Dodaj do ulubionych

wieprzowina z ananasem

IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.11, 21:10
czy ktoś jadł? Jak zrobić?
Obserwuj wątek
    • Gość: Umilacz Re: wieprzowina z ananasem IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.11, 21:14
      Jadłam wieprzowinkę z ananasem bardzo smaczna....możesz sobie poszukać w necie przepisów...
      • kingulka_1 Re: wieprzowina z ananasem 02.03.11, 21:16
        na słodko wieprzowina? hmm.. nie zabardzo mi to podchodzi..
        • Gość: Umilacz Re: wieprzowina z ananasem IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.11, 21:18
          Masz tu fajny przepis:
          Gulasz a la tropicana

Składniki:
          1 kg szynki
          1 czerwona papryka,
          8 małych pieczarek,
          1 cebula,
          4 łyżki oliwy z oliwek,
          2 plastry ananasa,
          100 g pędów z bambusa,
          sól, pieprz do smaku, liści laurowy.

Wykonanie:
          Mięso pokroić w paseczki ok. 1 cm i przesmażyć na oliwie z oliwek. Po 5 minutach dodać pokrojona w piórka cebulę, pociętą w paseczki paprykę i umyte pieczarki w całości. Dodać listek laurowy, doprawić do smaku sola i pieprzem. Przełożyć do garnka, podlać wodą. Dodać pokrojonego w kawałki ananasa i pędy bambusa. Całość dusić jeszcze chwilę, aż będzie miękkie. Podawać z dzikim ryżem.

• Gość: umilacz Re: wieprzowina z ananasem IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.11, 21:28
            i jeszcze jednen fajny przepis....
            Wieprzowina z ananasem

60 dag szynki wieprzowej
            2 łyżki mąki ziemniaczanej
            papryczka chili
            pęczek dymki
            mały ananas
            2 łyżki oleju do smażenia
            szklanka białego wina, ½ szklanki bulionu, 10 dag kiełków fasoli mung
            4 łyżki śmietany

Mięso opłukać, osuszyć, pokroić na małe kawałki. Opanierować w mące ziemniaczanej. Chili rozciąć, usunąć nasiona, strączek pociąć w cienkie plasterki. Oczyścić dymkę, pokroić w talarki. Opłukać kiełki, osuszyć. Na patelni rozgrzać olej, obsmażyć mięso na silnym ogniu. Zmniejszyć płomień, dodać dymkę i chili. Podsmażyć. Zalać winem oraz bulionem, przykryć i na wolnym ogniu dusić 10 minut. Następnie dodać kiełki oraz obrany i pokrojony na kawałki ananas. Dusić jeszcze 10 minut. Na koniec przyprawić solą i pieprzem. Do każdej porcji dania dodać łyżkę kwaśnej śmietany.

• kingulka_1 Re: wieprzowina z ananasem 02.03.11, 21:19
          ale moge dać przepis..

Wieprzowina z ananasem (2 porcje)
          * 300g wieprzowiny (schabu, łopatki lub szynki) pokrojonej w kostkę 2x2 cm
          * 2 łyżki oliwy do smażenia
          * 1/2 cebuli pokrojonej w kostkę
          * 1/3 dużej czerwonej papryki pokrojonej w niewielkie paski
          * 1/2 chili jalapeňo oczyszczone z nasion i drobno pokrojone
          * 250g świeżego ananasa pokrojonego na cząstki 2x2 cm
          * 150 ml wywaru z kurczaka
          * sól i świeżo zmielony czarny pieprz

Na patelnię z rozgrzaną oliwą włożyć mięso i lekko zrumienić ze wszystkich stron. Mięso przełożyć do garnka. Na patelnię włożyć cebulę, paprykę i jalapeňo. Smażyć, aż cebula będzie miękka. Przełożyć do garnka z mięsem, dodać cząstki ananasa i dokładnie wymieszać. Zalać bulionem i dusić pod przykryciem ok. 30-40 minut od czasu do czasu mieszając, aż mięso będzie miękkie.
          Podawać z ryżem.
          • Gość: Umilacz Re: wieprzowina z ananasem IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.11, 21:47
            Jak najbardziej wieprzowina sprawdza się na słodko...
    • Gość: ania Re: wieprzowina z ananasem IP: *.dynamic.chello.pl 02.03.11, 21:37
      dzieki za szybkie odpowiedzi.. ale chodzilo mi bardziej czy w ogole to ze soba mozna laczyc i jak smakuje? bo ja nie widze wieprzowiny na slodko.. rozumiem piers kurczaka ale wieprzowina?
      • kocila Re: wieprzowina z ananasem 02.03.11, 21:41
        Ja lubię wieprzowinę z jabłkiem, ananas jakoś kojarzy mi się z potworkiem kulinarnym zwanym "coś tam po hawajsku", czyli np. pizza, czy pierś z kurczaka. brrr
      • very.martini Re: wieprzowina z ananasem 02.03.11, 23:09
        > dzieki za szybkie odpowiedzi.. ale chodzilo mi bardziej czy w ogole to ze soba
        > mozna laczyc i jak smakuje? bo ja nie widze wieprzowiny na slodko.. rozumiem pi
        > ers kurczaka ale wieprzowina?

A schab ze śliwką to nie jest przypadkiem wieprzowina na słodko?
        Poza tym, wyluzuj z takimi określeniami jak "można". Nie można wjeżdżać na skrzyżowanie na czerwonym świetle, a w kuchni nie ma takich obostrzeń - najwyżej Ci nie będzie smakowało, no i co. Mnie nie smakuje wiele tak zwanych klasycznych połączeń, marchewka z groszkiem chociażby, chociaż jedno i drugie osobno lubię.

16%VOL
        22%VAT
    • mathias_sammer Re: wieprzowina z ananasem 02.03.11, 21:45
      jak przystalo na prawdziwego araba nie jadam swininy, za wyjatkiem bawarskiej schweinebraten.
      m.s.
      • kingulka_1 Re: wieprzowina z ananasem 02.03.11, 21:48
        Ja wole wieprzowinkę na ostro.. ma wyrazistszy smak:)
      • mhr-cs bawarskiej schweinebraten to nie swinka,nie 03.03.11, 07:30
        mathias_sammer

> jak przystalo na prawdziwego araba nie jadam swininy, za wyjatkiem bawarskiej
        > schweinebraten.

• endy-wia Re: wieprzowina z ananasem 03.03.11, 00:58
      kotlet schabowy z serem i ananasem, komponuje się pysznie, w przygotowaniu trywialny..
    • marghe_72 Re: wieprzowina z ananasem 03.03.11, 12:56
      He, dwa dni temu na obiad jedlismy sataje (szaszłyki) z wieprzowiny z sosem z dodatkiem ananasa oraz z grilowanym ananasem.
      Bardzo smaczne
      a ja nie przepadam za mięsem z owocami
      • mhr-cs ja tez nie,kurczak z rodzynkami itd.nie 03.03.11, 13:04
        marghe_72 napisała:

> He, dwa dni temu na obiad jedlismy sataje (szaszłyki) z wieprzowiny z sosem z d
        > odatkiem ananasa oraz z grilowanym ananasem.
        > Bardzo smaczne
        > a ja nie przepadam za mięsem z owocami

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka