Dodaj do ulubionych

Gdańsk - gdzie na smaczne ryby ?

13.06.11, 16:41
No i nie za drogo ? :) Czy w Gdańsku jest coś podobnego np do sopockiego Baru Przystań ?
Generalnie chodzi o dobre rybki.
Nie chcę się sugerować opiniami z gastronautów, tylko raczej słowem lokalnych bywalców ;)
Obserwuj wątek
      • dumb.waitress Re: Gdańsk - gdzie na smaczne ryby ? 13.06.11, 21:15
        Niestety nie odpowiem na Twoje pytanie, ale muszę wyrazić moje rozczarowanie sklepami przy Barze Przystań. Kiedy byłam tam jakieś 7-8 lat temu, przy Przystani znajdowały się kanciapy rybaków, gdzie kupiłam najlepsze na świecie wędzone, jeszcze ciepłe i rozpływające się w ustach wędzone na ciepło ryby (o ile dobrze pamiętam, śledzia i dorsza). Ostatnio zawitałam tam podobnie, i zastałam w tych samych boksach lady jak w supermarkecie, gdzie sprzedają m.in. wędzoną tilapię i inne podobne wynalazki. W związku z tym zastanawiam się, czy sprzedawane tam wędzone śledzie i makrele nie pochodzą też z jakiejś hurtowni, giełdy, czy gdzie tam się kupuje masowo ryby.
        • corrina_f1 Re: Gdańsk - gdzie na smaczne ryby ? 13.06.11, 22:36
          Z tego co mówili sami rybacy, część tych wędzonych ryb (m.in. łososia, szczególnie zawijane w niego śliwki i szaszłyki z ananasem ale też samego łososia i coś tam jeszcze) przywożą codziennie z Władka. I to sie chyba zgadza, bo byłam kiedyś podczas takiej dostawy. Swoją drogą, te same szaszłyki i zawijańce mam u siebie w Warszawie na bazarku pod domem :)
          Zgadza się że większość ryb u tych sprzedawców nie jest z naszego morza, w każdym razie nie jest łowiona w okolicach Sopotu i dowożą. Ale tilapii i innych rybnych śmieci prawdę mówiąc tam nigdy nie widziałam. My zawsze kupujemy sandacza, czasem łososia bałtyckiego i halibuta. Nie miałam nigdy zastrzeżeń.
          Pomijając wszystko, wiadomo że sklepy te są już czysto turystyczną atrakcją, a po porządne ryby powinno się pojechać do jakichś małych miejscowości (bywając w dzieciństwie rok w rok w Krynicy Morskiej, jeździliśmy zawsze do Piasków).
          • mamagnoma Re: Gdańsk - gdzie na smaczne ryby ? 13.06.11, 22:55
            Zgadzam sie z Corriną. W Piaskach są świetne ryby kupowane od rybaków prostu z kutrów (jeśli się komuś chce samemu je przygotowywac) lub "u Jagógdki". Tam jest taki family biznes: rybak łowi, żona i córka smaża te ryby a zięć stoi przy ladzie. Palce lizac. Właściwie to rok w rok uprawiamy tam turystykę kulinarną ;-)))
      • kartopaka Re: Gdańsk - gdzie na smaczne ryby ? 14.06.11, 08:12
        Pamiętam taki odcinek Kuchennych Rewolucji M.Gessler- gdzieś nad Motława w okolicach Żurawia Pani Magda zrewolucjonizowała knajpę i stworzyła rybny raj. Knajpa podobno świetnie prosperuje i codziennie serwuje świeże, smaczne rybki.
        • grejfiutka Re: Gdańsk - gdzie na smaczne ryby ? 29.06.11, 23:12
          ja muszę zdementować
          byłam w tawernie dominikańskiej, około miesiaca temu, w surówce (która jest taka sama jak w markecie na wagę - kapusta, marchewka, bez smaku) znalazłam kawałek szkła, około 1ck średnicy
          nie wiem jak smakowała reszta, bo apetyt mi uciekł kompletnie
          za to masełko śledziowe to strzał w 10, pychota
          mimo to, nigdy tam nie wrócę, szkła w surówce nie znalazłam nawet w budce z kebabem... a co dopiero w restauracji, gdzue danie obiadowe kosztuje około 40zł (łososia zamawiałam)
          --
          Chodzenie do kościoła czyni cię chrześcijaninem tak samo, jak stanie w garażu czyni cię samochodem
      • corrina_f1 Re: Gdańsk - gdzie na smaczne ryby ? 14.06.11, 09:25
        kosmopolitesiorbut napisał:

> Dobra rada. Chcesz smaczne ryby to sobie sama usmaż. Serio. To żadna złośliwość
        > . Kiedyś tutaj pisałem lat parę wstecz jak się robi na rybkach turystów w konia
        > . Od starego, przepalonego oleju począwszy a na rozmrożonych tuszach skończywsz
        > y.

Rada istotnie dobra, ale przebywający przez 5 dni w Gdańsku na szkoleniu M.w hotelu niestety sobie ryb sam nie usmaży. Niestety wiedza o lokalnych zagłębiach rybnych nie była na mój użytek :( Choć po części tak, bo mam nadzieję że coś w piątek do Warszawy przyjedzie :)
    • joanna-olga Re: Gdańsk - gdzie na smaczne ryby ? 14.06.11, 09:45
      Niestety wszelkie "smażalnie" nastawione są na turystów. Stary olej, ryby niewiadomego pochodzenia, jakieś tilapie, pangi i inne śmieci.
      Świeże ryby albo na hali w Gdyni, albo w sklepach rybnych sieci Krewetka w Gdańsku. Jeśli wędzone, to najsmaczniejsze z Rafy we Władysławowie.
      W Sopocie nieźle karmią w Bulaju.
    • ruda.ja Re: Gdańsk - gdzie na smaczne ryby ? 29.06.11, 16:40
      Nie wiem gdzie zjeść ale kupić dobre można na Górkach Wschodnich koniec ul. Kępnej/Łowicka mniej więcej na przeciw budynku zlikwidowanej szkoły.
      Znajomi nawet z Grudziądza jeśli są w Trójmieście to tam przy okazji jadą po rybę.
      --
      Nie odpowiadam? Nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji!
      PRZEKAŻ 1% PODATKU JĘDRKOWI ZAMIAST FISKUSOWI!
    • hester83 Re: Gdańsk - gdzie na smaczne ryby ? 15.07.14, 09:22
      Nie jestem stałą bywalczynią ale byłam kilka tygodni temu w Gdańsku i mnie jedzenie smakowało w Tawernie Klipper, która mieści się na plaży przy wejściu nr.65.
      Szczególnie przypadła mi do gustu pikantna zupa rybna i pieczony halibut.
      --
      www.kulinarnawyspa.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka