien niz zwykle,ze je sie co innego i zasiadanie do stolu rozni sie od zwyklego dnia, zeby czuly te magie ktora staram sie w domku stworzyc.Wazne to dla mnie.Pewnie ze to meczace zajecia te wszechobecne gary i mnóstwo roboty,ale jak widze kiedy palaszuja to wszystko z wielkim apetytem to jestem szczesliwa i dumna ze moglam im to przygotowac.Tak wiec drogie panie rekawy do gory i do garow a chlopów do odkurzania,wynoszenia smieci i zabierania dzieci na spacer zebysmy mialy spokoj podczas kulinarnych rewolucji:-))
        • Gość: pasqda Re: Makowiec IP: *.adsl.inetia.pl 18.12.10, 16:48
          A może by tak dzieci do pomocy w drobnych sprawach? Niech wyniosą z domu, że kobieta to nie tylko ta co całymi dniami przy garach stoi, a potem pada na pysk ze zmęczenia?

A makowiec można zamrozić. Trzymania w folii przez kilka dni bym się bała.
      • wadera3 Re: Makowiec 19.12.10, 09:45
        helciamorelcia napisała:

> Dlaczego jestem nienormalna? bo nie kumam?

To nie było chyba do Ciebie, a makowiec w folii "zakiśnie" i zepsuje się, bezpieczniej jest zamrozić.
        Co do sklepowych gotowców - są tak nafaszerowane uzdatniaczami wszelkiej maści, że się nie psują.
    • taja11 Re: Makowiec 19.12.10, 10:02
      W zamrażarce się przechowa-wiadomo-ale to nie będzie to samo co świeże.Ja tak uwielbiam słodkie że wszystko mogę zrobić wcześniej ale piec będę piątek rano:-):-):-)
      • Gość: pasqda Re: Makowiec IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.10, 18:38
        > Kochane, podajcie jakis fajny przepis na wilgotny, smaczny makowczyk...........
        > ........

Robię ten, wychodzi rewelacyjny, wilgotny, z dużą ilością bakalii. Tylko ciasto rozwałkowuje cieniej niż autorka, tak, że stół przez nie prześwituje, bo lubimy jak jest dużo maku, a mało ciasta:)

mojewypieki.blox.pl/2007/12/Makowiec-zawijany.html
      • najbecia Re: Makowiec 20.12.10, 20:46
        Poszukaj w sieci przepis na japonca, jest rewelacyjny w smaku i bajecznie prosty w przygotowaniu. Robie bez ciasta i wierzch polewam czekolada. Dobrze wychodzi z czarnego jak i z bialego maku, ja jeszcze dodaje oprocz bakalii garsc wiorkow kokosowych i zmniejszam ilosc cukru o 1/3, bo i tak jest slodki.
    • najbecia Re: Makowiec 20.12.10, 20:50
      helciamorelcia napisała:

> Witam
      > Mam pytanko odnosnie makowca.Powiedzcie czy mozna go upiec wcześniej i przechow
      > ywać w foli.

Co roku pieke duza ilosc makowca (japoniec bez ciasta) i zamrazam, jest bardzo dobry w smaku nawet po miesiacu. Tylko polewe czekoladowa robie po rozmrozeniu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka