Dodaj do ulubionych

Mrożony szpinak jak go zużyć?

IP: *.rev.km-net.pl 27.01.11, 18:45
Kiedyś pod wpływem impulsu kupiłam mrożony szpinak.Nie mam pomysłu co z nim zrobić a zbliża sie konec terminu ważności pomóżcie:)
Obserwuj wątek
    • 83kimi Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? 27.01.11, 19:05
      Możesz np zrobić lasagne ze szpinakiem, mniej więcej jak w tym przepisie, tylko że świeży szpinak zastępujesz mrożonym. Najlepiej go wcześniej trochę rozmrozić i odcisnąć wodę, nadmiar wody można też odparować dusząc szpinak na dużym ogniu.
    • kajaanna Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? 27.01.11, 19:13
      Naprawdę nie wiesz?

Pokrusz kafel i wrzuć na suchą, rozgrzaną patelnię. Gdy się roztopi, dodaj oliwę, ser np. pleśniowy, przyprawy - sól, pieprz, gałkę muszkatołową, przetarty czosnek i od tej chwili możesz wszystko.

Zrobić farsz do:
      -pierogów
      -naleśników
      -zrobić tartę ze szpinakiem
      -w cieście francuskim jako paszteciki
      Można też:
      -podać jako jarzynkę do mięsa.
      - do ryby ugotowanej na parze.
      Albo:
      Zrobić sałatkę z kus-kusem,
      -dodać ciecierzycę,
      -dodać drobną fasolę

Nie wiem, czy gdzieś jest koniec pomysłów na szpinak.
      • pietnacha40 Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? 27.01.11, 19:17
        z makaronem
        roladę z łososiem
        z sosem serowym do polędwiczek wieprzowych lub innego mięsa
    • horpyna4 Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? 27.01.11, 19:23
      Jako farsz do naleśników w połączeniu z mozzarellą lub fetą.
      • Gość: marbor1 Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? IP: *.aster.pl 27.01.11, 19:32
        Dorzucę jeszcze do tych propozycji omlet. Tak na marginesie dodam, że ja mam zawsze w lodówce
        t.zw. dyżurny szpinak. Zawsze można na szybko zrobić doskonałe danie obiadowe.
    • cucinissima Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? 27.01.11, 19:50
      Gnocchi szpinakowe cucinissima.wordpress.com/2011/01/13/zielone-kluski/ wprawdzie z mroznonego troszke wiecej babrania i sie latwiej rozpadaja, wiec postraj sie jak najbardziej pozbawic rozrozony szpinak wody (ja dawniej robila tylko z mrozonego -wychodza pyszne).
    • lashqueen Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? 27.01.11, 23:32
      Zrób frittatę: italia-od-kuchni.blogspot.com/2011/01/frittata-agli-spinaci.html
    • mhr-cs Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? 28.01.11, 05:28
      u mnie to tylko z jajkiem
      to w zrobie cos innego
      narobiliscie mi apetytu,
      • panna.pola Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? 28.01.11, 09:53
        Rany, ja chyba też dzisiaj przyszpinakuję.
        Ostatnio lubię najbardziej - mrożony, ale liście.
        Z suszonymi pomidorami, serem pleśniowym, śmietaną, cebulą, czosnkiem, gałką i białym winem.
      • qubraq Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? 29.01.11, 12:01
        mhr-cs napisała:

> u mnie to tylko z jajkiem to w zrobie cos innego narobiliscie mi apetytu,

Duszeńko, z jajkiem nie wolno bo sie robia klaczki z bialka; ja tez to ćwiczyłem i dopiero chyba 'emes' mi powiedziała zebym dał samo żółtko; ja robie w rondelku na maśle ale najpierw zostawiam na rozmrozenie i odlewam nadmiar wody potem na palnik, kopiata łyżka masła klarowanego, żółtko, 2 ząbki czosnku roztarte na soli i po 10 minutach kilka łyżek śmietany 18ki; oczywiscie wczesniej sól pieprz i przyprawy - kminek tarty i rozmaryn plus troche tymianku :-)
        smacznego!
    • i_n_a Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? 28.01.11, 11:23
      pierś kurczaka w kawałkach podsmażyć, dodać cebulę w piórka, czosnek, szpinak mrożony i na koniec zalać smietanką - sos jak marzenie do makaronu.
      • mhr-cs Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? 28.01.11, 11:33
        albo cos, albo nic?
        czasami mam wrazenie
        ze nie wiecie o czym piszecie?
        cos z gazety i nic wiecej,
    • Gość: joma24 Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.11, 11:08
      polecam ci roladę szpiankową z łososiem,szybko się robi i jest przepyszna !
    • fig-ga Re: Mrożony szpinak jak go zużyć? 29.01.11, 11:50
      Nadziej nim ciasto francuskie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka