Dodaj do ulubionych

surowka z kapusty pekinskiej

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.11, 13:45
co się dodaje? papryke czerwona i...
Obserwuj wątek
    • yula Re: surowka z kapusty pekinskiej 20.02.11, 14:34
      to co ci przyjdzie do głowy.
      Ja robię raczej sałatki z majonezem, do kapusty pekińskiej ostatnio dodałam tarte jabłko i tyle majonezu by sie nie sypało i była pycha. Albo kapusta z marchewką.
    • quba Re: surowka z kapusty pekinskiej 20.02.11, 15:00
      Pomidory, czosnek,koperek, sól, pieprz, jogurt.
      Wszystko łączę z kapustą pekińską.
      Moim zdaniem taka surówka ma smak lata.
      Pozdrawiam

Wszyscy mamy jakieś swoje przywary i niekoniecznie to znaczy, że trzeba
      pielęgnować w sercu dawne urazy i odświeżać je bez końca.
    • aqua48 Re: surowka z kapusty pekinskiej 20.02.11, 15:15
      Ja dodaję mandarynki lub pomarańcze w cząstkach, rodzynki i sos z cytryny, oliwy i łyżeczki cukru. Można go doprawić śmietaną jak kto lubi, ale nie jest to konieczne.
      Jeśli z papryką to ogórek i pomidor, parę ugotowanych ziemniaków pokrojonych w grubą kostkę i sos winegret. Albo papryka, czarne oliwki i awokado oraz garść pomidorów suszonych. Można wrzucić szynkę, lub chudy boczek pokrojony w kostkę Do tego jako sos najlepsza jest oliwa spod pomidorów z cytryną.
    • triismegistos Re: surowka z kapusty pekinskiej 20.02.11, 16:20
      Najklasyczniejsza, jaką jadałam w domu zawierała marchewkę, jabłko, celulę, koperek i winegret. Opcjonalnie puszkowaną kukurydzę. Ja bardo lubię werscję bezkukurydzianą, dość słodką, na oleju sezamowym, opcjonalnie z chili lub imbirem.
    • brykanty Re: surowka z kapusty pekinskiej 20.02.11, 21:40
      Dzisiaj dodawałam startą marchewkę i pokrojone kiwi. Do tego winegret z octu winnego i oliwy, z łyżeczką oliwy cytrynowej i cukru.
      Ostatnio z marchewką, rukolą i czarnymi oliwkami.
      Albo trochę suszonych pomidorów pokrojonych na kawałki.
      Kiedyś jadłam pyszną z kawałeczkami oskórowanego czerwonego grejpfruta i octem balsamicznym.
      Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy dodać jogurtu, trzeba spróbować.
    • marciasek Re: surowka z kapusty pekinskiej 21.02.11, 00:28
      ...albo bardziej "zwyczajnie": kiszony ogórek, jabłko (pokrojone w drobna kostkę, nie tarte), cebula (najlepiej czerwona) i sos: jogurt + musztarda francuska (nie więcej niż 1 łyżka)+ sól. Niech dodatków będzie dużo, kapusta nie powinna dominować. W przypadku awersji do jogurtu można zrobić sos z oliwy, cytryny i musztardy.
    • default Re: surowka z kapusty pekinskiej 21.02.11, 07:48
      Kapusta pekińska jest obrzydliwa - styropianowa i bez smaku. Podobnie sałata lodowa - chociaż z dwojga złego wolę już sałatę. A najlepiej użyć cykorii - chrupka, mięsista, soczysta, o przyjemnym słodko-cierpkim smaku. Dodatki mogą być takie jak do pekińskiej :)
      • triismegistos Re: surowka z kapusty pekinskiej 21.02.11, 11:25
        Nie przepadam za cykorią, ale to już mój prywatny problem. Polecanie cykorii jako zamiennika pekinki jet imo idiotyzmem. To zupełnie inne warzywo, inaczej smakuje, inne dodatki do niego pasują. To jakby radzić zastępowanie kurzych filetów wątróbką.
        • pomarola Re: surowka z kapusty pekinskiej 21.02.11, 13:47
          > Polecanie cykorii ja
          > ko zamiennika pekinki jet imo idiotyzmem.

Ja też uważam, że cykoria jest smaczniejsza od kapusty pekińskiej. Może nie tyle jako zamiennik, ale smaczna alternatywa dla zimowych surówek z pekinki, która rzeczywiście tylko "wypełniaczem" może być, bo wartości smakowe żadne. A w ogóle to na zimowe surówki lepiej użyć kapusty białej, czerwonej, kiszonej, marchewki, jabłka, pora, cebuli, kiszonych ogórków, buraków, selera - wszystko to mamy całą zimę i jest dużo lepsze niż kapusta pekińska.
          • mhr-cs dlaczego? 21.02.11, 14:11
            pomarola napisała:

na zimowe surówki lepiej użyć kapusty białej, czerwonej, kiszonej, marche
            > wki, jabłka, pora, cebuli, kiszonych ogórków, buraków, selera - wszystko to mam
            > y całą zimę i jest dużo lepsze niż kapusta pekińska.
          • triismegistos Re: surowka z kapusty pekinskiej 21.02.11, 14:21
            Holender, zawsze myślałam, ze surówkę z pekinki robię, bo lubię i pasuje do pewnych potraw, a tu nagle okazało się że ją jem, bom za głupia, by wiedzieć, ze mi nie smakuje :(
            Ludzie, odpimpajcie się od pekinki. Naprawdę, nikt wam jej przemocą do gardła nie wpycha.
    • poszukiwaczsmaku Re: surowka z kapusty pekinskiej 21.02.11, 12:15
      Kapusta pekińska jest nie tylko obrzydliwa, ale to po prostu kulinarny chwast pleniący się pośledniejszych garkuchniach popeerelowskiej Polski. Smak lata? To dopiero absurd! Chyba po baaardzo dużej letnie wódce...

Nie ma co owijać w kapustę pekińską - to jest tylko i wyłącznie WYPEŁNIACZ, nie ma żadnych wartości smakowych, żeby to zjeść, trzeba zasypać ją składnikami, które ukryją jej mizerotę, nagość i bezens i zalać dużą ilością dressingu - tak, żeby jej nie było widać.

Warzywo obciachowe! Składnik wstydliwy!

Równie dobrze można ugotować kartofle albo buraki, dodać do nich milion składników, zalać dużą ilością płynu i też będzie sałatka - nie do rozpoznania, co z czym, ale dla miłośników pekińskiej to i tak wszystko jedno.

I jeszcze argument pro-sałaciany, bo pekińska to nieudany ZAMIENNIK SAŁATY: o ile sałatę można zjeść samą z winegretem i będzie wybornie, o tyle pekińską absolutnie nie. No chyba że ma się myszy i szczury, którym potem można wsypać niedojedzone jej resztki do klatki w charakterze absorbenta.

I poskaczą sobie też w tym jak na niezgorszym sienniku.
    • mhr-cs Re: surowka z kapusty pekinskiej 21.02.11, 12:54
      ja bym powiedziala
      ze ona ma lekki smak,
      dodaje tylko pomarancze,
      mandarynk, sok z cytryny
      sol, wiecej nie nie potrzebuje

ona jest biedna
      bo sie po prostu
      pekinska nazywa,
      mialaby inna nazwe
      dostalaby
      wiekszy szacunek,