Dodaj do ulubionych

Co z masła orzechowego?

30.07.11, 15:27
Mam ok 250g grubo mielonego masła orzechowego... zalega mi w lodówce o d ponad tygodnia już :)
Co można z tym zrobić?
Obserwuj wątek
    • 1mzeta Re: Co z masła orzechowego? 30.07.11, 15:47
      Ja robię peanut butter soup :)
      • nchyb Re: Co z masła orzechowego? 30.07.11, 17:49
        pomijając tosta z bananem i masłem orzechowym (ponoć Presley to lubił i chyba Nigela o tym pisała), u nas masło orzechowe dodaje się czasami do dresingu do sałaty.
        Urozmaica smak.
    • bene_gesserit Re: Co z masła orzechowego? 30.07.11, 20:49
      Sos do salatki w stylu panazjatyckim (z sosem sojowym, olejem sezamowym, cukrem, chili, czonskiem, sokiem z limonki plus ew troche wody do uzyskania konsystencji smietany), do sosu do kurczaka, do ciast i brownie (dodajesz masla fistaszkowego zamiast czesci tluszczu), do fistaszkowej wersji blondie, do wypasionej wersji banoffee i do zupy fistaszkowej z kurkami (przepis na GP, z Veganomiconu chyba).
      • bene_gesserit Re: Co z masła orzechowego? 30.07.11, 20:52
        Zreszta - tu jest pare stron inspiracji :)
    • pruszynkaaa Re: Co z masła orzechowego? 30.07.11, 22:29
      Dzięki za inspiracje - te ciasteczka wyglądają super - chyba właśnie na nie przeznaczę to masło... :)
    • spostrzegawczy.chochlik Re: Co z masła orzechowego? 31.07.11, 19:24
      Brownie z masłem orzechowym i słonymi paluszkami, poszukaj na stronie Joy the Baker.
      Różnego rodzaju sosy z kurczaka oparte na maśle orzechowym, zwykłe proste ciasteczka kruche na maśle...jest masa możliwości.
      • Gość: dorotkah Re: Co z masła orzechowego? IP: *.hsd1.il.comcast.net 31.07.11, 20:31
        Kupic dobre gotowe albo zrobic kruche ciasteczka z kawalkami czekolady (chocolate chip cookies) posmarowac maslem orzechowym,przykryc drugim ciasteczkiem.Pycha.O klasyce czyli kanapce z maslem orzechowym i galaretka albo dzemem z ciemnych winogron juz nie wspominam ale tez dobre.Do tego zimne mleko.Jako dip do kawalkow chrupiacego selera naciowego albo innych swiazych warzywek.Moj maz lubi kanapki posmarowane maslem orzechowym zamiast masla czy majonezu.Do tego wedliny,salata,pomidory,ser,jajka.
    • nieskorzanka Re: Co z masła orzechowego? 01.08.11, 14:40
      Kurczak pieczony z masłem orzechowym. Robię coś w rodzaju pasty z masła orzechowego, przypraw, można trochę ketchupu, smaruję kawałki kurczaka. Pycha.
      • Gość: Eia Re: Co z masła orzechowego? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.11, 15:01
        kromka razowca posmarowana masłem orzechowym (mowa oczywiście o prawdziwym maśle, nie żadnym orzechowo-czekoladowym smarowidle...), na to plaster żółtego sera. I jestem w niebie :)
    • taj_pan Re: Co z masła orzechowego? 02.08.11, 01:08
      Ktoś oddał nam niedźwiedzią przysługę i podarował nam słoik chyba 500g. Stalo toto z rok w lodówce i nikt nawet kijem nie chciał tego szturchnąć. W końcu żona się zlitowała i wywaliła na śmietnik. Następnym razem zrzucę ze schodów razem z darczyńcą :)
      • mhr2 masz racje, lodowka to nie jego miejsce 02.08.11, 10:39
        taj_pan napisał:

> Ktoś oddał nam niedźwiedzią przysługę i podarował nam słoik chyba 500g. Stalo t
        > oto z rok w lodówce i nikt nawet kijem nie chciał tego szturchnąć. W końcu żona
        > się zlitowała i wywaliła na śmietnik. Następnym razem zrzucę ze schodów razem
        > z darczyńcą :)
        • Gość: dorotkah Re: masz racje, lodowka to nie jego miejsce IP: *.hsd1.il.comcast.net 02.08.11, 21:03
          cudowne :-)
    • kijek82 Re: Co z masła orzechowego? 02.08.11, 10:31
      sos sate, do miesa - PYSZNE
      www.wiatrak.nl/1894/sos-orzechowy-sate
      [url=https://www.tickerfactory.com/]
      [img]https://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;10014;133/st/20111010/dt/7/k/bd7f/s-preg.png[/img]
      [/url]
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka