Dodaj do ulubionych

Kiedy drożdże nie wyrastaja ...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.11, 17:07
Ostatnio dostałam przepis na chleb i drożdżową pizzę. Wszystko idzie zgodnie z planem póki nie wstawię do piekarnika... Piekarnik mam elektryczny i o ile ciasto przy wyrabianiu i potem odstawieniu wyrasta jak trzeba, tak w piekarniku już nie. Robiąc jednak oba te przepisy w piekarniku gazowym wszystko wyrasta pięknie. Czy elektryczne piekarniki już tak mają, czy może powinnam wybrać jakąś konkretną funkcję w nim?
Bardzo proszę o pomoc i dziękuję z góry za odpowiedzi :)
Obserwuj wątek
    • Gość: pasqda Re: Kiedy drożdże nie wyrastaja ... IP: *.adsl.inetia.pl 22.01.11, 21:57
      Moim zdaniem to nie kwestia piekarnika. Mam elektryczny, piekę w nim wszelkiego rodzaju ciasta, chleby i pizze i nie mam żadnego problemu z wyrastaniem. I nie używam żadnych "specjalnych" funkcji :) Może po prostu piekarnik za bardzo grzeje od góry i zapieka ciasto, nie dając mu wyrosnąć.
      Ja zwykle rozgrzewam piec grzejąc góra-dół (tak szybciej się nagrzeje), ale przed wstawieniem ciasta przełączam na grzanie tylko dołem. Potem jak już ciasto wyrośnie ponownie włączam grzanie góra-dół, żeby się zrumieniło. W zależności czy jest to ciasto czy chleb, dopiero pod koniec czasu pieczenia lub w połowie.
    • Gość: yśty witam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.11, 22:02
      mają rację dziewczyny,że błądzą z odpowiedzią, bo napisałaś tak,że zaraz dostaniesz (a my przy Tobie) po łapach od forumowej logiczki,która to źdżbło zobaczy,belki nie widzi.
      Ale do adremu(to nie błąd ,to powszechny błąd).
      Nie możesz pisać,że drożdze nie wyrastają, skoro Ci wyrastają. Tobie klapie ciasto,a to insza inszość.(to też z życia). Musisz cały proces dokładnie opisać krok po kroku,z temperaturami,czasem,a nawet musisz opisać wszelkie chwyty i manipulacje jakie z ciastem wyczyniasz. Musisz też dokładnie opisać gotowe do pieczenia ciasto. Wówczas będziemy mogli cos wywnioskować albo doradzić.
      Pozdrawiam
      A na wyrastanie drożdży mam patent następujący(tu c w jajku,czyli copyright).
      Garnek z zaczynem przykrywam pokrywką i wstawiam do miski z ciepłą wodą. Robię drożdżom seksualne ciepełko i po kilkunastu minutach mam w garnku całą rodzinę drożdżową rwącą się na świat.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka