Dodaj do ulubionych

Jesli nie placki to co?

25.08.11, 19:13
Mma nadzieje,ze mnie poratujecie :) Mam ochote na placki cukiniowe-ziemniaczane z sosem czosnkowym, ale nie przekonuje mnie smazenie ( wolalabym nieco bardziej dietetycznie). Czy da sie zastapic czyms patelnie z tluszczem? Patelnia bez tluszczu tez odpada ;) smakowo nie to.
Myslicie,ze wyjdzie cos jadalnego, jesli mase plackowa wyleje na pergamin i upieke? A moze da sie zrobic cos w rodzaju babeczek cukiniowo-ziemniaczanych? Ew. przepis na zapiekanke z tych skladnikow(tylko bez cebuli i tluszczu...)?
z gory dziekuje!
Obserwuj wątek
    • happy_time Re: Jesli nie placki to co? 25.08.11, 20:29
      Ja robię placki ziemniaczane i ziemniaczano-cukiniowe w piekarniku. Papier do pieczenia i placki trzeba posmarować niewielką ilością tłuszczu bo inaczej się przypalą. Piekę w termoobiegu na 200 stopni około 25 minut.
        • ania_m66 Re: Jesli nie placki to co? 26.08.11, 00:08
          z powodow natury techniczno - logistycznych mieszkalam kilka lat temu po przeprowadzce dobry miesiac majac w kuchni do dyspozycji ekspres do kawy, gofrownice i kuchenke mikrofalowa.
          potrzeba jest swietna wrecz matka wynalazkow, wiec moge zapewnic cie, ze z twojej masy wyjda doskonale gofry ziemniaczano-cukiniowe.
          jesli lubisz b. chrupiace pewnie trzeba bedzie wsadzic po upieczeniu na pare min do piekarnika.
          ale generalnie smakuja b. dobrze bez tych cudow :)
          oczywiscie dobrze jest miec w domu gofrownice. bez tego bedzie ciezko.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka