Dodaj do ulubionych

Ciasteczka smażone na oleju.

03.10.11, 20:33
Witam!
Mam pewien problem. Znalazłem w pawlaczu ruską maszynkę do smażenia ciasteczek w gorącym tłuszczu. Maszynka wygląda w ten sposób: na metalowym trzonku zaopatrzonym w plastikową rączkę przykręcane są różne foremki wykonane z metalu. Foremki mają kształty kwiatów, śnieżynek i inne. Z tego co pamiętam ciasteczka smażyło się w ten sposób, że zanurzało się foremki najpierw w gorącym tłuszczu w celu nagrzania, następnie wyjmowało się z tłuszczu i zanurzało się w cieście o gęstości ciasta naleśnikowego i następnie zanurzało się znowu w gorącym tłuszczu, aż do usmażeniu ciasteczek. Mam jednak parę pytań dotyczących tych ciasteczek:
1. Nie znam składu ciasta, ani sposobu jego wykonania.
2. Nie znam dokładnej procedury smażenia tych ciasteczek.
Wiem, że kiedyś były przepisy na wykonanie tych ciasteczek tutaj na forum. Niestety wyszukiwarka wywala tylko reklamy i jakieś placki. Wujek G też niewiele pomógł.
Czy ktoś może pomóc w doprecyzowaniu przepisu na wyrób tych ciasteczek. Pamiętam, że były dobre i mi smakowały. Były wykonane w różnych smakach i kształtach. Po tym moim pawlaczowym odkryciu zapragnąłem je wykonać, ale niestety nie wiem jak.
Może rozjaśnicie trochę moją niewiedzę w tym temacie.
pozdrawiam i dziękuję
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka